"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
Естонські адвокати говорять про недостатні гарантії конфіденційності у роботі

Одним із базових принципів адвокатської діяльності є конфіденційність. Він передбачає заборону втручання у приватне спілкування адвоката з клієнтом, а також захист інформації, що становить адвокатську таємницю. Утім, державні органи схильні ігнорувати ці гарантії.
На загальних зборах, присвячених 105-річчю адвокатури Естонії, голова Асоціації адвокатів Естонії Імбі Юрген підкреслила, що Естонська держава, як і раніше, не сприймає всерйоз право громадян на конфіденційне спілкування з адвокатом.
«Справедливе правосуддя можливе лише в тому випадку, якщо людина може консультуватися зі своїм адвокатом відверто, не побоюючись втручання та підслуховування, – заявила І.Юрген. – Європейський суд з прав людини ухвалив, що закони Естонії недостатньо захищають конфіденційність. Три роки тому ми внесли пропозиції державі щодо ефективного захисту адвокатської таємниці, але досі чекаємо на кроки від держави».
Естонські колеги називають недостатній рівень захисту конфіденційності серйознішою проблемою у разі обшуку в адвокатських бюро. Закон недостатньо захищає дані на носіях інформації, що належать адвокатам, а також професійну таємницю, яку вони містять. Неможливо визначити скільки копій було зроблено з носія даних, хто з ними ознайомився, чи були також переглянуті дані клієнтів, не пов'язані з обшуком.
Крім того, абсолютно не регламентовано пошук носіїв адвокатської інформації за межами адвокатських бюро.
«Аргумент про те, що чесній людині нема чого боятися, актуальний доти, поки особа або її близька людина несправедливо не опиниться в шестеренках правосуддя», - зазначила І.Юрген.
Асоціація адвокатів Естонії – публічно-правова організація, що об'єднує адвокатів та незалежна від держави, яка організує надання юридичних послуг, відстоює професійні права адвокатів та здійснює нагляд за дотриманням адвокатами вимог професійної придатності та професійної етики.
Аби першим отримувати новини адвокатури, підпишіться на канал Національної асоціації адвокатів України у Telegram.
Популярні новини

Навчання
Договір — не формальність: про що має знати майбутній адвокат
Як уникнути типових помилок у договорі, зокрема про надання правничої допомоги, коли адвокат несе не лише етичну, а й юридичну відповідальність? Які обов’язки варто прописати в угоді, а які — лишити поза її межами? І що має знати юрист ще до початку роботи адвокатом?

Анонс
У НААУ проведуть тиждень трудового права
З 28 квітня по 4 травня у Національній асоціації адвокатів України пройде п’ятий щорічний тиждень трудового права.

Законодавство
У спорах щодо витрат на дитину шаблонів доказування не існує –…
Коли дитина через свої особливості (розвиток здібностей, хвороба, каліцтво) потребує додаткових витрат, обовʼязок участі у цих витратах покладається на обох батьків. У разі спору розмір участі визначається судом з урахуванням обставин, що мають істотне значення.

Анонс
Проблеми експертного забезпечення адвокатської діяльності…
2 травня Національна асоціація адвокатів України у співпраці з провідними науково-дослідними інститутами судових експертиз проведе круглий стіл з питань експертного забезпечення адвокатської діяльності.

Гарантії діяльності
Комітет захисту прав адвокатів НААУ відповів на закиди щодо справи…
Публікації «Дзеркала тижня» про «адвокатів-хакерів» містять неправдиву інформацію, перекручення та маніпуляції що підривають авторитет інституту адвокатури. Вони є формою протиправного тиску на НААУ і можуть бути елементом замовної кампанії.

Гарантії діяльності
Україна посилить захист адвокатів: підписання Конвенції Ради…
Україна планує приєднатися до Конвенції Ради Європи щодо захисту прав адвокатів у травні. Це рішення стало актуальним на тлі справи НАБУгейт та інших порушень прав адвокатів.

Законодавство
Вибір чи обовʼязок? Зміни до СК щодо утримання пасинка чи падчерки…
Після шлюбу мачуха або вітчим фактично утримують дитину свого чоловіка чи дружини. Тому у ст. 268 Сімейного кодексу варто закріпити відповідний обов’язок на період шлюбу. Бо на практиці це відбувається і без норм закону.

Дискусія
Захист адвокатської діяльності: стартувала серія воркшопів від…
У системі правосуддя адвокат має бути незалежним захисником, але на практиці дедалі частіше стає обʼєктом тиску, переслідувань і дискредитації. Обшуки в офісах, вимоги розголошення таємниці, інформаційні атаки — такі способи впливу стають новою реальністю для професії.