Естонські адвокати говорять про недостатні гарантії конфіденційності у роботі
Одним із базових принципів адвокатської діяльності є конфіденційність. Він передбачає заборону втручання у приватне спілкування адвоката з клієнтом, а також захист інформації, що становить адвокатську таємницю. Утім, державні органи схильні ігнорувати ці гарантії.
На загальних зборах, присвячених 105-річчю адвокатури Естонії, голова Асоціації адвокатів Естонії Імбі Юрген підкреслила, що Естонська держава, як і раніше, не сприймає всерйоз право громадян на конфіденційне спілкування з адвокатом.
«Справедливе правосуддя можливе лише в тому випадку, якщо людина може консультуватися зі своїм адвокатом відверто, не побоюючись втручання та підслуховування, – заявила І.Юрген. – Європейський суд з прав людини ухвалив, що закони Естонії недостатньо захищають конфіденційність. Три роки тому ми внесли пропозиції державі щодо ефективного захисту адвокатської таємниці, але досі чекаємо на кроки від держави».
Естонські колеги називають недостатній рівень захисту конфіденційності серйознішою проблемою у разі обшуку в адвокатських бюро. Закон недостатньо захищає дані на носіях інформації, що належать адвокатам, а також професійну таємницю, яку вони містять. Неможливо визначити скільки копій було зроблено з носія даних, хто з ними ознайомився, чи були також переглянуті дані клієнтів, не пов'язані з обшуком.
Крім того, абсолютно не регламентовано пошук носіїв адвокатської інформації за межами адвокатських бюро.
«Аргумент про те, що чесній людині нема чого боятися, актуальний доти, поки особа або її близька людина несправедливо не опиниться в шестеренках правосуддя», - зазначила І.Юрген.
Асоціація адвокатів Естонії – публічно-правова організація, що об'єднує адвокатів та незалежна від держави, яка організує надання юридичних послуг, відстоює професійні права адвокатів та здійснює нагляд за дотриманням адвокатами вимог професійної придатності та професійної етики.
Аби першим отримувати новини адвокатури, підпишіться на канал Національної асоціації адвокатів України у Telegram.
Популярні новини
Законодавство
Обовʼязкова евакуація дітей: про що забув Кабмін
Евакуація у примусовий спосіб дітей за рішенням адміністрацій з населених пунктів, які розташовані на територіях активних та можливих воєнних (бойових) дій, ускладнена негативним ставленням до цього батьків.
Гарантії діяльності
Побиття адвокатки у Харкові: що відомо про інцидент у приміщенні ВЛК
Коли адвокатка почала фіксувати порушення прав її клієнта у приміщенні військово-лікарської комісії, захисницю випхали з приміщення, застосувавши фізичну силу, а також викинули речі. Інцидентом зацікавилися у Верховній Раді, а Омбудсман узяв кейс під особистий контроль.
Cудова практика
Суд визнав винним одного із керівників ФГВФО, що ігнорував…
Київський апеляційний суд визнав заступника директора-розпорядника Фонду гарантування вкладів фізичних осіб винним у неправомірній відмові в наданні інформації за запитом адвоката. Чиновник спробував «відплатити» через КДКА, але марно.
Призначення
Молодіжний комітет НААУ отримав нового очільника
Головою Молодіжного комітету Національної асоціації адвокатів України – UNBA NextGen, який опікується питаннями забезпечення розвитку адвокатури України з погляду тяглості поколінь, сприяння кар’єрному зростанню молодих адвокатів, призначено Ігоря Андрєєва.
Дискусія
В Україні зʼявиться перелік терористичних організацій: як це вплине…
З метою забезпечення національної безпеки та попередження, виявлення і припинення терористичної діяльності в Україні сформують та вестимуть перелік терористичних організацій (груп).
Законодавство
Ключові зміни цивільного законодавства за 2024 рік зібрали в огляді
Відкриття та оформлення спадщини, корпоративне управління, аграрні ноти, малозначні спори, протидія домашньому насильству, судовий контроль за виконанням рішень - ці та інші питання були у фокусі уваги законодавця в 2024 році.
Самоврядування
Внесок адвоката 2025: як платити
Адвокати України до 31 січня мають сплатити щорічний внесок на забезпечення реалізації адвокатського самоврядування. Він традиційно становить один прожитковий мінімум для працездатних осіб (3028 грн.). У 2025 році змінився розподіл адвокатського внеску.
Видання
Бюлетень Комітету медичного і фармацевтичного права та біоетики…
Комітет медичного і фармацевтичного права та біоетики НААУ підготував бюлетень за жовтень – грудень 2024 року.