"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
Естонські адвокати говорять про недостатні гарантії конфіденційності у роботі

Одним із базових принципів адвокатської діяльності є конфіденційність. Він передбачає заборону втручання у приватне спілкування адвоката з клієнтом, а також захист інформації, що становить адвокатську таємницю. Утім, державні органи схильні ігнорувати ці гарантії.
На загальних зборах, присвячених 105-річчю адвокатури Естонії, голова Асоціації адвокатів Естонії Імбі Юрген підкреслила, що Естонська держава, як і раніше, не сприймає всерйоз право громадян на конфіденційне спілкування з адвокатом.
«Справедливе правосуддя можливе лише в тому випадку, якщо людина може консультуватися зі своїм адвокатом відверто, не побоюючись втручання та підслуховування, – заявила І.Юрген. – Європейський суд з прав людини ухвалив, що закони Естонії недостатньо захищають конфіденційність. Три роки тому ми внесли пропозиції державі щодо ефективного захисту адвокатської таємниці, але досі чекаємо на кроки від держави».
Естонські колеги називають недостатній рівень захисту конфіденційності серйознішою проблемою у разі обшуку в адвокатських бюро. Закон недостатньо захищає дані на носіях інформації, що належать адвокатам, а також професійну таємницю, яку вони містять. Неможливо визначити скільки копій було зроблено з носія даних, хто з ними ознайомився, чи були також переглянуті дані клієнтів, не пов'язані з обшуком.
Крім того, абсолютно не регламентовано пошук носіїв адвокатської інформації за межами адвокатських бюро.
«Аргумент про те, що чесній людині нема чого боятися, актуальний доти, поки особа або її близька людина несправедливо не опиниться в шестеренках правосуддя», - зазначила І.Юрген.
Асоціація адвокатів Естонії – публічно-правова організація, що об'єднує адвокатів та незалежна від держави, яка організує надання юридичних послуг, відстоює професійні права адвокатів та здійснює нагляд за дотриманням адвокатами вимог професійної придатності та професійної етики.
Аби першим отримувати новини адвокатури, підпишіться на канал Національної асоціації адвокатів України у Telegram.
Популярні новини

Різне
Адвокати підсумували тиждень захисту бізнесу велозаїздом
У НААУ завершили тиждень захисту бізнесу незвичним форматом. Після оприлюднення тематичних публікацій і проведення серії круглих столів про наслідки скасування Господарського кодексу адвокати зібралися на підсумкове засідання… у крос-кантрійних перегонах.

Дискусія
Чому в затримці формування КК ВККС адвокати вбачають загрозу…
Для України звичною стала практика, коли норми закону спершу приймаються, а потім нівелюються. Але коли реформа за реформою обирають взірців доброчесності, а їх «святість» порушує будь-які закони, логіка побудови карткового будиночку ламається вщент.

Дискусія
Експерти мають винятковий потенціал, який варто розвивати спільно…
Професії адвоката і експерта можуть і повинні розвиватися, навчаючись одна в одної, обмінюючись досвідом та кращими практиками. Разом ми зможемо побудувати сильну, незалежну та ефективну систему правосуддя, гідну європейської України.

Взаємодія
У вихідні не працюватимуть електронні судові сервіси
На суботу, 12 липня, заплановано глобальні роботи на інфраструктурі ДП «Інформаційні судові системи». У звʼязку із цим, в цей день з продовженням на 13 липня, можуть бути недоступні сервіси електронного суду, електронного кабінету та інші.

Дискусія
Як пережити скасування ГК без утрат — радили адвокати за круглим…
Що зміниться для бізнесу після скасування Господарського кодексу? Як тепер укладати договори, хто нестиме відповідальність, як захищати інтереси у спорах і чим компенсувати втрату спеціального регулювання?

Дискусія
Прозорі правила будівельної галузі: навіщо Україні Містобудівний…
Українське містобудівне законодавство залишається фрагментарним, суперечливим і непридатним до завдань відбудови. Тож ідея кодифікації викликає значний інтерес і серед юристів, і серед фахівців будівельної галузі.

Дискусія
Укріплення суверенітету країни потребує нової моделі формування…
Модель конкурсної комісії з добору членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів, запроваджена як антикризова, себе вичерпала. Бездіяльність ВРП щодо формування нового складу КК, відсутність відповідальності та наявні ознаки політичного впливу свідчать: повноваження мають бути передані безпосередньо законодавчо визначеним субʼєктам формування ВККС.

Законодавство
Аграрна підтримка не може зводитися до досягнення KPI – Комітет НААУ
Підміна державної аграрної політики орієнтацією на показники ігнорує реальні потреби сільського господарства в умовах війни.