Естонські адвокати говорять про недостатні гарантії конфіденційності у роботі
Одним із базових принципів адвокатської діяльності є конфіденційність. Він передбачає заборону втручання у приватне спілкування адвоката з клієнтом, а також захист інформації, що становить адвокатську таємницю. Утім, державні органи схильні ігнорувати ці гарантії.
На загальних зборах, присвячених 105-річчю адвокатури Естонії, голова Асоціації адвокатів Естонії Імбі Юрген підкреслила, що Естонська держава, як і раніше, не сприймає всерйоз право громадян на конфіденційне спілкування з адвокатом.
«Справедливе правосуддя можливе лише в тому випадку, якщо людина може консультуватися зі своїм адвокатом відверто, не побоюючись втручання та підслуховування, – заявила І.Юрген. – Європейський суд з прав людини ухвалив, що закони Естонії недостатньо захищають конфіденційність. Три роки тому ми внесли пропозиції державі щодо ефективного захисту адвокатської таємниці, але досі чекаємо на кроки від держави».
Естонські колеги називають недостатній рівень захисту конфіденційності серйознішою проблемою у разі обшуку в адвокатських бюро. Закон недостатньо захищає дані на носіях інформації, що належать адвокатам, а також професійну таємницю, яку вони містять. Неможливо визначити скільки копій було зроблено з носія даних, хто з ними ознайомився, чи були також переглянуті дані клієнтів, не пов'язані з обшуком.
Крім того, абсолютно не регламентовано пошук носіїв адвокатської інформації за межами адвокатських бюро.
«Аргумент про те, що чесній людині нема чого боятися, актуальний доти, поки особа або її близька людина несправедливо не опиниться в шестеренках правосуддя», - зазначила І.Юрген.
Асоціація адвокатів Естонії – публічно-правова організація, що об'єднує адвокатів та незалежна від держави, яка організує надання юридичних послуг, відстоює професійні права адвокатів та здійснює нагляд за дотриманням адвокатами вимог професійної придатності та професійної етики.
Аби першим отримувати новини адвокатури, підпишіться на канал Національної асоціації адвокатів України у Telegram.
Популярні новини
За кордоном
Як українському адвокату за кордоном платити податки
Через війну в Україні чимало адвокатів виїхали за кордон та почали вести діяльність у європейських країнах. Що слід знати у питанні оподаткування діяльності, як визначати податкове резидентство?
Навчання
Змінено Порядок підвищення кваліфікації адвокатів
Адвокати, діяльність яких була зупинена через набрання законної сили вироком або накладення дисциплінарного стягнення, зобов’язані постійно підвищувати свій професійний рівень (професійну кваліфікацію). Аби такі адвокати після відновлення діяльності були готові здійснювати на належному професійному рівні захист, надавати правничу допомогу, а також виконувати свої професійні обов’язки.
Війна
В.Гвоздій розповів фінським колегам про досвід діяльності…
Фінляндія, яка має близько 1300 км сухопутного кордону з Росією, у квітні 2023 року вступила до НАТО. Втім межування з агресивним сусідом очевидно залишає актуальними ризики конфлікту і навіть війни. Тому фінські адвокати цікавляться досвідом українських колег з організації роботи в умовах воєнного стану.
Доступ до професії
Освітянам і студентам розповіли про становлення та традиції…
Науково-методичний Центр досліджень адвокатури і права НААУ розпочав співпрацю з Національною академією педагогічних наук України. Першим спільним заходом двох інституцій став вебінар для викладачів та студентів.
Самоврядування
Як має діяти КДКА, якщо суд скасував її рішення у дисциплінарній…
Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури регіону продовжує розглядати дисциплінарну скаргу після скасування судом рішення КДКА по суті дисциплінарної справи, якщо рішення про порушення дисциплінарної справи стосовно адвоката є діючим.
Дискусія
Інструменти розшуку активів у цифрову епоху обговорили експерти
Іноді фото улюбленого собаки, розміщене у соцмережі, може дати зачіпку для виявлення прихованих активів недобросовісного боржника. А для ефективного стягнення необхідний доступ до відповідних реєстрів та баз даних країн ЄС.
Cудова практика
За подачу однотипних заяв суд може накласти штраф – нагадали у ГСК
Синхронна подача однотипних заяв як однією особою, так і від імені різних осіб, можуть визнаватися зловживанням процесуальними правами, із притягненням винних осіб до відповідальності у вигляді штрафу.
За кордоном
Як українському адвокату почати практику у Чехії
Аби почати практикувати міжнародне право та право рідної країни у Чеській Республіці, українському адвокату необхідно набути статус іноземного адвоката в цій країні і потрапити до реєстру Асоціації адвокатів Чехії.