Особливості підготовчого судового засідання: що має знати адвокат?
![](/assets/uploads/news/anons/2024-04-04-unba_660e8b7874a7c.jpg)
5 квітня 2024 року у Національній асоціації адвокатів України відбудеться круглий стіл на тему «Особливості підготовки до підготовчого судового засідання з метою недопущення порушення прав людини».
Організатором є Комітет НААУ з питань захисту прав людини.
Захід відбудеться о 13:00 у режимі онлайн за допомогою платформи Zoom та транслюватиметься на сторінці Facebook НААУ.
Основною метою заходу є поширення практичних навичок підготовлення адвоката до участі у підготовчому судовому засіданні, обмін досвідом, акцентування уваги на основних засобах недопущення порушення прав людини та їх захисту під час підготовчого судового засідання.
Питання до обговорення:
- оскарження рішень, дій чи бездіяльності органів досудового розслідування чи прокурора під час досудового розслідування в порядку статті 303 КПК України як спосіб захисту порушених прав людини;
- заперечення на ухвали слідчих суддів як ефективний засіб правового захисту;
- заперечення на обвинувальний акт = «виправдовувальний» акт захисту;
- зняття арештів з майна як спосіб захисту речових прав людини;
- клопотання про закриття провадження: практичні аспекти та особливості;
- виклик свідків/експертів як інструмент реалізації принципу змагальності кримінального провадження;
- заяви про залучення третіх осіб як спосіб захисту прав та найкращих інтересів усіх осіб, чиї інтереси стосуються процесу;
- витребування певних речей/документів як дієвий механізм боротьби з обвинуваченням.
Доповідачем буде голова Комітету НААУ з питань захисту прав людини Ганна Колесник.
Участь у круглому столі доступна за посиланням.
Контактна особа: член команди координатора комітетів НААУ Альона Бузюн (a.buzuyn@unba.org.ua).
Аби першим отримувати новини адвокатури, підпишіться на канал Національної асоціації адвокатів України у Telegram.
Популярні новини
![В адвоката, який здійснював захист у злочині проти нацбезпеки, провели обшук](/assets/uploads/news/garantii/2025-01-24-obshuk_67939631981a3.jpg)
Гарантії діяльності
В адвоката, який здійснював захист у злочині проти нацбезпеки,…
Правоохоронці провели обшук у квартирі адвоката, який надавав професійну правничу допомогу та здійснював захист підозрюваних у посяганні на територіальну цілісність і недоторканність України. Самого адвоката затримали.
![Підтримку ментального здоровʼя адвокатів поставлять на платформу](/assets/uploads/news/pidtrimka/2025-01-24-ell-s_67935a876bdcd.jpg)
Підтримка
Підтримку ментального здоровʼя адвокатів поставлять на платформу
Проект з підтримки ментального здоров’я українських адвокатів під час війни, що реалізується Національною асоціацією адвокатів України за підтримки Міжнародної асоціації юристів (IBA), отримає свою електронну платформу.
![Як адвокату утримати баланс між обов’язками та особистими потребами](/assets/uploads/news/navchannya/2025-01-23-veb-nar_679250a0a5ded.jpg)
Навчання
Як адвокату утримати баланс між обов’язками та особистими…
Професія адвоката — це постійна взаємодія з викликами, напругою та відповідальністю за долі клієнтів. Однак такий стиль життя нерідко призводить до стресу, тривожності та професійного вигорання.
![Систематичність - це втретє: як правильно кваліфікувати домашнє насильство?](/assets/uploads/news/zakonodavstvo/2025-01-22-zp_6790f2af0a8ec.jpg)
Законодавство
Систематичність - це втретє: як правильно кваліфікувати домашнє…
Уточнення ознаки систематичності вчинення домашнього насильства має важливе значення для тлумачення диспозиції відповідної статті 126-1 Кримінального кодексу. Разом із тим необхідно відмежовувати норми матеріально-правового і процесуального характеру.
![Які спрощення кримінального процесу неможливо погодити](/assets/uploads/news/zakonodavstvo/2025-01-21-zp_678fc89f32acb.jpg)
Законодавство
Які спрощення кримінального процесу неможливо погодити
Директорат правосуддя та кримінальної юстиції Мінʼюсту підготував аналітичний звіт про доцільність спрощення процедури здійснення окремих слідчих (розшукових) або інших процесуальних дій з урахуванням стандартів дотримання прав людини та практики ЄСПЛ.
![Мінʼюст формує стандарти БПД щодо неповнолітніх](/assets/uploads/news/bpd/2025-01-21-bpd_678f83279ea76.jpg)
БПД
Мінʼюст формує стандарти БПД щодо неповнолітніх
До стандартів якості надання безоплатної вторинної правової допомоги підготовлені зміни. Крім суто технічних правок («правова» допомога стає «правничою», а «ЗМІ» перетворюються на «медіа»), передбачаються вимоги стосовно допомоги і представництва неповнолітніх.
![ВС підтримав адвоката у діджиталізованій реальності](/assets/uploads/news/judicial-practice-news/2025-01-20-vs_678e6895a31c9.jpg)
Cудова практика
ВС підтримав адвоката у діджиталізованій реальності
Гарантування права на судовий захист та заборона його обмежень, особливо в умовах діджиталізації та воєнного стану, вимагають від суду підтримки різних способів взаємодії з учасниками процесу. Це стосується і способів підписання ордеру, які не можуть бути обмежені.
![Що підтверджує витрати на правничу допомогу для їх стягнення?](/assets/uploads/news/judicial-practice-news/2025-01-17-sudova-praktika_678a26dfada7c.jpg)
Cудова практика
Що підтверджує витрати на правничу допомогу для їх стягнення?
Розмір суми, що підлягає сплаті в порядку компенсації витрат адвоката, необхідних для надання правничої допомоги, встановлюється згідно з умовами договору про надання правничої допомоги на підставі доказів, які підтверджують здійснення відповідних витрат.