Як отримати пенсію за кордоном, - вебінар | НААУ

Як отримати пенсію за кордоном, - вебінар

За кордоном
15:32 Ср 03.04.24 7968 Переглядів
Версія для друку

Порядок звернення за призначенням пенсії є однаковим як для осіб, які проживають в Україні, так і для громадян України, які тимчасово виїхали за кордон через воєнні дії. Водночас передбачена можливість подати заяву онлайн.

Про особливості пенсійного забезпечення українців розповіла членкиня Центру трудового права ВША НААУ Ірина Подкопаєва під час вебінару на тему «Питання пенсійного забезпечення громадян України, що тимчасово перебувають за кордоном», організованого представником НААУ в Шотландії, Сполученому Королівстві Великої Британії і Північної Ірландії Олександром Чернихом.

Так, для отримання пенсії громадянин України має звернутися до територіального органу Пенсійного фонду України із заявою про призначення/перерахунок пенсії, форма якої затверджена Порядком подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування».

Заява про призначення/перерахунок пенсії подається до територіального органу Пенсійного фонду України за місцем фактичного проживання особи у таких формах:

- особисто (безпосередньо особою або через представника, повноваження якого посвідченні у встановленому законом порядку (нотаріально та/або через дипломатичну/консульську установу України за кордоном);

- засобами поштового зв’язку;

- в електронній формі через офіційний вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України (електронний кабінет пенсіонера) або засобами Єдиного державного веб-порталу електронних послуг (портал ДІЯ).

Разом із заявою до територіального органу ПФУ подаються документи:

- щодо  підтвердження віку особи (паспорт громадянина України);

- реєстраційний номер облікової картки платника податків;

- щодо підтвердження наявного страхового стажу (трудова книжка, довідки з місця роботи, документи про здобуття освіти за денною формою навчання, свідоцтва про народження дітей у разі перебування особи у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею 3-річного віку тощо;

- про розмір заробітної плати особи за період до 01 липня 2001 року (за наявності);

- про місце проживання громадянина України за кордоном із зазначенням адреси;

- про посвідчення факту, що фізична особа є живою (лише у разі подання документів у паперовій формі. При поданні заяви та документів в електронній формі подання такої заяви не вимагається).

Якщо документи подаються у паперовій формі, а не через електронний вебпортал електронних послуг, то:

  • копії документів мають бути засвідчені в нотаріальному порядку або через дипломатичну/консульську установу України за кордоном;
  • документи, складені іноземною мовою, мають бути перекладені українською мовою із засвідченням справжності перекладу в нотаріальному порядку або через дипломатичну/консульську установу України за кордоном;
  • документ про посвідчення факту, що фізична особа є живою, видається консульською/дипломатичною установою України за кордоном.

На період запровадження воєнного стану в Україні існують певні особливості обчислення страхового стажу.

Якщо людина перебувала у відпустці без збереження заробітної плати (без обмеження строком) та/або дію її трудового договору було припинено, то такий період трудової діяльності до страхового стажу зараховуватися не буде незалежно від наявності відповідного запису у трудовій книжці, оскільки в цей період за таку особу не сплачуються страхові внески.

Водночас чинне законодавство дозволяє брати добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування і сплачувати такі страхові внески за себе самостійно.

Для цього можна укласти один із типових договорів:

1) про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування;

2) про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування;

3) про добровільну сплату страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування.

Така ж можливість добровільної участі та укладення вищезазначених договорів передбачена і для українців, які працюють за кордоном у країнах, з якими Україною не укладені міжнародні/міждержавні договори у сфері соціального та/або пенсійного забезпечення.

Олександр Черних повідомив, що між Україною та Сполученим Королівством такий договір не укладений, тому страховий стаж, здобутий у Сполученому Королівстві, не буде братися до уваги при призначенні пенсії в Україні.

Аби першим отримувати новини адвокатури, підпишіться на канал Національної асоціації адвокатів України у Telegram.

Популярні новини

Дискусія

Принцип безперервності влади під час війни дослідили на круглому…

Дотримання принципу інституційної безперервності влади в Україні є надзвичайно важливим в нинішніх воєнних умовах, адже позбавлення легітимності української влади є одним з очевидних пріоритетів агресора не лише для пропаганди, а й дискредитації на міжнародній арені.

17:58 Ср 17.04.24 237

Cудова практика

Трудові спори у 2024 році: на що звертає увагу ВС

Зменшення замовлень у підприємства після введення воєнного стану на території України не свідчить про неможливість роботодавця забезпечити роботою працівника, тому призупинення трудового договору з ним є незаконним.

17:28 Вт 16.04.24 1838

Анонс

Про нові правила фінмоніторингу у ЄС розповідають адвокатам ELF та CCBE

У Європейському Союзі завершується робота над пакетом змін з питань фінансового моніторингу. Тож незабаром наберуть чинності оновлені правила запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом. Чого слід чекати?

14:54 Вт 16.04.24 1936

Законодавство

Свідоцтво адвоката пропонують викладати у Дію - проект закону

Зважаючи на досвід розміщення документів у Єдиному державному веб порталі електронних послуг, у Верховній Раді пропонують закріпити можливість відображення свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю та посвідчення адвоката на порталі Дія.

17:14 Пн 15.04.24 3565

Привітання

У другому Турнірі із судових дебатів визначено переможців

Молодіжний Комітет НААУ – UNBA NextGen оголосив переможців другого Турніру із судових дебатів, участь у якому брали студенти юридичних вишів.

16:36 Пн 15.04.24 3524

Законодавство

Адвокати знайшли юридичний ляп в останніх змінах до КПК

Через помилки у юридичній техніці, що були допущені під час внесення чергових змін до Кримінального процесуального кодексу, можуть порушуватися права осіб, що тримаються в установах попереднього ув’язнення або виконання покарань.

13:32 Пн 15.04.24 3702

Законодавство

Якщо строк розслідування закінчився, справа має бути закрита, -…

Міністерство юстиції в рамках приведення законодавства до стандартів ЄС опрацьовує ідею скасування однієї з підстав закриття кримінального провадження, а саме - закінчення строку досудового розслідування. У НААУ попереджають про порушення прав підозрюваного.

15:52 Пт 12.04.24 8494

Дискусія

Підготовче судове засідання: поради адвокатам

Щодня відбуваються десятки підготовчих судових засідань у кримінальних справах, в абсолютній більшості яких беруть участь адвокати. Принципово важливим є те, щоб кожен захисник, який залучається до підготовчого судового засідання, усвідомлював значення такої стадії процесу та вмів ефективно підготувати себе та клієнта до участі в ньому.

16:41 Чт 11.04.24 8804

Вестник:№3 березень 2024 - Вісник;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл