Як отримати пенсію за кордоном, - вебінар | НААУ

Як отримати пенсію за кордоном, - вебінар

За кордоном
15:32 Ср 03.04.24 8673 Переглядів
Версія для друку

Порядок звернення за призначенням пенсії є однаковим як для осіб, які проживають в Україні, так і для громадян України, які тимчасово виїхали за кордон через воєнні дії. Водночас передбачена можливість подати заяву онлайн.

Про особливості пенсійного забезпечення українців розповіла членкиня Центру трудового права ВША НААУ Ірина Подкопаєва під час вебінару на тему «Питання пенсійного забезпечення громадян України, що тимчасово перебувають за кордоном», організованого представником НААУ в Шотландії, Сполученому Королівстві Великої Британії і Північної Ірландії Олександром Чернихом.

Так, для отримання пенсії громадянин України має звернутися до територіального органу Пенсійного фонду України із заявою про призначення/перерахунок пенсії, форма якої затверджена Порядком подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування».

Заява про призначення/перерахунок пенсії подається до територіального органу Пенсійного фонду України за місцем фактичного проживання особи у таких формах:

- особисто (безпосередньо особою або через представника, повноваження якого посвідченні у встановленому законом порядку (нотаріально та/або через дипломатичну/консульську установу України за кордоном);

- засобами поштового зв’язку;

- в електронній формі через офіційний вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України (електронний кабінет пенсіонера) або засобами Єдиного державного веб-порталу електронних послуг (портал ДІЯ).

Разом із заявою до територіального органу ПФУ подаються документи:

- щодо  підтвердження віку особи (паспорт громадянина України);

- реєстраційний номер облікової картки платника податків;

- щодо підтвердження наявного страхового стажу (трудова книжка, довідки з місця роботи, документи про здобуття освіти за денною формою навчання, свідоцтва про народження дітей у разі перебування особи у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею 3-річного віку тощо;

- про розмір заробітної плати особи за період до 01 липня 2001 року (за наявності);

- про місце проживання громадянина України за кордоном із зазначенням адреси;

- про посвідчення факту, що фізична особа є живою (лише у разі подання документів у паперовій формі. При поданні заяви та документів в електронній формі подання такої заяви не вимагається).

Якщо документи подаються у паперовій формі, а не через електронний вебпортал електронних послуг, то:

  • копії документів мають бути засвідчені в нотаріальному порядку або через дипломатичну/консульську установу України за кордоном;
  • документи, складені іноземною мовою, мають бути перекладені українською мовою із засвідченням справжності перекладу в нотаріальному порядку або через дипломатичну/консульську установу України за кордоном;
  • документ про посвідчення факту, що фізична особа є живою, видається консульською/дипломатичною установою України за кордоном.

На період запровадження воєнного стану в Україні існують певні особливості обчислення страхового стажу.

Якщо людина перебувала у відпустці без збереження заробітної плати (без обмеження строком) та/або дію її трудового договору було припинено, то такий період трудової діяльності до страхового стажу зараховуватися не буде незалежно від наявності відповідного запису у трудовій книжці, оскільки в цей період за таку особу не сплачуються страхові внески.

Водночас чинне законодавство дозволяє брати добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування і сплачувати такі страхові внески за себе самостійно.

Для цього можна укласти один із типових договорів:

1) про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування;

2) про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування;

3) про добровільну сплату страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування.

Така ж можливість добровільної участі та укладення вищезазначених договорів передбачена і для українців, які працюють за кордоном у країнах, з якими Україною не укладені міжнародні/міждержавні договори у сфері соціального та/або пенсійного забезпечення.

Олександр Черних повідомив, що між Україною та Сполученим Королівством такий договір не укладений, тому страховий стаж, здобутий у Сполученому Королівстві, не буде братися до уваги при призначенні пенсії в Україні.

Аби першим отримувати новини адвокатури, підпишіться на канал Національної асоціації адвокатів України у Telegram.

Популярні новини

Дискусія

Стан енергетичної спроможності країни: чого очікувати бізнесу

Незважаючи на всі намагання держави зменшити дефіцит електроенергії, сподіватися бізнесу на покращення ситуації поки не варто.

10:31 Пт 26.07.24 1466

Дискусія

Проблеми захисту персональних даних в умовах воєнного стану…

В умовах воєнного стану особливої актуальності набуло питання уточнення даних про військовозобов'язаних. Адже держава повинна мати актуальну інформацію про мобілізаційний резерв. Водночас, цей процес супроводжується виникненням правових проблем.

13:28 Чт 25.07.24 2758

Анонс

Розпочато реєстрацію на Форум ім. Й.Бронза

23 серпня в Одесі відбудеться Форум з кримінального права та процесу імені Йосипа Бронза. Відкрито реєстрацію на захід.

15:39 Ср 24.07.24 4174

Cудова практика

Автоматичне продовження тримання під вартою порушує право на…

Конституцією не визначено можливості обмеження права на свободу та особисту недоторканність, права на судовий захист, презумпції невинуватості та права на захист. Відтак, норма ч. 6 ст. 615 КПК про можливість автоматичного (без рішення суду) продовження тримання під вартою суперечить Основному Закону.

11:42 Ср 24.07.24 4428

Навчання

Інхаус або зовнішній консультант: що молодому юристу варто знати?

Куди молодому правнику краще йти працювати: до юридичної фірми чи на підприємство? Як визначитися з пріоритетами, реально оцінити свої можливості та максимально ефективно використати набуті знання?

16:24 Вт 23.07.24 5872

Дискусія

Уточнення військово-облікових даних: спірні питання обговорили…

16 липня сплив установлений законом 60-денний термін, протягом якого громадяни України мали стати на військовий облік або уточнити свої військово-облікові дані. Напередодні в НААУ обговорювали повʼязані із цим проблемні питання.

15:57 Чт 18.07.24 13678

Взаємодія

У Раді Європи підтримують розвиток НААУ

Офіс Ради Європи в Україні надаватиме всіляку підтримку розвитку Національної асоціації адвокатів України та її ініціативам на користь українського суспільства.

11:13 Ср 17.07.24 11028

Дискусія

Як компенсувати нестачу кадрів в будівельній сфері пояснив голова…

В Україні простежується дефіцит кадрів у будівельній сфері, який нині становить близько 40 %. Згідно з даними Конфедерації роботодавців України, за два роки кількість офіційно зареєстрованих працівників у будівельному секторі скоротилася на 25,4 %, до майже 300 тисяч людей. Будівельні компанії вимушені залучати до роботи іноземні кадри.

11:16 Вт 16.07.24 11071

Вестник:№ 6 червень 2024 -;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл