"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
Оформлення паспортів за кордоном: про що варто знати українцям?

Через воєнні дії в Україні понад 180 тисяч українських громадян перебувають на території Великої Британії. Консульства України в цій країні надають всіляку підтримку українцям, в тому числі, і в оформленні паспортів.
Порядок оформлення паспортних документів України в консульських установах розтлумачили на вебінарі, організованому представником НААУ в Шотландії, Сполученому Королівстві Великої Британії і Північної Ірландії спільно з Консульством України в Единбурзі.
Так, лише в Единбурзі у 2023 році Консульством України було оформлено понад 3 тисячі паспортів, за І квартал цього року прийнято понад 500 заяв від українських громадян.
Для зручності оформлення паспортних документів в Консульстві України в Единбурзі з минулого року діє електронна черга. На сьогодні вільних місць немає до середини червня 2024 року. Проте модернізація системи надала можливість українцям автоматично просуватися по цій черзі.
«Останнє оновлення, яке було зроблено декілька місяців тому, дало можливість нашим громадянам записуватися в чергу очікування. Це означає: якщо станом, умовно кажучи, на сьогодні немає місць в черзі, то на оформлення паспортних документів наші громадяни мають можливість це зробити шляхом заходження в чергу очікування. Щойно з'являється відповідний слот в стаціонарній черзі, людина отримує повідомлення з датою і часом вільного місця. Тобто, зараз не треба не спати ночами і ловити ці слоти», - повідомив консул – в.о. керівника Консульства України в Единбурзі Андрій Куслій.
В Консульстві України в Единбурзі можна оформити і закордонні паспорти, в тому числі, і дітям, які ще не мають паспорту громадянина України.
«Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України № 152 від 07.05.2014 ви можете подати паспорт громадянина України або інший документ, що посвідчує особу та підтверджує громадянство. Таким документом може бути як сам паспорт, так і старий закордонний паспорт. Тут немає ніякої зайвої бюрократії, нам просто необхідно ідентифікувати дитину для видачі нових документів», - роз’яснив віце-консул Консульства України в Единбурзі Євген Маньковський.
Також у Консульстві України в Единбурзі повідомили, що на сьогодні нових змін до порядку проведення мобілізаційних заходів не внесено, тому військовий облік видання паспортів громадянам України за кордоном не стосується.
«Варто зауважити, що згідно з постановою Кабінету Міністрів України № 1202 від 21.10.2022 паспорти у формі картки або книжечки, строк дії яких закінчився за 30 днів до початку повномасштабного вторгнення або після нього, є дійсними документами до завершення воєнного стану. Однак, якщо ви бажаєте все ж їх замінити, то необхідно звернутися до паспортного сервісу, ДП «Документ» у Європі або до Державної міграційної служби України, чи паспортних столів», - зазначив Андрій Куслій.
На останок, представник НААУ в Шотландії, Сполученому Королівстві Великої Британії і Північної Ірландії Олександр Черних нагадав, що у травні 2023 року Україна стала першою країною, що не є членом ЄС, яка увійшла до довірчого списку Європейського Союзу. А це означає, що українські електронні підписи та печатки на цифрових документах автоматично зможуть перевіряти в державах — членах ЄС та підтверджувати їх дійсність. Українці можуть підписувати європейські контракти, документи та заяви за допомогою Дія.Підпис-EU. Це відкриє нові можливості для українських підприємців і перстенців у країнах ЄС.
Аби першим отримувати новини адвокатури, підпишіться на канал Національної асоціації адвокатів України у Telegram.
Популярні новини

Законодавство
Вибір чи обовʼязок? Зміни до СК щодо утримання пасинка чи падчерки…
Після шлюбу мачуха або вітчим фактично утримують дитину свого чоловіка чи дружини. Тому у ст. 268 Сімейного кодексу варто закріпити відповідний обов’язок на період шлюбу. Бо на практиці це відбувається і без норм закону.

Дискусія
Захист адвокатської діяльності: стартувала серія воркшопів від…
У системі правосуддя адвокат має бути незалежним захисником, але на практиці дедалі частіше стає обʼєктом тиску, переслідувань і дискредитації. Обшуки в офісах, вимоги розголошення таємниці, інформаційні атаки — такі способи впливу стають новою реальністю для професії.

Навчання
Розпізнавати маніпуляції і протидіяти їм у суді вчили полтавських…
Молоді адвокати вчились розпізнавати маніпулятивні техніки з боку процесуальних опонентів, свідків, прокурорів та навіть суддів, аналізувати приховані прийоми впливу та протидіяти маніпуляціям за допомогою логічного аналізу, коректних контраргументів та судової риторики.

Законодавство
Джерела для висновку органу опіки: чи варто змінювати СК через одну…
Ініціатива щодо уточнення джерел отримання інформації органами опіки та піклування для підготовки висновків стосовно порядку розв’язання спорів щодо дітей є доцільною. Проте це краще робити на підзаконному рівні.

Дискусія
Війна за врожай: чому агросектор потребує захисту пояснив голова…
Аграрний сектор — ключовий драйвер української економіки в умовах воєнного стану. Проте саме він сьогодні стикається з найбільшими юридичними й фактичними загрозами. Через складну нормативну базу, доступ до реєстрів і зловживання повноваженнями агросфера перетворюється на поле рейдерських атак.

Навчання
Фідбек – це не критика заради критики, а інструмент підтримки та…
У юридичному середовищі зворотний зв’язок часто сприймається як критика чи вказівка на помилки. Проте насправді фідбек — це важливий інструмент професійного зростання і підтримки, особливо в часи високого стресу.

Дискусія
Європейський день захисту прав пацієнтів: Комітетом медичного і…
З вітальним словом виступила голова Комітету медичного і фармацевтичного права та біоетики НААУ, адвокат Ірина Сенюта, яка звернула увагу на те, що щорічно 18 квітня відзначається Європейський день захисту прав пацієнтів, рішення про відзначення якого було ухвалено 29.03.2007.

Етика
Про удосконалення дисциплінарних процедур розповів т.в.о. голови…
За останній час Рада адвокатів України внесла низку змін до рішень, які регламентують дисциплінарні процедури, повʼязані із розглядом скарг на адвокатів. Завдяки цьому процес став більш прозорим та ефективним.