Оформлення паспортів за кордоном: про що варто знати українцям? | НААУ

Оформлення паспортів за кордоном: про що варто знати українцям?

За кордоном
13:08 Вт 26.03.24 5720 Переглядів
Версія для друку

Через воєнні дії в Україні понад 180 тисяч українських громадян перебувають на території Великої Британії. Консульства України в цій країні надають всіляку підтримку українцям, в тому числі, і в оформленні паспортів.

Порядок оформлення паспортних документів України в консульських установах розтлумачили на вебінарі, організованому представником НААУ в Шотландії, Сполученому Королівстві Великої Британії і Північної Ірландії спільно з Консульством України в Единбурзі.

Так, лише в Единбурзі у 2023 році Консульством України було оформлено понад 3 тисячі паспортів, за І квартал цього року прийнято понад 500 заяв від українських громадян.

Для зручності оформлення паспортних документів в Консульстві України в Единбурзі з минулого року діє електронна черга. На сьогодні вільних місць немає до середини червня 2024 року. Проте модернізація системи надала можливість українцям автоматично просуватися по цій черзі.

«Останнє оновлення, яке було зроблено декілька місяців тому, дало можливість нашим громадянам записуватися в чергу очікування. Це означає: якщо станом, умовно кажучи, на сьогодні немає місць в черзі, то на оформлення паспортних документів наші громадяни мають можливість це зробити шляхом заходження в чергу очікування. Щойно з'являється відповідний слот в стаціонарній черзі, людина отримує повідомлення з датою і часом вільного місця. Тобто, зараз не треба не спати ночами і ловити ці слоти», - повідомив консул – в.о. керівника Консульства України в Единбурзі Андрій Куслій.

В Консульстві України в Единбурзі можна оформити і закордонні паспорти, в тому числі, і дітям, які ще не мають паспорту громадянина України.

«Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України № 152 від 07.05.2014 ви можете подати паспорт громадянина України або інший документ, що посвідчує особу та підтверджує громадянство. Таким документом може бути як сам паспорт, так і старий закордонний паспорт. Тут немає ніякої зайвої бюрократії, нам просто необхідно ідентифікувати дитину для видачі нових документів», - роз’яснив віце-консул Консульства України в Единбурзі Євген Маньковський.

Також у Консульстві України в Единбурзі повідомили, що на сьогодні нових змін до порядку проведення мобілізаційних заходів не внесено, тому військовий облік видання паспортів громадянам України за кордоном не стосується.

«Варто зауважити, що згідно з постановою Кабінету Міністрів України № 1202 від 21.10.2022 паспорти у формі картки або книжечки, строк дії яких закінчився за 30 днів до початку повномасштабного вторгнення або після нього, є дійсними документами до завершення воєнного стану. Однак, якщо ви бажаєте все ж їх замінити, то необхідно звернутися до паспортного сервісу, ДП «Документ» у Європі або до Державної міграційної служби України, чи паспортних столів», - зазначив Андрій Куслій.

На останок, представник НААУ в Шотландії, Сполученому Королівстві Великої Британії і Північної Ірландії Олександр Черних нагадав, що у травні 2023 року Україна стала першою країною, що не є членом ЄС, яка увійшла до довірчого списку Європейського Союзу. А це означає, що українські електронні підписи та печатки на цифрових документах автоматично зможуть перевіряти в державах — членах ЄС та підтверджувати їх дійсність. Українці можуть підписувати європейські контракти, документи та заяви за допомогою Дія.Підпис-EU. Це відкриє нові можливості для українських підприємців і перстенців у країнах ЄС.

Аби першим отримувати новини адвокатури, підпишіться на канал Національної асоціації адвокатів України у Telegram.

Популярні новини

Законодавство

Заборона демонтажу електрокомунікацій: про що забули нардепи

В умовах війни, коли від швидкості отримання інформації часто залежить життя громадян, особливого значення набуває функціонування електронних комунікаційних мереж. Тому випадки їх свавільного демонтажу мають бути усунуті. Але крім законодавчої заборони, також повинна бути і відповідальність.

17:36 Чт 20.06.24 3593

Законодавство

Закон про критерії малозначних спорів прийнято

Верховна Рада України прийняла Закон «Про внесення змін до Цивільного процесуального кодексу України та Кодексу адміністративного судочинства України щодо гарантування права на судовий захист у малозначних спорах» (проект №11026 від 19.02.2024).

16:41 Чт 20.06.24 3953

Законодавство

Ухилянтам пом’якшать покарання. Чому це правильно пояснили в НААУ

У санкції статті 336 (Ухилення від призову на військову службу) Кримінального кодексу, яка сьогодні передбачає лише позбавлення волі від трьох до п’яти років, можуть з’явитися штраф, а також громадські та виправні роботи.

16:58 Ср 19.06.24 5421

Законодавство

Доплати місцевим службовцям за рахунок грантів: складне, але…

Потреба у створенні інструментів фінансового заохочення публічних представників, які можуть працювати над залученням грантових та інвестиційних коштів на місцевому та регіональному рівні впирається у обмеження на додаткові виплати, передбачені реформою публічної служби в Україні.

12:13 Ср 19.06.24 5414

Дискусія

Як змінився ринок юридичних послуг розповів голова Комітету НААУ

Ситуація на ринку юридичних послуг, якщо порівнювати із 2022 роком, значно покращилась. Водночас, не спостерігається і значного дефіциту правників.

15:57 Вт 18.06.24 6725

Законодавство

Коли в Україні зʼявиться Містобудівний кодекс?

Робоча група при Комітеті ВР з питань державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування провела публічні обговорення, розробила пропозиції та розпочала підготовку Концепції Містобудівного кодексу України.

14:43 Вт 18.06.24 6750

Доступ до професії

Нюанси відповідальності за несвоєчасне підвищення кваліфікації…

Невиконання адвокатом вимог з підвищення кваліфікації є триваючим дисциплінарним проступком. Він припиняється або отриманням відповідного електронного сертифікату (що підтверджує виконання вимог), або притягненням особи, винної у невиконанні професійного обов’язку, до дисциплінарної відповідальності.

17:36 Пт 14.06.24 11974

Дискусія

Як захистити права добросовісних набувачів у спорах про повернення…

Осіб, які придбали майно у власників, що не мали права на відчуження цього майна, називають «добросовісними набувачами». Як захистити їхні права у категорії спорів про повернення цього майна у державну власність?

11:58 Чт 13.06.24 11597

Вестник:№ 5 травень 2024 -;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл