"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
Засідання Комітету захисту професійних прав адвокатів Ради адвокатів Київської області



Чергове засідання Комітету захисту професійних прав адвокатів та реалізації гарантій адвокатської діяльності Ради адвокатів Київської області відбулося 25 листопада 2015 р. Порядок денний заходу містив в собі питання захисту, а також осуду адвокатів регіону.
Засідання почалось із обговорення проблем неправомірного втручання та грубого перешкоджання адвокату у здійсненні професійної діяльності.
Так, до Комітету звернувся адвокат Євген Г. із заявою щодо порушення його прав з боку правоохоронних органів під час намагань надати правову допомогу клієнту. Слідчі Генеральної прокуратури України не допускали адвоката до приміщення, де проводився обшук. При цьому, оперуповноважені ОВС УПЗСЕ ГУ МВС України в Київській області нанесли адвокату легкі тілесні пошкодження, що підтверджені висновком судово-медичної експертизи.
Голова Комітету Ілля Костін висловив підтримку адвокату, а також зазначив, що застосування заходів фізичного впливу до захисника або представника під час здійснення ними професійної діяльності є неприпустимими та злочинними.
Член Комітету Тарас Безпалий зауважив, що адвокатом було подано заяву до міліції про вчинення щодо нього кримінального правопорушення за ст. 125 Кримінального кодексу України (умисне легке тілесне ушкодження), проте заява не була внесена до ЄРДР.
Скарга на бездіяльність слідчого залишена без задоволення слідчим суддею. Заступник Голови Комітету Марія Островська звернула увагу на те, що доцільно звернутись з новою заявою про вчинення кримінального правопорушення безпосередньо до прокуратури, при цьому кваліфікуючи протиправні дії саме за ч. 2 ст. 368 КК (насильство щодо захисника чи представника особи).
Член Комітету Петро Варишко зазначив, що незважаючи на встановлення профільним законом та Кодексом прав та гарантій діяльності адвокатів, працівники правоохоронних органів продовжують безцеремонно нехтували ними саме з позиції застосування фізичного впливу проти захисників, з чим він особисто, як адвокат теж нещодавно зіштовхнувся, але не став турбувати колег по Комітету та вирішив проблему власними силами.
Також, на засіданні розглядались питання участі у слідчих діях стосовно адвокатів Київської області.
Зокрема, член Комітету Марія Островська повідомила, що слідчими СУ ГУ МВС України в м. Києві, а також прокуратури Київської області було проведено обшук в приміщенні, яке є робочим місцем адвоката Олександра Ш. Незважаючи на те, що прокурор мав намір здійснити обшук саме в офісі адвоката, в ухвалі слідчого судді була зазначена помилкова адреса, за якою фактично знаходився продуктовий магазин.
Але слідчих прокуратури така «дрібничка» не зупинила і ухвала була виконана, в результаті чого було вилучено оригінал свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю. При цьому, всім було зрозуміло, що такі дії вочевидь свідчать про тиск на адвоката за професійну діяльність з боку правоохоронних структур.
Негативним показником діяльності деяких адвокатів регіону, на жаль, стали факти, виявлені під час неодноразової участі в обшуку приміщення, «орендованого» адвокатом Тарасом Х., який насправді здійснював прикриття незаконної фінансової діяльності підприємства.
Так, члени Комітету Олександр Байдик та Ганна Зосименко доповіли, що до Комітету звернулися працівники правоохоронних органів з повідомленням про намір провести обшук в приміщенні, яке використовується адвокатом Тарасом Х. Проте, здійснивши виїзд на місце проведення слідчих дій, члени Комітету побачили, що за дверима із наклеєними наліпками Ради адвокатів Київської області про «адвокатську таємницю» знаходиться не робоче місце адвоката, а підозрілі склади із касовими апаратами, схожі на незаконні конвертаційні центри.
Керівник правового відділу Ради адвокатів Київської області Вікторія Ніколаєнко повідомила, що Головою Ради було створено комісію, яка зафіксувала факт порушення адвокатом закону та правил адвокатської етики, а також вжито необхідних заходів для запобігання порушень з боку адвоката в майбутньому.
Голова Ради адвокатів Київської області Петро Бойко висловив перед Комітетом обурення щодо ситуації, яка склалася та звернув увагу на необхідність захисту реально, а не уявно порушених прав адвокатів та сприяти дотриманню професійної таємниці, а не таємниці сумнівного бізнесу їх клієнтів. Комітет має стояти на попередженні подібних зловживань, щоб внаслідок незаконної діяльності деяких колег не допустити появи плям на загальній репутації адвокатів Київщини.
За прикриття гарантіями адвокатської діяльності незаконної діяльності своїх клієнтів, Комітет захисту прав адвокатів буде ініціювати питання дисциплінарної відповідальності винних колег!
Популярні новини

Різне
Адвокати підсумували тиждень захисту бізнесу велозаїздом
У НААУ завершили тиждень захисту бізнесу незвичним форматом. Після оприлюднення тематичних публікацій і проведення серії круглих столів про наслідки скасування Господарського кодексу адвокати зібралися на підсумкове засідання… у крос-кантрійних перегонах.

Дискусія
Чому в затримці формування КК ВККС адвокати вбачають загрозу…
Для України звичною стала практика, коли норми закону спершу приймаються, а потім нівелюються. Але коли реформа за реформою обирають взірців доброчесності, а їх «святість» порушує будь-які закони, логіка побудови карткового будиночку ламається вщент.

Дискусія
Експерти мають винятковий потенціал, який варто розвивати спільно…
Професії адвоката і експерта можуть і повинні розвиватися, навчаючись одна в одної, обмінюючись досвідом та кращими практиками. Разом ми зможемо побудувати сильну, незалежну та ефективну систему правосуддя, гідну європейської України.

Взаємодія
У вихідні не працюватимуть електронні судові сервіси
На суботу, 12 липня, заплановано глобальні роботи на інфраструктурі ДП «Інформаційні судові системи». У звʼязку із цим, в цей день з продовженням на 13 липня, можуть бути недоступні сервіси електронного суду, електронного кабінету та інші.

Дискусія
Як пережити скасування ГК без утрат — радили адвокати за круглим…
Що зміниться для бізнесу після скасування Господарського кодексу? Як тепер укладати договори, хто нестиме відповідальність, як захищати інтереси у спорах і чим компенсувати втрату спеціального регулювання?

Дискусія
Прозорі правила будівельної галузі: навіщо Україні Містобудівний…
Українське містобудівне законодавство залишається фрагментарним, суперечливим і непридатним до завдань відбудови. Тож ідея кодифікації викликає значний інтерес і серед юристів, і серед фахівців будівельної галузі.

Дискусія
Укріплення суверенітету країни потребує нової моделі формування…
Модель конкурсної комісії з добору членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів, запроваджена як антикризова, себе вичерпала. Бездіяльність ВРП щодо формування нового складу КК, відсутність відповідальності та наявні ознаки політичного впливу свідчать: повноваження мають бути передані безпосередньо законодавчо визначеним субʼєктам формування ВККС.

Законодавство
Аграрна підтримка не може зводитися до досягнення KPI – Комітет НААУ
Підміна державної аграрної політики орієнтацією на показники ігнорує реальні потреби сільського господарства в умовах війни.