"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
Студентам розповіли про нюанси роботи адвоката у сімейних справах


Права та обов’язки наречених, подружжя, відмінності зареєстрованого шлюбу від фактичних шлюбних відносин, практика укладення шлюбного договору та причини низького рівня укладення угод в сімейних стосунках в Україні.
Про ці та інші питання студентам-юристам у Чернівцях та Львові розповіла голова Комітету НААУ з питань сімейного права Лариса Гретченко.
Вона провела семінари «Шлюбно-сімейні відносини крізь призму сучасності» для студентів юридичного факультету Чернівецького національного університету ім. Ю. Федьковича та «Сімейне право як чинник особистісно-професійного зростання майбутнього юриста» для студентів Інституту права Львівського державного університету внутрішніх справ.
Адвокат поділилася досвідом у справах про поділ бізнесу подружжя та майна, набутого під час спільного проживання сім'єю, ознайомила з поточними викликами та складнощами врегулювання спорів про встановлення та оспорювання батьківства, окреслила нюанси реалізації права на спадкування дітьми.
Увагу студентів привернули практичні аспекти застосування відповідальності за порушення у сфері сімейних правовідносин. Л.Гретченко висвітлила підстави і наслідки визнання шлюбу недійсним, позбавлення права одного з подружжя на рівну частку при поділі майна, що є об’єктом права спільної сумісної власності подружжя, позбавлення батьківських прав, позбавлення права бути усиновлювачем, опікуном або піклувальником, відібрання дитини від батьків без позбавлення їх батьківських прав, стягнення неустойки (пені) за прострочення сплати аліментів, недійсність/скасування усиновлення та тощо.
Голова Комітету НААУ та студенти-юристи також обмінялися думками щодо ролі адвоката у справах сім’ї та захисту прав дітей, практики надання правничої допомоги за принципом найкращого забезпечення інтересів дитини, переваг сімейної медіації та важливості вміння вести переговори і домовлятися.
«Погляди сучасної молоді на шлюб та сім'ю досить різні. Оскільки сімейні відносини будуються на емоційній близькості, почуттях любові, довіри і взаємної відповідальності, сьогодні однією з найгостріших проблем є нестабільність шлюбів та масовий характер розлучень. Особистісний і професійний інтерес майбутніх юристів включає як знання сімейного права та процесуальних важелів впливу, так і медіацію та інші способи альтернативного врегулювання спорів, що дозволяє раціонально використовувати час, уникати зволікань, не перетворювати учасників сімейних відносин в суперників та зберегти неконфліктне спілкування у майбутньому», – прокоментувала семінари Л.Гретченко.
Аби першим отримувати новини адвокатури, підпишіться на канал Національної асоціації адвокатів України у Telegram.
Популярні новини

За кордоном
У США суддя застеріг адвоката за оцінку прокуророк і підписався на…
Американський федеральний суддя зробив усне застереження адвокату за публічні коментарі, які вийшли за етичні межі. Причиною стала публічна заява юриста, у якій він назвав прокурорську групу у справі як «шестірку білих жінок».

Регіони
Проблеми реформування правової системи досліджували науковці та…
2–3 травня на базі юридичного факультету Західноукраїнського національного університету відбулася IX Міжнародна науково-практична конференція «Україна в умовах реформування правової системи: сучасні реалії та міжнародний досвід».

Дискусія
Апостилювання подорожчало у 12 разів
Державна послуга з проставлення апостилю — спеціального штампа, що засвідчує дійсність підпису, статусу особи та печатки на офіційних документах, які подаються за кордоном, стала дорожчою. Згідно з повідомленням Мінʼюсту, плата зросла з 51 до 610 грн для фізичних осіб та з 85 до 1060 грн - для юридичних.

Гарантії діяльності
РАУ ініціює вирішення проблеми побачень адвокатів із засудженими
Ст. 110 Кримінально-виконавчого кодексу гарантує засудженому конфіденційність побачень із адвокатом. Одним із важливих елементів є можливість спілкування з адвокатом у приміщенні без суцільного розмежувального скла. На практиці ця норма закону системно порушується.

За кордоном
Результати візиту представника НААУ до м. Глазго (Велика Британія)
Наприкінці квітня в місті Глазго (Шотландія, Велика Британія) відбувся робочий візит представника НААУ у Сполученому Королівстві Олександра Черних. Ця поїздка стала важливим кроком у зміцненні міжнародної правничої співпраці та розвитку механізмів підтримки українських адвокатів у період війни.

Підтримка
Родини двох загиблих на війні адвокатів отримають матеріальну…
Опікунська рада НААУ продовжує системно допомагати колегам, які опинились в скрутних життєвих обставинах через війну. На черговому засіданні було розглянуто 7 заяв від постраждалих адвокатів.

За кордоном
У Великій Британії провели Ukraine Law Day
У рік підписання Угоди про сторічне партнерство між Україною та Сполученим Королівством Великої Британії і Північної Ірландії в Лондоні організували і провели перший День українського права (Ukraine Law Day).

Дискусія
Адвокати, науковці та експерти дослідили проблеми судової…
Національна асоціація адвокатів України у співпраці з провідними науково-дослідними інститутами судових експертиз організувала круглий стіл з питань експертного забезпечення адвокатської діяльності.