"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
Студентам розповіли про нюанси роботи адвоката у сімейних справах


Права та обов’язки наречених, подружжя, відмінності зареєстрованого шлюбу від фактичних шлюбних відносин, практика укладення шлюбного договору та причини низького рівня укладення угод в сімейних стосунках в Україні.
Про ці та інші питання студентам-юристам у Чернівцях та Львові розповіла голова Комітету НААУ з питань сімейного права Лариса Гретченко.
Вона провела семінари «Шлюбно-сімейні відносини крізь призму сучасності» для студентів юридичного факультету Чернівецького національного університету ім. Ю. Федьковича та «Сімейне право як чинник особистісно-професійного зростання майбутнього юриста» для студентів Інституту права Львівського державного університету внутрішніх справ.
Адвокат поділилася досвідом у справах про поділ бізнесу подружжя та майна, набутого під час спільного проживання сім'єю, ознайомила з поточними викликами та складнощами врегулювання спорів про встановлення та оспорювання батьківства, окреслила нюанси реалізації права на спадкування дітьми.
Увагу студентів привернули практичні аспекти застосування відповідальності за порушення у сфері сімейних правовідносин. Л.Гретченко висвітлила підстави і наслідки визнання шлюбу недійсним, позбавлення права одного з подружжя на рівну частку при поділі майна, що є об’єктом права спільної сумісної власності подружжя, позбавлення батьківських прав, позбавлення права бути усиновлювачем, опікуном або піклувальником, відібрання дитини від батьків без позбавлення їх батьківських прав, стягнення неустойки (пені) за прострочення сплати аліментів, недійсність/скасування усиновлення та тощо.
Голова Комітету НААУ та студенти-юристи також обмінялися думками щодо ролі адвоката у справах сім’ї та захисту прав дітей, практики надання правничої допомоги за принципом найкращого забезпечення інтересів дитини, переваг сімейної медіації та важливості вміння вести переговори і домовлятися.
«Погляди сучасної молоді на шлюб та сім'ю досить різні. Оскільки сімейні відносини будуються на емоційній близькості, почуттях любові, довіри і взаємної відповідальності, сьогодні однією з найгостріших проблем є нестабільність шлюбів та масовий характер розлучень. Особистісний і професійний інтерес майбутніх юристів включає як знання сімейного права та процесуальних важелів впливу, так і медіацію та інші способи альтернативного врегулювання спорів, що дозволяє раціонально використовувати час, уникати зволікань, не перетворювати учасників сімейних відносин в суперників та зберегти неконфліктне спілкування у майбутньому», – прокоментувала семінари Л.Гретченко.
Аби першим отримувати новини адвокатури, підпишіться на канал Національної асоціації адвокатів України у Telegram.
Популярні новини

Привітання
Привітання з Днем Конституції України!
Шановні колеги!

Навчання
Адвокатам нагадали: відпочинок — це обовʼязок, а не винагорода
Чи можна залишатися ефективним фахівцем, ігноруючи сигнали втоми? Чи здатен адвокат надавати правничу допомогу, не дбаючи про власне ментальне здоров’я? Ці запитання стали центральними на вебінарі «Відпочинок: лінь чи необхідність?».

Дискусія
10 тем великої приватизації обговорили адвокати з очільницею Фонду…
Велика приватизація — тема, яка рідко стає предметом публічної дискусії, хоча саме від неї значною мірою залежить економічне майбутнє країни. Як саме держава обирає, що продавати, на яких умовах і якими механізмами захищає себе й інвестора? Як працює з проблемними активами, санкційним майном та міжнародними покупцями?

Дискусія
ПАЕ проти договору: про конфлікт норм у роботі адвоката
Укладення договору між адвокатом і клієнтом — не лише питання юридичної техніки, а й випробування на баланс між професійною етикою, законодавством і самозахистом.

Анонс
Тиждень захисту бізнесу проведуть у НААУ
З 30 червня по 4 липня у Національній асоціації адвокатів України пройде тиждень захисту бізнесу.

Гарантії діяльності
Службовий лист СБУ про «небезпечну» адвокатуру виявився фейком
Служба безпеки України офіційно заперечила справжність документа, в якому йшлося про начебто загрозливі тенденції у розвитку інституту адвокатури. Текст, який був оприлюднений раніше на маловідомому сайті та поширений у Telegram-каналах, не є службовим листом СБУ.

Дискусія
Комітет НААУ провів науково-практичний захід щодо викладання…
20 червня 2025 року кафедра медичного права ФПДО ДНП «Львівський національний медичний університет імені Данила Галицького» спільно з Комітетом медичного і фармацевтичного права та біоетики НААУ за підтримки ГО «Фундація медичного права та біоетики України» провела науково-практичний круглий стіл на тему «Розвиток медичного права як навчальної дисципліни: новели, виклики та перспективи».

Дискусія
Як захистити інвестиції у криптовалюту: ризики, практика й роль…
Ринок віртуальних активів в Україні розвивається швидко, випереджаючи нормативне регулювання. Відсутність чіткої законодавчої бази, суперечлива судова практика й нові шахрайські схеми створюють виклики для власників цифрових активів і юристів.