Студентам розповіли про нюанси роботи адвоката у сімейних справах | НААУ

Студентам розповіли про нюанси роботи адвоката у сімейних справах

Доступ до професії
13:51 Пт 22.03.24 6184 Переглядів
Версія для друку

Права та обов’язки наречених, подружжя, відмінності зареєстрованого шлюбу від фактичних шлюбних відносин, практика укладення шлюбного договору та причини низького рівня укладення угод в сімейних стосунках в Україні.

Про ці та інші питання студентам-юристам у Чернівцях та Львові розповіла голова Комітету НААУ з питань сімейного права Лариса Гретченко.

Вона провела семінари «Шлюбно-сімейні відносини крізь призму сучасності» для студентів юридичного факультету Чернівецького національного університету ім. Ю. Федьковича та «Сімейне право як чинник особистісно-професійного зростання майбутнього юриста» для студентів Інституту права Львівського державного університету внутрішніх справ.

Адвокат поділилася досвідом у справах про поділ бізнесу подружжя та майна, набутого під час спільного проживання сім'єю, ознайомила з поточними викликами та складнощами врегулювання спорів про встановлення та оспорювання батьківства, окреслила нюанси реалізації права на спадкування дітьми.

Увагу студентів привернули практичні аспекти застосування відповідальності за порушення у сфері сімейних правовідносин. Л.Гретченко висвітлила підстави і наслідки визнання шлюбу недійсним, позбавлення права одного з подружжя на рівну частку при поділі майна, що є об’єктом права спільної сумісної власності подружжя, позбавлення батьківських прав, позбавлення права бути усиновлювачем, опікуном або піклувальником, відібрання дитини від батьків без позбавлення їх батьківських прав, стягнення неустойки (пені) за прострочення сплати аліментів, недійсність/скасування усиновлення та тощо.

Голова Комітету НААУ та студенти-юристи також обмінялися думками щодо ролі адвоката у справах сім’ї та захисту прав дітей, практики надання правничої допомоги за принципом найкращого забезпечення інтересів дитини, переваг сімейної медіації та важливості вміння вести переговори і домовлятися.

«Погляди сучасної молоді на шлюб та сім'ю досить різні. Оскільки сімейні відносини будуються на емоційній близькості, почуттях любові, довіри і взаємної відповідальності, сьогодні однією з найгостріших проблем є нестабільність шлюбів та масовий характер розлучень. Особистісний і професійний інтерес майбутніх юристів включає як знання сімейного права та процесуальних важелів впливу, так і медіацію та інші способи альтернативного врегулювання спорів, що дозволяє раціонально використовувати час, уникати зволікань, не перетворювати учасників сімейних відносин в суперників та зберегти неконфліктне спілкування у майбутньому», – прокоментувала семінари Л.Гретченко.

Аби першим отримувати новини адвокатури, підпишіться на канал Національної асоціації адвокатів України у Telegram.

Популярні новини

Законодавство

В адвокатів з’явиться новий обов’язок за КУПБ?

Обов’язок повідомляти керівника боржника про виявлення ознак неплатоспроможності або її загрози не властивий для адвокатської діяльності.

11:26 Чт 30.05.24 491

Cудова практика

Захисник не може змінювати апеляційну скаргу обвинуваченого, - ВП ВС

Хоча захисник і діє в інтересах підзахисного, він, однак, є самостійним учасником кримінального провадження із власною правосуб’єктністю, а його юридичне становище не тотожне становищу особи, захист якої він здійснює.

10:34 Чт 30.05.24 465

Законодавство

Довічне позбавлення жінок волі - лише за сукупністю вироків (проект)

Під час формування державної кримінально-правової політики важливо враховувати соціально-психологічні та психофізіологічні особливості жінок. Саме тому встановлення різних видів та розмірів кримінальних покарань не слід уважати дискримінацією за ознакою статі.

10:14 Ср 29.05.24 2021

Анонс

РАУ надасть роз’яснення з практичних питань адвокатської…

7 - 8 червня 2024 року відбудеться чергове засідання Ради адвокатів України, в ході якого орган адвокатського самоврядування традиційно розгляне низку запитів щодо надання роз’яснень з практичних питань застосування законодавства адвокатами України.

16:27 Вт 28.05.24 3471

Законодавство

Чи має суд примушувати сторони до миру?

Якщо в трудовому або сімейному спорі справа дійшла до суду, то у переважній більшості випадків сторони вже не бачать шляху для примирення.

15:47 Вт 28.05.24 3180

Cудова практика

Як відшкодовуються витрати на адвоката у разі часткового…

При вирішенні питань про відшкодування витрат на професійну правову допомогу та покладення на сторони судових витрат має враховуватися принцип пропорційності задоволених вимог.

15:24 Вт 28.05.24 3293

Законодавство

Малозначні спори: проект Закону прийнято, але із застереженням

Переглядаючи критерії малозначних спорів, запропоновані народними депутатами на виконання рішення Конституційного Суду, Верховна Рада врахує потребу внесення змін до порядку апеляційного та касаційного розгляду, а також врахує пропозиції, висловлені Верховним Судом.

16:12 Пн 27.05.24 4884

Законодавство

Ідею відображення посвідчення адвоката в Дії оцінили в НААУ

У цілому ідея відображення посвідчення адвоката України в електронному вигляді на вебпорталі «Дія» має позитивний характер. Водночас, необхідно враховувати положення Закону «Про адвокатуру та адвокатську діяльність», які визначають повноваження органів адвокатського самоврядування.

14:19 Пн 27.05.24 4629

Вестник:№4 квітень 2024;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл