"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
У НААУ збирають пропозиції щодо удосконалення інвестиційної діяльності та приватизації

Адвокатів та інших фахівців у галузі інвестиційної діяльності та приватизації запрошують поділитися власним баченням необхідних змін у законодавстві. Узагальнені пропозиції будуть направлені до профільних комітетів ВР, Кабміну та народних депутатів для використання у нормотворчій роботі.
З відповідною ініціативою виступив Комітет НААУ з питань інвестиційної діяльності та приватизації.
«Активізація діяльності бізнесу неможлива без прозорого і конструктивного діалогу з владою, яка прямо зацікавлена у наповненні державного бюджету. Втім, розвиток бізнесу в нашій країні завжди супроводжувався «інтересом» правоохоронних органів, які інколи використовують кримінальне переслідування як один із методів тиску, - прокоментував ініціативу голова Комітету НААУ Андрій Шабельніков. - Тимчасовий доступ до речей і документів, арешт майна та коштів на банківських рахунках, обшуки, допити, вилучення майна, - усі ці та інші слідчі дії стали звичним явищем для блокування роботи підприємства».
Кінцевою метою проекту є формування конкретних пропозицій щодо покращення інвестиційного клімату та розвитку приватизаційних процесів Україні: захисту прав інвесторів, забезпечення рівного захисту прав, інтересів і майна суб’єктів інвестиційної діяльності, створення передумов для ефективного інвестування в економіку України, розвитку міжнародного економічного співробітництва.
Пропозиції змін законодавства просять надсилати за встановленою формою на електронну адресу А.Шабельнікова (a.shabelnikov@mail.unba.org.ua).
Аби першим отримувати новини адвокатури, підпишіться на канал Національної асоціації адвокатів України у Telegram.
Популярні новини

Дискусія
Адвокати, науковці та експерти дослідили проблеми судової…
Національна асоціація адвокатів України у співпраці з провідними науково-дослідними інститутами судових експертиз організувала круглий стіл з питань експертного забезпечення адвокатської діяльності.

Cудова практика
Судову практику у сфері містобудування за 2025 рік виклали у…
Останні ключові позиції Верховного Суду щодо ДАБК, будівельного паспорту, містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки, дозволу на виконання будівельних робіт, прийняття в експлуатацію обʼєктів будівництва та самочинного будівництва проаналізували у НААУ.

Cудова практика
Чи порушує мобілізація адвоката право людини на захист, - висновок…
Положеннями ст. 335 КПК передбачено зупинення судового провадження лише у випадках, коли для проходження військової служби під час мобілізації був призваний обвинувачений. Однак це положення не поширюється на мобілізацію захисника.

Дискусія
Пошук моделі виборів для повоєнної України: висновки круглого столу
Реформування виборчої системи України є надзвичайно актуальним у контексті майбутніх поствоєнних виборів. Зокрема, реалізації виборчого права має сприяти вдосконалення системи голосування. Але сьогодні Україна стикається з численними викликами.

Cудова практика
Негаторний позов: про що свідчить судова практика ВС
Поки особа є власником майна, вона не може бути обмежена у праві звернутися до суду з негаторним позовом, який може бути пред'явлений упродовж всього часу тривання правопорушення.

Дискусія
Погони не личать мантії: моделі відновлення військових судів…
У Комітеті ВР з питань правової політики провели робочу нараду з обговорення проектів законів, які передбачають створення та функціонування в Україні на постійній основі військових судів. Інститут адвокатури представив свої застереження щодо такої ініціативи.

Навчання
У Івано-Франківську адвокатів навчали мистецтву красномовства
Риторика відіграє надзвичайно важливу роль у професійній діяльності адвоката. Вміння чітко, переконливо та ефективно доносити свою позицію є ключем до успіху в суді, під час переговорів та у спілкуванні з клієнтами.

Законодавство
Уточнення щодо впливу боргів за аліментами на поділ майна є зайвим, -…
Ухилення від виконання прямих батьківських обов’язків з утримання дитини, а саме наявність заборгованості за аліментами, є підставою для відступлення від засад рівності часток подружжя відповідно до Сімейного кодексу.