Виклики для бізнесу та інвесторів у 2024 році дослідять адвокати
15 березня 2024 року у НААУ відбудеться круглий стіл на тему «Обговорення викликів, які зазнають бізнес та інвестори у 2024 році».
Організатором заходу виступив Комітет НААУ з питань захисту бізнесу та інвесторів.
Головною складовою економіки воюючої країни є бізнес та інвестиції, проте у 2024 році підприємці стикаються з низкою викликів, пов’язаних не тільки з війною, але і з негативними діями з боку органів державної влади. Доповідачі круглого столу окреслять проблематику та поділяться власною практикою у сфері захисту бізнесу та інвесторів.
Захід розпочнеться о 15:00 у режимі онлайн і транслюватиметься на платформі Zoom та на Facebook-сторінці НААУ.
Питання до обговорення:
1. Загальний огляд сучасних загроз бізнесу.
2. Загрози для бізнесу з боку територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки.
3. Обшук без ухвали слідчого судді - балансування на межі законності.
4. Арешт рахунку підприємства в рамах кримінального провадження. Судова практика та алгоритми захисту.
5. СМКОР та ризиковість - подвійний тягар для бізнесу.
6. Податкові штрафи: за що, коли та скільки.
7. Відшкодування заподіяної бізнесу шкоди неправомірними діями органів влади. Судова практика.
Доповідачами будуть заступник голови Комітету НААУ з питань захисту бізнесу та інвесторів Сергій Лисенко, секретар цього Комітету Кирило Кузнецов та члени Ради цього Комітету Юрій Шуліка, Ігор Фещенко, Денис Нагорнюк, Кристина Шох та Олександр Коваленко.
За більше детальною інформацію можна звертатися до члена команди координатора комітетів НААУ Олени Давидюк (o.davydiuk@unba.org.ua).
Аби першим отримувати новини адвокатури, підпишіться на канал Національної асоціації адвокатів України у Telegram.
Популярні новини
Законодавство
Куди ведуть нові напрями житлової політики України?
Основні засади житлової політики, запропоновані Кабміном у проекті Закону №12377, є декларативними, містять суттєві неузгодженості та протиріччя. Відтак, законодавча ініціатива потребує ґрунтовного доопрацювання.
БПД
Тенденції реформування БПД прокоментувала голова профільного…
У 2024 році Міністерство юстиції продовжило реорганізацію регіональних та місцевих центрів безоплатної правничої допомоги шляхом укрупнення структур. Загальною тенденцією реформування є утворення міжрегіональних центрів, повноваження яких поширюється на кілька областей.
Навчання
Як адвокату не згоріти на роботі: психологиня поділилася порадами
Війна та пов'язані з нею виклики значно посилили психологічне навантаження на адвокатів. Вони щодня стикаються з людським горем, невизначеністю та стресом. Не дивно, що статистика свідчить про високий рівень емоційного вигорання захисників прав людини.
Законодавство
Хто визначатиме доброчесність голови АРМА і за якими критеріями?
Непрозорі вимоги, підходи та механізми відбору кандидатів на посади голови та працівників Агентства з розшуку та менеджменту активів несуть у собі корупційні ризики.
Дискусія
Пріоритетне право на опіку: новий крок до захисту прав дітей і…
Запровадження механізмів завчасного визначення майбутніх опікунів забезпечить реалізацію прав та інтересів дітей, які залишилися без батьківського піклування, а також повнолітніх осіб, які можуть втратити дієздатність внаслідок психічних розладів чи інших обставин.
Законодавство
Втручання у діяльність адвоката: 5 аргументів «за» деталізацію…
Національна асоціація адвокатів України висловила підтримку проекту Закону № 12320 від 16.12.2024 про внесення змін до КУпАП, КК та КПК щодо забезпечення дотримання гарантій адвокатської діяльності».
Самоврядування
Сьогодні останній день сплати адвокатами внеску за 2025 рік
Згідно з п.2.5 Положення про внески на забезпечення реалізації адвокатського самоврядування, затвердженого рішенням Ради адвокатів України від 03.02.2017 №4, адвокати сплачують щорічні внески до 31 січня поточного року. Порушення порядку та строків сплати внесків є невиконанням рішення органу адвокатського самоврядування та відповідно вважається дисциплінарним проступком.
Законодавство
Рішення прийматиме управитель, а відповідатиме - власник…
З прийняттям арештованих активів в управління до управителя не мають переходити зобов’язання власника активів, які пов’язані зі здійсненням ним права власності.