Ветеранське підприємництво: що варто врахувати у разі схвалення ідеї | НААУ

Ветеранське підприємництво: що варто врахувати у разі схвалення ідеї

Законодавство
12:12 Ср 06.03.24 8403 Переглядів
Версія для друку

Створення законодавчих передумов для розвитку ветеранського підприємництва дозволить забезпечити перехід ветеранів війни до цивільного життя. Адже йдеться про появу нових цілей, формування групової ідентичності, можливість відчувати себе корисним.

Так в Національній асоціації адвокатів України оцінили проект Закону № 10258 від 13.11.2023 «Про ветеранське підприємництво», який має підвищити захист соціально орієнтованого ветеранського бізнесу. Також у комітетах НААУ з питань захисту бізнесу та інвесторів та з питань примусового виконання рішень підготували зауваження і пропозиції до проекту, які доречно буде врахувати після його прийняття у першому читанні.

Законопроект містить загальні положення та визначення (зокрема, суб'єктів ветеранського підприємництва, ветеранського соціального підприємництва), визначає порядок набуття суб'єктом підприємництва статусу ветеранського та його втрату, запроваджує облік відомостей у Єдиному державному реєстрі ветеранів війни, встановлює види та форми державної підтримки ветеранського підприємництва.

У той же час, проект потребує доопрацювання. Зокрема, в частині узгодження з іншими законами (наприклад, із Законом «Про адміністративні послуги» щодо процедури набуття статусу ветеранського підприємництва; із Цивільним кодексом та Кодексом з процедур банкрутства – стосовно порядку стоврення юридичних осбі та їх припинення) та забезпечення єдиного понятійного апарату. Так, визначення учасників юридичних осіб як «членів такої юридичної особи» не відповідає визначеним ГК та ЦК дефініціям і потребує узгодження між собою.

Також має бути упорядкований порядок ведення Єдиного державного реєстру ветеранів війни, з урахуванням того, що відомості з нього будуть слугувати підставою для отримання статусу суб’єкта ветеранського підприємництва і обліку у відповідному реєстрі не лише фізичних осіб (як наразі передбачено законопроектом), а і юридичних осіб.

Окреме занепокоєння викликає наявність у проекті норми (ст. 13), що унеможливлює державну підтримку суб’єктам ветеранського підприємництва у разі заборгованості зі сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, а також зі сплати страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування. Така норма не узгоджується із соціальною метою підприємництва, наявними пільгами зі сплати зазначених зборів.

При опрацюванні законопроекту від адвокатів були отримані й інші зауваження та пропозиції. Переглянути їх можна за посиланням.

Аби першим отримувати новини адвокатури, підпишіться на канал Національної асоціації адвокатів України у Telegram.

Популярні новини

Як адвокату не згоріти на роботі: психологиня поділилася порадами

Навчання

Як адвокату не згоріти на роботі: психологиня поділилася порадами

Війна та пов'язані з нею виклики значно посилили психологічне навантаження на адвокатів. Вони щодня стикаються з людським горем, невизначеністю та стресом. Не дивно, що статистика свідчить про високий рівень емоційного вигорання захисників прав людини.

18:12 Вт 04.02.25 1770
Хто визначатиме доброчесність голови АРМА і за якими критеріями?

Законодавство

Хто визначатиме доброчесність голови АРМА і за якими критеріями?

Непрозорі вимоги, підходи та механізми відбору кандидатів на посади голови та працівників Агентства з розшуку та менеджменту активів несуть у собі корупційні ризики.

14:38 Вт 04.02.25 1414
Пріоритетне право на опіку: новий крок до захисту прав дітей і недієздатних осіб

Дискусія

Пріоритетне право на опіку: новий крок до захисту прав дітей і…

Запровадження механізмів завчасного визначення майбутніх опікунів забезпечить реалізацію прав та інтересів дітей, які залишилися без батьківського піклування, а також повнолітніх осіб, які можуть втратити дієздатність внаслідок психічних розладів чи інших обставин.

15:37 Пн 03.02.25 2926
Втручання у діяльність адвоката: 5 аргументів «за» деталізацію відповідальності

Законодавство

Втручання у діяльність адвоката: 5 аргументів «за» деталізацію…

Національна асоціація адвокатів України висловила підтримку проекту Закону № 12320 від 16.12.2024 про внесення змін до КУпАП, КК та КПК щодо забезпечення дотримання гарантій адвокатської діяльності».

12:23 Пт 31.01.25 7973
Сьогодні останній день сплати адвокатами внеску за 2025 рік

Самоврядування

Сьогодні останній день сплати адвокатами внеску за 2025 рік

Згідно з п.2.5 Положення про внески на забезпечення реалізації адвокатського самоврядування, затвердженого рішенням Ради адвокатів України від 03.02.2017 №4, адвокати сплачують щорічні внески до 31 січня поточного року. Порушення порядку та строків сплати внесків є невиконанням рішення органу адвокатського самоврядування та відповідно вважається дисциплінарним проступком.

10:07 Пт 31.01.25 9102
Рішення прийматиме управитель, а відповідатиме - власник арештованого майна?

Законодавство

Рішення прийматиме управитель, а відповідатиме - власник…

З прийняттям арештованих активів в управління до управителя не мають переходити зобов’язання власника активів, які пов’язані зі здійсненням ним права власності.

12:38 Чт 30.01.25 7740
Звільнення, переведення, перевірки: що змінилось у трудовому праві

Дискусія

Звільнення, переведення, перевірки: що змінилось у трудовому праві

Воєнний стан, який триває у країні вже майже три роки, суттєво вплинув на організацію трудових відносин, які законодавцю довелося адаптувати до нових умов. Але практику застосування нових законів безумовно формують суди.

11:18 Чт 30.01.25 7622
Поняття сталкінгу має бути юридично визначеним, - Комітет НААУ

Законодавство

Поняття сталкінгу має бути юридично визначеним, - Комітет НААУ

Запровадження в Україні кримінальної відповідальності за незаконне переслідування (сталкінг) має на меті імплементацію відповідних положень Стамбульської конвенції. Втім, пропонована диспозиція нової статті Кримінального кодексу містить деякі юридичні вади.

11:42 Ср 29.01.25 3778

Вестник:№ 12 грудень 2024 -;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл