Ветеранське підприємництво: що варто врахувати у разі схвалення ідеї | НААУ

Ветеранське підприємництво: що варто врахувати у разі схвалення ідеї

Законодавство
12:12 Ср 06.03.24 8021 Переглядів
Версія для друку

Створення законодавчих передумов для розвитку ветеранського підприємництва дозволить забезпечити перехід ветеранів війни до цивільного життя. Адже йдеться про появу нових цілей, формування групової ідентичності, можливість відчувати себе корисним.

Так в Національній асоціації адвокатів України оцінили проект Закону № 10258 від 13.11.2023 «Про ветеранське підприємництво», який має підвищити захист соціально орієнтованого ветеранського бізнесу. Також у комітетах НААУ з питань захисту бізнесу та інвесторів та з питань примусового виконання рішень підготували зауваження і пропозиції до проекту, які доречно буде врахувати після його прийняття у першому читанні.

Законопроект містить загальні положення та визначення (зокрема, суб'єктів ветеранського підприємництва, ветеранського соціального підприємництва), визначає порядок набуття суб'єктом підприємництва статусу ветеранського та його втрату, запроваджує облік відомостей у Єдиному державному реєстрі ветеранів війни, встановлює види та форми державної підтримки ветеранського підприємництва.

У той же час, проект потребує доопрацювання. Зокрема, в частині узгодження з іншими законами (наприклад, із Законом «Про адміністративні послуги» щодо процедури набуття статусу ветеранського підприємництва; із Цивільним кодексом та Кодексом з процедур банкрутства – стосовно порядку стоврення юридичних осбі та їх припинення) та забезпечення єдиного понятійного апарату. Так, визначення учасників юридичних осіб як «членів такої юридичної особи» не відповідає визначеним ГК та ЦК дефініціям і потребує узгодження між собою.

Також має бути упорядкований порядок ведення Єдиного державного реєстру ветеранів війни, з урахуванням того, що відомості з нього будуть слугувати підставою для отримання статусу суб’єкта ветеранського підприємництва і обліку у відповідному реєстрі не лише фізичних осіб (як наразі передбачено законопроектом), а і юридичних осіб.

Окреме занепокоєння викликає наявність у проекті норми (ст. 13), що унеможливлює державну підтримку суб’єктам ветеранського підприємництва у разі заборгованості зі сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, а також зі сплати страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування. Така норма не узгоджується із соціальною метою підприємництва, наявними пільгами зі сплати зазначених зборів.

При опрацюванні законопроекту від адвокатів були отримані й інші зауваження та пропозиції. Переглянути їх можна за посиланням.

Аби першим отримувати новини адвокатури, підпишіться на канал Національної асоціації адвокатів України у Telegram.

Популярні новини

Законодавство

В адвокатів з’явиться новий обов’язок за КУПБ?

Обов’язок повідомляти керівника боржника про виявлення ознак неплатоспроможності або її загрози не властивий для адвокатської діяльності.

11:26 Чт 30.05.24 521

Cудова практика

Захисник не може змінювати апеляційну скаргу обвинуваченого, - ВП ВС

Хоча захисник і діє в інтересах підзахисного, він, однак, є самостійним учасником кримінального провадження із власною правосуб’єктністю, а його юридичне становище не тотожне становищу особи, захист якої він здійснює.

10:34 Чт 30.05.24 491

Законодавство

Довічне позбавлення жінок волі - лише за сукупністю вироків (проект)

Під час формування державної кримінально-правової політики важливо враховувати соціально-психологічні та психофізіологічні особливості жінок. Саме тому встановлення різних видів та розмірів кримінальних покарань не слід уважати дискримінацією за ознакою статі.

10:14 Ср 29.05.24 2048

Анонс

РАУ надасть роз’яснення з практичних питань адвокатської…

7 - 8 червня 2024 року відбудеться чергове засідання Ради адвокатів України, в ході якого орган адвокатського самоврядування традиційно розгляне низку запитів щодо надання роз’яснень з практичних питань застосування законодавства адвокатами України.

16:27 Вт 28.05.24 3499

Законодавство

Чи має суд примушувати сторони до миру?

Якщо в трудовому або сімейному спорі справа дійшла до суду, то у переважній більшості випадків сторони вже не бачать шляху для примирення.

15:47 Вт 28.05.24 3206

Cудова практика

Як відшкодовуються витрати на адвоката у разі часткового…

При вирішенні питань про відшкодування витрат на професійну правову допомогу та покладення на сторони судових витрат має враховуватися принцип пропорційності задоволених вимог.

15:24 Вт 28.05.24 3319

Законодавство

Малозначні спори: проект Закону прийнято, але із застереженням

Переглядаючи критерії малозначних спорів, запропоновані народними депутатами на виконання рішення Конституційного Суду, Верховна Рада врахує потребу внесення змін до порядку апеляційного та касаційного розгляду, а також врахує пропозиції, висловлені Верховним Судом.

16:12 Пн 27.05.24 4910

Законодавство

Ідею відображення посвідчення адвоката в Дії оцінили в НААУ

У цілому ідея відображення посвідчення адвоката України в електронному вигляді на вебпорталі «Дія» має позитивний характер. Водночас, необхідно враховувати положення Закону «Про адвокатуру та адвокатську діяльність», які визначають повноваження органів адвокатського самоврядування.

14:19 Пн 27.05.24 4631

Вестник:№4 квітень 2024;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл