Ветеранське підприємництво: що варто врахувати у разі схвалення ідеї | НААУ

Ветеранське підприємництво: що варто врахувати у разі схвалення ідеї

Законодавство
12:12 Ср 06.03.24 8132 Переглядів
Версія для друку

Створення законодавчих передумов для розвитку ветеранського підприємництва дозволить забезпечити перехід ветеранів війни до цивільного життя. Адже йдеться про появу нових цілей, формування групової ідентичності, можливість відчувати себе корисним.

Так в Національній асоціації адвокатів України оцінили проект Закону № 10258 від 13.11.2023 «Про ветеранське підприємництво», який має підвищити захист соціально орієнтованого ветеранського бізнесу. Також у комітетах НААУ з питань захисту бізнесу та інвесторів та з питань примусового виконання рішень підготували зауваження і пропозиції до проекту, які доречно буде врахувати після його прийняття у першому читанні.

Законопроект містить загальні положення та визначення (зокрема, суб'єктів ветеранського підприємництва, ветеранського соціального підприємництва), визначає порядок набуття суб'єктом підприємництва статусу ветеранського та його втрату, запроваджує облік відомостей у Єдиному державному реєстрі ветеранів війни, встановлює види та форми державної підтримки ветеранського підприємництва.

У той же час, проект потребує доопрацювання. Зокрема, в частині узгодження з іншими законами (наприклад, із Законом «Про адміністративні послуги» щодо процедури набуття статусу ветеранського підприємництва; із Цивільним кодексом та Кодексом з процедур банкрутства – стосовно порядку стоврення юридичних осбі та їх припинення) та забезпечення єдиного понятійного апарату. Так, визначення учасників юридичних осіб як «членів такої юридичної особи» не відповідає визначеним ГК та ЦК дефініціям і потребує узгодження між собою.

Також має бути упорядкований порядок ведення Єдиного державного реєстру ветеранів війни, з урахуванням того, що відомості з нього будуть слугувати підставою для отримання статусу суб’єкта ветеранського підприємництва і обліку у відповідному реєстрі не лише фізичних осіб (як наразі передбачено законопроектом), а і юридичних осіб.

Окреме занепокоєння викликає наявність у проекті норми (ст. 13), що унеможливлює державну підтримку суб’єктам ветеранського підприємництва у разі заборгованості зі сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, а також зі сплати страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування. Така норма не узгоджується із соціальною метою підприємництва, наявними пільгами зі сплати зазначених зборів.

При опрацюванні законопроекту від адвокатів були отримані й інші зауваження та пропозиції. Переглянути їх можна за посиланням.

Аби першим отримувати новини адвокатури, підпишіться на канал Національної асоціації адвокатів України у Telegram.

Популярні новини

Дискусія

Стан енергетичної спроможності країни: чого очікувати бізнесу

Незважаючи на всі намагання держави зменшити дефіцит електроенергії, сподіватися бізнесу на покращення ситуації поки не варто.

10:31 Пт 26.07.24 1972

Дискусія

Проблеми захисту персональних даних в умовах воєнного стану…

В умовах воєнного стану особливої актуальності набуло питання уточнення даних про військовозобов'язаних. Адже держава повинна мати актуальну інформацію про мобілізаційний резерв. Водночас, цей процес супроводжується виникненням правових проблем.

13:28 Чт 25.07.24 3250

Анонс

Розпочато реєстрацію на Форум ім. Й.Бронза

23 серпня в Одесі відбудеться Форум з кримінального права та процесу імені Йосипа Бронза. Відкрито реєстрацію на захід.

15:39 Ср 24.07.24 4659

Cудова практика

Автоматичне продовження тримання під вартою порушує право на…

Конституцією не визначено можливості обмеження права на свободу та особисту недоторканність, права на судовий захист, презумпції невинуватості та права на захист. Відтак, норма ч. 6 ст. 615 КПК про можливість автоматичного (без рішення суду) продовження тримання під вартою суперечить Основному Закону.

11:42 Ср 24.07.24 4917

Навчання

Інхаус або зовнішній консультант: що молодому юристу варто знати?

Куди молодому правнику краще йти працювати: до юридичної фірми чи на підприємство? Як визначитися з пріоритетами, реально оцінити свої можливості та максимально ефективно використати набуті знання?

16:24 Вт 23.07.24 6364

Дискусія

Уточнення військово-облікових даних: спірні питання обговорили…

16 липня сплив установлений законом 60-денний термін, протягом якого громадяни України мали стати на військовий облік або уточнити свої військово-облікові дані. Напередодні в НААУ обговорювали повʼязані із цим проблемні питання.

15:57 Чт 18.07.24 13698

Взаємодія

У Раді Європи підтримують розвиток НААУ

Офіс Ради Європи в Україні надаватиме всіляку підтримку розвитку Національної асоціації адвокатів України та її ініціативам на користь українського суспільства.

11:13 Ср 17.07.24 11036

Дискусія

Як компенсувати нестачу кадрів в будівельній сфері пояснив голова…

В Україні простежується дефіцит кадрів у будівельній сфері, який нині становить близько 40 %. Згідно з даними Конфедерації роботодавців України, за два роки кількість офіційно зареєстрованих працівників у будівельному секторі скоротилася на 25,4 %, до майже 300 тисяч людей. Будівельні компанії вимушені залучати до роботи іноземні кадри.

11:16 Вт 16.07.24 11076

Вестник:№ 6 червень 2024 -;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл