"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
Стартував конкурс з відбору адвокатів БПД у 17-ти регіонах України

Сьогодні, 1 березня, розпочався конкурс з відбору адвокатів, які залучаються до надання безоплатної вторинної правничої допомоги в сімнадяти регіонах України.
Координаційний центр з надання правничої допомоги оприлюднив відповідний наказ від 28.02.2024 №100/аг.
Згідно із документом, йдеться про Вінницьку, Волинську, Дніпропетровську, Житомирську, Закарпатську, Івано-Франківську, Львівську, Полтавську, Рівненську, Сумську, Тернопільську, Харківську, Хмельницьку, Черкаську, Чернігівську, Чернівецьку області та місто Київ.
За планом-графіком, конкурс триватиме до 2 травня.
Повідомляється, що адвокатам, які мають бажання взяти участь у конкурсі, необхідно до 31 березня зареєструватися. Для цього доведеться:
- заповнити анкету та біографічну довідку з акцентами на юридичну діяльність;
- зазначити адресу електронної пошти для зворотнього зв’язку;
- завантажити скановані копії документів.
Якість та комплектність документів мають відповідати Порядку і умовам проведення конкурсу з відбору адвокатів, які залучаються для надання безоплатної вторинної правничої допомоги, затвердженим постановою Кабміну від 28.12.2011 № 1362.
Після реєстрації адвокат отримає автоматичне повідомлення про прийняття заявки на опрацювання. У разі невідповідності документів встановленим вимогам адвокат може повторно пройти реєстрацію.
У разі схвалення заявки, адвокату доведеться з 4 по 10 квітня пройти дистанційний курс «Вступ до системи надання безоплатної правничої допомоги» та за його результатами виконати тестові завдання. Вони оцінюються автоматично.
Після цього конкурсні комісії почнуть опрацьовувати подані документи. Оцінюватимуться стаж адвокатської діяльності, наявність дисциплінарних стягнень, результати проходження дистанційного курсу. Цей етап відбувається без участі адвокатів.
З 16 по 23 квітня триватимуть індивідуальні співбесіди (офлайн, онлайн) з кандидатами. Конкурсні комісії оцінюватимуть адвокатів за критеріями мотивації до надання БПД, комунікабельності, емоційної врівноваженості, вміння представити приклади надання правничої допомоги.
14 травня на сайті системи БПД будуть оприлюднені результати конкурсу, а переможці – внесені до Реєстру адвокатів, які надають безоплатну вторинну допомогу.
Після цього такі адвокати залучатимуться до надання БВПД на підставі договору відповідно до Порядку і умов укладення договорів з адвокатами, які надають безоплатну вторинну правничу допомогу, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 11.01.2012 року № 8.
Адвокат, якого включили до Реєстру адвокатів, які надають безоплатну вторинну допомогу, має повідомити про цей факт у формі заяви до ради адвокатів регіону за адресою робочого місця, або Ради адвокатів України для внесення таких відомостей до Єдиного реєстру адвокатів України або безпосередньо через особистий кабінет адвоката в ЄРАУ.
Аби першим отримувати новини адвокатури, підпишіться на канал Національної асоціації адвокатів України у Telegram.
Популярні новини

Навчання
Договір — не формальність: про що має знати майбутній адвокат
Як уникнути типових помилок у договорі, зокрема про надання правничої допомоги, коли адвокат несе не лише етичну, а й юридичну відповідальність? Які обов’язки варто прописати в угоді, а які — лишити поза її межами? І що має знати юрист ще до початку роботи адвокатом?

Анонс
У НААУ проведуть тиждень трудового права
З 28 квітня по 4 травня у Національній асоціації адвокатів України пройде п’ятий щорічний тиждень трудового права.

Законодавство
У спорах щодо витрат на дитину шаблонів доказування не існує –…
Коли дитина через свої особливості (розвиток здібностей, хвороба, каліцтво) потребує додаткових витрат, обовʼязок участі у цих витратах покладається на обох батьків. У разі спору розмір участі визначається судом з урахуванням обставин, що мають істотне значення.

Анонс
Проблеми експертного забезпечення адвокатської діяльності…
2 травня Національна асоціація адвокатів України у співпраці з провідними науково-дослідними інститутами судових експертиз проведе круглий стіл з питань експертного забезпечення адвокатської діяльності.

Гарантії діяльності
Комітет захисту прав адвокатів НААУ відповів на закиди щодо справи…
Публікації «Дзеркала тижня» про «адвокатів-хакерів» містять неправдиву інформацію, перекручення та маніпуляції що підривають авторитет інституту адвокатури. Вони є формою протиправного тиску на НААУ і можуть бути елементом замовної кампанії.

Гарантії діяльності
Україна посилить захист адвокатів: підписання Конвенції Ради…
Україна планує приєднатися до Конвенції Ради Європи щодо захисту прав адвокатів у травні. Це рішення стало актуальним на тлі справи НАБУгейт та інших порушень прав адвокатів.

Законодавство
Вибір чи обовʼязок? Зміни до СК щодо утримання пасинка чи падчерки…
Після шлюбу мачуха або вітчим фактично утримують дитину свого чоловіка чи дружини. Тому у ст. 268 Сімейного кодексу варто закріпити відповідний обов’язок на період шлюбу. Бо на практиці це відбувається і без норм закону.

Дискусія
Захист адвокатської діяльності: стартувала серія воркшопів від…
У системі правосуддя адвокат має бути незалежним захисником, але на практиці дедалі частіше стає обʼєктом тиску, переслідувань і дискредитації. Обшуки в офісах, вимоги розголошення таємниці, інформаційні атаки — такі способи впливу стають новою реальністю для професії.