Стартував конкурс з відбору адвокатів БПД у 17-ти регіонах України
Сьогодні, 1 березня, розпочався конкурс з відбору адвокатів, які залучаються до надання безоплатної вторинної правничої допомоги в сімнадяти регіонах України.
Координаційний центр з надання правничої допомоги оприлюднив відповідний наказ від 28.02.2024 №100/аг.
Згідно із документом, йдеться про Вінницьку, Волинську, Дніпропетровську, Житомирську, Закарпатську, Івано-Франківську, Львівську, Полтавську, Рівненську, Сумську, Тернопільську, Харківську, Хмельницьку, Черкаську, Чернігівську, Чернівецьку області та місто Київ.
За планом-графіком, конкурс триватиме до 2 травня.
Повідомляється, що адвокатам, які мають бажання взяти участь у конкурсі, необхідно до 31 березня зареєструватися. Для цього доведеться:
- заповнити анкету та біографічну довідку з акцентами на юридичну діяльність;
- зазначити адресу електронної пошти для зворотнього зв’язку;
- завантажити скановані копії документів.
Якість та комплектність документів мають відповідати Порядку і умовам проведення конкурсу з відбору адвокатів, які залучаються для надання безоплатної вторинної правничої допомоги, затвердженим постановою Кабміну від 28.12.2011 № 1362.
Після реєстрації адвокат отримає автоматичне повідомлення про прийняття заявки на опрацювання. У разі невідповідності документів встановленим вимогам адвокат може повторно пройти реєстрацію.
У разі схвалення заявки, адвокату доведеться з 4 по 10 квітня пройти дистанційний курс «Вступ до системи надання безоплатної правничої допомоги» та за його результатами виконати тестові завдання. Вони оцінюються автоматично.
Після цього конкурсні комісії почнуть опрацьовувати подані документи. Оцінюватимуться стаж адвокатської діяльності, наявність дисциплінарних стягнень, результати проходження дистанційного курсу. Цей етап відбувається без участі адвокатів.
З 16 по 23 квітня триватимуть індивідуальні співбесіди (офлайн, онлайн) з кандидатами. Конкурсні комісії оцінюватимуть адвокатів за критеріями мотивації до надання БПД, комунікабельності, емоційної врівноваженості, вміння представити приклади надання правничої допомоги.
14 травня на сайті системи БПД будуть оприлюднені результати конкурсу, а переможці – внесені до Реєстру адвокатів, які надають безоплатну вторинну допомогу.
Після цього такі адвокати залучатимуться до надання БВПД на підставі договору відповідно до Порядку і умов укладення договорів з адвокатами, які надають безоплатну вторинну правничу допомогу, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 11.01.2012 року № 8.
Адвокат, якого включили до Реєстру адвокатів, які надають безоплатну вторинну допомогу, має повідомити про цей факт у формі заяви до ради адвокатів регіону за адресою робочого місця, або Ради адвокатів України для внесення таких відомостей до Єдиного реєстру адвокатів України або безпосередньо через особистий кабінет адвоката в ЄРАУ.
Аби першим отримувати новини адвокатури, підпишіться на канал Національної асоціації адвокатів України у Telegram.
Популярні новини
Війна
В.Гвоздій розповів фінським колегам про досвід діяльності…
Фінляндія, яка має близько 1300 км сухопутного кордону з Росією, у квітні 2023 року вступила до НАТО. Втім межування з агресивним сусідом очевидно залишає актуальними ризики конфлікту і навіть війни. Тому фінські адвокати цікавляться досвідом українських колег з організації роботи в умовах воєнного стану.
Доступ до професії
Освітянам і студентам розповіли про становлення та традиції…
Науково-методичний Центр досліджень адвокатури і права НААУ розпочав співпрацю з Національною академією педагогічних наук України. Першим спільним заходом двох інституцій став вебінар для викладачів та студентів.
Самоврядування
Як має діяти КДКА, якщо суд скасував її рішення у дисциплінарній…
Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури регіону продовжує розглядати дисциплінарну скаргу після скасування судом рішення КДКА по суті дисциплінарної справи, якщо рішення про порушення дисциплінарної справи стосовно адвоката є діючим.
Дискусія
Інструменти розшуку активів у цифрову епоху обговорили експерти
Іноді фото улюбленого собаки, розміщене у соцмережі, може дати зачіпку для виявлення прихованих активів недобросовісного боржника. А для ефективного стягнення необхідний доступ до відповідних реєстрів та баз даних країн ЄС.
Cудова практика
За подачу однотипних заяв суд може накласти штраф – нагадали у ГСК
Синхронна подача однотипних заяв як однією особою, так і від імені різних осіб, можуть визнаватися зловживанням процесуальними правами, із притягненням винних осіб до відповідальності у вигляді штрафу.
За кордоном
Як українському адвокату почати практику у Чехії
Аби почати практикувати міжнародне право та право рідної країни у Чеській Республіці, українському адвокату необхідно набути статус іноземного адвоката в цій країні і потрапити до реєстру Асоціації адвокатів Чехії.
Війна
Захист прав осіб з інвалідністю під час мобілізації: адвокати…
Мобілізація осіб з інвалідністю проти їх волі та з порушенням установленого порядку звісно неприпустима. І хоча подальше звернення до суду забезпечує поновлення прав, утім це завжди зайві витрати часу, додатковий стрес та моральна шкода.
Дискусія
Чому українці побоюються штучного інтелекту пояснив експерт…
Попри швидкоплинність процесу розповсюдження штучного інтелекту в світі, в Україні більшість людей побоюються використовувати новітні технології на практиці. Це пов’язано необізнаністю та відсутністю правового регулювання використання ШІ.