Ліцензія адвоката в Канаді: складно, але можливо | НААУ

Ліцензія адвоката в Канаді: складно, але можливо

За кордоном
10:12 Чт 29.02.24 2877 Переглядів
Версія для друку

Доступ до професії адвоката в Канаді є непростим. Утім, для іноземців, які вже мають юридичну освіту, існує спрощений порядок отримання ліцензії.

Особливості процедури розкрила представник НААУ в Канаді Вікторія Сандулєєва під час чергового вебінару циклу «Доступ до адвокатської професії за кордоном».

Вона розповіла, що загальний процес, як правило, передбачає отримання вищої освіти рівня не нижчого аніж бакалавр і наступний вступ до юридичної школи. В цілому це може займати близько 8 років, до яких ще слід додати стажування від 8 місяців до 1 року.

Але для осіб, які отримали юридичну освіту за кордоном, влада Канади передбачила спрощений порядок. Особливістю отримання акредитації в Канаді для українських адвокатів є те, що Україна не є країною загального права (Common Law Jurisdiction). Тому юрист з українською освітою не вважатиметься кваліфікованим для здійснення адвокатської практики в Канаді.

Дорожня карта для отримання українцем адвокатської ліцензії складається з декількох обов’язкових етапів:

  1. отримання оцінювання закордонної юридичної освіти від Національного Комітету Оцінювання Канади (NCA);
  2. складання тесту на знання англійської мови (результат має бути рівня не нижче 7 балів за кожну секцію Academic IELTS Test);
  3. проходження навчання та отримання ступеня магістра права або проходження спеціальних навчальних курсів для іноземних студентів у юридичній школі/університеті;
  4. отримання кваліфікаційного сертифіката від NCA та за необхідності складання додаткових іспитів;
  5. проходження обов’язкового курсу з письма та проведення юридичного дослідження в рамах цього курсу;
  6. стажування;
  7. подання заявки на прийом в адвокатську колегію відповідної провінції.

На кожному етапі є багато специфічних тонкощів, до яких треба буде ставитися з особливою увагою.

Так, на етапі оцінювання доведеться замовити переклади дипломів і додатків до них у сертифікованого канадського перекладача. Узгодити переклад з навчальним закладом та клопотати перед останнім щодо направлення саме від імені навчального закладу засвідчених копії дипломів з їх перекладом поштою з України на адресу NCA. Також НААУ має направити на адресу NCA  «Certificate of Good Standing» на ім’я апліканта. У випадку, якщо ці документи будуть відправлені аплікантом самостійно, вони не будуть прийняті NCA для оцінювання. За розгляд аплікації стягується одноразовий збір в розмірі 500 канадських доларів.

Підготовка та складання тесту з англійської мови також забере певний час і ресурси. Але важливо не припуститися помилки та готуватися саме до того тесту та рівня, який вимагається для вступу до юридичної школи або університету для отримання знань з Common Law.

Проходження спеціальних курсів та складання відповідних іспитів передбачає декілька альтернативних варіантів залежно від місця, де особа перебуває в Канаді, та її фінансових можливостей щодо оплати навчання (адже всі курси є платними незалежно від статусу апліканта в Канаді). Їхня вартість може становити від 20 до 30 тис. канадських доларів. За тривалістю такі специфічні курси та програми можуть зайняти від одного до двох років.

Під час подання заявки на вступ до учбового закладу аплікант має обов’язково надати лист NCA про оцінювання його освіти. Інакше його заявка не буде розглядатися. Як правило, курси передбачають вивчення таких дисциплін, як «Основи канадського права», «Професійний розвиток», «Конституційне право», «Кримінальне право та процес», «Адміністративне право. Етика». За бажанням студент може обрати додаткові дисципліни.

Після закінчення навчання учбовий заклад надсилає відповідні відомості щодо студента на адресу NCA, який або видає особі кваліфікаційний сертифікат, або призначає додаткові іспити. Рішення приймаються індивідуально щодо кожного заявника.

У випадку отримання кваліфікаційного сертифіката NCA заявник має пройти курс з письма та зробити юридичне дослідження. За проходження цього курсу додатково сплачується вартість від трьох до шести тисяч канадських доларів залежно від регіону.

Кваліфікаційний сертифікат NCA не вважається тим самим що й канадський юридичний ступінь освіти. Він лише засвідчує, що особа виконала вимоги NCA, та що її знання канадського законодавства аналогічні до знань особи, яка здобула юридичну освіту за затвердженою програмою Канадської юридичної школи.

Наступним етапом є стажування. Заявник може проходити його у будь-якій юридичній компанії або державному органі, в тому числі, у суді. Стажування надає спеціалісту статус «Student-In-Law». Ця посада передбачає повну зайнятість.  

Після проходження стажування спеціаліст подає заявку на вступ до адвокатської колегії відповідної провінції і може приступати до юридичної практики після офіційної церемонії та присяги, яка проводиться в суді.

Аби першим отримувати новини адвокатури, підпишіться на канал Національної асоціації адвокатів України у Telegram.

Популярні новини

Дискусія

Принцип безперервності влади під час війни дослідили на круглому…

Дотримання принципу інституційної безперервності влади в Україні є надзвичайно важливим в нинішніх воєнних умовах, адже позбавлення легітимності української влади є одним з очевидних пріоритетів агресора не лише для пропаганди, а й дискредитації на міжнародній арені.

17:58 Ср 17.04.24 200

Cудова практика

Трудові спори у 2024 році: на що звертає увагу ВС

Зменшення замовлень у підприємства після введення воєнного стану на території України не свідчить про неможливість роботодавця забезпечити роботою працівника, тому призупинення трудового договору з ним є незаконним.

17:28 Вт 16.04.24 1817

Анонс

Про нові правила фінмоніторингу у ЄС розповідають адвокатам ELF та CCBE

У Європейському Союзі завершується робота над пакетом змін з питань фінансового моніторингу. Тож незабаром наберуть чинності оновлені правила запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом. Чого слід чекати?

14:54 Вт 16.04.24 1917

Законодавство

Свідоцтво адвоката пропонують викладати у Дію - проект закону

Зважаючи на досвід розміщення документів у Єдиному державному веб порталі електронних послуг, у Верховній Раді пропонують закріпити можливість відображення свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю та посвідчення адвоката на порталі Дія.

17:14 Пн 15.04.24 3543

Привітання

У другому Турнірі із судових дебатів визначено переможців

Молодіжний Комітет НААУ – UNBA NextGen оголосив переможців другого Турніру із судових дебатів, участь у якому брали студенти юридичних вишів.

16:36 Пн 15.04.24 3504

Законодавство

Адвокати знайшли юридичний ляп в останніх змінах до КПК

Через помилки у юридичній техніці, що були допущені під час внесення чергових змін до Кримінального процесуального кодексу, можуть порушуватися права осіб, що тримаються в установах попереднього ув’язнення або виконання покарань.

13:32 Пн 15.04.24 3684

Законодавство

Якщо строк розслідування закінчився, справа має бути закрита, -…

Міністерство юстиції в рамках приведення законодавства до стандартів ЄС опрацьовує ідею скасування однієї з підстав закриття кримінального провадження, а саме - закінчення строку досудового розслідування. У НААУ попереджають про порушення прав підозрюваного.

15:52 Пт 12.04.24 8492

Дискусія

Підготовче судове засідання: поради адвокатам

Щодня відбуваються десятки підготовчих судових засідань у кримінальних справах, в абсолютній більшості яких беруть участь адвокати. Принципово важливим є те, щоб кожен захисник, який залучається до підготовчого судового засідання, усвідомлював значення такої стадії процесу та вмів ефективно підготувати себе та клієнта до участі в ньому.

16:41 Чт 11.04.24 8802

Вестник:№3 березень 2024 - Вісник;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл