До протидії злочинам проти довкілля МРЕ долучилася представниця НААУ
Міжнародній раді експертів з питань розслідування злочинів, вчинених в умовах збройного конфлікту (МРЕ), розширено сферу діяльності. До напряму протидії злочинам проти довкілля залучено заступницю голови Комітету НААУ з питань аграрного, земельного та довкілевого права Софію Шутяк.
Відповідні зміни нещодавно були внесені до наказу Генпрокурора від 30.09.2021 №312 про створення цієї ради.
Нагадаємо, основною метою створення МРЕ є залучення іноземних і міжнародних фахівців, національних експертів з міжнародного гуманітарного та міжнародного кримінального права, а також представників неурядових правозахисних організацій задля вивчення досвіду розслідування воєнних злочинів і злочинів проти людяності та розробки національних стандартів у цій галузі.
З перших днів повномасштабної війни експерти МРЕ надавали Офісу Генпрокурора поради та консультації щодо першочергових дій із документування воєнних злочинів, інформування суспільства, залучення потенційних свідків і потерпілих до кримінального процесу.
На сьогодні у складі МРЕ визначено такі тематичні напрями діяльності:
- міжнародне гуманітарне й міжнародне кримінальне право;
- кібербезпека;
- взаємодія прокуратури з громадами;
- захист прав людини;
- захист прав громадських активістів, волонтерів і журналістів;
- захист прав військовослужбовців;
- захист прав потерпілих і свідків;
- захист прав дітей;
- протидія сексуальному насильству, пов’язаному з конфліктом;
- протидія корупції, розшук, арешт і конфіскація активів осіб, причетних до агресії РФ в Україні;
- протидія злочинам проти довкілля;
- протидія незаконному утримуванню цивільних громадян на тимчасово окупованих територіях.
С.Шутяк розповіла, що вже незабаром має відбутися перше засідання експертів напряму «Протидія злочинам проти довкілля».
Робота експертів будуватиметься на Екологічному договорі, який 9 лютого цього року представила Міжнародна екологічна група щодо наслідків війни на довкілля України.
Цей договір має 50 рекомендацій та передбачає позитивне, демократичне майбутнє для України, яке буде зеленим, продуктивним і мирним. Підхід України до впровадження рекомендацій може стати зразком для наслідування в майбутньому. Дії України, а також рекомендовані тут дії міжнародних організацій зміцнять правову та політичну інфраструктуру реагування на екологічну шкоду, заподіяну війною, і сприятимуть її подоланню.
В документі йдеться про те, що шкода, завдана природі, біорізноманіттю, повітрю та воді в Україні, вимагає уваги. Справедливість має бути відновлено, а ризики ядерного, хімічного та інших видів забруднення - усунуто. Підтримка України в цих питаннях – це спосіб сформувати процес відновлення після масштабних руйнувань і не допустити, щоб природа залишалася мовчазною жертвою війни.
Аби першим отримувати новини адвокатури, підпишіться на канал Національної асоціації адвокатів України у Telegram.
Популярні новини
Гарантії діяльності
В адвоката, який здійснював захист у злочині проти нацбезпеки,…
Правоохоронці провели обшук у квартирі адвоката, який надавав професійну правничу допомогу та здійснював захист підозрюваних у посяганні на територіальну цілісність і недоторканність України. Самого адвоката затримали.
Підтримка
Підтримку ментального здоровʼя адвокатів поставлять на платформу
Проект з підтримки ментального здоров’я українських адвокатів під час війни, що реалізується Національною асоціацією адвокатів України за підтримки Міжнародної асоціації юристів (IBA), отримає свою електронну платформу.
Навчання
Як адвокату утримати баланс між обов’язками та особистими…
Професія адвоката — це постійна взаємодія з викликами, напругою та відповідальністю за долі клієнтів. Однак такий стиль життя нерідко призводить до стресу, тривожності та професійного вигорання.
Законодавство
Систематичність - це втретє: як правильно кваліфікувати домашнє…
Уточнення ознаки систематичності вчинення домашнього насильства має важливе значення для тлумачення диспозиції відповідної статті 126-1 Кримінального кодексу. Разом із тим необхідно відмежовувати норми матеріально-правового і процесуального характеру.
Законодавство
Які спрощення кримінального процесу неможливо погодити
Директорат правосуддя та кримінальної юстиції Мінʼюсту підготував аналітичний звіт про доцільність спрощення процедури здійснення окремих слідчих (розшукових) або інших процесуальних дій з урахуванням стандартів дотримання прав людини та практики ЄСПЛ.
БПД
Мінʼюст формує стандарти БПД щодо неповнолітніх
До стандартів якості надання безоплатної вторинної правової допомоги підготовлені зміни. Крім суто технічних правок («правова» допомога стає «правничою», а «ЗМІ» перетворюються на «медіа»), передбачаються вимоги стосовно допомоги і представництва неповнолітніх.
Cудова практика
ВС підтримав адвоката у діджиталізованій реальності
Гарантування права на судовий захист та заборона його обмежень, особливо в умовах діджиталізації та воєнного стану, вимагають від суду підтримки різних способів взаємодії з учасниками процесу. Це стосується і способів підписання ордеру, які не можуть бути обмежені.
Cудова практика
Що підтверджує витрати на правничу допомогу для їх стягнення?
Розмір суми, що підлягає сплаті в порядку компенсації витрат адвоката, необхідних для надання правничої допомоги, встановлюється згідно з умовами договору про надання правничої допомоги на підставі доказів, які підтверджують здійснення відповідних витрат.