До протидії злочинам проти довкілля МРЕ долучилася представниця НААУ
Міжнародній раді експертів з питань розслідування злочинів, вчинених в умовах збройного конфлікту (МРЕ), розширено сферу діяльності. До напряму протидії злочинам проти довкілля залучено заступницю голови Комітету НААУ з питань аграрного, земельного та довкілевого права Софію Шутяк.
Відповідні зміни нещодавно були внесені до наказу Генпрокурора від 30.09.2021 №312 про створення цієї ради.
Нагадаємо, основною метою створення МРЕ є залучення іноземних і міжнародних фахівців, національних експертів з міжнародного гуманітарного та міжнародного кримінального права, а також представників неурядових правозахисних організацій задля вивчення досвіду розслідування воєнних злочинів і злочинів проти людяності та розробки національних стандартів у цій галузі.
З перших днів повномасштабної війни експерти МРЕ надавали Офісу Генпрокурора поради та консультації щодо першочергових дій із документування воєнних злочинів, інформування суспільства, залучення потенційних свідків і потерпілих до кримінального процесу.
На сьогодні у складі МРЕ визначено такі тематичні напрями діяльності:
- міжнародне гуманітарне й міжнародне кримінальне право;
- кібербезпека;
- взаємодія прокуратури з громадами;
- захист прав людини;
- захист прав громадських активістів, волонтерів і журналістів;
- захист прав військовослужбовців;
- захист прав потерпілих і свідків;
- захист прав дітей;
- протидія сексуальному насильству, пов’язаному з конфліктом;
- протидія корупції, розшук, арешт і конфіскація активів осіб, причетних до агресії РФ в Україні;
- протидія злочинам проти довкілля;
- протидія незаконному утримуванню цивільних громадян на тимчасово окупованих територіях.
С.Шутяк розповіла, що вже незабаром має відбутися перше засідання експертів напряму «Протидія злочинам проти довкілля».
Робота експертів будуватиметься на Екологічному договорі, який 9 лютого цього року представила Міжнародна екологічна група щодо наслідків війни на довкілля України.
Цей договір має 50 рекомендацій та передбачає позитивне, демократичне майбутнє для України, яке буде зеленим, продуктивним і мирним. Підхід України до впровадження рекомендацій може стати зразком для наслідування в майбутньому. Дії України, а також рекомендовані тут дії міжнародних організацій зміцнять правову та політичну інфраструктуру реагування на екологічну шкоду, заподіяну війною, і сприятимуть її подоланню.
В документі йдеться про те, що шкода, завдана природі, біорізноманіттю, повітрю та воді в Україні, вимагає уваги. Справедливість має бути відновлено, а ризики ядерного, хімічного та інших видів забруднення - усунуто. Підтримка України в цих питаннях – це спосіб сформувати процес відновлення після масштабних руйнувань і не допустити, щоб природа залишалася мовчазною жертвою війни.
Аби першим отримувати новини адвокатури, підпишіться на канал Національної асоціації адвокатів України у Telegram.
Популярні новини
Гарантії діяльності
Комітет НААУ посилює притягнення до відповідальності порушників…
Законодавець дав адвокатам ефективний інструмент у роботі - адвокатський запит, а також установив штрафи за порушення цієї гарантії. Втім, на практиці механізми притягнення посадових осіб до відповідальності працюють не завжди ефективно.
Гарантії діяльності
Адвокати – єдина сторона судового процесу, яка не заброньована, -…
Схоже, у Верховній Раді є розуміння необхідності бронювання адвокатів, які є складовою системи правосуддя. Але як прописати механізм, якими мають бути критерії? Відповіді на ці запитання дехто із депутатів уже має і реалізував у вигляді законопроекту.
Привітання
Привітання з Днем адвокатури України!
Дорогі колеги!
Дискусія
Про що говорили судді ВС на Міжнародному форумі адвокатів
До професійного обговорення розвитку адвокатури в умовах трансформації суспільного та політичного життя на Міжнародному форумі адвокатів, який нещодавно проходив у Харкові та Києві, долучилися судді Верховного Суду.
Законодавство
Відповідальність за порушення гарантій адвокатської діяльності…
Система державних гарантій здійснення адвокатської діяльності є запобіжником від впливу на адвоката. Натомість відсутність відповідальності фактично дає можливість безкарного порушення засад Конституції України й чинного законодавства про адвокатуру.
Регіони
На пошану адвоката у Дрогобичі відкрили іменну навчальну аудиторію
На факультеті історії, педагогіки та психології Дрогобицького державного педагогічного університету ім. Івана Франка облаштували навчальну аудиторію на пошану адвоката, видатного громадсько-політичного та культурно-освітнього діяча, доктора права Володимира Ільницького.
Навчання
Як захиститись від необґрунтованого податкового контролю (вебінар)
Особливості проведення податкових перевірок, порядок отримання ліцензій та процедури виникнення й погашення податкового боргу дослідили на вебінарі «Фактичні перевірки, ліцензії, податковий борг: ключові проблеми та рішення».
Самоврядування
Звільнення від сплати внесків у 2025 році: що варто знати адвокатам
Рада адвокатів регіону та Національна асоціація адвокатів України можуть за заявами адвокатів, поданих до 31 грудня, приймати рішення про звільнення, зменшення, відтермінування сплати щорічного внеску на забезпечення реалізації адвокатського самоврядування.