До протидії злочинам проти довкілля МРЕ долучилася представниця НААУ | НААУ

До протидії злочинам проти довкілля МРЕ долучилася представниця НААУ

Призначення
11:31 Пт 23.02.24 6123 Переглядів
Версія для друку

Міжнародній раді експертів з питань розслідування злочинів, вчинених в умовах збройного конфлікту (МРЕ), розширено сферу діяльності. До напряму протидії злочинам проти довкілля залучено заступницю голови Комітету НААУ з питань аграрного, земельного та довкілевого права Софію Шутяк.

Відповідні зміни нещодавно були внесені до наказу Генпрокурора від 30.09.2021 №312 про створення цієї ради.

Нагадаємо, основною метою створення МРЕ є залучення іноземних і міжнародних фахівців, національних експертів з міжнародного гуманітарного та міжнародного кримінального права, а також представників неурядових правозахисних організацій задля вивчення досвіду розслідування воєнних злочинів і злочинів проти людяності та розробки національних стандартів у цій галузі.

З перших днів повномасштабної війни експерти МРЕ надавали Офісу Генпрокурора поради та консультації щодо першочергових дій із документування воєнних злочинів, інформування суспільства, залучення потенційних свідків і потерпілих до кримінального процесу.

На сьогодні у складі МРЕ визначено такі тематичні напрями діяльності:

 • міжнародне гуманітарне й міжнародне кримінальне право;
 • кібербезпека;
 • взаємодія прокуратури з громадами;
 • захист прав людини;
 • захист прав громадських активістів, волонтерів і журналістів;
 • захист прав військовослужбовців;
 • захист прав потерпілих і свідків;
 • захист прав дітей;
 • протидія сексуальному насильству, пов’язаному з конфліктом;
 • протидія корупції, розшук, арешт і конфіскація активів осіб, причетних до агресії РФ в Україні;
 • протидія злочинам проти довкілля;
 • протидія незаконному утримуванню цивільних громадян на тимчасово окупованих територіях.

С.Шутяк розповіла, що вже незабаром має відбутися перше засідання експертів напряму «Протидія злочинам проти довкілля».

Робота експертів будуватиметься на Екологічному договорі, який 9 лютого цього року представила Міжнародна екологічна група щодо наслідків війни на довкілля України.

Цей договір має 50 рекомендацій та передбачає позитивне, демократичне майбутнє для України, яке буде зеленим, продуктивним і мирним.  Підхід України до впровадження рекомендацій може стати зразком для наслідування в майбутньому. Дії України, а також рекомендовані тут дії міжнародних організацій зміцнять правову та політичну інфраструктуру реагування на екологічну шкоду, заподіяну війною, і сприятимуть її подоланню.

В документі йдеться про те, що шкода, завдана природі, біорізноманіттю, повітрю та воді в Україні,  вимагає уваги. Справедливість має бути відновлено, а ризики  ядерного, хімічного та  інших видів забруднення - усунуто. Підтримка України в цих питаннях – це спосіб сформувати процес відновлення після масштабних руйнувань і не допустити, щоб природа  залишалася мовчазною жертвою війни.

Аби першим отримувати новини адвокатури, підпишіться на канал Національної асоціації адвокатів України у Telegram.

Популярні новини

Дискусія

Принцип безперервності влади під час війни дослідили на круглому…

Дотримання принципу інституційної безперервності влади в Україні є надзвичайно важливим в нинішніх воєнних умовах, адже позбавлення легітимності української влади є одним з очевидних пріоритетів агресора не лише для пропаганди, а й дискредитації на міжнародній арені.

17:58 Ср 17.04.24 172

Cудова практика

Трудові спори у 2024 році: на що звертає увагу ВС

Зменшення замовлень у підприємства після введення воєнного стану на території України не свідчить про неможливість роботодавця забезпечити роботою працівника, тому призупинення трудового договору з ним є незаконним.

17:28 Вт 16.04.24 1795

Анонс

Про нові правила фінмоніторингу у ЄС розповідають адвокатам ELF та CCBE

У Європейському Союзі завершується робота над пакетом змін з питань фінансового моніторингу. Тож незабаром наберуть чинності оновлені правила запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом. Чого слід чекати?

14:54 Вт 16.04.24 1897

Законодавство

Свідоцтво адвоката пропонують викладати у Дію - проект закону

Зважаючи на досвід розміщення документів у Єдиному державному веб порталі електронних послуг, у Верховній Раді пропонують закріпити можливість відображення свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю та посвідчення адвоката на порталі Дія.

17:14 Пн 15.04.24 3522

Привітання

У другому Турнірі із судових дебатів визначено переможців

Молодіжний Комітет НААУ – UNBA NextGen оголосив переможців другого Турніру із судових дебатів, участь у якому брали студенти юридичних вишів.

16:36 Пн 15.04.24 3484

Законодавство

Адвокати знайшли юридичний ляп в останніх змінах до КПК

Через помилки у юридичній техніці, що були допущені під час внесення чергових змін до Кримінального процесуального кодексу, можуть порушуватися права осіб, що тримаються в установах попереднього ув’язнення або виконання покарань.

13:32 Пн 15.04.24 3661

Законодавство

Якщо строк розслідування закінчився, справа має бути закрита, -…

Міністерство юстиції в рамках приведення законодавства до стандартів ЄС опрацьовує ідею скасування однієї з підстав закриття кримінального провадження, а саме - закінчення строку досудового розслідування. У НААУ попереджають про порушення прав підозрюваного.

15:52 Пт 12.04.24 8488

Дискусія

Підготовче судове засідання: поради адвокатам

Щодня відбуваються десятки підготовчих судових засідань у кримінальних справах, в абсолютній більшості яких беруть участь адвокати. Принципово важливим є те, щоб кожен захисник, який залучається до підготовчого судового засідання, усвідомлював значення такої стадії процесу та вмів ефективно підготувати себе та клієнта до участі в ньому.

16:41 Чт 11.04.24 8800

Вестник:№3 березень 2024 - Вісник;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл