Ініціативи економічного бронювання оцінив голова комітету НААУ
Під час воєнного стану одним із найбільш актуальних питань залишається мобілізація та бронювання військовозобов’язаних працівників. Останнім часом почали говорити про економічне бронювання, яке покликане утворити стале джерело надходження коштів до держбюджету на утримання армії.
Дві основні концепції економічного бронювання, які розглядаються сьогодні, прокоментував голова Комітету НААУ з питань інвестиційної діяльності та приватизації Андрій Шабельніков на «Еспресо ТV».
За словами адвоката, суть ідеї полягає у відрахуваннях до держбюджету коштів за кожного співробітника, що отримує відстрочку.
Перша концепція передбачає відрахування з реально отриманої працівником зарплати – сплату податків. Нижню межу планують установити на рівні 30 – 35 тис. грн на місяць. Але малі бізнеси, особливо поза межами великих обласних центрів, навряд пристануть на такі умови. Вони навпаки можуть піти в тінь. Крім цього, значна частина відрахувань осідатиме у місцевих бюджетах, а не йтиме винятково на потреби ЗСУ.
Друга концепція – впровадження податку, який працюватиме як військовий збір. За цією моделлю роботодавець щомісяця сплачувати за кожного заброньованого працівника 20 тис. гривень або фізична особа-підприємець сплачуватиме за себе.
Зібрані кошти можна спрямовувати в спеціальний фонд, призначений для задоволення винятково оборонних потреб.
За оцінками експертів, обидві концепції можуть щороку приносити до державного бюджету від 200 до 350 мільярдів гривень.
Аби першим отримувати новини адвокатури, підпишіться на канал Національної асоціації адвокатів України у Telegram.
Популярні новини
Гарантії діяльності
В адвоката, який здійснював захист у злочині проти нацбезпеки,…
Правоохоронці провели обшук у квартирі адвоката, який надавав професійну правничу допомогу та здійснював захист підозрюваних у посяганні на територіальну цілісність і недоторканність України. Самого адвоката затримали.
Підтримка
Підтримку ментального здоровʼя адвокатів поставлять на платформу
Проект з підтримки ментального здоров’я українських адвокатів під час війни, що реалізується Національною асоціацією адвокатів України за підтримки Міжнародної асоціації юристів (IBA), отримає свою електронну платформу.
Навчання
Як адвокату утримати баланс між обов’язками та особистими…
Професія адвоката — це постійна взаємодія з викликами, напругою та відповідальністю за долі клієнтів. Однак такий стиль життя нерідко призводить до стресу, тривожності та професійного вигорання.
Законодавство
Систематичність - це втретє: як правильно кваліфікувати домашнє…
Уточнення ознаки систематичності вчинення домашнього насильства має важливе значення для тлумачення диспозиції відповідної статті 126-1 Кримінального кодексу. Разом із тим необхідно відмежовувати норми матеріально-правового і процесуального характеру.
Законодавство
Які спрощення кримінального процесу неможливо погодити
Директорат правосуддя та кримінальної юстиції Мінʼюсту підготував аналітичний звіт про доцільність спрощення процедури здійснення окремих слідчих (розшукових) або інших процесуальних дій з урахуванням стандартів дотримання прав людини та практики ЄСПЛ.
БПД
Мінʼюст формує стандарти БПД щодо неповнолітніх
До стандартів якості надання безоплатної вторинної правової допомоги підготовлені зміни. Крім суто технічних правок («правова» допомога стає «правничою», а «ЗМІ» перетворюються на «медіа»), передбачаються вимоги стосовно допомоги і представництва неповнолітніх.
Cудова практика
ВС підтримав адвоката у діджиталізованій реальності
Гарантування права на судовий захист та заборона його обмежень, особливо в умовах діджиталізації та воєнного стану, вимагають від суду підтримки різних способів взаємодії з учасниками процесу. Це стосується і способів підписання ордеру, які не можуть бути обмежені.
Cудова практика
Що підтверджує витрати на правничу допомогу для їх стягнення?
Розмір суми, що підлягає сплаті в порядку компенсації витрат адвоката, необхідних для надання правничої допомоги, встановлюється згідно з умовами договору про надання правничої допомоги на підставі доказів, які підтверджують здійснення відповідних витрат.