Карпатська конвенція: стан виконання дослідили в НААУ | НААУ

Карпатська конвенція: стан виконання дослідили в НААУ

Видання
11:38 Чт 22.02.24 2351 Переглядів
Версія для друку

Карпатські екосистеми є особливо цінними територіями, що мають спеціальне регулювання на міжнародному рівні. Підписавши Рамкову конвенцію про охорону та сталий розвиток Карпат, Україна взяла на себе зобов'язання щодо захисту довкілля, соціального та економічного розвитку цього регіону.

В рамках проекту «Підтримка природно-заповідних територій України», що фінансується державним банком Уряду Федеративної Республіки Німеччини KfW, у Комітеті НААУ з питань аграрного, земельного та довкілевого права зробили аналіз виконання Україною цієї Карпатської конвенції.

Актуальність питання зумовлена тим, що Україна упродовж 2026 – 2029 років головуватиме на всіх офіційних та експертних зустрічах в рамках Конвенції, а отже, візьме першість в ініціативах щодо реалізації цієї міжнародної домовленості.

Документ (з його повним текстом можна ознайомитися тут) серед іншого містить оцінку врахування положень Карпатської конвенції у національному законодавстві та політиці України. Аналізуються положення Державної стратегії управління лісами України до 2035 року, Стратегії екологічної безпеки та адаптації до зміни клімату на період до 2030 року, Державної програми розвитку транскордонного співробітництва на 2021-2027 роки, Плану заходів щодо підтримки сфери культури, охорони культурної спадщини, розвитку креативних індустрій та туризму, Програми розвитку гідроенергетики на період до 2026 року, Програми головування України у Стратегії ЄС для дунайського регіону у період з листопада 2021 року по листопад 2022 року, Плану заходів щодо збереження української частини природного об'єкта всесвітньої спадщини ЮНЕСКО «Букові праліси і давні ліси Карпат та інших регіонів Європи» та сталого розвитку прилеглих до нього територій.

Також досліджуються етапи і напрями реалізації Стратегії виконання Карпатської конвенції, а також очікувані результати.

Довідково: Рамкова конвенція про охорону та сталий розвиток Карпат була прийнята в Києві у травні 2003 року під час Конференції міністрів «Довкілля для Європи». Програмою ООН з навколишнього середовища (ЮНЕП) було запропоновано продовжувати процес реалізації Конвенції, у тому числі, надавати підтримку секретаріату, який було відкрито у Віденському офісі ЮНЕП. За двадцять років відбулося конференцій конференцій сторін Конвенції.

Аби першим отримувати новини адвокатури, підпишіться на канал Національної асоціації адвокатів України у Telegram.

Популярні новини

Дискусія

Стан енергетичної спроможності країни: чого очікувати бізнесу

Незважаючи на всі намагання держави зменшити дефіцит електроенергії, сподіватися бізнесу на покращення ситуації поки не варто.

10:31 Пт 26.07.24 1809

Дискусія

Проблеми захисту персональних даних в умовах воєнного стану…

В умовах воєнного стану особливої актуальності набуло питання уточнення даних про військовозобов'язаних. Адже держава повинна мати актуальну інформацію про мобілізаційний резерв. Водночас, цей процес супроводжується виникненням правових проблем.

13:28 Чт 25.07.24 3091

Анонс

Розпочато реєстрацію на Форум ім. Й.Бронза

23 серпня в Одесі відбудеться Форум з кримінального права та процесу імені Йосипа Бронза. Відкрито реєстрацію на захід.

15:39 Ср 24.07.24 4501

Cудова практика

Автоматичне продовження тримання під вартою порушує право на…

Конституцією не визначено можливості обмеження права на свободу та особисту недоторканність, права на судовий захист, презумпції невинуватості та права на захист. Відтак, норма ч. 6 ст. 615 КПК про можливість автоматичного (без рішення суду) продовження тримання під вартою суперечить Основному Закону.

11:42 Ср 24.07.24 4758

Навчання

Інхаус або зовнішній консультант: що молодому юристу варто знати?

Куди молодому правнику краще йти працювати: до юридичної фірми чи на підприємство? Як визначитися з пріоритетами, реально оцінити свої можливості та максимально ефективно використати набуті знання?

16:24 Вт 23.07.24 6206

Дискусія

Уточнення військово-облікових даних: спірні питання обговорили…

16 липня сплив установлений законом 60-денний термін, протягом якого громадяни України мали стати на військовий облік або уточнити свої військово-облікові дані. Напередодні в НААУ обговорювали повʼязані із цим проблемні питання.

15:57 Чт 18.07.24 13690

Взаємодія

У Раді Європи підтримують розвиток НААУ

Офіс Ради Європи в Україні надаватиме всіляку підтримку розвитку Національної асоціації адвокатів України та її ініціативам на користь українського суспільства.

11:13 Ср 17.07.24 11034

Дискусія

Як компенсувати нестачу кадрів в будівельній сфері пояснив голова…

В Україні простежується дефіцит кадрів у будівельній сфері, який нині становить близько 40 %. Згідно з даними Конфедерації роботодавців України, за два роки кількість офіційно зареєстрованих працівників у будівельному секторі скоротилася на 25,4 %, до майже 300 тисяч людей. Будівельні компанії вимушені залучати до роботи іноземні кадри.

11:16 Вт 16.07.24 11074

Вестник:№ 6 червень 2024 -;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл