Як в Англії виконуються судові рішення (матеріали круглого столу) | НААУ

Як в Англії виконуються судові рішення (матеріали круглого столу)

За кордоном
17:37 Ср 21.02.24 3104 Переглядів
Версія для друку

Європа тяжіє до приватної моделі примусового виконання судових рішень. Виконання рішень в Англії відбувається без зайвого формалізму, а судовий виконавець має широкий рівень автономії.

Про особливості виконавчого провадження та статус виконавців в Англії говорили під час круглого столу «Виконання судових рішень в Англії. Стягнення заборгованості. Аліменти. Транскордонне виконавче провадження», організованого Комітетом НААУ з питань примусового виконання рішень.

Участь у заході взяли голова цього комітету, представник НААУ в Шотландії Олександр Черних,  заступник голови Ради Асоціації приватних виконавців України Андрій Авторгов та приватний виконавець Англії Седа Акулініна.

Там, де панує державна система виконання судових рішень, витрати на утримання державних виконавців фактично сплачує кожен громадянин, незалежно від того, чи був він коли-небудь стягувачем чи боржником у виконавчому провадженні. За ідеологією ж приватної системи всі витрати, пов'язані зі стягненням, має нести особа, з вини якої порушено виконавче провадження, тобто боржник.

В Англії рішення суду виконують агентства. Щоб приватному виконавцю почати працювати, треба пройти стажування на базі агентства – це тритижневі курси, де дуже багато уваги приділяється технічним питанням. Після курсів кандидат повинен пройти стажування безпосередньо з досвідченим приватним виконавцем та має взяти справу у суді. І вже суддя, дивлячись на матеріали, за результатами стажування, вирішує чи готовий кандидат бути агентом чи ні. Після стажування кандидат отримує сертифікат High Court enforcement Agent.

Приватна система виконання судових рішень в Англії має низку переваг. Зокрема, агент не отримує жодного папірця на руки, інформація надсилається на робочий планшет і це означає, що виконавчий процес відкрито. Щоб отримати виконавче провадження на руки, треба звернутися до агентства.

Учасники круглого столу обговорили відмінності між системами Англії та України у питаннях відкриття виконавчого провадження, застосування медіаційних процедур, прав виконавців, статусах стягувача й боржника. Окрему увагу приділили питанням стягнення аліментів, правам батьків, а також дебюрократизації та цифровізації виконавчого провадження.

Учасники круглого столу дійшли висновку, що українська правова система має більш розгалужену систему прав виконавців, де більше уваги приділяється саме примусовому виконанню судових рішень, а не врегулюванню заборгованості.

Аби першим отримувати новини адвокатури, підпишіться на канал Національної асоціації адвокатів України у Telegram.

Популярні новини

Законодавство

Якщо строк розслідування закінчився, справа має бути закрита, -…

Міністерство юстиції в рамках приведення законодавства до стандартів ЄС опрацьовує ідею скасування однієї з підстав закриття кримінального провадження, а саме - закінчення строку досудового розслідування. У НААУ попереджають про порушення прав підозрюваного.

15:52 Пт 12.04.24 254

Дискусія

Підготовче судове засідання: поради адвокатам

Щодня відбуваються десятки підготовчих судових засідань у кримінальних справах, в абсолютній більшості яких беруть участь адвокати. Принципово важливим є те, щоб кожен захисник, який залучається до підготовчого судового засідання, усвідомлював значення такої стадії процесу та вмів ефективно підготувати себе та клієнта до участі в ньому.

16:41 Чт 11.04.24 1930

За кордоном

Як оформити паспорти українцям в Північній Ірландії? (вебінар)

Громадяни України, які через війну тимчасово перебувають в Північній Ірландії, можуть записатися на прийом до консульських установ в межах консульського округу в місті Единбург. Там надаються послуги з оформлення паспортного документа, реєстрації народження дитини, продовження дії паспорта та отримання проїзного документа для повернення в Україну.

13:26 Чт 11.04.24 1997

Законодавство

Місцеве самоврядування: огляд останніх законодавчих новел

З жовтня 2023 року по березень 2024 року розроблено та прийнято велику кількість законодавчих актів, що стосуються вирішення стратегічних завдань державних органів та органів місцевого самоврядування. Більшість з них пов’язані з подоланням наслідків воєнних дій в Україні.

11:34 Чт 11.04.24 2058

Дискусія

Усиновлення дітей за кордоном прокоментувала голова Комітету НААУ

Національне законодавство надає перевагу усиновлення українським громадянам. Разом із тим, коли вичерпано такі можливості, дітей можуть усиновити і іноземці. В умовах повномасштабного вторгнення, коли чимало дітей опинилися за кордоном, питання набуло особливого значення.

16:12 Ср 10.04.24 3334

Законодавство

Економічне бронювання краще за невизначеність, - голова Комітету…

Концепція економічного бронювання військовозобов’язаних працівників українськими підприємствами, яку мають утілити у проекті Закону №10449 про посилення мобілізації, покликана збільшити надходження коштів для потреб армії. Чого від неї чекати?

14:54 Ср 10.04.24 4238

Різне

Повідомлення про розгляд позову у справі № 640/1859/22

НААУ повідомляє про те, що Київський окружний адміністративний суд прийняв до нового розгляду позовну заяву в адміністративній справі № 640/1859/22 за позовом Плескача В`ячеслава Юрійовича до Недержавної некомерційної професійної організації «Національна асоціація адвокатів України» в особі Ради адвокатів України, за участю третьої особи Вищої школи адвокатури Національної асоціації адвокатів України.

13:47 Вт 09.04.24 4693

Cудова практика

Хай спробують, а ми подивимось, - заступник голови ВС про…

«Якщо йдеться про те, чи можуть адвокати використовувати штучний інтелект для того, щоб створювати документи, які вони подадуть у судовому процесі, то, мабуть, тільки практика буде критерієм істини».

13:12 Вт 09.04.24 3552

Вестник:№3 березень 2024 - Вісник;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл