Як в Англії виконуються судові рішення (матеріали круглого столу)
Європа тяжіє до приватної моделі примусового виконання судових рішень. Виконання рішень в Англії відбувається без зайвого формалізму, а судовий виконавець має широкий рівень автономії.
Про особливості виконавчого провадження та статус виконавців в Англії говорили під час круглого столу «Виконання судових рішень в Англії. Стягнення заборгованості. Аліменти. Транскордонне виконавче провадження», організованого Комітетом НААУ з питань примусового виконання рішень.
Участь у заході взяли голова цього комітету, представник НААУ в Шотландії Олександр Черних, заступник голови Ради Асоціації приватних виконавців України Андрій Авторгов та приватний виконавець Англії Седа Акулініна.
Там, де панує державна система виконання судових рішень, витрати на утримання державних виконавців фактично сплачує кожен громадянин, незалежно від того, чи був він коли-небудь стягувачем чи боржником у виконавчому провадженні. За ідеологією ж приватної системи всі витрати, пов'язані зі стягненням, має нести особа, з вини якої порушено виконавче провадження, тобто боржник.
В Англії рішення суду виконують агентства. Щоб приватному виконавцю почати працювати, треба пройти стажування на базі агентства – це тритижневі курси, де дуже багато уваги приділяється технічним питанням. Після курсів кандидат повинен пройти стажування безпосередньо з досвідченим приватним виконавцем та має взяти справу у суді. І вже суддя, дивлячись на матеріали, за результатами стажування, вирішує чи готовий кандидат бути агентом чи ні. Після стажування кандидат отримує сертифікат High Court enforcement Agent.
Приватна система виконання судових рішень в Англії має низку переваг. Зокрема, агент не отримує жодного папірця на руки, інформація надсилається на робочий планшет і це означає, що виконавчий процес відкрито. Щоб отримати виконавче провадження на руки, треба звернутися до агентства.
Учасники круглого столу обговорили відмінності між системами Англії та України у питаннях відкриття виконавчого провадження, застосування медіаційних процедур, прав виконавців, статусах стягувача й боржника. Окрему увагу приділили питанням стягнення аліментів, правам батьків, а також дебюрократизації та цифровізації виконавчого провадження.
Учасники круглого столу дійшли висновку, що українська правова система має більш розгалужену систему прав виконавців, де більше уваги приділяється саме примусовому виконанню судових рішень, а не врегулюванню заборгованості.
Аби першим отримувати новини адвокатури, підпишіться на канал Національної асоціації адвокатів України у Telegram.
Популярні новини
Гарантії діяльності
Комітет НААУ посилює притягнення до відповідальності порушників…
Законодавець дав адвокатам ефективний інструмент у роботі - адвокатський запит, а також установив штрафи за порушення цієї гарантії. Втім, на практиці механізми притягнення посадових осіб до відповідальності працюють не завжди ефективно.
Гарантії діяльності
Адвокати – єдина сторона судового процесу, яка не заброньована, -…
Схоже, у Верховній Раді є розуміння необхідності бронювання адвокатів, які є складовою системи правосуддя. Але як прописати механізм, якими мають бути критерії? Відповіді на ці запитання дехто із депутатів уже має і реалізував у вигляді законопроекту.
Привітання
Привітання з Днем адвокатури України!
Дорогі колеги!
Дискусія
Про що говорили судді ВС на Міжнародному форумі адвокатів
До професійного обговорення розвитку адвокатури в умовах трансформації суспільного та політичного життя на Міжнародному форумі адвокатів, який нещодавно проходив у Харкові та Києві, долучилися судді Верховного Суду.
Законодавство
Відповідальність за порушення гарантій адвокатської діяльності…
Система державних гарантій здійснення адвокатської діяльності є запобіжником від впливу на адвоката. Натомість відсутність відповідальності фактично дає можливість безкарного порушення засад Конституції України й чинного законодавства про адвокатуру.
Регіони
На пошану адвоката у Дрогобичі відкрили іменну навчальну аудиторію
На факультеті історії, педагогіки та психології Дрогобицького державного педагогічного університету ім. Івана Франка облаштували навчальну аудиторію на пошану адвоката, видатного громадсько-політичного та культурно-освітнього діяча, доктора права Володимира Ільницького.
Навчання
Як захиститись від необґрунтованого податкового контролю (вебінар)
Особливості проведення податкових перевірок, порядок отримання ліцензій та процедури виникнення й погашення податкового боргу дослідили на вебінарі «Фактичні перевірки, ліцензії, податковий борг: ключові проблеми та рішення».
Самоврядування
Звільнення від сплати внесків у 2025 році: що варто знати адвокатам
Рада адвокатів регіону та Національна асоціація адвокатів України можуть за заявами адвокатів, поданих до 31 грудня, приймати рішення про звільнення, зменшення, відтермінування сплати щорічного внеску на забезпечення реалізації адвокатського самоврядування.