У справі про адвокатське декларування КС опинився у патовій ситуації | НААУ

У справі про адвокатське декларування КС опинився у патовій ситуації

Cудова практика
18:26 Ср 14.02.24 11702 Переглядів
Версія для друку

Другий сенат Конституційного Суду, який мав би розглядати справу за конституційною скаргою Оксани Бухтоярової щодо конституційності подання декларацій представниками дисциплінарних органів адвокатури, виявився неповноважним.

Про особливості провадження у цій справі повідомила прес-служба КС.

Сьогодні, 14 лютого, Другий сенат розпочав усне провадження у справі щодо конституційності абзацу п’ятнадцятого частини першої статті 1, підпункту «в» пункту 2 частини першої статті 3, частини першої статті 45, частини першої статті 51-1 Закону України «Про запобігання корупції», пункту 1 частини першої статті 238 Кодексу адміністративного судочинства України.

Нагадаємо, йдеться про норми закону, які Національне агентство з питань запобігання корупції тлумачить розширено таким чином, що адвокати, діяльність яких апріорі не пов’язана з виконанням функцій держави чи місцевого самоврядування, виходять суб’єктами декларування. Заявниця у справі (член Дисциплінарної палати кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури Закарпатської області) отримала від НАЗК повідомлення про факт неподання декларації за 2020 рік як особи, уповноваженої на виконання функцій держави та місцевого самоврядування, та про зобов’язання її подати таку декларацію відповідно до Закону про запобігання корупції.

Під час сьогоднішнього пленарного засідання постійний представник ВР у КС Максим Дирдін заявив судді Другого сенату Сергію Головатому відвід.

Відповідно до ч. 1 ст. 36 Закону «Про Конституційний Суд України» сенат має діяти у складі дев’яти суддів. Але Другий сенат наразі працює у складі лише шести суддів, що критично для його повноважності.

За законом, засідання, на якому має бути розглянуте питання про відвід судді, є повноважним за присутності щонайменше шести суддів від складу сенату. Ухвалу про відвід судді ухвалюють у сенаті без участі судді, щодо якого заявлено відвід. З огляду на це Другий сенат виявився неповноважним для розгляду питання про відвід, а відтак Голова засідання оголосив перерву.

У КС повідомили, що на пленарному засіданні, крім згаданих осіб, також були присутні представник Президента у КС Сергій Дембовський, представник НААУ Марина Ставнійчук, в.о. голови НАЗК Ярослав Любченко та інші громадяни.

Переглянути відкриту частину пленарного засідання можна за посиланням.

Аби першим отримувати новини адвокатури, підпишіться на канал Національної асоціації адвокатів України у Telegram.

Популярні новини

В адвоката, який здійснював захист у злочині проти нацбезпеки, провели обшук

Гарантії діяльності

В адвоката, який здійснював захист у злочині проти нацбезпеки,…

Правоохоронці провели обшук у квартирі адвоката, який надавав професійну правничу допомогу та здійснював захист підозрюваних у посяганні на територіальну цілісність і недоторканність України. Самого адвоката затримали.

16:17 Пт 24.01.25 1105
Підтримку ментального здоровʼя адвокатів поставлять на платформу

Підтримка

Підтримку ментального здоровʼя адвокатів поставлять на платформу

Проект з підтримки ментального здоров’я українських адвокатів під час війни, що реалізується Національною асоціацією адвокатів України за підтримки Міжнародної асоціації юристів (IBA), отримає свою електронну платформу.

11:14 Пт 24.01.25 1122
Як адвокату утримати баланс між обов’язками та особистими потребами

Навчання

Як адвокату утримати баланс між обов’язками та особистими…

Професія адвоката — це постійна взаємодія з викликами, напругою та відповідальністю за долі клієнтів. Однак такий стиль життя нерідко призводить до стресу, тривожності та професійного вигорання.

16:17 Чт 23.01.25 936
Систематичність - це втретє: як правильно кваліфікувати домашнє насильство?

Законодавство

Систематичність - це втретє: як правильно кваліфікувати домашнє…

Уточнення ознаки систематичності вчинення домашнього насильства має важливе значення для тлумачення диспозиції відповідної статті 126-1 Кримінального кодексу. Разом із тим необхідно відмежовувати норми матеріально-правового і процесуального характеру.

15:28 Ср 22.01.25 389
Які спрощення кримінального процесу неможливо погодити

Законодавство

Які спрощення кримінального процесу неможливо погодити

Директорат правосуддя та кримінальної юстиції Мінʼюсту підготував аналітичний звіт про доцільність спрощення процедури здійснення окремих слідчих (розшукових) або інших процесуальних дій з урахуванням стандартів дотримання прав людини та практики ЄСПЛ.

18:09 Вт 21.01.25 374
Мінʼюст формує стандарти БПД щодо неповнолітніх

БПД

Мінʼюст формує стандарти БПД щодо неповнолітніх

До стандартів якості надання безоплатної вторинної правової допомоги підготовлені зміни. Крім суто технічних правок («правова» допомога стає «правничою», а «ЗМІ» перетворюються на «медіа»), передбачаються вимоги стосовно допомоги і представництва неповнолітніх.

13:21 Вт 21.01.25 368
ВС підтримав адвоката у діджиталізованій реальності

Cудова практика

ВС підтримав адвоката у діджиталізованій реальності

Гарантування права на судовий захист та заборона його обмежень, особливо в умовах діджиталізації та воєнного стану, вимагають від суду підтримки різних способів взаємодії з учасниками процесу. Це стосується і способів підписання ордеру, які не можуть бути обмежені.

17:09 Пн 20.01.25 588
Що підтверджує витрати на правничу допомогу для їх стягнення?

Cудова практика

Що підтверджує витрати на правничу допомогу для їх стягнення?

Розмір суми, що підлягає сплаті в порядку компенсації витрат адвоката, необхідних для надання правничої допомоги, встановлюється згідно з умовами договору про надання правничої допомоги на підставі доказів, які підтверджують здійснення відповідних витрат.

11:46 Пт 17.01.25 4384

Вестник:№ 12 грудень 2024 -;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл