"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
У справі про адвокатське декларування КС опинився у патовій ситуації

Другий сенат Конституційного Суду, який мав би розглядати справу за конституційною скаргою Оксани Бухтоярової щодо конституційності подання декларацій представниками дисциплінарних органів адвокатури, виявився неповноважним.
Про особливості провадження у цій справі повідомила прес-служба КС.
Сьогодні, 14 лютого, Другий сенат розпочав усне провадження у справі щодо конституційності абзацу п’ятнадцятого частини першої статті 1, підпункту «в» пункту 2 частини першої статті 3, частини першої статті 45, частини першої статті 51-1 Закону України «Про запобігання корупції», пункту 1 частини першої статті 238 Кодексу адміністративного судочинства України.
Нагадаємо, йдеться про норми закону, які Національне агентство з питань запобігання корупції тлумачить розширено таким чином, що адвокати, діяльність яких апріорі не пов’язана з виконанням функцій держави чи місцевого самоврядування, виходять суб’єктами декларування. Заявниця у справі (член Дисциплінарної палати кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури Закарпатської області) отримала від НАЗК повідомлення про факт неподання декларації за 2020 рік як особи, уповноваженої на виконання функцій держави та місцевого самоврядування, та про зобов’язання її подати таку декларацію відповідно до Закону про запобігання корупції.
Під час сьогоднішнього пленарного засідання постійний представник ВР у КС Максим Дирдін заявив судді Другого сенату Сергію Головатому відвід.
Відповідно до ч. 1 ст. 36 Закону «Про Конституційний Суд України» сенат має діяти у складі дев’яти суддів. Але Другий сенат наразі працює у складі лише шести суддів, що критично для його повноважності.
За законом, засідання, на якому має бути розглянуте питання про відвід судді, є повноважним за присутності щонайменше шести суддів від складу сенату. Ухвалу про відвід судді ухвалюють у сенаті без участі судді, щодо якого заявлено відвід. З огляду на це Другий сенат виявився неповноважним для розгляду питання про відвід, а відтак Голова засідання оголосив перерву.
У КС повідомили, що на пленарному засіданні, крім згаданих осіб, також були присутні представник Президента у КС Сергій Дембовський, представник НААУ Марина Ставнійчук, в.о. голови НАЗК Ярослав Любченко та інші громадяни.
Переглянути відкриту частину пленарного засідання можна за посиланням.
Аби першим отримувати новини адвокатури, підпишіться на канал Національної асоціації адвокатів України у Telegram.
Популярні новини

За кордоном
У США суддя застеріг адвоката за оцінку прокуророк і підписався на…
Американський федеральний суддя зробив усне застереження адвокату за публічні коментарі, які вийшли за етичні межі. Причиною стала публічна заява юриста, у якій він назвав прокурорську групу у справі як «шестірку білих жінок».

Регіони
Проблеми реформування правової системи досліджували науковці та…
2–3 травня на базі юридичного факультету Західноукраїнського національного університету відбулася IX Міжнародна науково-практична конференція «Україна в умовах реформування правової системи: сучасні реалії та міжнародний досвід».

Дискусія
Апостилювання подорожчало у 12 разів
Державна послуга з проставлення апостилю — спеціального штампа, що засвідчує дійсність підпису, статусу особи та печатки на офіційних документах, які подаються за кордоном, стала дорожчою. Згідно з повідомленням Мінʼюсту, плата зросла з 51 до 610 грн для фізичних осіб та з 85 до 1060 грн - для юридичних.

Гарантії діяльності
РАУ ініціює вирішення проблеми побачень адвокатів із засудженими
Ст. 110 Кримінально-виконавчого кодексу гарантує засудженому конфіденційність побачень із адвокатом. Одним із важливих елементів є можливість спілкування з адвокатом у приміщенні без суцільного розмежувального скла. На практиці ця норма закону системно порушується.

За кордоном
Результати візиту представника НААУ до м. Глазго (Велика Британія)
Наприкінці квітня в місті Глазго (Шотландія, Велика Британія) відбувся робочий візит представника НААУ у Сполученому Королівстві Олександра Черних. Ця поїздка стала важливим кроком у зміцненні міжнародної правничої співпраці та розвитку механізмів підтримки українських адвокатів у період війни.

Підтримка
Родини двох загиблих на війні адвокатів отримають матеріальну…
Опікунська рада НААУ продовжує системно допомагати колегам, які опинились в скрутних життєвих обставинах через війну. На черговому засіданні було розглянуто 7 заяв від постраждалих адвокатів.

За кордоном
У Великій Британії провели Ukraine Law Day
У рік підписання Угоди про сторічне партнерство між Україною та Сполученим Королівством Великої Британії і Північної Ірландії в Лондоні організували і провели перший День українського права (Ukraine Law Day).

Дискусія
Адвокати, науковці та експерти дослідили проблеми судової…
Національна асоціація адвокатів України у співпраці з провідними науково-дослідними інститутами судових експертиз організувала круглий стіл з питань експертного забезпечення адвокатської діяльності.