"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
Стан і перспективи адвокатури: про що у Харкові говорили науковці і практики

Матеріали доповідей учасників V Міжнародної науково-практичної конференції «Адвокатура України: сучасний стан та перспективи розвитку», яка проходила в Харкові 14 грудня минулого року, підготував і оприлюднив її організатор – Національний юридичний університ ім. Ярослава Мудрого.
Електронне видання (його можна завантажити за посиланням) містить тези доповідей українських і зарубіжних науковців і практиків, у тому числі, суддів, адвоктів, політиків, які брали участь у заході.
Нагадаємо, тоді голова НААУ, РАУ Лідія Ізовітова у вітальному слові попередила про спроби запровадити (зокрема і на законодавчому рівні) певні механізми, що перешкоджають повноцінному і ефективному захисту прав людини. При цьому голова підкомітету з питань організації та діяльності адвокатури Комітету ВР з питань правової політики Володимир Ватрас висловив переконання, що держава не має права втручатися в діяльність незалежної самоврядної організації, а навпаки повинна допомагати їй у посиленні гарантій адвокатської діяльності.
Науковцям, викладачам, практичним працівниками, студентам, а також широкому колу читачів, які цікавляться проблематикою організації та практичними аспектами діяльності інституту адвокатури, може бути корисним ознайомлення з матеріалами першої секції конференції.
Так, зокрема, професорка кафедри нотаріального, виконавчого процесу та адвокатури, прокуратури, судоустрою Навчально-наукового інституту права Київського національного університету ім. Т.Шевченка Марина Стефанчук проаналізувала реальність проблеми зловживання процесуальними правами та оцінила доцільність запровадження відповідальності адвокатів. На дотриманні Правил адвокатської етики, як гарантії надання якісної правничої допомоги, наголосила голова Ради адвокатів Харківської області Вікторія Гайворонська. Голова Комітету НААУ з питань верховенства права Марина Ставнійчук дослідила конституційність вирішення проблеми декларування членів органів адвокатського самоврядування. Про традиції та сучасні стандарти реалізації свободи вибору адвокатам справ розповіла завідувачка кафедри організації судових, правоохоронних органів та адвокатури НУ «Одеська юридична академія» Нана Бакаянова. Практичні аспекти взаємодії адвокатури та держави у сфері надання безоплатної правничої допомоги окреслила голова Комітету НААУ з питань БПД, член РАУ Оксана Каденко.
V Міжнародна науково-практична конференція «Адвокатура України: сучасний стан та перспективи розвитку» проводилася на базі факультету адвокатури та кафедри цивільної юстиції та адвокатури НЮУ разом з Національною асоціацією адвокатів України, радою адвокатів Харківської області, Німецько-українським об’єднанням юристів та іншими партнерами. Матеріали доповідей учасників рекомендовані до поширення самим організатором конференції.
Аби першим отримувати новини адвокатури, підпишіться на канал Національної асоціації адвокатів України у Telegram.
Популярні новини

Навчання
Договір — не формальність: про що має знати майбутній адвокат
Як уникнути типових помилок у договорі, зокрема про надання правничої допомоги, коли адвокат несе не лише етичну, а й юридичну відповідальність? Які обов’язки варто прописати в угоді, а які — лишити поза її межами? І що має знати юрист ще до початку роботи адвокатом?

Анонс
У НААУ проведуть тиждень трудового права
З 28 квітня по 4 травня у Національній асоціації адвокатів України пройде п’ятий щорічний тиждень трудового права.

Законодавство
У спорах щодо витрат на дитину шаблонів доказування не існує –…
Коли дитина через свої особливості (розвиток здібностей, хвороба, каліцтво) потребує додаткових витрат, обовʼязок участі у цих витратах покладається на обох батьків. У разі спору розмір участі визначається судом з урахуванням обставин, що мають істотне значення.

Анонс
Проблеми експертного забезпечення адвокатської діяльності…
2 травня Національна асоціація адвокатів України у співпраці з провідними науково-дослідними інститутами судових експертиз проведе круглий стіл з питань експертного забезпечення адвокатської діяльності.

Гарантії діяльності
Комітет захисту прав адвокатів НААУ відповів на закиди щодо справи…
Публікації «Дзеркала тижня» про «адвокатів-хакерів» містять неправдиву інформацію, перекручення та маніпуляції що підривають авторитет інституту адвокатури. Вони є формою протиправного тиску на НААУ і можуть бути елементом замовної кампанії.

Гарантії діяльності
Україна посилить захист адвокатів: підписання Конвенції Ради…
Україна планує приєднатися до Конвенції Ради Європи щодо захисту прав адвокатів у травні. Це рішення стало актуальним на тлі справи НАБУгейт та інших порушень прав адвокатів.

Законодавство
Вибір чи обовʼязок? Зміни до СК щодо утримання пасинка чи падчерки…
Після шлюбу мачуха або вітчим фактично утримують дитину свого чоловіка чи дружини. Тому у ст. 268 Сімейного кодексу варто закріпити відповідний обов’язок на період шлюбу. Бо на практиці це відбувається і без норм закону.

Дискусія
Захист адвокатської діяльності: стартувала серія воркшопів від…
У системі правосуддя адвокат має бути незалежним захисником, але на практиці дедалі частіше стає обʼєктом тиску, переслідувань і дискредитації. Обшуки в офісах, вимоги розголошення таємниці, інформаційні атаки — такі способи впливу стають новою реальністю для професії.