Стан і перспективи адвокатури: про що у Харкові говорили науковці і практики | НААУ

Стан і перспективи адвокатури: про що у Харкові говорили науковці і практики

Видання
15:57 Ср 14.02.24 9517 Переглядів
Версія для друку

Матеріали доповідей учасників V Міжнародної науково-практичної конференції «Адвокатура України: сучасний стан та перспективи розвитку», яка проходила в Харкові 14 грудня минулого року, підготував і оприлюднив її організатор – Національний юридичний університ ім. Ярослава Мудрого.

Електронне видання (його можна завантажити за посиланням) містить тези доповідей українських і зарубіжних науковців і практиків, у тому числі, суддів, адвоктів, політиків, які брали участь у заході.

Нагадаємо, тоді голова НААУ, РАУ Лідія Ізовітова у вітальному слові попередила про спроби запровадити (зокрема і на законодавчому рівні) певні механізми, що перешкоджають повноцінному і ефективному захисту прав людини. При цьому голова підкомітету з питань організації та діяльності адвокатури Комітету ВР з питань правової політики Володимир Ватрас висловив переконання, що держава не має права втручатися в діяльність незалежної самоврядної організації, а навпаки повинна допомагати їй у посиленні гарантій адвокатської діяльності.

Науковцям, викладачам, практичним працівниками, студентам, а також широкому колу читачів, які цікавляться проблематикою організації та практичними аспектами діяльності інституту адвокатури, може бути корисним ознайомлення з матеріалами першої секції конференції.

Так, зокрема, професорка кафедри нотаріального, виконавчого процесу та адвокатури, прокуратури, судоустрою Навчально-наукового інституту права Київського національного університету ім. Т.Шевченка  Марина Стефанчук проаналізувала реальність проблеми зловживання процесуальними правами та оцінила доцільність запровадження відповідальності адвокатів. На дотриманні Правил адвокатської етики, як гарантії надання якісної правничої допомоги, наголосила голова Ради адвокатів Харківської області Вікторія Гайворонська. Голова Комітету НААУ з питань верховенства права Марина Ставнійчук дослідила конституційність вирішення проблеми декларування членів органів адвокатського самоврядування. Про традиції та сучасні стандарти реалізації свободи вибору адвокатам справ розповіла завідувачка кафедри організації судових, правоохоронних органів та адвокатури НУ «Одеська юридична академія» Нана Бакаянова. Практичні аспекти взаємодії адвокатури та держави у сфері надання безоплатної правничої допомоги окреслила голова Комітету НААУ з питань БПД, член РАУ Оксана Каденко.

V Міжнародна науково-практична конференція «Адвокатура України: сучасний стан та перспективи розвитку» проводилася на базі факультету адвокатури та кафедри цивільної юстиції та адвокатури НЮУ разом з Національною асоціацією адвокатів України, радою адвокатів Харківської області, Німецько-українським об’єднанням юристів та іншими партнерами. Матеріали доповідей учасників рекомендовані до поширення самим організатором конференції.

Аби першим отримувати новини адвокатури, підпишіться на канал Національної асоціації адвокатів України у Telegram.

Популярні новини

Як адвокату не згоріти на роботі: психологиня поділилася порадами

Навчання

Як адвокату не згоріти на роботі: психологиня поділилася порадами

Війна та пов'язані з нею виклики значно посилили психологічне навантаження на адвокатів. Вони щодня стикаються з людським горем, невизначеністю та стресом. Не дивно, що статистика свідчить про високий рівень емоційного вигорання захисників прав людини.

18:12 Вт 04.02.25 1578
Хто визначатиме доброчесність голови АРМА і за якими критеріями?

Законодавство

Хто визначатиме доброчесність голови АРМА і за якими критеріями?

Непрозорі вимоги, підходи та механізми відбору кандидатів на посади голови та працівників Агентства з розшуку та менеджменту активів несуть у собі корупційні ризики.

14:38 Вт 04.02.25 1274
Пріоритетне право на опіку: новий крок до захисту прав дітей і недієздатних осіб

Дискусія

Пріоритетне право на опіку: новий крок до захисту прав дітей і…

Запровадження механізмів завчасного визначення майбутніх опікунів забезпечить реалізацію прав та інтересів дітей, які залишилися без батьківського піклування, а також повнолітніх осіб, які можуть втратити дієздатність внаслідок психічних розладів чи інших обставин.

15:37 Пн 03.02.25 2789
Втручання у діяльність адвоката: 5 аргументів «за» деталізацію відповідальності

Законодавство

Втручання у діяльність адвоката: 5 аргументів «за» деталізацію…

Національна асоціація адвокатів України висловила підтримку проекту Закону № 12320 від 16.12.2024 про внесення змін до КУпАП, КК та КПК щодо забезпечення дотримання гарантій адвокатської діяльності».

12:23 Пт 31.01.25 7833
Сьогодні останній день сплати адвокатами внеску за 2025 рік

Самоврядування

Сьогодні останній день сплати адвокатами внеску за 2025 рік

Згідно з п.2.5 Положення про внески на забезпечення реалізації адвокатського самоврядування, затвердженого рішенням Ради адвокатів України від 03.02.2017 №4, адвокати сплачують щорічні внески до 31 січня поточного року. Порушення порядку та строків сплати внесків є невиконанням рішення органу адвокатського самоврядування та відповідно вважається дисциплінарним проступком.

10:07 Пт 31.01.25 8954
Рішення прийматиме управитель, а відповідатиме - власник арештованого майна?

Законодавство

Рішення прийматиме управитель, а відповідатиме - власник…

З прийняттям арештованих активів в управління до управителя не мають переходити зобов’язання власника активів, які пов’язані зі здійсненням ним права власності.

12:38 Чт 30.01.25 7740
Звільнення, переведення, перевірки: що змінилось у трудовому праві

Дискусія

Звільнення, переведення, перевірки: що змінилось у трудовому праві

Воєнний стан, який триває у країні вже майже три роки, суттєво вплинув на організацію трудових відносин, які законодавцю довелося адаптувати до нових умов. Але практику застосування нових законів безумовно формують суди.

11:18 Чт 30.01.25 7608
Поняття сталкінгу має бути юридично визначеним, - Комітет НААУ

Законодавство

Поняття сталкінгу має бути юридично визначеним, - Комітет НААУ

Запровадження в Україні кримінальної відповідальності за незаконне переслідування (сталкінг) має на меті імплементацію відповідних положень Стамбульської конвенції. Втім, пропонована диспозиція нової статті Кримінального кодексу містить деякі юридичні вади.

11:42 Ср 29.01.25 3777

Вестник:№ 12 грудень 2024 -;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл