"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
Адвокатам системи БПД розширюють можливості навчання

Проходження курсів програми Ради Європи HELP та отримання відповідного сертифікату враховуватиметься Вищою школою адвокатури при підрахунку балів, які необхідно набрати адвокатам системи БПД відповідно до Порядку підвищення кваліфікації адвокатів України.
Таке рішення нещодавно прийняла Рада адвокатів України.
Також планується створити робочу групу, яка вивчить напрацювання адвокатів України, що мають досвід та бажання проводити спеціальні курси підвищення кваліфікації з питань безоплатної правничої допомоги.
Нагадаємо, відповідно до п.21-1 Порядку підвищення кваліфікації адвокатів України, затвердженого рішенням РАУ від 03.07.2021 №63, адвокати, які подали відомості про включення до Реєстру адвокатів, які надають безоплатну вторинну правничу допомогу або уклали контракт чи договори про надання БВПД, мають отримати за рік не менше двох залікових балів з навчання з питань безоплатної правової допомоги.
Відтепер сертифікат про проходження курсів Ради Європи на платформі HELP (курси є безкоштовними) зараховуватиметься адвокатам, що співпрацюють із системою БПД, як навчання у виконання цих вимог Порядку.
Відповідні зміни до Порядку запропонував під час засідання Ради адвокатів України заступник голови НААУ, РАУ Валентин Гвоздій. Напередодні він провів робочу зустріч з керівництвом проекту HELP.
«Це навчальна платформа і вони проводять чимало заходів. Причому для України вони вже переклали 33 продукти. Серед них є ті, що присвячені питанням правничої допомоги, - розповів В.Гвоздій. – Для нашої ситуації цікавими можуть бути розроблені теми про злочини на грунті ненависті, права людини в Збройних Силах та інші. Курси доступні на сайті HELP і українські адвокати мають змогу навчатися дистанційно».
Довідково. Програма Ради Європи HELP (Human Rights Education for Legal Professionals, Навчання у сфері прав людини для представників юридичних професій) – освітня програма, що впроваджується в рамках РЄ з 2006 року. Вона реалізується відповідно до Рекомендації (2004)4 Комітету міністрів Ради Європи щодо застосування Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод в університетській освіті та професійній підготовці практикуючих юристів, в тому числі адвокатів.
Необхідність програми, серед іншого, зумовлена тим, що Європейський суд з прав людини намагається зменшити кількість отримуваних скарг шляхом навчання представників правничої сфери ефективно і правильно застосовувати Конвенцію у своїй діяльності.
Мережа HELP складається з представників національних установ підвищення кваліфікації суддів і прокурорів та адвокатських об’єднань з країн-членів РЄ. Учасники збираються щорічно для обміну досвідом, взаємних консультацій та прийняття дорожньої карти, що містить теми, які стануть пріоритетними при розробці нових навчальних програм і матеріалів HELP.
Аби першим отримувати новини адвокатури, підпишіться на канал Національної асоціації адвокатів України у Telegram.
Популярні новини

Навчання
Війна, розлука і діти: як суди вирішують спори про батьківські права
Через війну мільйони українців змінили місце проживання. Хтось із батьків пішов до війська, зник безвісти або потрапив у полон, а хтось перебуває на окупованій території. Всі ці обставини впливають стосунки між батьками і відображаються на виконанні ними батьківських обов’язків.

За кордоном
У США суддя застеріг адвоката за оцінку прокуророк і підписався на…
Американський федеральний суддя зробив усне застереження адвокату за публічні коментарі, які вийшли за етичні межі. Причиною стала публічна заява юриста, у якій він назвав прокурорську групу у справі як «шестірку білих жінок».

Регіони
Проблеми реформування правової системи досліджували науковці та…
2–3 травня на базі юридичного факультету Західноукраїнського національного університету відбулася IX Міжнародна науково-практична конференція «Україна в умовах реформування правової системи: сучасні реалії та міжнародний досвід».

Дискусія
Апостилювання подорожчало у 12 разів
Державна послуга з проставлення апостилю — спеціального штампа, що засвідчує дійсність підпису, статусу особи та печатки на офіційних документах, які подаються за кордоном, стала дорожчою. Згідно з повідомленням Мінʼюсту, плата зросла з 51 до 610 грн для фізичних осіб та з 85 до 1060 грн - для юридичних.

Гарантії діяльності
РАУ ініціює вирішення проблеми побачень адвокатів із засудженими
Ст. 110 Кримінально-виконавчого кодексу гарантує засудженому конфіденційність побачень із адвокатом. Одним із важливих елементів є можливість спілкування з адвокатом у приміщенні без суцільного розмежувального скла. На практиці ця норма закону системно порушується.

За кордоном
Результати візиту представника НААУ до м. Глазго (Велика Британія)
Наприкінці квітня в місті Глазго (Шотландія, Велика Британія) відбувся робочий візит представника НААУ у Сполученому Королівстві Олександра Черних. Ця поїздка стала важливим кроком у зміцненні міжнародної правничої співпраці та розвитку механізмів підтримки українських адвокатів у період війни.

Підтримка
Родини двох загиблих на війні адвокатів отримають матеріальну…
Опікунська рада НААУ продовжує системно допомагати колегам, які опинились в скрутних життєвих обставинах через війну. На черговому засіданні було розглянуто 7 заяв від постраждалих адвокатів.

За кордоном
У Великій Британії провели Ukraine Law Day
У рік підписання Угоди про сторічне партнерство між Україною та Сполученим Королівством Великої Британії і Північної Ірландії в Лондоні організували і провели перший День українського права (Ukraine Law Day).