Адвокатам системи БПД розширюють можливості навчання | НААУ

Адвокатам системи БПД розширюють можливості навчання

Навчання
12:51 Вт 13.02.24 6892 Переглядів
Версія для друку

Проходження курсів програми Ради Європи HELP та отримання відповідного сертифікату враховуватиметься Вищою школою адвокатури при підрахунку балів, які необхідно набрати адвокатам системи БПД відповідно до Порядку підвищення кваліфікації адвокатів України.

Таке рішення нещодавно прийняла Рада адвокатів України.

Також планується створити робочу групу, яка вивчить напрацювання адвокатів України, що мають досвід та бажання проводити спеціальні курси підвищення кваліфікації з питань безоплатної правничої допомоги.

Нагадаємо, відповідно до п.21-1 Порядку підвищення кваліфікації адвокатів України, затвердженого рішенням РАУ від 03.07.2021 №63, адвокати, які подали відомості про включення до Реєстру адвокатів, які надають безоплатну вторинну правничу допомогу або уклали контракт чи договори про надання БВПД, мають отримати за рік не менше двох залікових балів з навчання з питань безоплатної правової допомоги.

Відтепер сертифікат про проходження курсів Ради Європи на платформі HELP (курси є безкоштовними) зараховуватиметься адвокатам, що співпрацюють із системою БПД, як навчання у виконання цих вимог Порядку.

Відповідні зміни до Порядку запропонував під час засідання Ради адвокатів України заступник голови НААУ, РАУ Валентин Гвоздій. Напередодні він провів робочу зустріч з керівництвом проекту HELP.

«Це навчальна платформа і вони проводять чимало заходів. Причому для України вони вже переклали 33 продукти. Серед них є ті, що присвячені питанням правничої допомоги, - розповів В.Гвоздій. – Для нашої ситуації цікавими можуть бути розроблені теми про злочини на грунті ненависті, права людини в Збройних Силах та інші. Курси доступні на сайті HELP і українські адвокати мають змогу навчатися дистанційно».

Довідково. Програма Ради Європи HELP (Human Rights Education for Legal Professionals, Навчання у сфері прав людини для представників юридичних професій) – освітня програма, що впроваджується в рамках РЄ з 2006 року. Вона реалізується відповідно до Рекомендації (2004)4 Комітету міністрів Ради Європи щодо застосування Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод в університетській освіті та професійній підготовці практикуючих юристів, в тому числі адвокатів.

Необхідність програми, серед іншого, зумовлена тим, що Європейський суд з прав людини намагається зменшити кількість отримуваних скарг шляхом навчання представників правничої сфери ефективно і правильно застосовувати Конвенцію у своїй діяльності.

Мережа HELP складається з представників національних установ підвищення кваліфікації суддів і прокурорів та адвокатських об’єднань з країн-членів РЄ. Учасники збираються щорічно для обміну досвідом, взаємних консультацій та прийняття дорожньої карти, що містить теми, які стануть пріоритетними при розробці нових навчальних програм і матеріалів HELP.

Аби першим отримувати новини адвокатури, підпишіться на канал Національної асоціації адвокатів України у Telegram.

Популярні новини

Дискусія

Принцип безперервності влади під час війни дослідили на круглому…

Дотримання принципу інституційної безперервності влади в Україні є надзвичайно важливим в нинішніх воєнних умовах, адже позбавлення легітимності української влади є одним з очевидних пріоритетів агресора не лише для пропаганди, а й дискредитації на міжнародній арені.

17:58 Ср 17.04.24 131

Cудова практика

Трудові спори у 2024 році: на що звертає увагу ВС

Зменшення замовлень у підприємства після введення воєнного стану на території України не свідчить про неможливість роботодавця забезпечити роботою працівника, тому призупинення трудового договору з ним є незаконним.

17:28 Вт 16.04.24 1771

Анонс

Про нові правила фінмоніторингу у ЄС розповідають адвокатам ELF та CCBE

У Європейському Союзі завершується робота над пакетом змін з питань фінансового моніторингу. Тож незабаром наберуть чинності оновлені правила запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом. Чого слід чекати?

14:54 Вт 16.04.24 1875

Законодавство

Свідоцтво адвоката пропонують викладати у Дію - проект закону

Зважаючи на досвід розміщення документів у Єдиному державному веб порталі електронних послуг, у Верховній Раді пропонують закріпити можливість відображення свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю та посвідчення адвоката на порталі Дія.

17:14 Пн 15.04.24 3503

Привітання

У другому Турнірі із судових дебатів визначено переможців

Молодіжний Комітет НААУ – UNBA NextGen оголосив переможців другого Турніру із судових дебатів, участь у якому брали студенти юридичних вишів.

16:36 Пн 15.04.24 3465

Законодавство

Адвокати знайшли юридичний ляп в останніх змінах до КПК

Через помилки у юридичній техніці, що були допущені під час внесення чергових змін до Кримінального процесуального кодексу, можуть порушуватися права осіб, що тримаються в установах попереднього ув’язнення або виконання покарань.

13:32 Пн 15.04.24 3643

Законодавство

Якщо строк розслідування закінчився, справа має бути закрита, -…

Міністерство юстиції в рамках приведення законодавства до стандартів ЄС опрацьовує ідею скасування однієї з підстав закриття кримінального провадження, а саме - закінчення строку досудового розслідування. У НААУ попереджають про порушення прав підозрюваного.

15:52 Пт 12.04.24 8488

Дискусія

Підготовче судове засідання: поради адвокатам

Щодня відбуваються десятки підготовчих судових засідань у кримінальних справах, в абсолютній більшості яких беруть участь адвокати. Принципово важливим є те, щоб кожен захисник, який залучається до підготовчого судового засідання, усвідомлював значення такої стадії процесу та вмів ефективно підготувати себе та клієнта до участі в ньому.

16:41 Чт 11.04.24 8798

Вестник:№3 березень 2024 - Вісник;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл