Навчання за кордоном: молоді адвокати діляться враженнями | НААУ

Навчання за кордоном: молоді адвокати діляться враженнями

За кордоном
12:13 Пн 05.02.24 11683 Переглядів
Версія для друку

Чим цікаве навчання за межами України? Молодіжний комітет НААУ вирішив зібрати історії від колег, які отримали такий досвід, аби розповісти адвокатам про наявні проекти, типові критерії відбору, викладачів та набуті знання.

Academy of European Law

Одним із адвокатів, хто постійно підвищує кваліфікацію, є сам голова UNBA NextGen Сергій Барбашин. Він розповів про Літній курс з європейського права інтелектуальної власності, щоб був організований Academy of European Law: ERA.  Курс проходив у місті Трір, Німеччина в період з 27 червня по 1 липня 2022 року.

Під час курсу обговорювалися правова та інституційна основа європейського права інтелектуальної власності, правова система ЄС щодо торговельних марок, європейське патентне право та інше. Інформація поєднувала як теоретичні, так і практичні аспекти, де були обговорення в робочих групах. Також, курс супроводжувався видачею прикладного матеріалу для наступного користування.

Курс передбачав можливість отримання стипендії, та відповідно з можливістю безкоштовної участі для українських адвокатів. Звичайно, за умов додержання вимог та дедлайнів організатора.

CEELI Institute

А представниця Молодіжного комітету у Чернігівській області Тетяна Веремій прямо зараз проходить курс «Права людини для практикуючих юристів», організований Чеським CEELI Institute. Ця установа багато років поспіль займається організацією міжнародного навчання для професійних юристів, спільно з Інститутом розвитку регіональної преси та Українською Гельсінською спілкою з прав людини за підтримки USAID.

Тренерами та лекторами задіяні судді та юристи ЄСПЛ. Тож курсанти мають можливість осягнути увесь спектр та багатогранність механізмів захисту прав людини, гарантованих Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод.

Цей курс розрахований на 9 місяців, поєднує очні заходи в Україні та Празі та онлайн навчання на платформі. Методика навчання побудована на постійному залученні учасників у процес навчання, обмін досвідом та одночасне застосування учасниками- практикуючими юристами отриманих знань на практиці.

Учасниками є не тільки адвокати, але й судді, прокурори та науковці. І спілкування між юристами різних професій коригує підходи до співпраці та комунікації, об’єднує спільними цінностями, в центрі яких – захист прав людини.

Процедура відбору відбувалась на конкурсній основі, кандидати повинні були заповнити анкету, частиною якої було написання мотиваційного листа. Знання іноземних мов  було перевагою, але не було визначальним для проходження конкурсного відбору.  

Professional Fellows Program, Літня академія ООН

Учасник програм навчання та обмінів в США, Німеччині, Швеції, Польщі, Естонії адвокат Андрій Наконечний також розповів про свій досвід у міжнародному навчанні.

Серед різних міжнародних обмінів і навчання, в яких він брав участь, найбільше враження на адвоката справила програма Professional Fellows Program (PFP), яка проходила у США. В рамках програми він стажувався у Департаменті охорони навколишнього середовища та сталого розвитку округу Кук (Чикаго, штат Іллінойс) та у Вашингтоні. Дізнався про неї під час презентації Посольства США в Україні.

«Знати про програму – це лише половина справи, - говорить авдокат. -  Дуже важливо розуміти окремі нюанси: кого шукають (ідеальний кандидат), обмеження, факультативні вимоги. Може скластися ситуація, коли ви начебто підходите, але після презентації та кількох запитань, розумієте, що слід покращити знання чи навики щоб бути більш конкурентним, або, що така програма вам не цікава».

А.Наконечний порівнює процес оцінювання для участі у програмах з улаштуванням на роботу. Адже серед десятків (а інколи й сотень) інших кандидатів потрібно довести що саме ви є тим ідеальним кандидатом. А для цього слід продемонструвати, що ви не лише повністю відповідаєте всім критеріям участі, а й володієте унікальними вміннями, знаннями (які виділяють серед інших), або участь в саме такій програмі допоможе їх отримати. Адже ці знання та вміння є критичними для вашої роботи чи кар’єри.

Адвокат радить уважно читати умови, консультуватися з колегами які є випускниками, подумати запитання, які можуть поставити, як підсилити свої слабкі сторони та показати сильні. «На моєму досвіді є програми, відбір у яких тривав тиждень без додаткових уточнень, а були – коли рішення очікував півроку і потрібно пройти кілька співбесід та екзамен – перевірку рівня знання англійської мови», - пояснив А.Наконечний. - І тут однозначна рекомендація – не боятися брати участь у таких програмах та бути наполегливим».

Йому, як члену спільноти випускників, Федеральне міністерство закордонних справ Німеччини запропонувало та профінансувало (після успішного проходження відбору) програму навчання в ООН – Літню Академію ООН «Урядування для сталого розвитку».

Платформа HELP (ToTs)

Представниця Молодіжного комітету у Донецькій області Тетяна Рабко у 2022 році долучалася до тренінгу для тренерів платформи HELP (ToTs), що проходив у Страсбурзі.

Метою ToTs є підготовка учасників до виконання ролі тренерів HELP для адвокатської спільноти та інших професіоналів у галузі права, а також набуття навичок для успішного навчання на онлайн — курсах HELP. Відбір відбувався за результатом розгляду мотиваційних листів учасників.

Під час тренінгу учасників ознайомили з роботою платформи HELP та алгоритмом національної адаптації курсів HELP. По завершенню навчання необхідно було виконати практичне завдання по створенню тестового курсу на платформі. Можливість проходження підготовки учасників до виконання ролі тренерів HELP дозволило отримати нові знання та навики щодо роботи платформи HELP а також зустріти однодумців.

Учасники отримали Сертифікат тренера HELP. Приємним бонусом стала можливість відвідати будівлю Європейського суду з прав людини.

***

«Участь у міжнародних навчальних програмах для адвокатів – це гарна можливість підвищити свій професійний рівень та отримати нові унікальні знання або переваги в роботі, - переконаний С.Барбашин. - Деякі роботодавці, особливо серед міжнародних організацій і компаній, дуже цінують участь у міжнародних навчаннях чи стажуваннях, і такий досвід є перевагою при прийомі на роботу».

На його погляд, ще одним результатом навчання є долучення до спільноти  випускників і мережа корисних контактів. Учасникам таких спільнот періодично пропонують цікаві можливості. «Тож міжнародні програми стають для адвокатів трампліном до професійного зросту та успішної кар’єри», - резюмував голова Молодіжного комітету НААУ - UNBA NextGen. 

Даний матеріал є першою публікацією в запланованій рубриці. Тож, якщо ви маєте цікаві історії, пов’язані із навчанням за кордоном, а також бажаєте поділитися набутим досвідом, надсилайте інформацію члену команди координатора комітетів НААУ Олені Давидюк (o.davydiuk@unba.org.ua).

Аби першим отримувати новини адвокатури, підпишіться на канал Національної асоціації адвокатів України у Telegram.

Популярні новини

БПД

Для припинення надання БВПД зʼявилася нова підстава

Відсьогодні, надання безоплатної вторинної правничої допомоги припинятиметься за рішенням центру з надання безоплатної правничої допомоги в тому числі у разі, якщо кримінальне провадження, в якому особі надається безоплатна вторинна правнича допомога, зупинено.

17:57 Пт 28.06.24 3131

Етика

Практикуючий адвокат працював у прокуратурі: порушено справу

Проти адвоката, який працював на посаді інспектора у прокуратурі та одночасно отримував доручення від системи безоплатної правничої допомоги і виконував їх у суді, порушено дисциплінарну справу.

15:07 Пт 28.06.24 3412

Видання

Публікуємо Вісник НААУ за червень 2024 року

Вісник НААУ за червень 2024 року доступний на сайті.

14:36 Пт 28.06.24 124

Привітання

Привітання з Днем Конституції України

Шановні колеги!

9:53 Пт 28.06.24 4405

Cудова практика

Чи може адвокат бути безробітним, з’ясує Велика Палата

Коли особа не має змоги реалізувати своє право на працю та отримання заробітної плати (винагороди) як джерела існування, вона може набути статусу безробітного та отримувати допомогу по безробіттю. Але ставлення до адвоката, як самозайнятої особи, сьогодні неоднозначне.

9:13 Пт 28.06.24 3894

Привітання

НААУ відзначила представника Посольства України в Угорщині

Другого секретаря Консульського відділу Посольства України в Угорщині Галину Терпяк нагороджено почесною відзнакою Національної асоціації адвокатів України Третього ступеня.

15:21 Чт 27.06.24 4852

Призначення

До правління EYBA увійшли два українських адвокати

У зв’язку із завершенням річної каденції, президент Європейської асоціації молодих адвокатів (European Young Bar Association) Сергій Барбашин перейшов на позицію Immediate Past President. Його заступниця (по Молодіжному Комітету НААУ) Юлія Сергет була обрана секретарем EYBA.

14:37 Чт 27.06.24 4910

Cудова практика

Коли відсутність адвоката не впливає на допустимість доказів,…

Хоча під час проведення огляду місця події не був присутній захисник, за обставин кримінальної справи у Верховного Суду не знайшлось підстав вважати, що виявлені речові докази були отримані саме внаслідок відсутності адвоката.

13:12 Чт 27.06.24 4990

Вестник:№ 6 червень 2024 -;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл