Навчання за кордоном: молоді адвокати діляться враженнями | НААУ

Навчання за кордоном: молоді адвокати діляться враженнями

За кордоном
12:13 Пн 05.02.24 11357 Переглядів
Версія для друку

Чим цікаве навчання за межами України? Молодіжний комітет НААУ вирішив зібрати історії від колег, які отримали такий досвід, аби розповісти адвокатам про наявні проекти, типові критерії відбору, викладачів та набуті знання.

Academy of European Law

Одним із адвокатів, хто постійно підвищує кваліфікацію, є сам голова UNBA NextGen Сергій Барбашин. Він розповів про Літній курс з європейського права інтелектуальної власності, щоб був організований Academy of European Law: ERA.  Курс проходив у місті Трір, Німеччина в період з 27 червня по 1 липня 2022 року.

Під час курсу обговорювалися правова та інституційна основа європейського права інтелектуальної власності, правова система ЄС щодо торговельних марок, європейське патентне право та інше. Інформація поєднувала як теоретичні, так і практичні аспекти, де були обговорення в робочих групах. Також, курс супроводжувався видачею прикладного матеріалу для наступного користування.

Курс передбачав можливість отримання стипендії, та відповідно з можливістю безкоштовної участі для українських адвокатів. Звичайно, за умов додержання вимог та дедлайнів організатора.

CEELI Institute

А представниця Молодіжного комітету у Чернігівській області Тетяна Веремій прямо зараз проходить курс «Права людини для практикуючих юристів», організований Чеським CEELI Institute. Ця установа багато років поспіль займається організацією міжнародного навчання для професійних юристів, спільно з Інститутом розвитку регіональної преси та Українською Гельсінською спілкою з прав людини за підтримки USAID.

Тренерами та лекторами задіяні судді та юристи ЄСПЛ. Тож курсанти мають можливість осягнути увесь спектр та багатогранність механізмів захисту прав людини, гарантованих Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод.

Цей курс розрахований на 9 місяців, поєднує очні заходи в Україні та Празі та онлайн навчання на платформі. Методика навчання побудована на постійному залученні учасників у процес навчання, обмін досвідом та одночасне застосування учасниками- практикуючими юристами отриманих знань на практиці.

Учасниками є не тільки адвокати, але й судді, прокурори та науковці. І спілкування між юристами різних професій коригує підходи до співпраці та комунікації, об’єднує спільними цінностями, в центрі яких – захист прав людини.

Процедура відбору відбувалась на конкурсній основі, кандидати повинні були заповнити анкету, частиною якої було написання мотиваційного листа. Знання іноземних мов  було перевагою, але не було визначальним для проходження конкурсного відбору.  

Professional Fellows Program, Літня академія ООН

Учасник програм навчання та обмінів в США, Німеччині, Швеції, Польщі, Естонії адвокат Андрій Наконечний також розповів про свій досвід у міжнародному навчанні.

Серед різних міжнародних обмінів і навчання, в яких він брав участь, найбільше враження на адвоката справила програма Professional Fellows Program (PFP), яка проходила у США. В рамках програми він стажувався у Департаменті охорони навколишнього середовища та сталого розвитку округу Кук (Чикаго, штат Іллінойс) та у Вашингтоні. Дізнався про неї під час презентації Посольства США в Україні.

«Знати про програму – це лише половина справи, - говорить авдокат. -  Дуже важливо розуміти окремі нюанси: кого шукають (ідеальний кандидат), обмеження, факультативні вимоги. Може скластися ситуація, коли ви начебто підходите, але після презентації та кількох запитань, розумієте, що слід покращити знання чи навики щоб бути більш конкурентним, або, що така програма вам не цікава».

А.Наконечний порівнює процес оцінювання для участі у програмах з улаштуванням на роботу. Адже серед десятків (а інколи й сотень) інших кандидатів потрібно довести що саме ви є тим ідеальним кандидатом. А для цього слід продемонструвати, що ви не лише повністю відповідаєте всім критеріям участі, а й володієте унікальними вміннями, знаннями (які виділяють серед інших), або участь в саме такій програмі допоможе їх отримати. Адже ці знання та вміння є критичними для вашої роботи чи кар’єри.

Адвокат радить уважно читати умови, консультуватися з колегами які є випускниками, подумати запитання, які можуть поставити, як підсилити свої слабкі сторони та показати сильні. «На моєму досвіді є програми, відбір у яких тривав тиждень без додаткових уточнень, а були – коли рішення очікував півроку і потрібно пройти кілька співбесід та екзамен – перевірку рівня знання англійської мови», - пояснив А.Наконечний. - І тут однозначна рекомендація – не боятися брати участь у таких програмах та бути наполегливим».

Йому, як члену спільноти випускників, Федеральне міністерство закордонних справ Німеччини запропонувало та профінансувало (після успішного проходження відбору) програму навчання в ООН – Літню Академію ООН «Урядування для сталого розвитку».

Платформа HELP (ToTs)

Представниця Молодіжного комітету у Донецькій області Тетяна Рабко у 2022 році долучалася до тренінгу для тренерів платформи HELP (ToTs), що проходив у Страсбурзі.

Метою ToTs є підготовка учасників до виконання ролі тренерів HELP для адвокатської спільноти та інших професіоналів у галузі права, а також набуття навичок для успішного навчання на онлайн — курсах HELP. Відбір відбувався за результатом розгляду мотиваційних листів учасників.

Під час тренінгу учасників ознайомили з роботою платформи HELP та алгоритмом національної адаптації курсів HELP. По завершенню навчання необхідно було виконати практичне завдання по створенню тестового курсу на платформі. Можливість проходження підготовки учасників до виконання ролі тренерів HELP дозволило отримати нові знання та навики щодо роботи платформи HELP а також зустріти однодумців.

Учасники отримали Сертифікат тренера HELP. Приємним бонусом стала можливість відвідати будівлю Європейського суду з прав людини.

***

«Участь у міжнародних навчальних програмах для адвокатів – це гарна можливість підвищити свій професійний рівень та отримати нові унікальні знання або переваги в роботі, - переконаний С.Барбашин. - Деякі роботодавці, особливо серед міжнародних організацій і компаній, дуже цінують участь у міжнародних навчаннях чи стажуваннях, і такий досвід є перевагою при прийомі на роботу».

На його погляд, ще одним результатом навчання є долучення до спільноти  випускників і мережа корисних контактів. Учасникам таких спільнот періодично пропонують цікаві можливості. «Тож міжнародні програми стають для адвокатів трампліном до професійного зросту та успішної кар’єри», - резюмував голова Молодіжного комітету НААУ - UNBA NextGen. 

Даний матеріал є першою публікацією в запланованій рубриці. Тож, якщо ви маєте цікаві історії, пов’язані із навчанням за кордоном, а також бажаєте поділитися набутим досвідом, надсилайте інформацію члену команди координатора комітетів НААУ Олені Давидюк (o.davydiuk@unba.org.ua).

Аби першим отримувати новини адвокатури, підпишіться на канал Національної асоціації адвокатів України у Telegram.

Популярні новини

Анонс

Особливості трудового права ЄС розкриють українським адвокатам

8 березня 2024 року у НААУ відбудеться круглий стіл на тему «Трудове право ЄС: що потрібно знати українським адвокатам?».

15:57 Пт 01.03.24 2842

Законодавство

Адвокатів пропонують забронювати, – правки до проекту №10449

Народні депутати у поданих ними правках до проекту Закону про посилення мобілізації пропонують передбачити бронювання адвокатів. Мета – упередити зриви судових засідань.

11:19 Пт 01.03.24 4268

За кордоном

7 кроків до професії юриста у США (вебінар)

На відміну від нашої країни, юрист у Сполучених Штатах Америки – це адвокат, який отримав кваліфікацію для юридичної практики та надає консультації або здійснює представництво у судових справах.

10:21 Пт 01.03.24 3273

Анонс

Стартував конкурс з відбору адвокатів БПД у 17-ти регіонах України

Сьогодні, 1 березня, розпочався конкурс з відбору адвокатів, які залучаються до надання безоплатної вторинної правничої допомоги в сімнадяти регіонах України.

9:12 Пт 01.03.24 4437

Гарантії діяльності

Збої Електронного суду порушують конституційні гарантії, - НААУ

Останніми днями до Національної асоціації адвокатів України надходять численні повідомлення адвокатів про технічні збої в роботі підсистеми «Електронний суд». Зокрема, скарги стосуються неможливості авторизуватись в електронному кабінеті, що обмежує адвокатів у реалізації процесуальних прав, зокрема, подавати документи, брати участь у судових засіданнях в режимі відокоференції.

16:28 Чт 29.02.24 5445

Законодавство

Поняття колабораційної діяльності варто звузити, - думка

Основним критерієм злочинності діяння колабораціонізму має бути добровільність згоди на співпрацю з агресором. І, аби забезпечити справедливе правосуддя для людей з ТОТ, окрім примусу, законодавець має запровадити заходи заохочення.

15:12 Чт 29.02.24 4477

Самоврядування

Комітети НААУ звітують про роботу у 2023 році

З метою забезпечення реалізації функцій, покладених на Національну асоціацію адвокатів України профільним законом, при НААУ створюються і діють дорадчі органи – комітети. Чим вони займалися протягом 2023 року?

12:26 Чт 29.02.24 4951

Cудова практика

Фіксований гонорар: час робіт має значення при відшкодуванні витрат…

За порядком обчислення погодинна оплата послуг адвоката відрізняється від фіксованого розміру гонорару, де не враховуються фактичні витрати часу. Однак в обох випадках вони беруться до уваги при вирішенні питання відшкодування витрат на правничу допомогу.

11:13 Чт 29.02.24 4243

Вестник:№1-2 січень-лютий 2024 - Вісник;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл