Діджиталізація податкових процедур: що забули вказати у змінах до ПК
Нещодавно у парламенті погодили ідею вдосконалення дистанційної комунікації контролюючих органів з платниками податків. Для цього останнім планують дати право брати участь у розгляді їхніх заперечень і скарг, інших заяв у режимі онлайн.
Йдеться про проект Закону №9662 від 30.08.2023 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення онлайн комунікації з платниками податків та уточнення окремих положень законодавства», який ВР ухвалила за основу 10 січня.
Автори законодавчої ініціативи, продовжуючи тренд на диджиталізацію податкових процедур, вважають важливим напрямком забезпечення можливості платників податків використовувати електронні сервіси для полегшення комунікації з представниками контролюючих органів без особистої присутності. І участь платника податків у режимі відеоконференції поза межами приміщення контролюючого органу може суттєво підвищити якість розгляду матеріалів скарг або перевірок з можливістю заслуховування позиції платника податків або його представника без особистої присутності.
У Комітеті НААУ з питань митного та податкового права проаналізували його зміст та звернули увагу, що законопроект лише поверхово зачіпає це питання, відтак потребує істотного доопрацювання.
Зокрема, документ слід доповнити положеннями про порядок комунікації контролюючого органу з платником податку у режимі відеоконференції. Необхідно передбачити конкретні права та обов’язки учасників, а саме, можливість викладати аргументи суб’єкту, що розглядає скаргу, надавати пояснення, подавати додаткові документи тощо.
Також доцільно передбачити можливість перевірки наявності у контролюючого органу технічної можливості проводити відеоконференції, оскільки податкові органи зможуть відмовляти у реалізації такого права на власний розсуд.
Крім іншого, слід узгодити вживану термінологію із законодавством про електронні комунікації.
Ці та інші зауваження і пропозиції НААУ були направлені профільному Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики.
Аби першим отримувати новини адвокатури, підпишіться на канал Національної асоціації адвокатів України у Telegram.
Популярні новини
Взаємодія
Литва вивчає досвід української адвокатури, набутий під час війни
Схоже, у Литві серйозно ставляться до потенційних загроз, що йдуть з боку агресивного сусіда. Разом із установленням на кордоні захисних інженерних споруд, там також цікавляться досвідом організації роботи інститутів суспільства в умовах воєнного стану.
Дискусія
«Національний кешбек» в обмін на чутливі дані: що не так з урядовою…
Уряд України запустив програму "Національний кешбек", яка обіцяє повертати українцям 10% від вартості придбаних вітчизняних товарів. Це має стимулювати попит на продукцію місцевих виробників і зміцнити національну економіку. Але чи все так безхмарно?
Захист військових
З чого складається грошове забезпечення військовослужбовця
Сьогодні українські військові ризикують життям і здоров'ям, захищаючи державу від зовнішнього агресора. Тому вони як ніхто інший заслуговують на належну винагороду. Крім іншого, адекватне грошове забезпечення підвищує моральний дух військовослужбовця і мотивацію до служби.
Cудова практика
Суд - не абстрактний орган. Правила заповнення ордеру нагадав ВС
Ордер про надання правничої допомоги має містити назву органу, в якому адвокатом надається така допомога. При цьому в ордері має бути зазначено не абстрактний орган, а конкретна назва такого органу чи групи органів, зокрема судових органів.
Законодавство
Чи на часі зміна підходів притягнення бізнесу до кримінальної…
Інститут кримінальної відповідальності юридичних осіб, запроваджений у 2014 році, неефективний. Наприклад, перелік санкцій, які можуть бути застосовані до бізнесу, досить обмежений і вони є незбалансованими.
Видання
Публікуємо черговий номер Вісника НААУ за липень-серпень 2024 року
Вісник НААУ за липень-серпень 2024 року доступний для перегляду на сайті.
Дискусія
Велика приватизація: сподівання на повне розблокування процесу
Попри вкрай складну економічну ситуацію, спричинену війною, Україна вимагає дієвих підходів до відновлення економіки. І приватизація є одним із ключових джерел наповнення бюджету та перетворення неефективних державних активів на дієздатні підприємства, що створюють робочі місця та забезпечують податкові надходження.
Cудова практика
Обчислення вислуги років за участь в операціях Миротворчих Сил:…
Час служби у складі Миротворчих Сил ООН військовослужбовцям Збройних Сил України зараховується до вислуги років для призначення пенсій на пільгових умовах: один місяць служби за три місяці.