Діджиталізація податкових процедур: що забули вказати у змінах до ПК | НААУ

Діджиталізація податкових процедур: що забули вказати у змінах до ПК

Законодавство
17:24 Пт 02.02.24 10716 Переглядів
Версія для друку

Нещодавно у парламенті погодили ідею вдосконалення дистанційної комунікації контролюючих органів з платниками податків. Для цього останнім планують дати право брати участь у розгляді їхніх заперечень і скарг, інших заяв у режимі онлайн.

Йдеться про проект Закону №9662 від 30.08.2023 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення онлайн комунікації з платниками податків та уточнення окремих положень законодавства», який ВР ухвалила за основу 10 січня.

Автори законодавчої ініціативи, продовжуючи тренд на диджиталізацію податкових процедур, вважають важливим напрямком забезпечення можливості платників податків використовувати електронні сервіси для полегшення комунікації з представниками контролюючих органів без особистої присутності. І участь платника податків у режимі відеоконференції поза межами приміщення контролюючого органу може суттєво підвищити якість розгляду матеріалів скарг або перевірок з можливістю заслуховування позиції платника податків або його представника без особистої присутності.

У Комітеті НААУ з питань митного та податкового права проаналізували його зміст та звернули увагу, що законопроект лише поверхово зачіпає це питання, відтак потребує істотного доопрацювання.

Зокрема, документ слід доповнити положеннями про порядок комунікації контролюючого органу з платником податку у режимі відеоконференції. Необхідно передбачити конкретні права та обов’язки учасників, а саме, можливість викладати аргументи суб’єкту, що розглядає скаргу, надавати пояснення, подавати додаткові документи тощо.

Також доцільно передбачити можливість перевірки наявності у контролюючого органу технічної можливості проводити відеоконференції, оскільки податкові органи зможуть відмовляти у реалізації такого права на власний розсуд.

Крім іншого, слід узгодити вживану термінологію із законодавством про електронні комунікації.

Ці та інші зауваження і пропозиції НААУ були направлені профільному Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики.

Аби першим отримувати новини адвокатури, підпишіться на канал Національної асоціації адвокатів України у Telegram.

Популярні новини

Анонс

Особливості трудового права ЄС розкриють українським адвокатам

8 березня 2024 року у НААУ відбудеться круглий стіл на тему «Трудове право ЄС: що потрібно знати українським адвокатам?».

15:57 Пт 01.03.24 2860

Законодавство

Адвокатів пропонують забронювати, – правки до проекту №10449

Народні депутати у поданих ними правках до проекту Закону про посилення мобілізації пропонують передбачити бронювання адвокатів. Мета – упередити зриви судових засідань.

11:19 Пт 01.03.24 4293

За кордоном

7 кроків до професії юриста у США (вебінар)

На відміну від нашої країни, юрист у Сполучених Штатах Америки – це адвокат, який отримав кваліфікацію для юридичної практики та надає консультації або здійснює представництво у судових справах.

10:21 Пт 01.03.24 3292

Анонс

Стартував конкурс з відбору адвокатів БПД у 17-ти регіонах України

Сьогодні, 1 березня, розпочався конкурс з відбору адвокатів, які залучаються до надання безоплатної вторинної правничої допомоги в сімнадяти регіонах України.

9:12 Пт 01.03.24 4464

Гарантії діяльності

Збої Електронного суду порушують конституційні гарантії, - НААУ

Останніми днями до Національної асоціації адвокатів України надходять численні повідомлення адвокатів про технічні збої в роботі підсистеми «Електронний суд». Зокрема, скарги стосуються неможливості авторизуватись в електронному кабінеті, що обмежує адвокатів у реалізації процесуальних прав, зокрема, подавати документи, брати участь у судових засіданнях в режимі відокоференції.

16:28 Чт 29.02.24 5471

Законодавство

Поняття колабораційної діяльності варто звузити, - думка

Основним критерієм злочинності діяння колабораціонізму має бути добровільність згоди на співпрацю з агресором. І, аби забезпечити справедливе правосуддя для людей з ТОТ, окрім примусу, законодавець має запровадити заходи заохочення.

15:12 Чт 29.02.24 4495

Самоврядування

Комітети НААУ звітують про роботу у 2023 році

З метою забезпечення реалізації функцій, покладених на Національну асоціацію адвокатів України профільним законом, при НААУ створюються і діють дорадчі органи – комітети. Чим вони займалися протягом 2023 року?

12:26 Чт 29.02.24 4969

Cудова практика

Фіксований гонорар: час робіт має значення при відшкодуванні витрат…

За порядком обчислення погодинна оплата послуг адвоката відрізняється від фіксованого розміру гонорару, де не враховуються фактичні витрати часу. Однак в обох випадках вони беруться до уваги при вирішенні питання відшкодування витрат на правничу допомогу.

11:13 Чт 29.02.24 4245

Вестник:№1-2 січень-лютий 2024 - Вісник;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл