Як юристам адаптуватися до нових реалій у сфері цифровізації економіки? | НААУ

Як юристам адаптуватися до нових реалій у сфері цифровізації економіки?

Навчання
15:00 Ср 24.01.24 3833 Переглядів
Версія для друку

Швидкоплинність цифровізації економіки спонукає до адаптації і юридичної громади. Це виклик, який вимагає від юристів бути гнучкими, інноваційними та завжди готовими до змін.

Про новації у сфері цифровізації економіки розповів голова Комітету НААУ з питань ІТ-права Олег Дерлюк під час вебінару на тему: «Цифрова економіка та її вплив на юридичну практику».

Спікер звернув увагу на те, що цифровізація економіки є новим етапом у розвитку людства, який стоїть поруч із такими явищами, як індустріалізація та постіндустріалізація. Значну роль у цьому процесі відіграє й юриспруденція.

«Юриспруденція є реактивною галуззю суспільного виробництва. Вона йде за розвитком технологічного процесу і відповідно – суспільно-економічними відносинами. Тому юриспруденція повинна реагувати на ці зміни, адаптуючи правові норми до нових суспільно-економічних відносин», - зазначив О. Дерлюк.

Вебінар охопив широкий спектр тем: від огляду світових правових тенденцій у сферах корпоративного, податкового, валютного та антикорупційного законодавства до обговорення виникнення нових інститутів права. Особлива увага була приділена інноваціям у сфері цифрової економіки, таким як інтернет-трафік, вебособистості та віртуальні активи, включаючи NFT. Це підкреслює неймовірний потенціал і вплив цифрових інновацій на юридичну сферу, особливо в контексті інтелектуальної власності та авторських прав, вважає спікер.

О. Дерлюк наголосив, що сучасний світ проходить через вирішальний етап глобалізації економіки, підкріпленої цифровізацією. Це процес, який змінює не тільки бізнес-моделі, але й саму суть юридичної професії. Завдяки засобам зв'язку теоретичні поняття юриспруденції, які раніше навіть не обговорювалися законодавцями, набувають практичного застосування.

«Цифрова трансформація породжує нові віртуальні об'єкти права. Через екран смартфона зараз можна реалізувати права на такі об'єкти, як електронні підписи, реєстрація облікових записів, відкриття банківських рахунків, а також надавати інструкції та доручення. Це вимагає від юристів глибокого розуміння нових технологій та їх впливу на правові відносини», - підсумував голова Комітету НААУ.

Аби першим отримувати новини адвокатури, підпишіться на канал Національної асоціації адвокатів України у Telegram.

Популярні новини

Дискусія

Стан енергетичної спроможності країни: чого очікувати бізнесу

Незважаючи на всі намагання держави зменшити дефіцит електроенергії, сподіватися бізнесу на покращення ситуації поки не варто.

10:31 Пт 26.07.24 1853

Дискусія

Проблеми захисту персональних даних в умовах воєнного стану…

В умовах воєнного стану особливої актуальності набуло питання уточнення даних про військовозобов'язаних. Адже держава повинна мати актуальну інформацію про мобілізаційний резерв. Водночас, цей процес супроводжується виникненням правових проблем.

13:28 Чт 25.07.24 3136

Анонс

Розпочато реєстрацію на Форум ім. Й.Бронза

23 серпня в Одесі відбудеться Форум з кримінального права та процесу імені Йосипа Бронза. Відкрито реєстрацію на захід.

15:39 Ср 24.07.24 4545

Cудова практика

Автоматичне продовження тримання під вартою порушує право на…

Конституцією не визначено можливості обмеження права на свободу та особисту недоторканність, права на судовий захист, презумпції невинуватості та права на захист. Відтак, норма ч. 6 ст. 615 КПК про можливість автоматичного (без рішення суду) продовження тримання під вартою суперечить Основному Закону.

11:42 Ср 24.07.24 4803

Навчання

Інхаус або зовнішній консультант: що молодому юристу варто знати?

Куди молодому правнику краще йти працювати: до юридичної фірми чи на підприємство? Як визначитися з пріоритетами, реально оцінити свої можливості та максимально ефективно використати набуті знання?

16:24 Вт 23.07.24 6250

Дискусія

Уточнення військово-облікових даних: спірні питання обговорили…

16 липня сплив установлений законом 60-денний термін, протягом якого громадяни України мали стати на військовий облік або уточнити свої військово-облікові дані. Напередодні в НААУ обговорювали повʼязані із цим проблемні питання.

15:57 Чт 18.07.24 13690

Взаємодія

У Раді Європи підтримують розвиток НААУ

Офіс Ради Європи в Україні надаватиме всіляку підтримку розвитку Національної асоціації адвокатів України та її ініціативам на користь українського суспільства.

11:13 Ср 17.07.24 11034

Дискусія

Як компенсувати нестачу кадрів в будівельній сфері пояснив голова…

В Україні простежується дефіцит кадрів у будівельній сфері, який нині становить близько 40 %. Згідно з даними Конфедерації роботодавців України, за два роки кількість офіційно зареєстрованих працівників у будівельному секторі скоротилася на 25,4 %, до майже 300 тисяч людей. Будівельні компанії вимушені залучати до роботи іноземні кадри.

11:16 Вт 16.07.24 11074

Вестник:№ 6 червень 2024 -;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл