Як юристам адаптуватися до нових реалій у сфері цифровізації економіки? | НААУ

"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням

Як юристам адаптуватися до нових реалій у сфері цифровізації економіки?

Навчання
15:00 Ср 24.01.24 4538 Переглядів
Версія для друку

Швидкоплинність цифровізації економіки спонукає до адаптації і юридичної громади. Це виклик, який вимагає від юристів бути гнучкими, інноваційними та завжди готовими до змін.

Про новації у сфері цифровізації економіки розповів голова Комітету НААУ з питань ІТ-права Олег Дерлюк під час вебінару на тему: «Цифрова економіка та її вплив на юридичну практику».

Спікер звернув увагу на те, що цифровізація економіки є новим етапом у розвитку людства, який стоїть поруч із такими явищами, як індустріалізація та постіндустріалізація. Значну роль у цьому процесі відіграє й юриспруденція.

«Юриспруденція є реактивною галуззю суспільного виробництва. Вона йде за розвитком технологічного процесу і відповідно – суспільно-економічними відносинами. Тому юриспруденція повинна реагувати на ці зміни, адаптуючи правові норми до нових суспільно-економічних відносин», - зазначив О. Дерлюк.

Вебінар охопив широкий спектр тем: від огляду світових правових тенденцій у сферах корпоративного, податкового, валютного та антикорупційного законодавства до обговорення виникнення нових інститутів права. Особлива увага була приділена інноваціям у сфері цифрової економіки, таким як інтернет-трафік, вебособистості та віртуальні активи, включаючи NFT. Це підкреслює неймовірний потенціал і вплив цифрових інновацій на юридичну сферу, особливо в контексті інтелектуальної власності та авторських прав, вважає спікер.

О. Дерлюк наголосив, що сучасний світ проходить через вирішальний етап глобалізації економіки, підкріпленої цифровізацією. Це процес, який змінює не тільки бізнес-моделі, але й саму суть юридичної професії. Завдяки засобам зв'язку теоретичні поняття юриспруденції, які раніше навіть не обговорювалися законодавцями, набувають практичного застосування.

«Цифрова трансформація породжує нові віртуальні об'єкти права. Через екран смартфона зараз можна реалізувати права на такі об'єкти, як електронні підписи, реєстрація облікових записів, відкриття банківських рахунків, а також надавати інструкції та доручення. Це вимагає від юристів глибокого розуміння нових технологій та їх впливу на правові відносини», - підсумував голова Комітету НААУ.

Аби першим отримувати новини адвокатури, підпишіться на канал Національної асоціації адвокатів України у Telegram.

Популярні новини

Адвокати підсумували тиждень захисту бізнесу велозаїздом

Різне

Адвокати підсумували тиждень захисту бізнесу велозаїздом

У НААУ завершили тиждень захисту бізнесу незвичним форматом. Після оприлюднення тематичних публікацій і проведення серії круглих столів про наслідки скасування Господарського кодексу адвокати зібралися на підсумкове засідання… у крос-кантрійних перегонах.

18:46 Пт 11.07.25 157
Чому в затримці формування КК ВККС адвокати вбачають загрозу національній безпеці

Дискусія

Чому в затримці формування КК ВККС адвокати вбачають загрозу…

Для України звичною стала практика, коли норми закону спершу приймаються, а потім нівелюються. Але коли реформа за реформою обирають взірців доброчесності, а їх «святість» порушує будь-які закони, логіка побудови карткового будиночку ламається вщент.

17:38 Пт 11.07.25 132
Експерти мають винятковий потенціал, який варто розвивати спільно — Лідія Ізовітова

Дискусія

Експерти мають винятковий потенціал, який варто розвивати спільно…

Професії адвоката і експерта можуть і повинні розвиватися, навчаючись одна в одної, обмінюючись досвідом та кращими практиками. Разом ми зможемо побудувати сильну, незалежну та ефективну систему правосуддя, гідну європейської України.

16:36 Пт 11.07.25 165
У вихідні не працюватимуть електронні судові сервіси

Взаємодія

У вихідні не працюватимуть електронні судові сервіси

На суботу, 12 липня, заплановано глобальні роботи на інфраструктурі ДП «Інформаційні судові системи». У звʼязку із цим, в цей день з продовженням на 13 липня, можуть бути недоступні сервіси електронного суду, електронного кабінету та інші.

12:57 Пт 11.07.25 249
Як пережити скасування ГК без утрат — радили адвокати за круглим столом

Дискусія

Як пережити скасування ГК без утрат — радили адвокати за круглим…

Що зміниться для бізнесу після скасування Господарського кодексу? Як тепер укладати договори, хто нестиме відповідальність, як захищати інтереси у спорах і чим компенсувати втрату спеціального регулювання?

11:32 Пт 11.07.25 294
Прозорі правила будівельної галузі: навіщо Україні Містобудівний кодекс

Дискусія

Прозорі правила будівельної галузі: навіщо Україні Містобудівний…

Українське містобудівне законодавство залишається фрагментарним, суперечливим і непридатним до завдань відбудови. Тож ідея кодифікації викликає значний інтерес і серед юристів, і серед фахівців будівельної галузі.

17:52 Чт 10.07.25 281
Укріплення суверенітету країни потребує нової моделі формування ВККС – круглий стіл

Дискусія

Укріплення суверенітету країни потребує нової моделі формування…

Модель конкурсної комісії з добору членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів, запроваджена як антикризова, себе вичерпала. Бездіяльність ВРП щодо формування нового складу КК, відсутність відповідальності та наявні ознаки політичного впливу свідчать: повноваження мають бути передані безпосередньо законодавчо визначеним субʼєктам формування ВККС.

9:57 Чт 10.07.25 395
Аграрна підтримка не може зводитися до досягнення KPI – Комітет НААУ

Законодавство

Аграрна підтримка не може зводитися до досягнення KPI – Комітет НААУ

Підміна державної аграрної політики орієнтацією на показники ігнорує реальні потреби сільського господарства в умовах війни.

10:23 Ср 09.07.25 253

Вестник:№6 червень 2025 - Вісник;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл