Як юристам адаптуватися до нових реалій у сфері цифровізації економіки? | НААУ

Як юристам адаптуватися до нових реалій у сфері цифровізації економіки?

Навчання
15:00 Ср 24.01.24 3593 Переглядів
Версія для друку

Швидкоплинність цифровізації економіки спонукає до адаптації і юридичної громади. Це виклик, який вимагає від юристів бути гнучкими, інноваційними та завжди готовими до змін.

Про новації у сфері цифровізації економіки розповів голова Комітету НААУ з питань ІТ-права Олег Дерлюк під час вебінару на тему: «Цифрова економіка та її вплив на юридичну практику».

Спікер звернув увагу на те, що цифровізація економіки є новим етапом у розвитку людства, який стоїть поруч із такими явищами, як індустріалізація та постіндустріалізація. Значну роль у цьому процесі відіграє й юриспруденція.

«Юриспруденція є реактивною галуззю суспільного виробництва. Вона йде за розвитком технологічного процесу і відповідно – суспільно-економічними відносинами. Тому юриспруденція повинна реагувати на ці зміни, адаптуючи правові норми до нових суспільно-економічних відносин», - зазначив О. Дерлюк.

Вебінар охопив широкий спектр тем: від огляду світових правових тенденцій у сферах корпоративного, податкового, валютного та антикорупційного законодавства до обговорення виникнення нових інститутів права. Особлива увага була приділена інноваціям у сфері цифрової економіки, таким як інтернет-трафік, вебособистості та віртуальні активи, включаючи NFT. Це підкреслює неймовірний потенціал і вплив цифрових інновацій на юридичну сферу, особливо в контексті інтелектуальної власності та авторських прав, вважає спікер.

О. Дерлюк наголосив, що сучасний світ проходить через вирішальний етап глобалізації економіки, підкріпленої цифровізацією. Це процес, який змінює не тільки бізнес-моделі, але й саму суть юридичної професії. Завдяки засобам зв'язку теоретичні поняття юриспруденції, які раніше навіть не обговорювалися законодавцями, набувають практичного застосування.

«Цифрова трансформація породжує нові віртуальні об'єкти права. Через екран смартфона зараз можна реалізувати права на такі об'єкти, як електронні підписи, реєстрація облікових записів, відкриття банківських рахунків, а також надавати інструкції та доручення. Це вимагає від юристів глибокого розуміння нових технологій та їх впливу на правові відносини», - підсумував голова Комітету НААУ.

Аби першим отримувати новини адвокатури, підпишіться на канал Національної асоціації адвокатів України у Telegram.

Популярні новини

Законодавство

Якщо строк розслідування закінчився, справа має бути закрита, -…

Міністерство юстиції в рамках приведення законодавства до стандартів ЄС опрацьовує ідею скасування однієї з підстав закриття кримінального провадження, а саме - закінчення строку досудового розслідування. У НААУ попереджають про порушення прав підозрюваного.

15:52 Пт 12.04.24 161

Дискусія

Підготовче судове засідання: поради адвокатам

Щодня відбуваються десятки підготовчих судових засідань у кримінальних справах, в абсолютній більшості яких беруть участь адвокати. Принципово важливим є те, щоб кожен захисник, який залучається до підготовчого судового засідання, усвідомлював значення такої стадії процесу та вмів ефективно підготувати себе та клієнта до участі в ньому.

16:41 Чт 11.04.24 1845

За кордоном

Як оформити паспорти українцям в Північній Ірландії? (вебінар)

Громадяни України, які через війну тимчасово перебувають в Північній Ірландії, можуть записатися на прийом до консульських установ в межах консульського округу в місті Единбург. Там надаються послуги з оформлення паспортного документа, реєстрації народження дитини, продовження дії паспорта та отримання проїзного документа для повернення в Україну.

13:26 Чт 11.04.24 1911

Законодавство

Місцеве самоврядування: огляд останніх законодавчих новел

З жовтня 2023 року по березень 2024 року розроблено та прийнято велику кількість законодавчих актів, що стосуються вирішення стратегічних завдань державних органів та органів місцевого самоврядування. Більшість з них пов’язані з подоланням наслідків воєнних дій в Україні.

11:34 Чт 11.04.24 1968

Дискусія

Усиновлення дітей за кордоном прокоментувала голова Комітету НААУ

Національне законодавство надає перевагу усиновлення українським громадянам. Разом із тим, коли вичерпано такі можливості, дітей можуть усиновити і іноземці. В умовах повномасштабного вторгнення, коли чимало дітей опинилися за кордоном, питання набуло особливого значення.

16:12 Ср 10.04.24 3231

Законодавство

Економічне бронювання краще за невизначеність, - голова Комітету…

Концепція економічного бронювання військовозобов’язаних працівників українськими підприємствами, яку мають утілити у проекті Закону №10449 про посилення мобілізації, покликана збільшити надходження коштів для потреб армії. Чого від неї чекати?

14:54 Ср 10.04.24 4140

Різне

Повідомлення про розгляд позову у справі № 640/1859/22

НААУ повідомляє про те, що Київський окружний адміністративний суд прийняв до нового розгляду позовну заяву в адміністративній справі № 640/1859/22 за позовом Плескача В`ячеслава Юрійовича до Недержавної некомерційної професійної організації «Національна асоціація адвокатів України» в особі Ради адвокатів України, за участю третьої особи Вищої школи адвокатури Національної асоціації адвокатів України.

13:47 Вт 09.04.24 4690

Cудова практика

Хай спробують, а ми подивимось, - заступник голови ВС про…

«Якщо йдеться про те, чи можуть адвокати використовувати штучний інтелект для того, щоб створювати документи, які вони подадуть у судовому процесі, то, мабуть, тільки практика буде критерієм істини».

13:12 Вт 09.04.24 3549

Вестник:№3 березень 2024 - Вісник;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл