"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
Як адвокату згенерувати ордер

В Україні існує єдина, обов’язкова для всіх адвокатів, типова форма ордера - документу, що посвідчує повноваження адвоката на надання правничої допомоги. За загальним правилом, генерування ордерів здійснюється на сайті НААУ або в раді адвокатів регіону.
Форма ордерів, а також єдині для всіх адвокатів України, адвокатських об’єднань та бюро правила виготовлення, оформлення, зберігання, обліку ордерів визначені Положенням про ордер на надання правничої (правової) допомоги, затвердженим рішенням РАУ від 12.04.2019 № 41.
Згідно з цим Положенням бланки ордерів генеруються виключно в Особистому кабінеті адвоката на сайті НААУ слідуючи командам системи. Облік згенерованих ордерів здійснюється автоматично системою управління електронної бази даних Єдиного реєстру адвокатів України. Історія генерування ордерів відображається у відповідному розділі Особистого кабінету та у адміністративній частині електронної бази даних ЄРАУ. Адвокати, АО та АБ ініціюють генерування ордерів через сайт НААУ, в раді адвокатів регіону, або як виняток у передбачених РАУ випадках безпосередньо у НААУ.
Сторонні ресурси, які пропонують адвокатам послуги із заповнення ордеру під приводом відсутності доступу до Інтернету, небажання відвідувати особистий кабінет на сайті НААУ чи з інших надуманих причин, фактично порушують чинне законодавство України.
Можна припустити, що подібні «сервіси» розраховані на осіб, право на здійснення адвокатської діяльності яких в рамках дисциплінарних процедур було зупинене або припинене. Адже особи, до яких було застосоване відповідне дисциплінарне стягнення, оскільки вони не можуть здійснювати адвокатської діяльності, позбавлені можливості генерувати ордери.
Необхідно враховувати, що генерування ордеру на сторонніх ресурсах в порушення встановленого порядку містить як ознаки дисциплінарного проступку (адже невиконання рішень органів адвокатського самоврядування відповідно до ст. 34 Закону «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» є дисциплінарним проступком). Крім того, надання «послуг» з генерування ордеру, а також їх використання «клієнтами» містить ознаки складу злочину, відповідальність за який передбачена ст. 358 (Підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів) Кримінального кодексу України.
Також слід розуміти, що належним та достатнім підтвердженням правомочності адвоката на вчинення дій в інтересах клієнта є лише ордер, згенерований відповідно до Положення, затвердженого рішенням РАУ від 12.04.2019 № 41.
П. 12 Положення містить повний перелік реквізитів, які має містити ордер. Деякі з них генеруються автоматично. Окремі заповнюються самостійно з метою збереження адвокатської таємниці. 15. Відповідальність за достовірність вказаних в ордері даних несе адвокат (особа, яка видала ордер).
Матеріал підготував голова Комітету НААУ з питань адвокатської практики Богдан Кушнір.
Аби першим отримувати новини адвокатури, підпишіться на канал Національної асоціації адвокатів України у Telegram.
Популярні новини

Анонс
Розпочато прийом документів кандидатів до конкурсної комісії з…
Рада адвокатів України оголошує про початок прийому документів від кандидатів, які виявили бажання бути обраними до складу Конкурсної комісії з добору членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів за квотою РАУ.

Законодавство
Венеційську комісію попередили про ризики змін у дисциплінарних…
Європейська комісія за демократію через право (Венеційська комісія) та Директорат РЄ з прав людини та верховенства права готують оцінку законопроектам, що стосуються судоустрою та статусу суддів в Україні.

Анонс
Українських адвокатів запрошують у Бонн на стажування
Молоді українські адвокати, які спеціалізуються у сфері цивільного, комерційного та економічного права, мають змогу взяти участь у програмі стажування в Німеччині. Її проводить Фонд міжнародної правової співпраці (IRZ) спільно з Федеральною палатою адвокатів та Німецькою спілкою адвокатів.

Законодавство
Декларації доброчесності суддів і не тільки: РАУ затвердила…
Під виглядом відновлення довіри до судової влади можуть бути запроваджені репресивні механізми контролю над нею. Це прямо суперечить міжнародному досвіду та може призвести до деградації української системи правосуддя.

Cудова практика
Автоматичне продовження тримання під вартою порушує право на…
Установлені приписами КПК перешкоди в доступі до суду та порушення права бути заслуханою у суді для особи в такому важливому питанні, як продовження строків тримання її під вартою, означає неможливість реалізації права на захист, гарантованого частиною другою статті 63 Конституції.

Гарантії діяльності
У ТЦК мобілізовані не мають доступу до правничої допомоги (документ)
Коли на Черкащині адвокат звернувся із запитом до ТЦК в інтересах мобілізованого клієнта, там заявили про підробку документів, бо військовозобовʼязаний не мав телефона і фізично не міг підписати договір про надання правничої допомоги.

Дискусія
Як оцінити перспективу звернення до ЄСПЛ: практичні орієнтири для…
Звернення до Європейського суду з прав людини — це не просто останній шанс на справедливість, а складна і тривала процедура, яка потребує ретельного аналізу ще на етапі прийняття рішення про підготовку заяви.

Навчання
Українська адвокатура інтегрує HELP у систему підвищення…
За останні роки Національна асоціація адвокатів України стала одним із ключових партнерів Ради Європи у реалізації програми HELP — освітнього проєкту, спрямованого на розвиток правничої професії через навчання європейським стандартам прав людини.