Адвокатський внесок: скільки платять адвокати за кордоном | НААУ

Адвокатський внесок: скільки платять адвокати за кордоном

Самоврядування
14:33 Пн 08.01.24 14868 Переглядів
Версія для друку

В усіх країнах адвокати так або інакше сплачують внески на забезпечення реалізації адвокатського самоврядування. Десь вони більші, десь менші. Іноді це залежить від регіону або стажу роботи адвоката. Окремі адвокатури вводять можливість розстрочки.

Загальну інформацію про сплату внеску адвоката у різних країнах надали закордонні представники НААУ.

До групи найбільш «дорогих» юрисдикцій потрапили Люксембург, Австрія, Ірландія та Канада.

Так, у найменшій країні Європи щорічний адвокатський внесок складає 1,8 тис. євро (74,8 тис. гривень, тут і далі для полегшення порівняння усі національні валюти переводимо в гривню станом на дату публікації матеріалу). Аби мати задоволення розпочинати робочий день запашною віденською кавою, місцеві адвокати сплачують щороку 1,6 тис. євро (66,8 тис. грн).

На смарагдовому острові внески ще більші. Баристери Ірландії лише у перший рік практики мають сплатити 2 тис. євро (83,1 тис. грн). І ця сума із зростанням стажу поступово збільшується. Так, тим хто практикує більше десяти років, доведеться витрачати аж по 6 тис. євро (249,4 тис. грн.) щороку!

У провінції Альберта (Канада) щорічний внесок складає 79,0 тис. грн. Для непрактикуючих адвокатів, які є активними членами самоврядування, а також тих які є частково зайнятими членами асоціації, встановлено пільгову суму у 39,5 тис. Символічний збір сплачують лише адвокати що надають послуги виключно pro-bono. Він становить 6,9 тис. грн. на рік.

«Найдешевшими» за внесками країнами можна назвати Туреччину, Молдову, Болгарію та Кіпр. Так, Стамбульскому бару достатньо 1,7 тис. грн. на рік, а Анкарі ще менше – 1,4 тис. У Болгарії щорічний внесок складає 4,6 тис., у Молдові – 2,6 тис. грн.

Членські внески адвокатів Кіпру починаються з 68 євро (2,8 тис.) і поступово зростають до 171 євро (7,1 тис.), коли досвід роботи перетинає 10-річний ювілей.

Збільшення внесків із зростанням стажу практикує чимало країн. Так, у Португалії молоді адвокати до 4-х років сплачують 148 євро (6,2 тис. грн). На п’ятому та шостому році внесок вже 247 євро (10,3 тис. гривень). А адвокати з реєстрацією більше шести років мають сплачувати 345 євро (14,4 тис. грн.) щороку. Така сама сума передбачена і для пенсіонерів з дозволом на юридичну практику. Внески можна сплачувати не однією сумою, а раз у місяць. Щоправда, в такому випадку річний внесок зростає на 7,7%.

Аналогічний підхід щодо сплати частинами сповідують в Угорщині. Там внесок адвоката за умовим здійснення повної оплати складає 15,4 тис. грн. У разі поквартальної оплати внесок зростає до 17,2 тис.

Нормальною практикою є різний розмір внесків залежно від регіону країни. Так, у США внески різняться за штатами і цього року становлять, наприклад, у Флориді – 10,5 тис. грн., в Ілінойсі – 14,6 тис., в Меріленді – 7,6 тис. грн.

В Іспанії свої квоти передбачені для кожного колегіума провінції або міста. Вони сягають від 7,2 тис. грн до 15,2 грн. Прикметно, що внески передбачені і для непрактикуючих адвокатів.

Також цікавими можуть бути суми адвокатських внесків у Польщі. Там сплачують: у Варшаві – 15,0 тис. грн. на рік; у Катовіце – 16,0; у Вроцлаві – 18,1; у Любліні – 17,5; у Гданську – 20,4; у Кракові – 21,7.

Доречно згадати, що в Україні щорічний внесок на забезпечення реалізації адвокатського самоврядування в 2024 році становить 3028 грн. (що еквівалентно 72,8 євро) для всіх адвокатів, які здійснюють адвокатську діяльність.

Нагадаємо, що виконати обов’язок зі сплати внеску необхідно до 31 січня 2024 року шляхом перерахування коштів двома платежами на банківські рахунки органів адвокатського самоврядування згідно наступного розподілу:

  • 70% від розміру щорічного внеску - на поточний рахунок ради адвокатів регіону;
  • 30% від розміру щорічного внеску - на поточний рахунок Національної асоціації адвокатів України.

Адвокати можуть як самостійно генерувати квитанції на онлайн оплату внеску в особистому кабінеті, так і безпосередньо в розділі «Платежі» сайту НААУ.

Докладніше – за посиланням.

Аби першим отримувати новини адвокатури, підпишіться на канал Національної асоціації адвокатів України у Telegram.

Популярні новини

Анонс

Оголошено дату II Турніру із судових дебатів для студентів-юристів

Для участі у II Турнірі із судових дебатів серед студентів-юристів, який у 2024 році організовує Національна асоціація адвокатів України, відібрано 48 учасників з різних регіонів України. Це на третину більше, ніж торік.

17:19 Пт 23.02.24 1178

Гарантії діяльності

Адвокатське декларування: про що свідчить мінливість позиції НАЗК?

Коли Конституційний Суд почав розглядати справу щодо подання декларацій представниками дисциплінарних органів адвокатури, у Національному агентстві з питань запобігання корупції заявили про конституційну кризу та загрози усій системі декларування. Але раніше у цьому питанні чиновники мали зовсім іншу думку.

16:52 Пт 23.02.24 1279

Дискусія

Чому реєстраційні процедури не гарантують визнання державою права…

Аби не обмежувати себе строками позовної давності, органи прокуратури у земельних спорах почали підміняти віндикаційні позови негаторними. Це дало їм можливість переглядати підстави набуття права на землю будь-яким суб’єктом за будь-який період часу.

12:32 Пт 23.02.24 1530

Призначення

До протидії злочинам проти довкілля МРЕ долучилася представниця…

Міжнародній раді експертів з питань розслідування злочинів, вчинених в умовах збройного конфлікту (МРЕ), розширено сферу діяльності. До напряму протидії злочинам проти довкілля залучено заступницю голови Комітету НААУ з питань аграрного, земельного та довкілевого права Софію Шутяк.

11:31 Пт 23.02.24 1490

Видання

Судова практика у сімейних спорах: огляд рішень ВС

Висновки, викладені в постановах Верховного Суду, завжди викликають професійний інтерес у адвокатів, оскільки відображають критерії правильного застосування законодавства, беруться до уваги іншими судами та є обов’язковими для всіх суб’єктів владних повноважень.

16:46 Чт 22.02.24 2777

Дискусія

Ініціативи економічного бронювання оцінив голова комітету НААУ

Під час воєнного стану одним із найбільш актуальних питань залишається мобілізація та бронювання військовозобов’язаних працівників. Останнім часом почали говорити про економічне бронювання, яке покликане утворити стале джерело надходження коштів до держбюджету на утримання армії.

15:51 Чт 22.02.24 2846

Видання

Адвокатам дали рекомендації по роботі з трудовими договорами

Кожен має право на працю, що включає можливість заробляти собі на життя працею, яку він вільно обирає або на яку вільно погоджується. Найбільш поширеною формою реалізації цього права є трудовий договір - угода між працівником і роботодавцем.

14:37 Чт 22.02.24 3399

Анонс

Адвокатів запрошують дослідити права людини в епоху цифрових…

28 лютого 2024 року в рамках Тижня КіберШотландії у НААУ відбудеться конференція на тему «Соціальна справедливість і цифрова економіка: кібербезпека, крипторегуляція, ШІ, права людини в епоху цифрових технологій».

13:49 Чт 22.02.24 2557

Вестник:№12 грудень 2023 - Вісник;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл