Військовий облік та мобілізація працівників: огляд судової практики ВС за 2023 рік | НААУ

Військовий облік та мобілізація працівників: огляд судової практики ВС за 2023 рік

Cудова практика
14:00 Ср 03.01.24 17387 Переглядів
Версія для друку

За працівниками, призваними на військову службу, має зберігатися місце роботи і посада, проте без виплати середнього заробітку. Верховний Суд роз’яснив обов’язки роботодавців.

Про це, зокрема, йдеться у дайджесті судової практики щодо ведення військового обліку та мобілізації працівників за 2023 рік, підготовленому Комітетом НААУ з питань трудового права.

Так, у постанові Верховного Суду у складі колегії суддів Другої судової палати Касаційного цивільного суду від 12.09.2023 щодо виплати середнього заробітку наголошено, що з 19 липня 2022 року роботодавець звільнений від обов'язку збереження середнього заробітку працівникам, призваним на військову службу, зі збереженням за цими працівниками лише місця роботи і посади.

Відтак обов'язок роботодавця щодо збереження за такими категоріями працівників середнього заробітку передбачався включно 18 липня 2022 року. З 19 липня 2022 року правових підстав для збереження середнього заробітку за таким працівником немає.

Також у дайджесті відображені правові позиції Верховного Суду з питань мобілізації працівників та виплати їм середнього заробітку, ведення військового обліку, захисних споруд та безпеки праці.

Детальніше з напрацюваннями Комітету НААУ можна ознайомитися за посиланням.

Аби першим отримувати новини адвокатури, підпишіться на канал Національної асоціації адвокатів України у Telegram.

Популярні новини

Видання

Сімейне право: новели законодавства та судова практика у 2024 році

У січні-березні 2024 року Верховна Рада внесла зміни у Закон України щодо забезпечення права військовослужбовців та інших осіб на біологічне батьківство (материнство), а Кабмін упорядкував питання виплати грошової компенсації за невикористані дні відпусток членам сімей військовослужбовців та поліцейських у разі їх загибелі.

16:07 Вт 21.05.24 225

Cудова практика

Процесуальні строки в електронному суді: дайджест судової практики

Українське процесуальне законодавство сьогодні стрімко цифровізується. З упровадженням нових технологій учасникам відкриваються додаткові можливості пришвидшення і спрощення розгляду справ. Разом із тим, на практиці традиційно виникають різночитання.

15:18 Вт 21.05.24 306

БПД

Межі діяльності адвоката БПД на окремій процесуальній дії…

Коли адвокат БПД викликається на розгляд клопотання про продовження строку запобіжного заходу, чи може він брати участь у розгляді заяви про відвід судді чи прокурора? Якщо ні, то обвинувачений залишиться без захисника.

13:52 Вт 21.05.24 427

Навчання

Коучинг в адвокатурі: ноу-хау, яке допоможе професійному росту

Правила адвокатської етики визначають, що адвокат має постійно підвищувати свої професійні навички та знання. Одним із інструментів, який допоможе покращити продуктивність, ефективність та рівень стресостійкості, розвинути навички лідерства та досягти своїх кар'єрних цілей є коучинг.

14:23 Пн 20.05.24 2283

Дискусія

Як діяти, коли орган опіки і піклування не надсилає письмовий…

Сімейний кодекс України покладає, в тому числі на орган опіки та піклування, обов'язок подати письмовий висновок щодо розв'язання спору. Проте не рідко державний орган ігнорує це зобов’язання.

15:23 Пт 17.05.24 6759

Етика

Валентин Гвоздій: Чому адвокат не може свідчити проти свого клієнта

Коли адвокат без згоди клієнта розголошує довірену йому інформацію (наприклад, аби досягти угоди у кримінальному провадженні і зменшити собі покарання), це містить ознаки дисциплінарного правопорушення.

13:52 Пт 17.05.24 6730

Законодавство

На автотранспорті пропонується запровадити контрольні закупівлі -…

Сьогодні в держави відсутні дієві інструменти для контролю за ринком автомобільних пасажирських перевезень. Чимало послуг надаються з порушенням закону в частині оплати. Задокументувати рух грошей або регулярність надання послуг на маршруті досить складно.

18:43 Чт 16.05.24 7659

Дискусія

Проблеми повернення земельних ділянок у державну власність…

У спорах про повернення земельних ділянок у державну власність сформувалась судова практика, коли нерідко порушуються права власників цих земель. Як цього уникнути – досліджували під час круглого столу адвокати та судді.

16:18 Чт 16.05.24 8241

Вестник:№4 квітень 2024;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл