Ефективні типи адвокатів: на що впливає визначення себе? | НААУ

Ефективні типи адвокатів: на що впливає визначення себе?

Навчання
10:20 Ср 27.12.23 22061 Переглядів
Версія для друку

У сучасному світі розрізняють три ефективні типи адвокатів: адвокат-оратор, адвокат-аналітик та адвокат-спринтер. Як формуються їхні характери і як враховувати їх у власній діяльності?

Про це під час вебінару «Адвокат як людина в мегамашині: Ефективні типи адвокатів» розповів адвокат Сергій Іванів.

Адвокат зазначив, що успішний образ адвоката можливо сформувати власноруч. Він полягає в усвідомлені себе, свого поточного і бажаного місця в мегамашині, здобутті навичок і репутації, відповідних бажаному.

Власну репутацію адвокат формує і підтримує окремо у кожному з механізмів мегамашини. При цьому, в судочинстві репутації адвоката-цивіліста і адвоката-криміналіста формуються по-різному, у тому числі різним є професійний погляд на співвідношення моралі і професійної етики адвоката.

Сергій Іванів виклав основні характеристики для кожного з трьох типів адвокатів:

Адвокат-оратор має вміти не гарно висловлюватися перед тими, хто хоче слухати, а встановлювати емоційний зв’язок з тими, хто слухати не хоче, він має контролювати емоції слухачів. Для цього адвокат повинен мати гарний зір і слух, змішану референцію, досвід різноманітної комунікації, високий емоційний інтелект, швидку реакцію, непосидючість тощо.

Адвокат-аналітик повинен мати великий багаж знань, вільно володіти методами наукового пізнання, мати високий інтелект, здатність запам’ятовувати велику кількість поточної інформації на коротку пам’ять, посидючість тощо.

Адвокат-спринтер повинен володіти прагненням детальної регламентації і впорядкованості своєї діяльності, зовнішньою референцією, психологічною схильністю до здійснення повторюваних дій тощо.

При цьому, адвокат, схильний до виконання однієї ролі, не може швидко опанувати іншу роль, бо це потребує змін рис характеру, підкреслив Сергій Іванів. За його словами, достатній рівень майстерності набувається роками, і тому готуватися до виконання бажаної ролі треба завчасно, бажано зі студентства або від статусу помічника адвоката. Водночас, адвокат може навчитися працювати на різних ролях поступово, у процесі професійного саморозвитку, проте одна з них все одно лишатиметься комфортнішою.

Спікер переконаний, що ролі адвоката-аналітика та адвоката-спринтера не менш ефективні і не менш оплачувані порівняно з адвокатом-оратором.

Доповідач порадив:

- усі три види розвивати одночасно, методом малих щоденних кроків, без надмірного випередження «успішною історією» реальних вчинків;

- не гнатися за «успішними історіями» інших адвокатів, а в першу чергу посилювати навички і риси саме того типу, до якого є найбільша особиста схильність;

- закривати слабкі сторони свого характеру шляхом взаємовигідного співробітництва з колегами.

Аби першим отримувати новини адвокатури, підпишіться на канал Національної асоціації адвокатів України у Telegram.

Популярні новини

Законодавство

Якщо строк розслідування закінчився, справа має бути закрита, -…

Міністерство юстиції в рамках приведення законодавства до стандартів ЄС опрацьовує ідею скасування однієї з підстав закриття кримінального провадження, а саме - закінчення строку досудового розслідування. У НААУ попереджають про порушення прав підозрюваного.

15:52 Пт 12.04.24 181

Дискусія

Підготовче судове засідання: поради адвокатам

Щодня відбуваються десятки підготовчих судових засідань у кримінальних справах, в абсолютній більшості яких беруть участь адвокати. Принципово важливим є те, щоб кожен захисник, який залучається до підготовчого судового засідання, усвідомлював значення такої стадії процесу та вмів ефективно підготувати себе та клієнта до участі в ньому.

16:41 Чт 11.04.24 1865

За кордоном

Як оформити паспорти українцям в Північній Ірландії? (вебінар)

Громадяни України, які через війну тимчасово перебувають в Північній Ірландії, можуть записатися на прийом до консульських установ в межах консульського округу в місті Единбург. Там надаються послуги з оформлення паспортного документа, реєстрації народження дитини, продовження дії паспорта та отримання проїзного документа для повернення в Україну.

13:26 Чт 11.04.24 1930

Законодавство

Місцеве самоврядування: огляд останніх законодавчих новел

З жовтня 2023 року по березень 2024 року розроблено та прийнято велику кількість законодавчих актів, що стосуються вирішення стратегічних завдань державних органів та органів місцевого самоврядування. Більшість з них пов’язані з подоланням наслідків воєнних дій в Україні.

11:34 Чт 11.04.24 1986

Дискусія

Усиновлення дітей за кордоном прокоментувала голова Комітету НААУ

Національне законодавство надає перевагу усиновлення українським громадянам. Разом із тим, коли вичерпано такі можливості, дітей можуть усиновити і іноземці. В умовах повномасштабного вторгнення, коли чимало дітей опинилися за кордоном, питання набуло особливого значення.

16:12 Ср 10.04.24 3258

Законодавство

Економічне бронювання краще за невизначеність, - голова Комітету…

Концепція економічного бронювання військовозобов’язаних працівників українськими підприємствами, яку мають утілити у проекті Закону №10449 про посилення мобілізації, покликана збільшити надходження коштів для потреб армії. Чого від неї чекати?

14:54 Ср 10.04.24 4160

Різне

Повідомлення про розгляд позову у справі № 640/1859/22

НААУ повідомляє про те, що Київський окружний адміністративний суд прийняв до нового розгляду позовну заяву в адміністративній справі № 640/1859/22 за позовом Плескача В`ячеслава Юрійовича до Недержавної некомерційної професійної організації «Національна асоціація адвокатів України» в особі Ради адвокатів України, за участю третьої особи Вищої школи адвокатури Національної асоціації адвокатів України.

13:47 Вт 09.04.24 4691

Cудова практика

Хай спробують, а ми подивимось, - заступник голови ВС про…

«Якщо йдеться про те, чи можуть адвокати використовувати штучний інтелект для того, щоб створювати документи, які вони подадуть у судовому процесі, то, мабуть, тільки практика буде критерієм істини».

13:12 Вт 09.04.24 3552

Вестник:№3 березень 2024 - Вісник;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл