Ефективні типи адвокатів: на що впливає визначення себе? | НААУ

Ефективні типи адвокатів: на що впливає визначення себе?

Навчання
10:20 Ср 27.12.23 22521 Переглядів
Версія для друку

У сучасному світі розрізняють три ефективні типи адвокатів: адвокат-оратор, адвокат-аналітик та адвокат-спринтер. Як формуються їхні характери і як враховувати їх у власній діяльності?

Про це під час вебінару «Адвокат як людина в мегамашині: Ефективні типи адвокатів» розповів адвокат Сергій Іванів.

Адвокат зазначив, що успішний образ адвоката можливо сформувати власноруч. Він полягає в усвідомлені себе, свого поточного і бажаного місця в мегамашині, здобутті навичок і репутації, відповідних бажаному.

Власну репутацію адвокат формує і підтримує окремо у кожному з механізмів мегамашини. При цьому, в судочинстві репутації адвоката-цивіліста і адвоката-криміналіста формуються по-різному, у тому числі різним є професійний погляд на співвідношення моралі і професійної етики адвоката.

Сергій Іванів виклав основні характеристики для кожного з трьох типів адвокатів:

Адвокат-оратор має вміти не гарно висловлюватися перед тими, хто хоче слухати, а встановлювати емоційний зв’язок з тими, хто слухати не хоче, він має контролювати емоції слухачів. Для цього адвокат повинен мати гарний зір і слух, змішану референцію, досвід різноманітної комунікації, високий емоційний інтелект, швидку реакцію, непосидючість тощо.

Адвокат-аналітик повинен мати великий багаж знань, вільно володіти методами наукового пізнання, мати високий інтелект, здатність запам’ятовувати велику кількість поточної інформації на коротку пам’ять, посидючість тощо.

Адвокат-спринтер повинен володіти прагненням детальної регламентації і впорядкованості своєї діяльності, зовнішньою референцією, психологічною схильністю до здійснення повторюваних дій тощо.

При цьому, адвокат, схильний до виконання однієї ролі, не може швидко опанувати іншу роль, бо це потребує змін рис характеру, підкреслив Сергій Іванів. За його словами, достатній рівень майстерності набувається роками, і тому готуватися до виконання бажаної ролі треба завчасно, бажано зі студентства або від статусу помічника адвоката. Водночас, адвокат може навчитися працювати на різних ролях поступово, у процесі професійного саморозвитку, проте одна з них все одно лишатиметься комфортнішою.

Спікер переконаний, що ролі адвоката-аналітика та адвоката-спринтера не менш ефективні і не менш оплачувані порівняно з адвокатом-оратором.

Доповідач порадив:

- усі три види розвивати одночасно, методом малих щоденних кроків, без надмірного випередження «успішною історією» реальних вчинків;

- не гнатися за «успішними історіями» інших адвокатів, а в першу чергу посилювати навички і риси саме того типу, до якого є найбільша особиста схильність;

- закривати слабкі сторони свого характеру шляхом взаємовигідного співробітництва з колегами.

Аби першим отримувати новини адвокатури, підпишіться на канал Національної асоціації адвокатів України у Telegram.

Популярні новини

Дискусія

Стан енергетичної спроможності країни: чого очікувати бізнесу

Незважаючи на всі намагання держави зменшити дефіцит електроенергії, сподіватися бізнесу на покращення ситуації поки не варто.

10:31 Пт 26.07.24 1882

Дискусія

Проблеми захисту персональних даних в умовах воєнного стану…

В умовах воєнного стану особливої актуальності набуло питання уточнення даних про військовозобов'язаних. Адже держава повинна мати актуальну інформацію про мобілізаційний резерв. Водночас, цей процес супроводжується виникненням правових проблем.

13:28 Чт 25.07.24 3164

Анонс

Розпочато реєстрацію на Форум ім. Й.Бронза

23 серпня в Одесі відбудеться Форум з кримінального права та процесу імені Йосипа Бронза. Відкрито реєстрацію на захід.

15:39 Ср 24.07.24 4573

Cудова практика

Автоматичне продовження тримання під вартою порушує право на…

Конституцією не визначено можливості обмеження права на свободу та особисту недоторканність, права на судовий захист, презумпції невинуватості та права на захист. Відтак, норма ч. 6 ст. 615 КПК про можливість автоматичного (без рішення суду) продовження тримання під вартою суперечить Основному Закону.

11:42 Ср 24.07.24 4831

Навчання

Інхаус або зовнішній консультант: що молодому юристу варто знати?

Куди молодому правнику краще йти працювати: до юридичної фірми чи на підприємство? Як визначитися з пріоритетами, реально оцінити свої можливості та максимально ефективно використати набуті знання?

16:24 Вт 23.07.24 6277

Дискусія

Уточнення військово-облікових даних: спірні питання обговорили…

16 липня сплив установлений законом 60-денний термін, протягом якого громадяни України мали стати на військовий облік або уточнити свої військово-облікові дані. Напередодні в НААУ обговорювали повʼязані із цим проблемні питання.

15:57 Чт 18.07.24 13692

Взаємодія

У Раді Європи підтримують розвиток НААУ

Офіс Ради Європи в Україні надаватиме всіляку підтримку розвитку Національної асоціації адвокатів України та її ініціативам на користь українського суспільства.

11:13 Ср 17.07.24 11034

Дискусія

Як компенсувати нестачу кадрів в будівельній сфері пояснив голова…

В Україні простежується дефіцит кадрів у будівельній сфері, який нині становить близько 40 %. Згідно з даними Конфедерації роботодавців України, за два роки кількість офіційно зареєстрованих працівників у будівельному секторі скоротилася на 25,4 %, до майже 300 тисяч людей. Будівельні компанії вимушені залучати до роботи іноземні кадри.

11:16 Вт 16.07.24 11074

Вестник:№ 6 червень 2024 -;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл