Ефективні типи адвокатів: на що впливає визначення себе? | НААУ

Ефективні типи адвокатів: на що впливає визначення себе?

Навчання
10:20 Ср 27.12.23 22480 Переглядів
Версія для друку

У сучасному світі розрізняють три ефективні типи адвокатів: адвокат-оратор, адвокат-аналітик та адвокат-спринтер. Як формуються їхні характери і як враховувати їх у власній діяльності?

Про це під час вебінару «Адвокат як людина в мегамашині: Ефективні типи адвокатів» розповів адвокат Сергій Іванів.

Адвокат зазначив, що успішний образ адвоката можливо сформувати власноруч. Він полягає в усвідомлені себе, свого поточного і бажаного місця в мегамашині, здобутті навичок і репутації, відповідних бажаному.

Власну репутацію адвокат формує і підтримує окремо у кожному з механізмів мегамашини. При цьому, в судочинстві репутації адвоката-цивіліста і адвоката-криміналіста формуються по-різному, у тому числі різним є професійний погляд на співвідношення моралі і професійної етики адвоката.

Сергій Іванів виклав основні характеристики для кожного з трьох типів адвокатів:

Адвокат-оратор має вміти не гарно висловлюватися перед тими, хто хоче слухати, а встановлювати емоційний зв’язок з тими, хто слухати не хоче, він має контролювати емоції слухачів. Для цього адвокат повинен мати гарний зір і слух, змішану референцію, досвід різноманітної комунікації, високий емоційний інтелект, швидку реакцію, непосидючість тощо.

Адвокат-аналітик повинен мати великий багаж знань, вільно володіти методами наукового пізнання, мати високий інтелект, здатність запам’ятовувати велику кількість поточної інформації на коротку пам’ять, посидючість тощо.

Адвокат-спринтер повинен володіти прагненням детальної регламентації і впорядкованості своєї діяльності, зовнішньою референцією, психологічною схильністю до здійснення повторюваних дій тощо.

При цьому, адвокат, схильний до виконання однієї ролі, не може швидко опанувати іншу роль, бо це потребує змін рис характеру, підкреслив Сергій Іванів. За його словами, достатній рівень майстерності набувається роками, і тому готуватися до виконання бажаної ролі треба завчасно, бажано зі студентства або від статусу помічника адвоката. Водночас, адвокат може навчитися працювати на різних ролях поступово, у процесі професійного саморозвитку, проте одна з них все одно лишатиметься комфортнішою.

Спікер переконаний, що ролі адвоката-аналітика та адвоката-спринтера не менш ефективні і не менш оплачувані порівняно з адвокатом-оратором.

Доповідач порадив:

- усі три види розвивати одночасно, методом малих щоденних кроків, без надмірного випередження «успішною історією» реальних вчинків;

- не гнатися за «успішними історіями» інших адвокатів, а в першу чергу посилювати навички і риси саме того типу, до якого є найбільша особиста схильність;

- закривати слабкі сторони свого характеру шляхом взаємовигідного співробітництва з колегами.

Аби першим отримувати новини адвокатури, підпишіться на канал Національної асоціації адвокатів України у Telegram.

Популярні новини

Дискусія

Уточнення військово-облікових даних: спірні питання обговорили…

16 липня сплив установлений законом 60-денний термін, протягом якого громадяни України мали стати на військовий облік або уточнити свої військово-облікові дані. Напередодні в НААУ обговорювали повʼязані із цим проблемні питання.

15:57 Чт 18.07.24 5909

Взаємодія

У Раді Європи підтримують розвиток НААУ

Офіс Ради Європи в Україні надаватиме всіляку підтримку розвитку Національної асоціації адвокатів України та її ініціативам на користь українського суспільства.

11:13 Ср 17.07.24 6557

Дискусія

Як компенсувати нестачу кадрів в будівельній сфері пояснив голова…

В Україні простежується дефіцит кадрів у будівельній сфері, який нині становить близько 40 %. Згідно з даними Конфедерації роботодавців України, за два роки кількість офіційно зареєстрованих працівників у будівельному секторі скоротилася на 25,4 %, до майже 300 тисяч людей. Будівельні компанії вимушені залучати до роботи іноземні кадри.

11:16 Вт 16.07.24 7934

Законодавство

Сплата судового збору за позов немайнового характеру: що варто…

Спроба спростити правила сплати судового збору може призвести до ситуації правової невизначеності, коли на випадок подання позову з кількома вимогами немайнового характеру не буде регулюючої норми.

14:12 Пн 15.07.24 9282

Законодавство

Повноваження дізнавача мають враховувати форму досудового…

Кримінальний процесуальний кодекс дійсно потребує уточнення компетенції дізнавача, органу дізнання та керівника цього органу. Разом із тим їхні повноваження мають узгоджуватися із формою, в якій здійснюється розслідування кримінальних проступків.

9:49 Пт 12.07.24 9867

Гарантії діяльності

Споживачів грантів забронювали. А як щодо адвокатів?

На тлі рішення Кабміну про визнання критично важливими громадських організацій, які є виконавцями проектів міжнародної допомоги на іноземні гранти, та бронювання від мобілізації усіх їхніх співробітників, залишається незрозумілою позиція Уряду з цього питання щодо адвокатів.

8:56 Пт 12.07.24 11156

Дискусія

Вибори у післявоєнний час: виклики організації обговорили в Острозі

У Національному університеті «Острозька академія» відбулася VII Міжнародна науково-практична конференція «Адміністративна юстиція в Україні: проблеми теорії та практики. Судовий захист політичних та громадянських прав і свобод у довоєнний, воєнний і післявоєнний час».

16:46 Чт 11.07.24 8966

Законодавство

Дезертирів звільнятимуть від відповідальності за двох умов

Законодавча ініціатива з упровадження механізмів звільнення військовослужбовців Збройних Сил від кримінальної відповідальності за вчинення військового кримінального правопорушення заслуговує на підтримку. Водночас, вона містить дискусійні положення.

15:58 Чт 11.07.24 9584

Вестник:№ 6 червень 2024 -;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл