Адвокатам, які є самозайнятими особами, дозволять відпустки, - проект | НААУ

Адвокатам, які є самозайнятими особами, дозволять відпустки, - проект

Законодавство
13:00 Вт 26.12.23 15325 Переглядів
Версія для друку

Конституційне право на відпочинок забезпечується зокрема наданням щорічної відпустки. Її мінімальна тривалість, а також інші умови здійснення цього права визначаються законом. Але це право сьогодні не можуть реалізувати самозайняті особи, в тому числі, адвокати.

Виправити цю ситуацію запропонували народні депутати у проекті №10357 від 18.12.2023 «Про внесення змін до Закону України «Про відпустки» щодо врегулювання права самозайнятих осіб на отримання відпустки», текст якого нещодавно з’явився на сайті Верховної Ради.

Нагадаємо, згідно з підпунктом 14.1.226 Податкового кодексу самозайнятою особою – вважається платник податку, який є фізичною особою - підприємцем або провадить незалежну професійну діяльність. До останньої відноситься в тому числі діяльність адвокатів за умови, що така особа не є працівником або ФОПом та використовує найману працю не більш як чотирьох фізичних осіб.

Адвокат може здійснювати адвокатську діяльність індивідуально або в організаційно-правових формах адвокатського бюро чи адвокатського об’єднання. Адвокат, який здійснює адвокатську діяльність індивідуально, є самозайнятою особою (ст.ст. 4,13 Закону «Про адвокатуру та адвокатську діяльність»).

Проектом №10375 пропонується закріпити, що самозайняті особи мають право на щорічну основну відпустку тривалістю строком один календарний місяць.

Реалізувати це право вони можуть шляхом подання заяви щодо періоду щорічної відпустки до початку такої відпустки у довільній формі до органу податкової служби за місцем реєстрації.

Автори законодавчої ініціативи пояснюють, що сьогодні Закон про відпустки регламентує право на відпустки лише для громадян України, які є перебувають у трудових відносинах із юридичними особами або працюють за трудовим договором у фізичної особи.

Відповідне право для самозайнятих осіб врегульовано лише частково, а саме фізичні особи-підприємці 1 та 2 групи мають можливість призупинити свою діяльність та отримати так звані податкові канікули. Щодо самого поняття «відпустка», то воно у положеннях Податкового кодексу не згадується та вживається суто умовно. Про те, що згадується у нормах Податкового кодексу доцільніше назвати «податкові канікули» або «податкова відпустка».

А от фізичні особи-підприємці 3 та 4 групи, а також особи, які здійснюють незалежну професійну діяльність, сьогодні взагалі позбавлені можливості оформити право на відпочинок.

Аби першим отримувати новини адвокатури, підпишіться на канал Національної асоціації адвокатів України у Telegram.

Популярні новини

Дискусія

Принцип безперервності влади під час війни дослідили на круглому…

Дотримання принципу інституційної безперервності влади в Україні є надзвичайно важливим в нинішніх воєнних умовах, адже позбавлення легітимності української влади є одним з очевидних пріоритетів агресора не лише для пропаганди, а й дискредитації на міжнародній арені.

17:58 Ср 17.04.24 202

Cудова практика

Трудові спори у 2024 році: на що звертає увагу ВС

Зменшення замовлень у підприємства після введення воєнного стану на території України не свідчить про неможливість роботодавця забезпечити роботою працівника, тому призупинення трудового договору з ним є незаконним.

17:28 Вт 16.04.24 1820

Анонс

Про нові правила фінмоніторингу у ЄС розповідають адвокатам ELF та CCBE

У Європейському Союзі завершується робота над пакетом змін з питань фінансового моніторингу. Тож незабаром наберуть чинності оновлені правила запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом. Чого слід чекати?

14:54 Вт 16.04.24 1920

Законодавство

Свідоцтво адвоката пропонують викладати у Дію - проект закону

Зважаючи на досвід розміщення документів у Єдиному державному веб порталі електронних послуг, у Верховній Раді пропонують закріпити можливість відображення свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю та посвідчення адвоката на порталі Дія.

17:14 Пн 15.04.24 3550

Привітання

У другому Турнірі із судових дебатів визначено переможців

Молодіжний Комітет НААУ – UNBA NextGen оголосив переможців другого Турніру із судових дебатів, участь у якому брали студенти юридичних вишів.

16:36 Пн 15.04.24 3507

Законодавство

Адвокати знайшли юридичний ляп в останніх змінах до КПК

Через помилки у юридичній техніці, що були допущені під час внесення чергових змін до Кримінального процесуального кодексу, можуть порушуватися права осіб, що тримаються в установах попереднього ув’язнення або виконання покарань.

13:32 Пн 15.04.24 3687

Законодавство

Якщо строк розслідування закінчився, справа має бути закрита, -…

Міністерство юстиції в рамках приведення законодавства до стандартів ЄС опрацьовує ідею скасування однієї з підстав закриття кримінального провадження, а саме - закінчення строку досудового розслідування. У НААУ попереджають про порушення прав підозрюваного.

15:52 Пт 12.04.24 8492

Дискусія

Підготовче судове засідання: поради адвокатам

Щодня відбуваються десятки підготовчих судових засідань у кримінальних справах, в абсолютній більшості яких беруть участь адвокати. Принципово важливим є те, щоб кожен захисник, який залучається до підготовчого судового засідання, усвідомлював значення такої стадії процесу та вмів ефективно підготувати себе та клієнта до участі в ньому.

16:41 Чт 11.04.24 8803

Вестник:№3 березень 2024 - Вісник;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл