У ВР оцінили ідеї проведення слухань про стан адвокатури і створення ТСК
Спекуляції, у тому числі в ЗМІ, обвинувачення окремих представників НААУ у колабораційній діяльності чи якийсь незрозумілій зраді впливає на професію, впливає на рівень адвокатури в Україні.
Про це заявив голова підкомітету з питань організації та діяльності адвокатури Комітету Верховної Ради з питань правової політики Володимир Ватрас під час Міжнародної науково-практичної конференції «Адвокатура України: сучасний стан та перспективи розвитку», яка нещодавно проходила у Харкові.
У такий спосіб він прокоментував поширювану інформацію про необхідність ініціювання проведення комітетських слухань на тему «Стан вітчизняного адвокатського самоврядування» та створення тимчасової слідчої комісії Верховної Ради щодо реагування на зловживання повноваженнями органами адвокатського самоврядування. Нагадаємо, її просувала у соціальних мережах група адвокатів, які раніше притягалися до дисциплінарної відповідальності.
Приводом для ініціювання цього питання став лист народного депутата Костянтина Касая, який посилався на зверння особи, у якому йшлося про «системні порушення в діяльності Національної асоціації адвокатів України», про «перетворення НААУ на злочинне угрупування на чолі з проросійськими адвокатами Ізовітова, Ківалов, Лавринович, Медведчук». Прикметно, що поява звернення супроводжувалася підготовкою у засобах масової інформації низки негативних публікацій про інститут адвокатури з аналогічними наративами.
Інформацію розглянули на позачерговому засіданні Ради адвокатів України 9 грудня. Врахувавши очевидну пов’язаність подій, представники органу адвокатського самоврядування побачили достатні підстави стверджувати про спроби ведення інформаційної кампанії з дискредитації інституту адвокатури, що може мати наслідком порушення принципів і засад адвокатської діяльності, визначених Законом «Про адвокатуру та адвокатську діяльність».
Оскільки поширювана інформація є недостовірною (містить відомості про події та явища, яких не існувало, або такі відомості є неповними чи навмисно перекрученими), найближчим часом планується підготувати і подати відповідні заяви до правоохоронних органів та суду.
Проаналізувавши законодавство, РАУ не знайшла достатніх підстав відповідно до ч. 3 ст. 89 Конституції, ст. 233 Регламенту Верховної Ради для утворення тимчасової слідчої комісії ВР або ініціювання парламентських слухань. Також РАУ закликала народних депутатів утриматись від дій, що можуть порушити принцип незалежності адвокатури, як одного із конституційних інститутів правосуддя в Україні.
«Ми глибоко переконані в тому, що держава не має права втручатися в діяльність незалежної самоврядної організації, а навпаки повинна допомагати їй у посиленні гарантій адвокатської діяльності і у своїй роботі, - прокоментував звернення В.Ватрас. — Тому зрозуміло, що такі намагання є не зовсім ефективними і правильними, в тому числі у даних сучасних реаліях».
Голова профільного підкомітету наголосив, що незалежність є конституційною гарантією адвокатури, яка реалізується безпосередньо через адвокатське самоврядування, через право адвокатів самостійно вирішувати питання організації своєї діяльності. «А саме незалежність адвокатури від будь-якого стороннього впливу гарантує в Україні справедливий суд, що забезпечує той самий статус демократичної, соціальної та правової держави», — зауважив народний депутат.
Докладніше про теми, що обговорювалися на Міжнародній науково-практичній конференції «Адвокатура України: сучасний стан та перспективи розвитку», а також переглянути сам захід можна за посиланням.
Аби першим отримувати новини адвокатури, підпишіться на канал Національної асоціації адвокатів України у Telegram.
Популярні новини
Підтримка
Одразу два адвокати загинули на Сумщині: Опікунська рада НААУ…
Родини двох загиблих адвокатів, поранених колег та адвокатів, які втратили житло через війну підтримала Опікунська рада НААУ.
Законодавство
Апеляційне оскарження ухвал має враховувати інтереси всіх…
Деталізуючи положення Кримінального процесуального кодексу щодо групи судових рішень, які можуть бути оскарженні в апеляційному порядку, потрібно врахувати інтереси усіх учасників (сторін) кримінального процесу.
Анонс
Творчий вечір та виставку художніх робіт адвокатів організували в…
22 листопада о 16:30 розпочнеться творчий вечір «Лірика перемоги, або поезія, народжена війною», в ході якого свою поезію представлять адвокати Іванна Голуб, Таміла Алексик, Володимир Віхляєв, Марина Черненька та Юрій Романюк.
Анонс
Молоді юристи проведуть форум у Києві
30 листопада 2024 року у Києві відбудеться Форум молодих юристів, в рамках якого обиратимуть молодих правників року.
Анонс
У незламному Харкові пройде Міжнародний форум адвокатів
5-6 грудня на базі факультету адвокатури Національного юридичного університету ім. Ярослава Мудрого відбудеться Міжнародний форум адвокатів.
Cудова практика
Соціальні права військовослужбовців: огляд судової практики
Військовослужбовцям, як і іншим громадянами України, іноді доводиться відстоювати свої права у судах. Відповідні спори частіше за все повʼязані із виконанням державними органами соціальних гарантій, установлених для військових.
Законодавство
На засіданнях МСЕК може бути присутній адвокат - набрав чинності…
Під час проведення експертизи на засіданні медико-соціальної експертної комісії за заявою особи може бути присутній її адвокат або законний представник. Його участь у засідання заінтересована особа забезпечує самостійно.
Законодавство
Особисте і сімейне життя засуджених: що змінить новий законопроект
На виконання рішення Конституційного Суду у справі щодо особистого і сімейного життя особи, засудженої до довічного позбавлення волі, механізм надання засудженим короткочасних виїздів за межі виправних та виховних колоній буде вдосконалений.