У ВР оцінили ідеї проведення слухань про стан адвокатури і створення ТСК | НААУ

У ВР оцінили ідеї проведення слухань про стан адвокатури і створення ТСК

Самоврядування
9:54 Чт 21.12.23 7895 Переглядів
Версія для друку

Спекуляції, у тому числі в ЗМІ, обвинувачення окремих представників НААУ у колабораційній діяльності чи якийсь незрозумілій зраді впливає на професію, впливає на рівень адвокатури в Україні.

Про це заявив голова підкомітету з питань організації та діяльності адвокатури Комітету Верховної Ради з питань правової політики Володимир Ватрас під час Міжнародної науково-практичної конференції «Адвокатура України: сучасний стан та перспективи розвитку», яка нещодавно проходила у Харкові.

У такий спосіб він прокоментував поширювану інформацію про необхідність ініціювання проведення комітетських слухань на тему «Стан вітчизняного адвокатського самоврядування» та створення тимчасової слідчої комісії Верховної Ради щодо реагування на зловживання повноваженнями органами адвокатського самоврядування. Нагадаємо, її просувала у соціальних мережах група адвокатів, які раніше притягалися до дисциплінарної відповідальності.

Приводом для ініціювання цього питання став лист народного депутата Костянтина Касая, який посилався на зверння особи, у якому йшлося про «системні порушення в діяльності Національної асоціації адвокатів України», про «перетворення НААУ на злочинне угрупування на чолі з проросійськими адвокатами Ізовітова, Ківалов, Лавринович, Медведчук». Прикметно, що поява звернення супроводжувалася підготовкою у засобах масової інформації низки негативних публікацій про інститут адвокатури з аналогічними наративами.

Інформацію розглянули на позачерговому засіданні Ради адвокатів України 9 грудня. Врахувавши очевидну пов’язаність подій, представники органу адвокатського самоврядування побачили достатні підстави стверджувати про спроби ведення інформаційної кампанії з дискредитації інституту адвокатури, що може мати наслідком порушення принципів і засад адвокатської діяльності, визначених Законом «Про адвокатуру та адвокатську діяльність».

Оскільки поширювана інформація є недостовірною (містить відомості про події та явища, яких не існувало, або такі відомості є неповними чи навмисно перекрученими), найближчим часом планується підготувати і подати відповідні заяви до правоохоронних органів та суду.

Проаналізувавши законодавство, РАУ не знайшла достатніх підстав відповідно до ч. 3 ст. 89 Конституції, ст. 233 Регламенту Верховної Ради для утворення тимчасової слідчої комісії ВР або ініціювання парламентських слухань. Також РАУ закликала народних депутатів утриматись від дій, що можуть порушити принцип незалежності адвокатури, як одного із конституційних інститутів правосуддя в Україні.

«Ми глибоко переконані в тому, що держава не має права втручатися в діяльність незалежної самоврядної організації, а навпаки повинна допомагати їй у посиленні гарантій адвокатської діяльності і у своїй роботі, - прокоментував звернення В.Ватрас. — Тому зрозуміло, що такі намагання є не зовсім ефективними і правильними, в тому числі у даних сучасних реаліях».

Голова профільного підкомітету наголосив, що незалежність є конституційною гарантією адвокатури, яка реалізується безпосередньо через адвокатське самоврядування, через право адвокатів самостійно вирішувати питання організації своєї діяльності. «А саме незалежність адвокатури від будь-якого стороннього впливу гарантує в Україні справедливий суд, що забезпечує той самий статус демократичної, соціальної та правової держави», — зауважив народний депутат.

Докладніше про теми, що обговорювалися на Міжнародній науково-практичній конференції «Адвокатура України: сучасний стан та перспективи розвитку», а також переглянути сам захід можна за посиланням.

Аби першим отримувати новини адвокатури, підпишіться на канал Національної асоціації адвокатів України у Telegram.

Популярні новини

Дискусія

Як діяти, коли орган опіки і піклування не надсилає письмовий…

Сімейний кодекс України покладає, в тому числі на орган опіки та піклування, обов'язок подати письмовий висновок щодо розв'язання спору. Проте не рідко державний орган ігнорує це зобов’язання.

15:23 Пт 17.05.24 3584

Етика

Валентин Гвоздій: Чому адвокат не може свідчити проти свого клієнта

Коли адвокат без згоди клієнта розголошує довірену йому інформацію (наприклад, аби досягти угоди у кримінальному провадженні і зменшити собі покарання), це містить ознаки дисциплінарного правопорушення.

13:52 Пт 17.05.24 3614

Законодавство

На автотранспорті пропонується запровадити контрольні закупівлі -…

Сьогодні в держави відсутні дієві інструменти для контролю за ринком автомобільних пасажирських перевезень. Чимало послуг надаються з порушенням закону в частині оплати. Задокументувати рух грошей або регулярність надання послуг на маршруті досить складно.

18:43 Чт 16.05.24 4709

Дискусія

Проблеми повернення земельних ділянок у державну власність…

У спорах про повернення земельних ділянок у державну власність сформувалась судова практика, коли нерідко порушуються права власників цих земель. Як цього уникнути – досліджували під час круглого столу адвокати та судді.

16:18 Чт 16.05.24 5150

Навчання

Як правильно подати електронний доказ - матеріали вебінару

Як і всі інші галузі, судочинство сьогодні зазнає відчутних змін у напрямі цифровізації процесів. Зокрема, стало можливим використання електронних доказів. Як правильно подати електронні докази, щоб їх прийняв суд?

11:12 Чт 16.05.24 5951

Анонс

Адвокатів запрошують здати кров для «Охматдит»

У кінці травня адвокати та небайдужі українці мають змогу долучитися до збору крові для потреб Національної дитячої спеціалізованої лікарні «Охматдит».

16:46 Ср 15.05.24 8626

Законодавство

Позитивні зрушення у процедурі усиновлення назвала голова Комітету…

Цифровізація процесу усиновлення, збільшення фінансової підтримки та розширення кола дітей, які можуть потрапити під сімейну опіку - ці зміни, що відбулися останнім часом, можна вважати позитивними для дітей, що втратили сім’ю через негаразди війни.

11:29 Ср 15.05.24 6783

Гарантії діяльності

У прагненні дістатися до адвокатської таємниці слідчий ігнорував…

Попри відсутність дозволу суду на вилучення ноутбука і смартфона адвоката, слідчий під час обшуку все ж зробив це. Навіть коли слідчий суддя потім не дозволив арештовувати ці гаджети, їх відмовилися повертати власнику. У ситуацію втрутилася Національна асоціація адвокатів України.

13:43 Вт 14.05.24 5084

Вестник:№4 квітень 2024;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл