Статут адвокатського бюро: що передбачити + зразок | НААУ

"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням

Статут адвокатського бюро: що передбачити + зразок

Адвокатська практика
17:46 Пн 18.12.23 17054 Переглядів
Версія для друку

Відповідно до статті 14 Закону «Про адвокатуру та адвокатську діяльність», адвокатське бюро – це юридична особа, створена одним адвокатом, яка діє на підставі статуту. Цей документ доведеться обов’язково подати на державну реєстрацію. Тож що слід у ньому передбачити?

Відповідно до загальних вимог ст. 87 Цивільного кодексу для створення юридичної особи її учасники (засновники) розробляють установчі документи, які викладаються письмово і підписуються всіма учасниками (засновниками), якщо законом не встановлений інший порядок їх затвердження.

Відповдіно, оскільки така форма здійснення адвокатської діяльності як АБ передбачає сворення юридичної особи одним адвокатом, відповідно, саме він і має розробити та підписати статут.

Не варто також забувати, що за законом найменування адвокатського бюро повинно включати прізвище адвоката, який його створив, наприклад, «Адвокатське бюро Петренка» (АБ Петренка).

З урахуванням положень законодавства, статут АБ може містити наступні розділи (не виключно):

  • Загальні положення;
  • Предмет діяльності;
  • Юридичний статус;
  • Учасник;
  • Помічники адвоката;
  • Трудовий колектив;
  • Керівні органи;
  • Учасник як керівний орган;
  • Виконавчий орган;
  • Майно та кошти;
  • Гонорар, організація праці та її оплата;
  • Дивіденди;
  • Ведення обліку та складання звітності;
  • Внесення змін та доповнень до Статуту;
  • Припинення діяльності;
  • Заключні та перехідні положення.

Зразок статуту адвокатського бюро можна завантажити за посиланням.

Матеріал підготував заступник голови Комітету НААУ з питань адвокатської практики Дмитро Хуторний.

Аби першим отримувати новини адвокатури, підпишіться на канал Національної асоціації адвокатів України у Telegram.

Популярні новини

Як в Україні блокують виконання судових рішень: результати опитування

Cудова практика

Як в Україні блокують виконання судових рішень: результати…

З метою визначення механізмів протидії законному виконанню судових рішень Асоціація приватних виконавців України спільно з Комітетом НААУ з питань примусового виконання рішень провели опитування державних і приватних виконавців, адвокатів та інших експертів.

16:46 Пт 23.01.26 301
У НААУ розраховують на експертну підтримку IBA щодо реформ

Взаємодія

У НААУ розраховують на експертну підтримку IBA щодо реформ

22 січня в офісі Національної асоціації адвокатів України відбулася робоча зустріч представників інституту адвокатури з виконавчим директором Міжнародної асоціації юристів (IBA) Марком Еллісом, в ході якої сторони обговорили поточні проєкти і напрями подальшої співпраці.

16:23 Пт 23.01.26 383
Олексія Шевчука призначено до складу Конкурсної комісії з відбору керівництва САП

Призначення

Олексія Шевчука призначено до складу Конкурсної комісії з відбору…

Генеральний прокурор Руслан Кравченко видав наказ № 405 від 23 грудня 2025 року про визначення членів Конкурсної комісії, яка здійснюватиме відбір на вакантні адміністративні посади у Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі (САП).

11:28 Пт 23.01.26 511
Від ярликів до насильства: про наслідки ототожнення адвоката з клієнтом

Гарантії діяльності

Від ярликів до насильства: про наслідки ототожнення адвоката з…

Коли клієнт стає «токсичним» захисник відчуває тиск: ярлики, кампанії й погрози змушують адвоката виправдовуватись, берегти родину і думати про безпеку, а не про позицію у справі. За таких умов захист поступово перетворюється на формальність.

15:54 Чт 22.01.26 469
Релігійний шлюб і фактичний сімейний союз в книзі ЦК: що не так?

Законодавство

Релігійний шлюб і фактичний сімейний союз в книзі ЦК: що не так?

Проєкт книги 7 «Сімейне право» одночасно передбачає запровадження механізму вчинення релігійного обряду шлюбу з подальшою державною реєстрацією та введення поняття «фактичний сімейний союз» із поширенням на нього окремих правових наслідків, притаманних зареєстрованому шлюбу.

12:31 Чт 22.01.26 483
25 січня — технічні роботи в ЄРАУ та особистому кабінеті адвоката

ЄРАУ

25 січня — технічні роботи в ЄРАУ та особистому кабінеті адвоката

У неділю, 25 січня з 09:00 до 21:00 у базі даних Єдиного реєстру адвокатів України (ЄРАУ) та в Особистому кабінеті адвоката на сайті Національної асоціації адвокатів України триватимуть планові технічні роботи.

17:27 Ср 21.01.26 453
Баланс між правом на захист і свободою слова: позиція народних депутатів

Гарантії діяльності

Баланс між правом на захист і свободою слова: позиція народних…

Публічне ототожнення адвоката з клієнтом перетворилося на системний інструмент тиску, який знецінює право на захист, а справедливий суд стає ілюзорним.

17:57 Вт 20.01.26 407
Самоврядування адвокатури тримається на регуляції та представництві — представник ЄС

Самоврядування

Самоврядування адвокатури тримається на регуляції та…

Спроможність адвокатури є фундаментом верховенства права та однією з умов європейської інтеграції.

10:48 Вт 20.01.26 299

Вестник:№ 12 грудень 2025 -;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл