В Україні 47 тисяч активних адвокатів
Сьогодні ми маємо 41713 адвокати, які зареєстровані в електронному кабінеті на сайті Національної асоціації адвокатів України.
Окремі статистичні дані щодо ведення Єдиного реєстру адвокатів України, а також питання сплати щорічних внесків на забезпечення реалізації адвокатського самоврядування озвучив заступник голови НААУ, РАУ Валентин Гвоздій під час засідання Ради адвокатів України, що проходить 15 – 16 грудня.
«Це означає, що така кількість адвокатів реально працюють, адже користуються нашими електронними сервісами, генерують ордери, сплачують внески тощо, - пояснив В.Гвоздій. І ми бачимо цей рух, не зважаючи на те, в яких важких умовах сьогодні працюють адвокати через війну».
Він також озвучив, що в ЄРАУ сьогодні 46969 адвокатів, які не зупинили/не припинили адвокатську діяльність. «Тобто, близько п’яти тисяч ще не зареєструвалися в електронному кабінеті, - пояснив В.Гвоздій. – Але це не означає, що ці люди зникли або не працюють. Вони працюють в адвокатських об’єднаннях і часто ордер видає адвокатське об’єднання, а не сам адвокат. Звісно, є частина адвокатів, які продовжують використовувати паперові ордери».
Аби першим отримувати новини адвокатури, підпишіться на канал Національної асоціації адвокатів України у Telegram.
Популярні новини
Законодавство
Як захистити працюючих медпрацівників після зміни стандартів…
Зміна професійних стандартів призведе до зміни умов праці вже працюючих медичних працівників і це може мати наслідком порушення їхніх трудових прав з боку роботодавців.
Навчання
Спеціалізація суддів у справах сім’ї та дітей: досвід та виклики
Запровадження спеціалізації суддів на розгляді справ за участі дітей є важливим елементом правосуддя, дружнього до дитини, що підтверджено міжнародними стандартами. Водночас, стримувачами є кризові явища в українському суспільстві та відсутність єдиного підходу і чіткого бачення такого процесу.
Видання
Опубліковано черговий номер Вісника НААУ за листопад 2024 року
Публікуємо Вісник НААУ за листопад 2024 року
Дискусія
Потребу змін у земельному законодавстві обговорили у…
Нечіткість земельного законодавства та довільне тлумачення його норм призводять до юридичних колізій, втрати власності та конфліктів, які доводиться вирішувати судам. Як подолати ці проблеми?
Навчання
Переваги форм адвокатської діяльності дослідили у Рівному
Профільний закон передбачає три організаційно-правові форми для здійснення в Україні адвокатської діяльності: індивідуальна, адвокатське бюро та адвокатське обʼєднання. Яку краще обрати?
Дискусія
«Національний кешбек»: про юридичні ризики застеріг голова…
Програма «Національний кешбек, яка стартувала 11 жовтня 2024 року, набула значної популярності в Україні. З одного боку – що може бути кращим за повернення частини коштів при покупці українських товарів, а з іншого – чи захищені фінансові дані українців?
Захист військових
Адміністративно-дисциплінарна відповідальність…
За загальним правилом, якщо військовий вчиняє адміністративне правопорушення, він притягається до відповідальності за Дисциплінарним статутом. Із цього правила є винятки, передбачені КУпАП.
Cудова практика
На особливість подання ордеру через «Електронний суд» звернув…
Якщо ордер на надання правничої допомоги додано до документа, що посвідчений електронним підписом адвоката, додаткового накладення окремого власноручного («фізичного») чи електронного підпису на ордер не вимагається.