На що українському адвокату можна розраховувати в Ізраїлі | НААУ

На що українському адвокату можна розраховувати в Ізраїлі

За кордоном
16:40 Пт 08.12.23 7673 Переглядів
Версія для друку

Як і в інших країнах, в Ізраїлі український адвокат може претендувати на статус іноземного юриста. Для цього доведеться зібрати пакет документів і скласти іспит з етики. Стати повноцінним адвокатом буде набагато складніше.

Про особливості роботи в Ізраїлі розповіла представниця НААУ у цій країні Оксана Соколовська під час вебінару «Доступ до адвокатської професії за кордоном», організований Комітетом НААУ з міжнародних зв’язків.

Вона ознайомила учасників заходу із організацією інституту адвокатури, яка ґрунтується на принципах Британського права та права Османської імперії. Створений інститут був ще у 1927 році, тобто до створення самої держави. Відповідно, всі адвокати, які були в реєстрі до цього, потрапили до нового реєстру Ізраїлю. Сам Закон, на підставі якого діє адвокатура, був прийнятий у 1961 році.

В Ізраїлі діє Колегія адвокатури, що об’єднує всіх адвокатів. Вона реєструє, контролює та перевіряє стажерів-юристів і відповідає за їх сертифікацію в якості юристів та винесення дисциплінарних рішень стосовно адвокатів та стажерів. Колегія займається захистом професійних прав, професійною етикою, взаємодопомогою між членами колегії, страхуванням, пенсійними фондами членів колегії, а також організацією надання юридичної допомоги незахищеним верствам населення через програму «Шехер-міцва».

Як і в Україні, юрист не стає автоматично адвокатом. Без ліцензії, отриманої на території Ізраїлю, людина не має права займатися адвокатською діяльністю. Втім, на відміну від нашої країни, в Ізраїлі адвокат не може зареєструвати ФОП або працювати за трудовим договором.

Український адвокат може розраховувати на статус іноземного юриста. Для цього необхідно подати до Колегії адвокатів Ізраїлю такі документи:

  • свідоцтво про право на заняття адвокатською діяльністю;
  • характеристика адвоката, видана НААУ з інформацією щодо відсутності дисциплінарних проваджень відносно адвоката та підтвердження сплати членських внесків;
  • іноземний паспорт громадянина України;
  • докази, що підтверджують 5-річний досвід в Україні (податкові декларації, витяги з рішень судів у справах, в яких адвокат брав участь тощо);
  • інші документи, якщо такі будуть запитані.

Після доведення досвіду роботи адвокатом в Україні, претендент буде зобов’язаний скласти іспит з питань професійної етики адвокатів.

Після цього адвоката реєструють у реєстрі іноземних адвокатів. Він отримує право здійснювати юридичну діяльність виключно відповідно до права тієї країни, в якій має свідоцтво. А от практикувати за ізраїльським правом іноземний юрист не може – це пряма заборона Закону про адвокатуру.

Для отримання статусу повноцінного адвоката необхідно бути громадянином Ізраїлю або мати офіційне місце проживання у державі (наприклад на підставі робочої візи). 

Необхідним етапом є підтвердження диплому в Міністерстві освіти Ізраїлю з присвоєнням першого або другого ступеню. Втім цього недостатньо.

Для адвокатів, які мають п’ятирічний досвід діяльності в Україні та змогли підтвердити його, існують деякі послаблення в процесі набуття статусу адвоката. Такі адвокати звільненні від складення фінального іспиту та проходять стажування лише один рік (замість півтора). Після відкриття справи адвоката, претендент має скласти іспити на івриті. Всього на ліцензію передбачено вісім іспитів з усіх галузей права.

Аби першим отримувати новини адвокатури, підпишіться на канал Національної асоціації адвокатів України у Telegram.

Популярні новини

Як адвокату не згоріти на роботі: психологиня поділилася порадами

Навчання

Як адвокату не згоріти на роботі: психологиня поділилася порадами

Війна та пов'язані з нею виклики значно посилили психологічне навантаження на адвокатів. Вони щодня стикаються з людським горем, невизначеністю та стресом. Не дивно, що статистика свідчить про високий рівень емоційного вигорання захисників прав людини.

18:12 Вт 04.02.25 1422
Хто визначатиме доброчесність голови АРМА і за якими критеріями?

Законодавство

Хто визначатиме доброчесність голови АРМА і за якими критеріями?

Непрозорі вимоги, підходи та механізми відбору кандидатів на посади голови та працівників Агентства з розшуку та менеджменту активів несуть у собі корупційні ризики.

14:38 Вт 04.02.25 1157
Пріоритетне право на опіку: новий крок до захисту прав дітей і недієздатних осіб

Дискусія

Пріоритетне право на опіку: новий крок до захисту прав дітей і…

Запровадження механізмів завчасного визначення майбутніх опікунів забезпечить реалізацію прав та інтересів дітей, які залишилися без батьківського піклування, а також повнолітніх осіб, які можуть втратити дієздатність внаслідок психічних розладів чи інших обставин.

15:37 Пн 03.02.25 2670
Втручання у діяльність адвоката: 5 аргументів «за» деталізацію відповідальності

Законодавство

Втручання у діяльність адвоката: 5 аргументів «за» деталізацію…

Національна асоціація адвокатів України висловила підтримку проекту Закону № 12320 від 16.12.2024 про внесення змін до КУпАП, КК та КПК щодо забезпечення дотримання гарантій адвокатської діяльності».

12:23 Пт 31.01.25 7720
Сьогодні останній день сплати адвокатами внеску за 2025 рік

Самоврядування

Сьогодні останній день сплати адвокатами внеску за 2025 рік

Згідно з п.2.5 Положення про внески на забезпечення реалізації адвокатського самоврядування, затвердженого рішенням Ради адвокатів України від 03.02.2017 №4, адвокати сплачують щорічні внески до 31 січня поточного року. Порушення порядку та строків сплати внесків є невиконанням рішення органу адвокатського самоврядування та відповідно вважається дисциплінарним проступком.

10:07 Пт 31.01.25 8836
Рішення прийматиме управитель, а відповідатиме - власник арештованого майна?

Законодавство

Рішення прийматиме управитель, а відповідатиме - власник…

З прийняттям арештованих активів в управління до управителя не мають переходити зобов’язання власника активів, які пов’язані зі здійсненням ним права власності.

12:38 Чт 30.01.25 7738
Звільнення, переведення, перевірки: що змінилось у трудовому праві

Дискусія

Звільнення, переведення, перевірки: що змінилось у трудовому праві

Воєнний стан, який триває у країні вже майже три роки, суттєво вплинув на організацію трудових відносин, які законодавцю довелося адаптувати до нових умов. Але практику застосування нових законів безумовно формують суди.

11:18 Чт 30.01.25 7592
Поняття сталкінгу має бути юридично визначеним, - Комітет НААУ

Законодавство

Поняття сталкінгу має бути юридично визначеним, - Комітет НААУ

Запровадження в Україні кримінальної відповідальності за незаконне переслідування (сталкінг) має на меті імплементацію відповідних положень Стамбульської конвенції. Втім, пропонована диспозиція нової статті Кримінального кодексу містить деякі юридичні вади.

11:42 Ср 29.01.25 3777

Вестник:№ 12 грудень 2024 -;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл