На що українському адвокату можна розраховувати в Ізраїлі
Як і в інших країнах, в Ізраїлі український адвокат може претендувати на статус іноземного юриста. Для цього доведеться зібрати пакет документів і скласти іспит з етики. Стати повноцінним адвокатом буде набагато складніше.
Про особливості роботи в Ізраїлі розповіла представниця НААУ у цій країні Оксана Соколовська під час вебінару «Доступ до адвокатської професії за кордоном», організований Комітетом НААУ з міжнародних зв’язків.
Вона ознайомила учасників заходу із організацією інституту адвокатури, яка ґрунтується на принципах Британського права та права Османської імперії. Створений інститут був ще у 1927 році, тобто до створення самої держави. Відповідно, всі адвокати, які були в реєстрі до цього, потрапили до нового реєстру Ізраїлю. Сам Закон, на підставі якого діє адвокатура, був прийнятий у 1961 році.
В Ізраїлі діє Колегія адвокатури, що об’єднує всіх адвокатів. Вона реєструє, контролює та перевіряє стажерів-юристів і відповідає за їх сертифікацію в якості юристів та винесення дисциплінарних рішень стосовно адвокатів та стажерів. Колегія займається захистом професійних прав, професійною етикою, взаємодопомогою між членами колегії, страхуванням, пенсійними фондами членів колегії, а також організацією надання юридичної допомоги незахищеним верствам населення через програму «Шехер-міцва».
Як і в Україні, юрист не стає автоматично адвокатом. Без ліцензії, отриманої на території Ізраїлю, людина не має права займатися адвокатською діяльністю. Втім, на відміну від нашої країни, в Ізраїлі адвокат не може зареєструвати ФОП або працювати за трудовим договором.
Український адвокат може розраховувати на статус іноземного юриста. Для цього необхідно подати до Колегії адвокатів Ізраїлю такі документи:
- свідоцтво про право на заняття адвокатською діяльністю;
- характеристика адвоката, видана НААУ з інформацією щодо відсутності дисциплінарних проваджень відносно адвоката та підтвердження сплати членських внесків;
- іноземний паспорт громадянина України;
- докази, що підтверджують 5-річний досвід в Україні (податкові декларації, витяги з рішень судів у справах, в яких адвокат брав участь тощо);
- інші документи, якщо такі будуть запитані.
Після доведення досвіду роботи адвокатом в Україні, претендент буде зобов’язаний скласти іспит з питань професійної етики адвокатів.
Після цього адвоката реєструють у реєстрі іноземних адвокатів. Він отримує право здійснювати юридичну діяльність виключно відповідно до права тієї країни, в якій має свідоцтво. А от практикувати за ізраїльським правом іноземний юрист не може – це пряма заборона Закону про адвокатуру.
Для отримання статусу повноцінного адвоката необхідно бути громадянином Ізраїлю або мати офіційне місце проживання у державі (наприклад на підставі робочої візи).
Необхідним етапом є підтвердження диплому в Міністерстві освіти Ізраїлю з присвоєнням першого або другого ступеню. Втім цього недостатньо.
Для адвокатів, які мають п’ятирічний досвід діяльності в Україні та змогли підтвердити його, існують деякі послаблення в процесі набуття статусу адвоката. Такі адвокати звільненні від складення фінального іспиту та проходять стажування лише один рік (замість півтора). Після відкриття справи адвоката, претендент має скласти іспити на івриті. Всього на ліцензію передбачено вісім іспитів з усіх галузей права.
Аби першим отримувати новини адвокатури, підпишіться на канал Національної асоціації адвокатів України у Telegram.
Популярні новини
Гарантії діяльності
В адвоката, який здійснював захист у злочині проти нацбезпеки,…
Правоохоронці провели обшук у квартирі адвоката, який надавав професійну правничу допомогу та здійснював захист підозрюваних у посяганні на територіальну цілісність і недоторканність України. Самого адвоката затримали.
Підтримка
Підтримку ментального здоровʼя адвокатів поставлять на платформу
Проект з підтримки ментального здоров’я українських адвокатів під час війни, що реалізується Національною асоціацією адвокатів України за підтримки Міжнародної асоціації юристів (IBA), отримає свою електронну платформу.
Навчання
Як адвокату утримати баланс між обов’язками та особистими…
Професія адвоката — це постійна взаємодія з викликами, напругою та відповідальністю за долі клієнтів. Однак такий стиль життя нерідко призводить до стресу, тривожності та професійного вигорання.
Законодавство
Систематичність - це втретє: як правильно кваліфікувати домашнє…
Уточнення ознаки систематичності вчинення домашнього насильства має важливе значення для тлумачення диспозиції відповідної статті 126-1 Кримінального кодексу. Разом із тим необхідно відмежовувати норми матеріально-правового і процесуального характеру.
Законодавство
Які спрощення кримінального процесу неможливо погодити
Директорат правосуддя та кримінальної юстиції Мінʼюсту підготував аналітичний звіт про доцільність спрощення процедури здійснення окремих слідчих (розшукових) або інших процесуальних дій з урахуванням стандартів дотримання прав людини та практики ЄСПЛ.
БПД
Мінʼюст формує стандарти БПД щодо неповнолітніх
До стандартів якості надання безоплатної вторинної правової допомоги підготовлені зміни. Крім суто технічних правок («правова» допомога стає «правничою», а «ЗМІ» перетворюються на «медіа»), передбачаються вимоги стосовно допомоги і представництва неповнолітніх.
Cудова практика
ВС підтримав адвоката у діджиталізованій реальності
Гарантування права на судовий захист та заборона його обмежень, особливо в умовах діджиталізації та воєнного стану, вимагають від суду підтримки різних способів взаємодії з учасниками процесу. Це стосується і способів підписання ордеру, які не можуть бути обмежені.
Cудова практика
Що підтверджує витрати на правничу допомогу для їх стягнення?
Розмір суми, що підлягає сплаті в порядку компенсації витрат адвоката, необхідних для надання правничої допомоги, встановлюється згідно з умовами договору про надання правничої допомоги на підставі доказів, які підтверджують здійснення відповідних витрат.