На що українському адвокату можна розраховувати в Ізраїлі | НААУ

На що українському адвокату можна розраховувати в Ізраїлі

За кордоном
16:40 Пт 08.12.23 6871 Переглядів
Версія для друку

Як і в інших країнах, в Ізраїлі український адвокат може претендувати на статус іноземного юриста. Для цього доведеться зібрати пакет документів і скласти іспит з етики. Стати повноцінним адвокатом буде набагато складніше.

Про особливості роботи в Ізраїлі розповіла представниця НААУ у цій країні Оксана Соколовська під час вебінару «Доступ до адвокатської професії за кордоном», організований Комітетом НААУ з міжнародних зв’язків.

Вона ознайомила учасників заходу із організацією інституту адвокатури, яка ґрунтується на принципах Британського права та права Османської імперії. Створений інститут був ще у 1927 році, тобто до створення самої держави. Відповідно, всі адвокати, які були в реєстрі до цього, потрапили до нового реєстру Ізраїлю. Сам Закон, на підставі якого діє адвокатура, був прийнятий у 1961 році.

В Ізраїлі діє Колегія адвокатури, що об’єднує всіх адвокатів. Вона реєструє, контролює та перевіряє стажерів-юристів і відповідає за їх сертифікацію в якості юристів та винесення дисциплінарних рішень стосовно адвокатів та стажерів. Колегія займається захистом професійних прав, професійною етикою, взаємодопомогою між членами колегії, страхуванням, пенсійними фондами членів колегії, а також організацією надання юридичної допомоги незахищеним верствам населення через програму «Шехер-міцва».

Як і в Україні, юрист не стає автоматично адвокатом. Без ліцензії, отриманої на території Ізраїлю, людина не має права займатися адвокатською діяльністю. Втім, на відміну від нашої країни, в Ізраїлі адвокат не може зареєструвати ФОП або працювати за трудовим договором.

Український адвокат може розраховувати на статус іноземного юриста. Для цього необхідно подати до Колегії адвокатів Ізраїлю такі документи:

  • свідоцтво про право на заняття адвокатською діяльністю;
  • характеристика адвоката, видана НААУ з інформацією щодо відсутності дисциплінарних проваджень відносно адвоката та підтвердження сплати членських внесків;
  • іноземний паспорт громадянина України;
  • докази, що підтверджують 5-річний досвід в Україні (податкові декларації, витяги з рішень судів у справах, в яких адвокат брав участь тощо);
  • інші документи, якщо такі будуть запитані.

Після доведення досвіду роботи адвокатом в Україні, претендент буде зобов’язаний скласти іспит з питань професійної етики адвокатів.

Після цього адвоката реєструють у реєстрі іноземних адвокатів. Він отримує право здійснювати юридичну діяльність виключно відповідно до права тієї країни, в якій має свідоцтво. А от практикувати за ізраїльським правом іноземний юрист не може – це пряма заборона Закону про адвокатуру.

Для отримання статусу повноцінного адвоката необхідно бути громадянином Ізраїлю або мати офіційне місце проживання у державі (наприклад на підставі робочої візи). 

Необхідним етапом є підтвердження диплому в Міністерстві освіти Ізраїлю з присвоєнням першого або другого ступеню. Втім цього недостатньо.

Для адвокатів, які мають п’ятирічний досвід діяльності в Україні та змогли підтвердити його, існують деякі послаблення в процесі набуття статусу адвоката. Такі адвокати звільненні від складення фінального іспиту та проходять стажування лише один рік (замість півтора). Після відкриття справи адвоката, претендент має скласти іспити на івриті. Всього на ліцензію передбачено вісім іспитів з усіх галузей права.

Аби першим отримувати новини адвокатури, підпишіться на канал Національної асоціації адвокатів України у Telegram.

Популярні новини

Анонс

Особливості трудового права ЄС розкриють українським адвокатам

8 березня 2024 року у НААУ відбудеться круглий стіл на тему «Трудове право ЄС: що потрібно знати українським адвокатам?».

15:57 Пт 01.03.24 2767

Законодавство

Адвокатів пропонують забронювати, – правки до проекту №10449

Народні депутати у поданих ними правках до проекту Закону про посилення мобілізації пропонують передбачити бронювання адвокатів. Мета – упередити зриви судових засідань.

11:19 Пт 01.03.24 4183

За кордоном

7 кроків до професії юриста у США (вебінар)

На відміну від нашої країни, юрист у Сполучених Штатах Америки – це адвокат, який отримав кваліфікацію для юридичної практики та надає консультації або здійснює представництво у судових справах.

10:21 Пт 01.03.24 3197

Анонс

Стартував конкурс з відбору адвокатів БПД у 17-ти регіонах України

Сьогодні, 1 березня, розпочався конкурс з відбору адвокатів, які залучаються до надання безоплатної вторинної правничої допомоги в сімнадяти регіонах України.

9:12 Пт 01.03.24 4349

Гарантії діяльності

Збої Електронного суду порушують конституційні гарантії, - НААУ

Останніми днями до Національної асоціації адвокатів України надходять численні повідомлення адвокатів про технічні збої в роботі підсистеми «Електронний суд». Зокрема, скарги стосуються неможливості авторизуватись в електронному кабінеті, що обмежує адвокатів у реалізації процесуальних прав, зокрема, подавати документи, брати участь у судових засіданнях в режимі відокоференції.

16:28 Чт 29.02.24 5350

Законодавство

Поняття колабораційної діяльності варто звузити, - думка

Основним критерієм злочинності діяння колабораціонізму має бути добровільність згоди на співпрацю з агресором. І, аби забезпечити справедливе правосуддя для людей з ТОТ, окрім примусу, законодавець має запровадити заходи заохочення.

15:12 Чт 29.02.24 4398

Самоврядування

Комітети НААУ звітують про роботу у 2023 році

З метою забезпечення реалізації функцій, покладених на Національну асоціацію адвокатів України профільним законом, при НААУ створюються і діють дорадчі органи – комітети. Чим вони займалися протягом 2023 року?

12:26 Чт 29.02.24 4876

Cудова практика

Фіксований гонорар: час робіт має значення при відшкодуванні витрат…

За порядком обчислення погодинна оплата послуг адвоката відрізняється від фіксованого розміру гонорару, де не враховуються фактичні витрати часу. Однак в обох випадках вони беруться до уваги при вирішенні питання відшкодування витрат на правничу допомогу.

11:13 Чт 29.02.24 4228

Вестник:№1-2 січень-лютий 2024 - Вісник;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл