Не зловживання правами, а неналежне виконання обов’язків: думка судді ККС | НААУ

Не зловживання правами, а неналежне виконання обов’язків: думка судді ККС

Дискусія
13:40 Пт 08.12.23 7290 Переглядів
Версія для друку

В багатьох випадках адвокати у кримінальних процесах на голову вище деяких слідчих і прокурорів. Ставляться такі питання, на які практика сторони обвинувачення не може знайти відповідей.

Таку думку під час XIII Kyiv Criminal Law Forum висловив суддя Касаційного кримінального суду ВС Сергій Фомін, передає «Закон і Бізнес».

«Я не вважаю, що зловживання правами з боку адвокатів може змінити судову практику… Завдання адвоката – забезпечити належний захист свого клієнта. І жертвою зловживання може бути сам підзахисний», - зазначив він.

На думку судді, більш правильно говорити про неналежне виконання професійних обов’язків сторонами, зокрема стороною обвинувачення.

С.Фомін нагадав, що Об’єднана Палата прийняла декілька цікавих рішень, що стосуються допустимості доказів та належності суб’єкту розслідування, обвинувачення. Зокрема, була скоригована позиція щодо надання постанов про визначення слідчих та прокурорів.

Суддя ККС навів приклад з власної практики. У жовтні цього року було відкрите провадження у кримінальній справі, де вироком суду першої інстанції було виправдано обвинуваченого. Апеляція залишила цей вирок без змін. Адже що суду протягом декількох років на надавалися постанови про призначення слідчих і прокурорів. Але згідно з практикою ВС, відсутність цих процесуальних документів (або їх не підписання) зумовлює недопустимість зібраних доказів. Впродовж шести засідань апеляції ці постанови також не були надані. У касацію сторона обвинувачення принесла копії постанов. Коли захисники та суд запитали про оригінали, ці документи таки були надані. Але навіть неозброєним оком було помітно, що підписи на оригіналах і копіях не співпадають.

Аби першим отримувати новини адвокатури, підпишіться на канал Національної асоціації адвокатів України у Telegram.

Популярні новини

Анонс

Особливості трудового права ЄС розкриють українським адвокатам

8 березня 2024 року у НААУ відбудеться круглий стіл на тему «Трудове право ЄС: що потрібно знати українським адвокатам?».

15:57 Пт 01.03.24 2828

Законодавство

Адвокатів пропонують забронювати, – правки до проекту №10449

Народні депутати у поданих ними правках до проекту Закону про посилення мобілізації пропонують передбачити бронювання адвокатів. Мета – упередити зриви судових засідань.

11:19 Пт 01.03.24 4254

За кордоном

7 кроків до професії юриста у США (вебінар)

На відміну від нашої країни, юрист у Сполучених Штатах Америки – це адвокат, який отримав кваліфікацію для юридичної практики та надає консультації або здійснює представництво у судових справах.

10:21 Пт 01.03.24 3260

Анонс

Стартував конкурс з відбору адвокатів БПД у 17-ти регіонах України

Сьогодні, 1 березня, розпочався конкурс з відбору адвокатів, які залучаються до надання безоплатної вторинної правничої допомоги в сімнадяти регіонах України.

9:12 Пт 01.03.24 4423

Гарантії діяльності

Збої Електронного суду порушують конституційні гарантії, - НААУ

Останніми днями до Національної асоціації адвокатів України надходять численні повідомлення адвокатів про технічні збої в роботі підсистеми «Електронний суд». Зокрема, скарги стосуються неможливості авторизуватись в електронному кабінеті, що обмежує адвокатів у реалізації процесуальних прав, зокрема, подавати документи, брати участь у судових засіданнях в режимі відокоференції.

16:28 Чт 29.02.24 5431

Законодавство

Поняття колабораційної діяльності варто звузити, - думка

Основним критерієм злочинності діяння колабораціонізму має бути добровільність згоди на співпрацю з агресором. І, аби забезпечити справедливе правосуддя для людей з ТОТ, окрім примусу, законодавець має запровадити заходи заохочення.

15:12 Чт 29.02.24 4463

Самоврядування

Комітети НААУ звітують про роботу у 2023 році

З метою забезпечення реалізації функцій, покладених на Національну асоціацію адвокатів України профільним законом, при НААУ створюються і діють дорадчі органи – комітети. Чим вони займалися протягом 2023 року?

12:26 Чт 29.02.24 4937

Cудова практика

Фіксований гонорар: час робіт має значення при відшкодуванні витрат…

За порядком обчислення погодинна оплата послуг адвоката відрізняється від фіксованого розміру гонорару, де не враховуються фактичні витрати часу. Однак в обох випадках вони беруться до уваги при вирішенні питання відшкодування витрат на правничу допомогу.

11:13 Чт 29.02.24 4240

Вестник:№1-2 січень-лютий 2024 - Вісник;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл