Іноземний адвокат у Чехії: як отримати статус розповіла представник НААУ | НААУ

Іноземний адвокат у Чехії: як отримати статус розповіла представник НААУ

За кордоном
15:30 Пт 01.12.23 8198 Переглядів
Версія для друку

Законом Чеської Республіки про адвокатуру від 13.03.96 № 85/1996 передбачена процедура набуття статусу іноземного адвоката у цій країні. Цей статус дає можливість практикувати там міжнародне право та право рідної країни адвоката.

Як отримати цей статус розповіла представник НААУ в Чехії Олена Максименко під час вебінару «Доступ до адвокатської професії за кордоном». Захід нещодавно провів Комітет НААУ з міжнародних зв’язків.

О.Максименко розповіла, що в республіці управління у сфері адвокатури здійснює Асоціація адвокатів Чехії. Вона є самоврядною професійною організацію, яка зокрема веде реєстр адвокатів.

Законом передбачена можливість складання іспиту на визнання, суть якого полягає у підтвердженні знань адвоката, якому надано право здійснення адвокатської діяльності в іншій країні (окрім держав-учасниць Європейського Союзу, Угоди Європейської Економічної Зони чи Швейцарської конфедерації) в галузі загальних норм надання юридичних послуг, Закону про адвокатуру, базових знань правової системи Чеської Республіки.

Перелік документів, що необхідні для складання такого іспиту висвітлений на веб сторінці Асоціації:

  1. нотаріально засвідчена копія свідоцтва на право здійснення адвокатської діяльності з перекладом від судового перекладача (перелік цих спеціалістів можна переглянути тут);
  2. копія паспорта із підписом особи, що є кандидатом на складання іспиту;
  3. копія витягу про відсутність судимості (для українців - від Міністерства внутрішніх справ України) не старше 3 місяців із дати видачі з перекладом від судового перекладача;
  4. довідка про відсутність судимості від чеського уряду також не старше 3 місяців із дати видачі (отримати можно у відділеннях czech point);
  5. афідевіт (заява), що підтверджує відповідність вимогам Закону, підпис на якому завіряється нотаріусом;
  6. підтвердження сплати внеску за право проходження іспиту до 10 000 чеських крон (близько 16,5 тис. грн.);

Також слід визначитися з мовою, якою буде складатися іспит: є можливість обрати чеську, англійську, німецьку, французьку.

Обсяг знань адвокатів перевіряється за наступними темами:

a. Правові норми надання юридичних послуг.

b. Основи чеського конституційного законодавства.

с. Система конституційних органів.

d. Принципи виборчого права.

e. Принципи судової системи.

f. Характер джерел права.

g. Основні положення чеського приватного права.

Іспит проходить у формі письмового тесту, на який виділяється 2 години. Його приймають три екзаменатори, кожний з яких є провідним спеціалістом у чеському та міжнародному праві.

У разі позитивного результату, за письмовим запитом кандидата, Асоціація вносить відомості до реєстру адвокатів, які мають право практикувати на території Чеської Республіки міжнародне право та право країни, яка першою надала право здійснення адвокатської діяльності. Складається присяга.

Також, надається доступ до електронного кабінету, сплачуються внески та укладається договір страхування (також 10 000 чеських крон).

Іноземний адвокат, що був внесений до реєстру адвокатів Чеської Республіки, може надавати юридичні послуги лише у сфері права держави, що надала йому право здійснення адвокатської діяльності, а також у сфері міжнародного права.

Аби першим отримувати новини адвокатури, підпишіться на канал Національної асоціації адвокатів України у Telegram.

Популярні новини

Анонс

Особливості трудового права ЄС розкриють українським адвокатам

8 березня 2024 року у НААУ відбудеться круглий стіл на тему «Трудове право ЄС: що потрібно знати українським адвокатам?».

15:57 Пт 01.03.24 2730

Законодавство

Адвокатів пропонують забронювати, – правки до проекту №10449

Народні депутати у поданих ними правках до проекту Закону про посилення мобілізації пропонують передбачити бронювання адвокатів. Мета – упередити зриви судових засідань.

11:19 Пт 01.03.24 4134

За кордоном

7 кроків до професії юриста у США (вебінар)

На відміну від нашої країни, юрист у Сполучених Штатах Америки – це адвокат, який отримав кваліфікацію для юридичної практики та надає консультації або здійснює представництво у судових справах.

10:21 Пт 01.03.24 3159

Анонс

Стартував конкурс з відбору адвокатів БПД у 17-ти регіонах України

Сьогодні, 1 березня, розпочався конкурс з відбору адвокатів, які залучаються до надання безоплатної вторинної правничої допомоги в сімнадяти регіонах України.

9:12 Пт 01.03.24 4303

Гарантії діяльності

Збої Електронного суду порушують конституційні гарантії, - НААУ

Останніми днями до Національної асоціації адвокатів України надходять численні повідомлення адвокатів про технічні збої в роботі підсистеми «Електронний суд». Зокрема, скарги стосуються неможливості авторизуватись в електронному кабінеті, що обмежує адвокатів у реалізації процесуальних прав, зокрема, подавати документи, брати участь у судових засіданнях в режимі відокоференції.

16:28 Чт 29.02.24 5288

Законодавство

Поняття колабораційної діяльності варто звузити, - думка

Основним критерієм злочинності діяння колабораціонізму має бути добровільність згоди на співпрацю з агресором. І, аби забезпечити справедливе правосуддя для людей з ТОТ, окрім примусу, законодавець має запровадити заходи заохочення.

15:12 Чт 29.02.24 4355

Самоврядування

Комітети НААУ звітують про роботу у 2023 році

З метою забезпечення реалізації функцій, покладених на Національну асоціацію адвокатів України профільним законом, при НААУ створюються і діють дорадчі органи – комітети. Чим вони займалися протягом 2023 року?

12:26 Чт 29.02.24 4839

Cудова практика

Фіксований гонорар: час робіт має значення при відшкодуванні витрат…

За порядком обчислення погодинна оплата послуг адвоката відрізняється від фіксованого розміру гонорару, де не враховуються фактичні витрати часу. Однак в обох випадках вони беруться до уваги при вирішенні питання відшкодування витрат на правничу допомогу.

11:13 Чт 29.02.24 4223

Вестник:№1-2 січень-лютий 2024 - Вісник;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл