"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
Іноземний адвокат у Чехії: як отримати статус розповіла представник НААУ

Законом Чеської Республіки про адвокатуру від 13.03.96 № 85/1996 передбачена процедура набуття статусу іноземного адвоката у цій країні. Цей статус дає можливість практикувати там міжнародне право та право рідної країни адвоката.
Як отримати цей статус розповіла представник НААУ в Чехії Олена Максименко під час вебінару «Доступ до адвокатської професії за кордоном». Захід нещодавно провів Комітет НААУ з міжнародних зв’язків.
О.Максименко розповіла, що в республіці управління у сфері адвокатури здійснює Асоціація адвокатів Чехії. Вона є самоврядною професійною організацію, яка зокрема веде реєстр адвокатів.
Законом передбачена можливість складання іспиту на визнання, суть якого полягає у підтвердженні знань адвоката, якому надано право здійснення адвокатської діяльності в іншій країні (окрім держав-учасниць Європейського Союзу, Угоди Європейської Економічної Зони чи Швейцарської конфедерації) в галузі загальних норм надання юридичних послуг, Закону про адвокатуру, базових знань правової системи Чеської Республіки.
Перелік документів, що необхідні для складання такого іспиту висвітлений на веб сторінці Асоціації:
- нотаріально засвідчена копія свідоцтва на право здійснення адвокатської діяльності з перекладом від судового перекладача (перелік цих спеціалістів можна переглянути тут);
- копія паспорта із підписом особи, що є кандидатом на складання іспиту;
- копія витягу про відсутність судимості (для українців - від Міністерства внутрішніх справ України) не старше 3 місяців із дати видачі з перекладом від судового перекладача;
- довідка про відсутність судимості від чеського уряду також не старше 3 місяців із дати видачі (отримати можно у відділеннях czech point);
- афідевіт (заява), що підтверджує відповідність вимогам Закону, підпис на якому завіряється нотаріусом;
- підтвердження сплати внеску за право проходження іспиту до 10 000 чеських крон (близько 16,5 тис. грн.);
Також слід визначитися з мовою, якою буде складатися іспит: є можливість обрати чеську, англійську, німецьку, французьку.
Обсяг знань адвокатів перевіряється за наступними темами:
a. Правові норми надання юридичних послуг.
b. Основи чеського конституційного законодавства.
с. Система конституційних органів.
d. Принципи виборчого права.
e. Принципи судової системи.
f. Характер джерел права.
g. Основні положення чеського приватного права.
Іспит проходить у формі письмового тесту, на який виділяється 2 години. Його приймають три екзаменатори, кожний з яких є провідним спеціалістом у чеському та міжнародному праві.
У разі позитивного результату, за письмовим запитом кандидата, Асоціація вносить відомості до реєстру адвокатів, які мають право практикувати на території Чеської Республіки міжнародне право та право країни, яка першою надала право здійснення адвокатської діяльності. Складається присяга.
Також, надається доступ до електронного кабінету, сплачуються внески та укладається договір страхування (також 10 000 чеських крон).
Іноземний адвокат, що був внесений до реєстру адвокатів Чеської Республіки, може надавати юридичні послуги лише у сфері права держави, що надала йому право здійснення адвокатської діяльності, а також у сфері міжнародного права.
Аби першим отримувати новини адвокатури, підпишіться на канал Національної асоціації адвокатів України у Telegram.
Популярні новини

Навчання
Договір — не формальність: про що має знати майбутній адвокат
Як уникнути типових помилок у договорі, зокрема про надання правничої допомоги, коли адвокат несе не лише етичну, а й юридичну відповідальність? Які обов’язки варто прописати в угоді, а які — лишити поза її межами? І що має знати юрист ще до початку роботи адвокатом?

Анонс
У НААУ проведуть тиждень трудового права
З 28 квітня по 4 травня у Національній асоціації адвокатів України пройде п’ятий щорічний тиждень трудового права.

Законодавство
У спорах щодо витрат на дитину шаблонів доказування не існує –…
Коли дитина через свої особливості (розвиток здібностей, хвороба, каліцтво) потребує додаткових витрат, обовʼязок участі у цих витратах покладається на обох батьків. У разі спору розмір участі визначається судом з урахуванням обставин, що мають істотне значення.

Анонс
Проблеми експертного забезпечення адвокатської діяльності…
2 травня Національна асоціація адвокатів України у співпраці з провідними науково-дослідними інститутами судових експертиз проведе круглий стіл з питань експертного забезпечення адвокатської діяльності.

Гарантії діяльності
Комітет захисту прав адвокатів НААУ відповів на закиди щодо справи…
Публікації «Дзеркала тижня» про «адвокатів-хакерів» містять неправдиву інформацію, перекручення та маніпуляції що підривають авторитет інституту адвокатури. Вони є формою протиправного тиску на НААУ і можуть бути елементом замовної кампанії.

Гарантії діяльності
Україна посилить захист адвокатів: підписання Конвенції Ради…
Україна планує приєднатися до Конвенції Ради Європи щодо захисту прав адвокатів у травні. Це рішення стало актуальним на тлі справи НАБУгейт та інших порушень прав адвокатів.

Законодавство
Вибір чи обовʼязок? Зміни до СК щодо утримання пасинка чи падчерки…
Після шлюбу мачуха або вітчим фактично утримують дитину свого чоловіка чи дружини. Тому у ст. 268 Сімейного кодексу варто закріпити відповідний обов’язок на період шлюбу. Бо на практиці це відбувається і без норм закону.

Дискусія
Захист адвокатської діяльності: стартувала серія воркшопів від…
У системі правосуддя адвокат має бути незалежним захисником, але на практиці дедалі частіше стає обʼєктом тиску, переслідувань і дискредитації. Обшуки в офісах, вимоги розголошення таємниці, інформаційні атаки — такі способи впливу стають новою реальністю для професії.