Децентралізація і відбудова України: адвокатура долучається до підготовки дорожньої карти

Днями у Києві відбулася конференція, присвячена проблемам реформи децентралізації. Громадськості презентували проект Дорожньої карти реалізації реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні.
Участь у заході, організованому Міністерством розвитку громад, територій та інфраструктури України, взяла голова Комітету НААУ з питань правового регулювання органів місцевого самоврядування Віра Козіна.
В ході свого виступу вона зокрема відзначила роль інституту адвокатури у процесі децентралізації. «Національна асоціація адвокатів України в ключових моментах реалізації реформи долучалася до експертиз. І наші напрацювання, наші висновки свого часу допомагали приймати ті чи інші вирішальні рішення», - зазначила голова комітету.
Нагадаємо, у 2022 році члени Ради Комітету готували правові висновки до проектів законів у сфері муніципального права:
- № 6401 від 07.12.2021 «Про внесення змін до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» щодо забезпечення прозорості місцевого самоврядування»;
- № 6504 від 05.01.2022 «Про службу в органах місцевого самоврядування»;
- № 6505 від 05.01.2022 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо визначення кола посадових осіб місцевого самоврядування»;
- № 7087 від 22.02.2022 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розмежування функцій органів державної влади та органів місцевого самоврядування з питань захисту прав дітей у зв’язку з утворенням Державної служби України у справах дітей»;
- № 7303 від 20.04.2022 «Про внесення змін до Кримінального та Кримінального процесуального кодексів України щодо окремих питань оптимізації функціонування органів державної влади та органів місцевого самоврядування в умовах воєнного стану».
«Зараз в умовах воєнного стану НААУ продовжує роботу. У нас є окремий напрям по роботі з місцевим самоврядуванням, - зазначила В.Козіна. - Ми провели десятки тренінгів для декількох тисяч адвокатів та звичайних громадян щодо роз’яснення процедури відновлення територіальних громад».
Проект дорожньої карти готується до погодження центральними органами виконавчої влади і подальшого затвердження Урядом. Завершальним етапом має стати закріплення досягнень децентралізації в Основному Законі.
Аби першим отримувати новини адвокатури, підпишіться на канал Національної асоціації адвокатів України у Telegram.
Популярні новини

Навчання
На що українському адвокату можна розраховувати в Ізраїлі
Як і в інших країнах, в Ізраїлі український адвокат може претендувати на статус іноземного юриста. Для цього доведеться зібрати пакет документів і скласти іспит з етики. Стати повноцінним адвокатом буде набагато складніше.

Анонс
Адвокатам розкажуть, як розширити можливості молодих юристів у…
14 грудня 2023 року у НААУ відбудеться вебінар на тему «Акселератор визнання: розширення можливостей молодих юристів у рейтингах», ініційований Молодіжним Комітетом НААУ - UNBA NextGen спільно з European Young Bar Association (EYBA).

Дискусія
Не зловживання правами, а неналежне виконання обов’язків: думка…
В багатьох випадках адвокати у кримінальних процесах на голову вище деяких слідчих і прокурорів. Ставляться такі питання, на які практика сторони обвинувачення не може знайти відповідей.

Анонс
Проблеми експертиз з установлення шкоди довкіллю обговорять…
У рамках тижня довкілевого права 11 грудня 2023 року відбудеться круглий стіл на тему «Інститут судових експертиз щодо кримінальних правопорушень у сфері охорони довкілля: що не так із експертизами на досудовому етапі?».

Законодавство
Одну кваліфікаційну вимогу до адвокатів пропонують уточнити
Ступінь вищої освіти для осіб, які мають право здійснювати адвокатську діяльність, хочуть уточнити. Аби привести дефініцію «вища освіта» у відповідність до чинного Закону «Про вищу освіту».

Навчання
Як стати юристом на Кіпрі розповіла представник НААУ (відео)
Професія юриста на Кіпрі є ключовим компонентом економіки та суспільства країни. Аби стати там юристом, необхідно закінчити програму отримання диплому, скласти іспит на адвокатуру, а потім пройти навчання під наглядом практикуючого юриста.

Cудова практика
Як стягнути моральну шкоду за публікацію ЗМІ персональних даних…
Нещодавно адвокат, фотографію якого з персональними даними оприлюднило популярне видання, виграв судовий спір. Медіа, дії якого були визнані протиправними, зобов’язали сплатити моральну шкоду та відшкодувати витрати на правничу допомогу та судовий збір.

Навчання
Юрист у США з ліцензією та без: поради для українських адвокатів
Стати юристом (або адвокатом, що у Сполучених Штатах Америки є синонімічним поняттям) – це завдання надзвичайної складності. Виключень не роблять нікому. Навіть українцям, які перебувають у США із 24 лютого 2022 року.