Підміна дисциплінарних органів адвокатури судом знищує правозахист, - Лідія Ізовітова | НААУ

Підміна дисциплінарних органів адвокатури судом знищує правозахист, - Лідія Ізовітова

Гарантії діяльності
15:48 Пт 10.11.23 12086 Переглядів
Версія для друку

Активний адвокат майже завжди є подразником для суду. І намагання тлумачити діяльність із захисту прав людини як зловживання процесуальними правами (що пропонують сьогодні деякі парламентарі) є знищенням ідеї справедливого судочинства.

Таку думку висловила голова НААУ, РАУ Лідія Ізовітова під час вітальної промови на XІІI Міжнародній науково-практичній конференції «Адвокатура: минуле, сучасність та майбутнє», яка проходить сьогодні, 10 листопада, у Національному університеті «Одеська юридична академія».

Л.Ізовітова навела окремі положення проекту Закону № 5661 та деяких інших законодавчих ініціатив, де з метою пришвидшення розгляду судами справ пропонується притягати адвокатів до відповідальності за так зване зловживання процесуальними правами. Йдеться про штрафування безпосередньо суддями або ж констатацію ними факту зловживання (замість встановлення ознак проступку) та передачі відповідної ухвали для виконання дисциплінарними органами адвокатури.

Такі проекти фактично наділяють судів додатковими повноваженнями впливу на адвокатів, чим  спотворюється існуюча модель незалежної адвокатури, а дисциплінарні процедури відносно адвокатів заміщуються прямим судовим втручанням, - вважає голова НААУ, РАУ.

«Отже на законодавчому рівні  ми відстежуємо  спроби підмінити незалежні дисциплінарні органи адвокатури судом. При цьому у зацікавленій для суду позиції», - зауважила вона. - Адвокатів спонукають до мовчання, до бездіяльності в суді. По суті це потуги до знищення правозахисної функції адвокатури».

Саме тому у Національній асоціації адвокатів України постійно моніторять наявні проблеми адвокатської діяльності, аналізують їх та виробляють ефективні шляхи їх подолання. Про ініціативи, які загрожують принципам адвокатської  діяльності, повідомляються Президент України, керівництво Верховної Ради та її профільні комітети, а також міжнародна спільнота. Мотивована позиція інституту адвокатури на системній основі доноситься і до громадськості через юридичні засоби масової інформації.

У тих питаннях, де необхідна широка підтримка, залучається адвокатська спільнота. Голова НААУ, РАУ повідомила, що нещодавно було ініційоване публічне обговорення проблеми ефективності і доступності правосуддя. «Вона дійсно існує і потребує поглибленого дослідження, - зазначила Л.Ізовітова. - Аби з’ясувати її коріння, НААУ запросила усіх практикуючих адвокатів розповісти про власний досвід роботи в судах».

В ході виступу очільниця НААУ зупинилася й на інших викликах, з якими стикається інститут адвокатури під час воєнного стану. «Нові часи, на жаль, не можна назвати прихильними для адвокатів та адвокатури. Надмірна радикалізація суспільства, зумовлена бідами війни, формує в українцях підвищений запит на покарання ворогів, воєнних злочинців та їхніх посібників. Тому змагальність сторін у суді та забезпечення якісного захисту для підозрюваних та обвинувачених іноді сприймаються (і це намагаються використати) як чинення перешкод правосуддю та відновленню бажаної справедливості», - пояснила сутність проблеми Л.Ізовітова. Вона також піддала критиці спроби криміналізувати адвокатську діяльність із захисту громадян України на тимчасово окупованих територіях.

Ці та інші аспекти адвокатської діяльності постійно обговорюються на кожному засіданні Ради адвокатів України. За десятиліття своєї роботи цей орган адвокатського самоврядування вже виробив ефективні механізми розв’язання поточних проблем та готовий до нових викликів, - запевнила голова НААУ, РАУ.

Вона подякувала організаторам конференції за вірність усталеним традиціям, відкритість для всіх точок зору та конструктивний підхід до розгляду складних теоретичних та практичних питань, побажала учасникам упевненості у власних силах і творчої наснаги, а також виловила сподівання, що сьогоднішній день принесе Україні якісні рішення, необхідні на шляху її розбудови як правової держави.

Аби першим отримувати новини адвокатури, підпишіться на канал Національної асоціації адвокатів України у Telegram.

Популярні новини

Навчання

На що українському адвокату можна розраховувати в Ізраїлі

Як і в інших країнах, в Ізраїлі український адвокат може претендувати на статус іноземного юриста. Для цього доведеться зібрати пакет документів і скласти іспит з етики. Стати повноцінним адвокатом буде набагато складніше.

16:40 Пт 08.12.23 3721

Анонс

Адвокатам розкажуть, як розширити можливості молодих юристів у…

14 грудня 2023 року у НААУ відбудеться вебінар на тему «Акселератор визнання: розширення можливостей молодих юристів у рейтингах», ініційований Молодіжним Комітетом НААУ - UNBA NextGen спільно з European Young Bar Association (EYBA).

15:15 Пт 08.12.23 3756

Дискусія

Не зловживання правами, а неналежне виконання обов’язків: думка…

В багатьох випадках адвокати у кримінальних процесах на голову вище деяких слідчих і прокурорів. Ставляться такі питання, на які практика сторони обвинувачення не може знайти відповідей.

13:40 Пт 08.12.23 4092

Анонс

Проблеми експертиз з установлення шкоди довкіллю обговорять…

У рамках тижня довкілевого права 11 грудня 2023 року відбудеться круглий стіл на тему «Інститут судових експертиз щодо кримінальних правопорушень у сфері охорони довкілля: що не так із експертизами на досудовому етапі?».

12:00 Чт 07.12.23 5466

Законодавство

Одну кваліфікаційну вимогу до адвокатів пропонують уточнити

Ступінь вищої освіти для осіб, які мають право здійснювати адвокатську діяльність, хочуть уточнити. Аби привести дефініцію «вища освіта» у відповідність до чинного Закону «Про вищу освіту».

11:18 Чт 07.12.23 9465

Навчання

Як стати юристом на Кіпрі розповіла представник НААУ (відео)

Професія юриста на Кіпрі є ключовим компонентом економіки та суспільства країни. Аби стати там юристом, необхідно закінчити програму отримання диплому, скласти іспит на адвокатуру, а потім пройти навчання під наглядом практикуючого юриста.

15:00 Ср 06.12.23 6824

Cудова практика

Як стягнути моральну шкоду за публікацію ЗМІ персональних даних…

Нещодавно адвокат, фотографію якого з персональними даними оприлюднило популярне видання, виграв судовий спір. Медіа, дії якого були визнані протиправними, зобов’язали сплатити моральну шкоду та відшкодувати витрати на правничу допомогу та судовий збір.

17:50 Вт 05.12.23 5749

Навчання

Юрист у США з ліцензією та без: поради для українських адвокатів

Стати юристом (або адвокатом, що у Сполучених Штатах Америки є синонімічним поняттям) – це завдання надзвичайної складності. Виключень не роблять нікому. Навіть українцям, які перебувають у США із 24 лютого 2022 року.

17:45 Пн 04.12.23 7072

Вестник:№11 листопад 2023 - Вісник;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл