"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
Відновлення е-декларування: у НААУ підготували посібник для декларантів

Процедури фінансового контролю, які раніше були зупинені на час воєнного стану, у жовтні були відновлені. Що у зв’язку із цим слід мати на увазі декларантам?
Відмінності між старим і новим порядком дослідила голова Комітету НААУ з питань правового регулювання органів місцевого самоврядування Віра Козіна та виклала поради для декларантів в окремому посібнику.
Йдеться про Закон № 3384-IX «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану».
ТОП-8 особливостей нової процедури декларування:
1.Щорічні декларації за 2021-2022 звітні періоди мають бути подані до 31 січня 2024 року;
2.Уточнено перелік посадових осіб юридичних осіб публічного права – тепер до цієї категорії віднесено топ-посадовців та усунуто будь-які суперечності з приводу того, хто у державних чи комунальних підприємствах, установах та організаціях підпадає під дію антикорупційного законодавства.
3.Додано нових суб’єктів декларування, зокрема:
- особовий склад штатних військово-лікарських комісій;
- голів та членів лікарсько-консультативних і медико-соціальних експертних комісій, позаштатних постійно діючих військово-лікарських і лікарсько-льотних комісій;
4.Кардинально змінено підхід до визначення поняття «член сім’ї». Це стосується осіб, які не є подружжям або неповнолітніми дітьми суб’єкта декларування;
5.Збільшено вартість подарунків, які можна отримувати у межах загальновизнаного уявлення про гостинність. Так, вартість відповідного подарунку, що отримується одноразово, тепер може сягати двох прожиткових мінімумів (був один), а сукупна вартість таких подарунків, отриманих від однієї особи (групи осіб) протягом року, не перевищує чотирьох прожиткових мінімумів (було два);
6.Виправлену декларацію можна подавати протягом тридцяти днів, замість семи, встановлених старими правилами. Також кількість коригувань тепер не обмежена, у той час як раніше система допускала тільки 3 виправлення на одну декларацію;
7.Доповнено перелік отриманих доходів суб’єкта декларування або членів його сім’ї, зокрема, аліментами, соціальними виплатами та субсидіями;
8.Під час дії воєнного стану суб’єкти декларування можуть скористатися правом не зазначати в декларації відомості про місцезнаходження (крім країни та регіону або іншої адміністративно-територіальної одиниці найвищого рівня, за наявності).
«Попри численні побоювання та міфи, якими був оточений процес відновлення е-декларування, оновлений Закон про запобігання корупції» став більше відповідати міжнародним стандартам і правилам, - говорить В.Козіна. – Зокрема, підсилено заходи, спрямовані на боротьбу з реальними загрозами та ризиками, одночасно з усуненням вимог, які, радше, слугували створенню певної статистики боротьби, аніж запобіганню порушень».
Аби першим отримувати новини адвокатури, підпишіться на канал Національної асоціації адвокатів України у Telegram.
Популярні новини

Різне
Адвокати підсумували тиждень захисту бізнесу велозаїздом
У НААУ завершили тиждень захисту бізнесу незвичним форматом. Після оприлюднення тематичних публікацій і проведення серії круглих столів про наслідки скасування Господарського кодексу адвокати зібралися на підсумкове засідання… у крос-кантрійних перегонах.

Дискусія
Чому в затримці формування КК ВККС адвокати вбачають загрозу…
Для України звичною стала практика, коли норми закону спершу приймаються, а потім нівелюються. Але коли реформа за реформою обирають взірців доброчесності, а їх «святість» порушує будь-які закони, логіка побудови карткового будиночку ламається вщент.

Дискусія
Експерти мають винятковий потенціал, який варто розвивати спільно…
Професії адвоката і експерта можуть і повинні розвиватися, навчаючись одна в одної, обмінюючись досвідом та кращими практиками. Разом ми зможемо побудувати сильну, незалежну та ефективну систему правосуддя, гідну європейської України.

Взаємодія
У вихідні не працюватимуть електронні судові сервіси
На суботу, 12 липня, заплановано глобальні роботи на інфраструктурі ДП «Інформаційні судові системи». У звʼязку із цим, в цей день з продовженням на 13 липня, можуть бути недоступні сервіси електронного суду, електронного кабінету та інші.

Дискусія
Як пережити скасування ГК без утрат — радили адвокати за круглим…
Що зміниться для бізнесу після скасування Господарського кодексу? Як тепер укладати договори, хто нестиме відповідальність, як захищати інтереси у спорах і чим компенсувати втрату спеціального регулювання?

Дискусія
Прозорі правила будівельної галузі: навіщо Україні Містобудівний…
Українське містобудівне законодавство залишається фрагментарним, суперечливим і непридатним до завдань відбудови. Тож ідея кодифікації викликає значний інтерес і серед юристів, і серед фахівців будівельної галузі.

Дискусія
Укріплення суверенітету країни потребує нової моделі формування…
Модель конкурсної комісії з добору членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів, запроваджена як антикризова, себе вичерпала. Бездіяльність ВРП щодо формування нового складу КК, відсутність відповідальності та наявні ознаки політичного впливу свідчать: повноваження мають бути передані безпосередньо законодавчо визначеним субʼєктам формування ВККС.

Законодавство
Аграрна підтримка не може зводитися до досягнення KPI – Комітет НААУ
Підміна державної аграрної політики орієнтацією на показники ігнорує реальні потреби сільського господарства в умовах війни.