Відновлення е-декларування: у НААУ підготували посібник для декларантів | НААУ

Відновлення е-декларування: у НААУ підготували посібник для декларантів

Видання
18:00 Чт 02.11.23 8553 Переглядів
Версія для друку

Процедури фінансового контролю, які раніше були зупинені на час воєнного стану, у жовтні були відновлені. Що у зв’язку із цим слід мати на увазі декларантам?

Відмінності між старим і новим порядком дослідила голова Комітету НААУ з питань правового регулювання органів місцевого самоврядування Віра Козіна та виклала поради для декларантів в окремому посібнику.

Йдеться про Закон № 3384-IX «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану».

ТОП-8 особливостей нової процедури декларування:

1.Щорічні декларації за 2021-2022 звітні періоди мають бути подані до 31 січня 2024 року;

2.Уточнено перелік посадових осіб юридичних осіб публічного права – тепер до цієї категорії віднесено топ-посадовців та усунуто будь-які суперечності з приводу того, хто у державних чи комунальних підприємствах, установах та організаціях підпадає під дію антикорупційного законодавства.

3.Додано нових суб’єктів декларування, зокрема:

  • особовий склад штатних військово-лікарських комісій;
  • голів та членів лікарсько-консультативних і медико-соціальних експертних комісій, позаштатних постійно діючих військово-лікарських і лікарсько-льотних комісій;

4.Кардинально змінено підхід до визначення поняття «член сім’ї». Це стосується осіб, які не є подружжям або неповнолітніми дітьми суб’єкта декларування;

5.Збільшено вартість подарунків, які можна отримувати у межах загальновизнаного уявлення про гостинність. Так, вартість відповідного подарунку, що отримується одноразово, тепер може сягати двох прожиткових мінімумів (був один), а сукупна вартість таких подарунків, отриманих від однієї особи (групи осіб) протягом року, не перевищує чотирьох прожиткових мінімумів (було два);

6.Виправлену декларацію можна подавати протягом тридцяти днів, замість семи, встановлених старими правилами. Також кількість коригувань тепер не обмежена, у той час як раніше система допускала тільки 3 виправлення на одну декларацію;

7.Доповнено перелік отриманих доходів суб’єкта декларування або членів його сім’ї, зокрема, аліментами, соціальними виплатами та субсидіями;

8.Під час дії воєнного стану суб’єкти декларування можуть скористатися правом не зазначати в декларації відомості про місцезнаходження (крім країни та регіону або іншої адміністративно-територіальної одиниці найвищого рівня, за наявності).

«Попри численні побоювання та міфи, якими був оточений процес відновлення е-декларування, оновлений Закон про запобігання корупції» став більше відповідати міжнародним стандартам і правилам, - говорить В.Козіна. – Зокрема, підсилено заходи, спрямовані на боротьбу з реальними загрозами та ризиками, одночасно з усуненням вимог, які, радше, слугували створенню певної статистики боротьби, аніж запобіганню порушень».

Аби першим отримувати новини адвокатури, підпишіться на канал Національної асоціації адвокатів України у Telegram.

Популярні новини

Анонс

Особливості трудового права ЄС розкриють українським адвокатам

8 березня 2024 року у НААУ відбудеться круглий стіл на тему «Трудове право ЄС: що потрібно знати українським адвокатам?».

15:57 Пт 01.03.24 2887

Законодавство

Адвокатів пропонують забронювати, – правки до проекту №10449

Народні депутати у поданих ними правках до проекту Закону про посилення мобілізації пропонують передбачити бронювання адвокатів. Мета – упередити зриви судових засідань.

11:19 Пт 01.03.24 4322

За кордоном

7 кроків до професії юриста у США (вебінар)

На відміну від нашої країни, юрист у Сполучених Штатах Америки – це адвокат, який отримав кваліфікацію для юридичної практики та надає консультації або здійснює представництво у судових справах.

10:21 Пт 01.03.24 3315

Анонс

Стартував конкурс з відбору адвокатів БПД у 17-ти регіонах України

Сьогодні, 1 березня, розпочався конкурс з відбору адвокатів, які залучаються до надання безоплатної вторинної правничої допомоги в сімнадяти регіонах України.

9:12 Пт 01.03.24 4489

Гарантії діяльності

Збої Електронного суду порушують конституційні гарантії, - НААУ

Останніми днями до Національної асоціації адвокатів України надходять численні повідомлення адвокатів про технічні збої в роботі підсистеми «Електронний суд». Зокрема, скарги стосуються неможливості авторизуватись в електронному кабінеті, що обмежує адвокатів у реалізації процесуальних прав, зокрема, подавати документи, брати участь у судових засіданнях в режимі відокоференції.

16:28 Чт 29.02.24 5509

Законодавство

Поняття колабораційної діяльності варто звузити, - думка

Основним критерієм злочинності діяння колабораціонізму має бути добровільність згоди на співпрацю з агресором. І, аби забезпечити справедливе правосуддя для людей з ТОТ, окрім примусу, законодавець має запровадити заходи заохочення.

15:12 Чт 29.02.24 4519

Самоврядування

Комітети НААУ звітують про роботу у 2023 році

З метою забезпечення реалізації функцій, покладених на Національну асоціацію адвокатів України профільним законом, при НААУ створюються і діють дорадчі органи – комітети. Чим вони займалися протягом 2023 року?

12:26 Чт 29.02.24 4993

Cудова практика

Фіксований гонорар: час робіт має значення при відшкодуванні витрат…

За порядком обчислення погодинна оплата послуг адвоката відрізняється від фіксованого розміру гонорару, де не враховуються фактичні витрати часу. Однак в обох випадках вони беруться до уваги при вирішенні питання відшкодування витрат на правничу допомогу.

11:13 Чт 29.02.24 4253

Вестник:№1-2 січень-лютий 2024 - Вісник;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл