Відновлення е-декларування: у НААУ підготували посібник для декларантів | НААУ

"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням

Відновлення е-декларування: у НААУ підготували посібник для декларантів

Видання
18:00 Чт 02.11.23 9072 Переглядів
Версія для друку

Процедури фінансового контролю, які раніше були зупинені на час воєнного стану, у жовтні були відновлені. Що у зв’язку із цим слід мати на увазі декларантам?

Відмінності між старим і новим порядком дослідила голова Комітету НААУ з питань правового регулювання органів місцевого самоврядування Віра Козіна та виклала поради для декларантів в окремому посібнику.

Йдеться про Закон № 3384-IX «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану».

ТОП-8 особливостей нової процедури декларування:

1.Щорічні декларації за 2021-2022 звітні періоди мають бути подані до 31 січня 2024 року;

2.Уточнено перелік посадових осіб юридичних осіб публічного права – тепер до цієї категорії віднесено топ-посадовців та усунуто будь-які суперечності з приводу того, хто у державних чи комунальних підприємствах, установах та організаціях підпадає під дію антикорупційного законодавства.

3.Додано нових суб’єктів декларування, зокрема:

  • особовий склад штатних військово-лікарських комісій;
  • голів та членів лікарсько-консультативних і медико-соціальних експертних комісій, позаштатних постійно діючих військово-лікарських і лікарсько-льотних комісій;

4.Кардинально змінено підхід до визначення поняття «член сім’ї». Це стосується осіб, які не є подружжям або неповнолітніми дітьми суб’єкта декларування;

5.Збільшено вартість подарунків, які можна отримувати у межах загальновизнаного уявлення про гостинність. Так, вартість відповідного подарунку, що отримується одноразово, тепер може сягати двох прожиткових мінімумів (був один), а сукупна вартість таких подарунків, отриманих від однієї особи (групи осіб) протягом року, не перевищує чотирьох прожиткових мінімумів (було два);

6.Виправлену декларацію можна подавати протягом тридцяти днів, замість семи, встановлених старими правилами. Також кількість коригувань тепер не обмежена, у той час як раніше система допускала тільки 3 виправлення на одну декларацію;

7.Доповнено перелік отриманих доходів суб’єкта декларування або членів його сім’ї, зокрема, аліментами, соціальними виплатами та субсидіями;

8.Під час дії воєнного стану суб’єкти декларування можуть скористатися правом не зазначати в декларації відомості про місцезнаходження (крім країни та регіону або іншої адміністративно-територіальної одиниці найвищого рівня, за наявності).

«Попри численні побоювання та міфи, якими був оточений процес відновлення е-декларування, оновлений Закон про запобігання корупції» став більше відповідати міжнародним стандартам і правилам, - говорить В.Козіна. – Зокрема, підсилено заходи, спрямовані на боротьбу з реальними загрозами та ризиками, одночасно з усуненням вимог, які, радше, слугували створенню певної статистики боротьби, аніж запобіганню порушень».

Аби першим отримувати новини адвокатури, підпишіться на канал Національної асоціації адвокатів України у Telegram.

Популярні новини

Не завдає синців: адвокатам розповіли, як розпізнати абʼюз

Навчання

Не завдає синців: адвокатам розповіли, як розпізнати абʼюз

Під час війни адвокатам доводиться боротися за власну психічну рівновагу. Постійний тиск, емоційне вигорання, токсичне середовище — усе це створює ґрунт для появи аб’юзивної поведінки як у приватному житті, так і в професійному.

14:26 Пн 07.04.25 564
Трудові спори у 2025 році: огляд судової практики

Cудова практика

Трудові спори у 2025 році: огляд судової практики

В разі незгоди працівника про переведення його в іншу місцевість, на території якої не тривали активні бойові дії, зі збереженням зарплати та компенсацією за переїзд, то підприємство має право звільнити цього працівника.

12:41 Пн 07.04.25 334
Роль адвокатури в інформаційній безпеці країни обговорили за круглим столом

Дискусія

Роль адвокатури в інформаційній безпеці країни обговорили за…

У сучасних умовах війни дезінформація стала одним із ключових інструментів впливу, який використовується для дестабілізації ситуації в країні, дискредитації інституцій, зокрема і адвокатури, та маніпулювання громадською думкою.

16:24 Пт 04.04.25 394
Примусова евакуація дітей: чим має займатися Нацполіція?

Законодавство

Примусова евакуація дітей: чим має займатися Нацполіція?

На законодавчому рівні сьогодні не визначено чіткого порядку і повноважень органів влади для проведення примусової евакуації дітей із зон бойових дій. А це ускладнює захист їхнього життя в умовах воєнного стану.

13:56 Пт 04.04.25 289
Коли вирок чекає на захисника: в США засуджений відтермінував покарання через заміну адвоката

За кордоном

Коли вирок чекає на захисника: в США засуджений відтермінував…

Суд в Айові (США) відклав винесення вироку 35-річному Джароду Андерсону, якого суд присяжних визнав винним у вчиненні низки злочинів проти неповнолітньої, включаючи торгівлю людьми, сексуальне насильство та експлуатацію. Підставою рішення стала заява підсудного про конфлікт із адвокатами.

11:54 Пт 04.04.25 355
Як ідентифікувати пряму рекламу?

Законодавство

Як ідентифікувати пряму рекламу?

Після оновлення у 2023 році Закону «Про рекламу» практика його застосування виявила необхідність доопрацювання окремих положень. Зокрема, виникла потреба у чіткому відмежуванні поняття прямої реклами як окремої форми реклами.

11:23 Чт 03.04.25 392
Надсилання заяви на електронну пошту суду не є належною формою звернення, - ВС

Cудова практика

Надсилання заяви на електронну пошту суду не є належною формою…

Із запровадженням обов’язкових для адвокатів електронних кабінетів у Єдиній судовій інформаційно-комунікаційній системі існує дві форми подання процесуальних документів. Верховний Суд нагадав, що не кожен цифровий підпис і не кожне електронне звернення є належними.

10:57 Ср 02.04.25 1501
Тимчасовий захист, робота, навчання: що українцям варто знати про Францію та Британію

За кордоном

Тимчасовий захист, робота, навчання: що українцям варто знати про…

Яка процедура отримання статусу тимчасового захисту у Франції та Великій Британії? Коли можуть відмовити у його наданні та чи реально оскаржити таке рішення? Які є варіанти легалізації та зміни статусу? Що з працевлаштуванням, навчанням та бізнес-можливостями?

17:21 Вт 01.04.25 888

Вестник:№3 березень 2025 - Вісник;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл