До вивчення стану ефективності і доступності правосуддя долучаться адвокати з регіонів | НААУ

До вивчення стану ефективності і доступності правосуддя долучаться адвокати з регіонів

Дискусія
16:20 Пн 23.10.23 3656 Переглядів
Версія для друку

З чим сьогодні пов’язана тривалість розгляду справ у судах України? Чи є винними у цій проблемі адвокати, які подають «зайві» клопотання та відводи, а судді ніяк не можуть упоратися із ними? Наскільки правомірним є втручання суддів у компетенцію дисциплінарних органів адвокатури?

Відповіді на ці та інші питання ефективності і доступності правосуддя в Україні, а також можливі у зв’язку із цим проблеми, пов’язані із порушенням принципу незалежності адвокатури, обговорили члени Ради адвокатів України під час чергового засідання, що проходило 23 жовтня в режимі онлайн.

Голова НААУ, РАУ Лідія Ізовітова нагадала зміст проектів законів, що підготовлені та розглядаються сьогодні у зв’язку із протидією «зловживанням» адвокатами своїми процесуальними правами.

Зокрема, йдеться про проект Закону №5661 від 14.06.2021 «Про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо удосконалення окремих положень про судовий розгляд та досудове розслідування», а також законопроекти «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо постановлення судом вищої інстанції окремої ухвали» та «Про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України щодо постановлення слідчим суддею, судом окремої ухвали», підготовлені народним депутатом Денисом Масловим.

Загальною ідеєю, що об’єднує ці документи, є намагання покласти на суддів додаткові повноваження, пов’язані із установленням окремою ухвалою факту зловживань правами з наступним покаранням або передачею рішень для виконання дисциплінарними органами адвокатури (останні стають у такому випадку «статистами»).

Насправді проблема вбачається значно ширшою. А наслідком її викривленого розуміння обов’язково стане порушення принципу незалежності адвокатури. Суд не може бути органом, який здійснює дисциплінарне провадження щодо адвоката, бо оцінювати проступки адвокатів повинні лише квалфікаційно-дисциплінарні комісії адвокатури

Л.Ізовітова нагадала, що в НААУ, аби з’ясувати реальні причини проблем ефективності і доступності правосуддя, підготували низку запитань. Вона закликала представників регіонів України долучитися до цього опитування та поділитися власним баченням з урахуванням досвіду роботи в судах.

Аби першим отримувати новини адвокатури, підпишіться на канал Національної асоціації адвокатів України у Telegram.

Популярні новини

Анонс

Особливості трудового права ЄС розкриють українським адвокатам

8 березня 2024 року у НААУ відбудеться круглий стіл на тему «Трудове право ЄС: що потрібно знати українським адвокатам?».

15:57 Пт 01.03.24 2863

Законодавство

Адвокатів пропонують забронювати, – правки до проекту №10449

Народні депутати у поданих ними правках до проекту Закону про посилення мобілізації пропонують передбачити бронювання адвокатів. Мета – упередити зриви судових засідань.

11:19 Пт 01.03.24 4295

За кордоном

7 кроків до професії юриста у США (вебінар)

На відміну від нашої країни, юрист у Сполучених Штатах Америки – це адвокат, який отримав кваліфікацію для юридичної практики та надає консультації або здійснює представництво у судових справах.

10:21 Пт 01.03.24 3294

Анонс

Стартував конкурс з відбору адвокатів БПД у 17-ти регіонах України

Сьогодні, 1 березня, розпочався конкурс з відбору адвокатів, які залучаються до надання безоплатної вторинної правничої допомоги в сімнадяти регіонах України.

9:12 Пт 01.03.24 4466

Гарантії діяльності

Збої Електронного суду порушують конституційні гарантії, - НААУ

Останніми днями до Національної асоціації адвокатів України надходять численні повідомлення адвокатів про технічні збої в роботі підсистеми «Електронний суд». Зокрема, скарги стосуються неможливості авторизуватись в електронному кабінеті, що обмежує адвокатів у реалізації процесуальних прав, зокрема, подавати документи, брати участь у судових засіданнях в режимі відокоференції.

16:28 Чт 29.02.24 5477

Законодавство

Поняття колабораційної діяльності варто звузити, - думка

Основним критерієм злочинності діяння колабораціонізму має бути добровільність згоди на співпрацю з агресором. І, аби забезпечити справедливе правосуддя для людей з ТОТ, окрім примусу, законодавець має запровадити заходи заохочення.

15:12 Чт 29.02.24 4498

Самоврядування

Комітети НААУ звітують про роботу у 2023 році

З метою забезпечення реалізації функцій, покладених на Національну асоціацію адвокатів України профільним законом, при НААУ створюються і діють дорадчі органи – комітети. Чим вони займалися протягом 2023 року?

12:26 Чт 29.02.24 4972

Cудова практика

Фіксований гонорар: час робіт має значення при відшкодуванні витрат…

За порядком обчислення погодинна оплата послуг адвоката відрізняється від фіксованого розміру гонорару, де не враховуються фактичні витрати часу. Однак в обох випадках вони беруться до уваги при вирішенні питання відшкодування витрат на правничу допомогу.

11:13 Чт 29.02.24 4247

Вестник:№1-2 січень-лютий 2024 - Вісник;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл