Передача БЕБ справ про шахрайство у банківській сфері недоцільна, - Комітет НААУ | НААУ

Передача БЕБ справ про шахрайство у банківській сфері недоцільна, - Комітет НААУ

Законодавство
10:31 Чт 28.09.23 11109 Переглядів
Версія для друку

Аби покращити статистику розкриття злочинів, пов’язаних із шахрайськими схемами викрадення коштів з банківських рахунків, Верховній Раді пропонують унести деякі зміни до КПК та інших законів. Втім, ці зміни навряд позитивно позначаться на якості розслідувань.

Такого висновку дійшли у Комітеті Національної асоціації адвокатів України з питань кримінального права та процесу, проаналізувавши проект Закону №9595 від 09.08.2023.

Зокрема, документом пропонується змінити підслідність детективів органів Бюро економічної безпеки України. Їм хочуть додати досудове розслідування кримінальних правопорушень, передбачених статтею 190 Кримінального кодексу України (якщо предметом є шахрайство, пов’язане із фінансовими операціями з використанням платіжної картки або її реквізитів, що не ініційовані або не підтверджені її власником, списанням коштів з банківських рахунків за допомогою систем дистанційного банківського обслуговування).

У НААУ звернули увагу на те, що БЕБ є центральним органом виконавчої влади, на який покладаються завдання щодо протидії правопорушенням, що посягають на функціонування економіки держави (ч. 1 ст. 1 Закону «Про Бюро економічної безпеки України»). Відтак, компетенція бюро спрямована в першу чергу на запобігання і протидію правопорушенням у сферах економіки, де прямо чи опосередковані державні інтереси. Але шахрайство у банківській сфері, хоч і є посяганнями на економічні інтереси, все ж більшим чином зачіпає інтереси фізичних осіб і рідше – юридичних осіб приватного права.

Крім того, зміна підсудності матиме наслідком ускладнення доступу до детектива. Адже потерпілі від шахрайства проживають в усіх населених пунктах України, в тому числі, в сільській місцевості, на прифронтових територіях. Проте територіальні управління БЕБ наразі створені лише у восьми регіонах України, на відміну від підрозділів Нацполіції, які сьогодні розслідують ці злочини.  

Тож додаткове навантаження детективів БЕБ невластивою їм компетенцією, переконані в НААУ, навряд призведе до покращення швидкості та якості розслідувань шахрайства у банківській сфері. Про недоцільність прийняття законопроекту поінформовано Комітет Верховної Ради з питань правоохоронної діяльності.

Популярні новини

Навчання

На що українському адвокату можна розраховувати в Ізраїлі

Як і в інших країнах, в Ізраїлі український адвокат може претендувати на статус іноземного юриста. Для цього доведеться зібрати пакет документів і скласти іспит з етики. Стати повноцінним адвокатом буде набагато складніше.

16:40 Пт 08.12.23 3638

Анонс

Адвокатам розкажуть, як розширити можливості молодих юристів у…

14 грудня 2023 року у НААУ відбудеться вебінар на тему «Акселератор визнання: розширення можливостей молодих юристів у рейтингах», ініційований Молодіжним Комітетом НААУ - UNBA NextGen спільно з European Young Bar Association (EYBA).

15:15 Пт 08.12.23 3673

Дискусія

Не зловживання правами, а неналежне виконання обов’язків: думка…

В багатьох випадках адвокати у кримінальних процесах на голову вище деяких слідчих і прокурорів. Ставляться такі питання, на які практика сторони обвинувачення не може знайти відповідей.

13:40 Пт 08.12.23 4010

Анонс

Проблеми експертиз з установлення шкоди довкіллю обговорять…

У рамках тижня довкілевого права 11 грудня 2023 року відбудеться круглий стіл на тему «Інститут судових експертиз щодо кримінальних правопорушень у сфері охорони довкілля: що не так із експертизами на досудовому етапі?».

12:00 Чт 07.12.23 5382

Законодавство

Одну кваліфікаційну вимогу до адвокатів пропонують уточнити

Ступінь вищої освіти для осіб, які мають право здійснювати адвокатську діяльність, хочуть уточнити. Аби привести дефініцію «вища освіта» у відповідність до чинного Закону «Про вищу освіту».

11:18 Чт 07.12.23 9372

Навчання

Як стати юристом на Кіпрі розповіла представник НААУ (відео)

Професія юриста на Кіпрі є ключовим компонентом економіки та суспільства країни. Аби стати там юристом, необхідно закінчити програму отримання диплому, скласти іспит на адвокатуру, а потім пройти навчання під наглядом практикуючого юриста.

15:00 Ср 06.12.23 6741

Cудова практика

Як стягнути моральну шкоду за публікацію ЗМІ персональних даних…

Нещодавно адвокат, фотографію якого з персональними даними оприлюднило популярне видання, виграв судовий спір. Медіа, дії якого були визнані протиправними, зобов’язали сплатити моральну шкоду та відшкодувати витрати на правничу допомогу та судовий збір.

17:50 Вт 05.12.23 5745

Навчання

Юрист у США з ліцензією та без: поради для українських адвокатів

Стати юристом (або адвокатом, що у Сполучених Штатах Америки є синонімічним поняттям) – це завдання надзвичайної складності. Виключень не роблять нікому. Навіть українцям, які перебувають у США із 24 лютого 2022 року.

17:45 Пн 04.12.23 7071

Вестник:№11 листопад 2023 - Вісник;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл