Сексуальне насильство не здолати змінами до КК, - висновок Комітету НААУ | НААУ

Сексуальне насильство не здолати змінами до КК, - висновок Комітету НААУ

Законодавство
14:00 Пн 25.09.23 7802 Переглядів
Версія для друку

Посилення на законодавчому рівні умов покарання за вчинення злочинів проти статевої свободи та статевої недоторканості особи (ст.ст. 152 – 156, 156-1 Кримінального кодексу) не поверне довіру постраждалої особи до справедливого покарання винних.

На це звернув увагу Комітет НААУ з питань кримінального права та процесу, аналізуючи проект Закону від 08.08.2023 №9588 «Про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо невідворотності відповідальності за деякі кримінальні правопорушення проти статевої свободи та статевої недоторканості особи».

Документом пропонується унеможливити застосування пом’якшувальних обставин та звільнення від відбування покарання з випробуванням для суб’єктів, які вчинили такі злочини. Необхідність ухвалення закону автори пояснюють тим, що на практиці це призводить до недовіри постраждалої особи до справедливого покарання винних та небажання заявляти про вчинене кримінальне правопорушення.

Водночас, звертають увагу у НААУ, необхідність посилення санкцій або встановлення заборони на застосування інституту звільнення від відбування покарання з випробуванням (ст. 75 КК) зазвичай пов’язана зі зростанням кількості вчинюваних кримінальних правопорушень. Однак аналіз статистичних даних засвідчує, що кількість кримінальних правопорушень проти статевої свободи та статевої недоторканості особи в Україні в останні роки майже не змінюється.

Крім того, на практиці суди вкрай рідко застосовують звільнення від відбування покарання з випробуванням у справах про такі злочини. І в таких випадках суд завжди повністю покладається на позицію потерпілого.

До того ж не слід забувати, що дотримання закону громадянами забезпечується не лише суворістю покарання, а й невідворотністю кримінальної відповідальності. У зв’язку із цим відновлення довіри постраждалої особи до справедливості пов´язано не з посиленням кримінальної відповідальності за аналізовані кримінальні правопорушення, а з ефективною діяльністю органів правопорядку та суду.

Зважаючи на це, Комітет НААУ з питань кримінального права та процесу рекомендував відхилити проект Закону від 08.08.2023 №9588.

Повний текст зауважень і пропозицій, спрямованих до Комітету Верховної Ради з питань правоохоронної діяльності, можна переглянути за посиланням.

Популярні новини

Дискусія

Стан енергетичної спроможності країни: чого очікувати бізнесу

Незважаючи на всі намагання держави зменшити дефіцит електроенергії, сподіватися бізнесу на покращення ситуації поки не варто.

10:31 Пт 26.07.24 1857

Дискусія

Проблеми захисту персональних даних в умовах воєнного стану…

В умовах воєнного стану особливої актуальності набуло питання уточнення даних про військовозобов'язаних. Адже держава повинна мати актуальну інформацію про мобілізаційний резерв. Водночас, цей процес супроводжується виникненням правових проблем.

13:28 Чт 25.07.24 3140

Анонс

Розпочато реєстрацію на Форум ім. Й.Бронза

23 серпня в Одесі відбудеться Форум з кримінального права та процесу імені Йосипа Бронза. Відкрито реєстрацію на захід.

15:39 Ср 24.07.24 4549

Cудова практика

Автоматичне продовження тримання під вартою порушує право на…

Конституцією не визначено можливості обмеження права на свободу та особисту недоторканність, права на судовий захист, презумпції невинуватості та права на захист. Відтак, норма ч. 6 ст. 615 КПК про можливість автоматичного (без рішення суду) продовження тримання під вартою суперечить Основному Закону.

11:42 Ср 24.07.24 4807

Навчання

Інхаус або зовнішній консультант: що молодому юристу варто знати?

Куди молодому правнику краще йти працювати: до юридичної фірми чи на підприємство? Як визначитися з пріоритетами, реально оцінити свої можливості та максимально ефективно використати набуті знання?

16:24 Вт 23.07.24 6254

Дискусія

Уточнення військово-облікових даних: спірні питання обговорили…

16 липня сплив установлений законом 60-денний термін, протягом якого громадяни України мали стати на військовий облік або уточнити свої військово-облікові дані. Напередодні в НААУ обговорювали повʼязані із цим проблемні питання.

15:57 Чт 18.07.24 13690

Взаємодія

У Раді Європи підтримують розвиток НААУ

Офіс Ради Європи в Україні надаватиме всіляку підтримку розвитку Національної асоціації адвокатів України та її ініціативам на користь українського суспільства.

11:13 Ср 17.07.24 11034

Дискусія

Як компенсувати нестачу кадрів в будівельній сфері пояснив голова…

В Україні простежується дефіцит кадрів у будівельній сфері, який нині становить близько 40 %. Згідно з даними Конфедерації роботодавців України, за два роки кількість офіційно зареєстрованих працівників у будівельному секторі скоротилася на 25,4 %, до майже 300 тисяч людей. Будівельні компанії вимушені залучати до роботи іноземні кадри.

11:16 Вт 16.07.24 11074

Вестник:№ 6 червень 2024 -;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл