Тимчасовий захист у країнах ЄС: права та обов’язки українців (відео) | НААУ

Тимчасовий захист у країнах ЄС: права та обов’язки українців (відео)

Дискусія
16:22 Пт 22.09.23 2601 Переглядів
Версія для друку

Статус тимчасового захисту в країнах ЄС надає можливість українцям проживати, отримувати соціальну і медичну допомогу, освіту для дітей та доступ до ринку праці без попереднього отримання робочої візи. Разом з тим цей статус викликає значну кількість питань, які стосуються роботи, оподаткування та соціального захисту.

Особливості статусу тимчасового захисту дослідили у НААУ під час круглого столу на тему «Права українців, які отримали тимчасовий захист в країнах ЄС».

Після початку повномасштабної війни понад 5 мільйонів українців знайшли прихисток за кордоном. Проте кожна країна ЄС має власну правову систему та порядок регулювання різних сфер суспільного життя.

У межах круглого столу спікери дослідили особливості правового регулювання статусу тимчасового захисту українців на прикладі Республіки Польща, Угорщини, Шотландії, Чеської Республіки та Республіки Кіпр. Зокрема, були розкриті питання щодо порядку надання фінансової допомоги, порядку організації праці для українців, а також проблемні питання трудових відносин, що збереглися в Україні: порядок надання відпустки, можливість працювати дистанційно та правила призупинення дії трудових договорів.

Спікери не залишили й осторонь питання щодо трудових прав державних службовців, які перебувають під тимчасовим захистом у країнах ЄС, і питання зарахування страхового стажу, набутого за кордоном, для призначення пенсії.

Голова Комітету НААУ з питань трудового права, представник НААУ в Республіці Кіпр Вікторія Поліщук розповіла про тонкощі регулювання статусу тимчасового захисту на Кіпрі.

Юрист у Республіці Кіпр Анна Сидорець розкрила особливості працевлаштування українців, які мають тимчасовий захист, а також порядок відкриття підприємницької діяльності та сплати податків.

Представник НААУ в Шотландії, Сполученому Королівстві Великої Британії та Північної Ірландії Олександр Черних акцентував увагу на відмінностях британської «української схеми» від європейських аналогічних програм, а також на трудових правах, праві на освіту та медичне обслуговування. Зупинився також на податкових питаннях і питаннях релокації бізнесу до Сполученого Королівства.

Член Центру трудового права і соціального забезпечення ВША НААУ Наталія Кохан розповіла про особливості та порядок забезпечення українцям тимчасового захисту у Чеській Республіці, розтлумачила нове правове явище «вразливі особи». Вказала на те, що українці, які користуються статусом тимчасового захисту, практично однаковою мірою наділені правом на доступ до ринку праці та можуть бути включені до реєстру осіб, які шукають роботу на рівні з громадянами Чеської Республіки. Звернула увагу на те, що реалізація права на працю може відбуватися шляхом укладення одного з договорів: Pracovní smlouva, Dohoda o pracovní činnocti (DPČ), Dohoda o provedení práce (DPP).

Представник НААУ в Угорщині Віктор Ясевін розповів про особливості працевлаштування, освіту, житло та порядок отримання документів для українців, які шукають прихисток в Угорщині.

Член Ради Комітету НААУ з питань трудового права Наталія Кайда у своїй доповіді наголосила на особливостях регулювання праці державних службовців, які перебувають за межами України.

Представник НААУ в Республіці Польща Ірина Василик розповіла про правове становище українських громадян у Республіці Польща. У першу чергу звернула увагу на «Закон про допомогу громадянам України у зв'язку із збройним конфліктом на території їхньої держави» від 12 березня 2023 року, який регулює правове становище українців у Польщі.

На завершення заходу член Центру трудового права і соціального забезпечення ВША НААУ Ірина Подкопаєва відзначила проблемні моменти зарахування страхового стажу для нарахування пенсій в Україні.

Популярні новини

Навчання

На що українському адвокату можна розраховувати в Ізраїлі

Як і в інших країнах, в Ізраїлі український адвокат може претендувати на статус іноземного юриста. Для цього доведеться зібрати пакет документів і скласти іспит з етики. Стати повноцінним адвокатом буде набагато складніше.

16:40 Пт 08.12.23 3750

Анонс

Адвокатам розкажуть, як розширити можливості молодих юристів у…

14 грудня 2023 року у НААУ відбудеться вебінар на тему «Акселератор визнання: розширення можливостей молодих юристів у рейтингах», ініційований Молодіжним Комітетом НААУ - UNBA NextGen спільно з European Young Bar Association (EYBA).

15:15 Пт 08.12.23 3784

Дискусія

Не зловживання правами, а неналежне виконання обов’язків: думка…

В багатьох випадках адвокати у кримінальних процесах на голову вище деяких слідчих і прокурорів. Ставляться такі питання, на які практика сторони обвинувачення не може знайти відповідей.

13:40 Пт 08.12.23 4121

Анонс

Проблеми експертиз з установлення шкоди довкіллю обговорять…

У рамках тижня довкілевого права 11 грудня 2023 року відбудеться круглий стіл на тему «Інститут судових експертиз щодо кримінальних правопорушень у сфері охорони довкілля: що не так із експертизами на досудовому етапі?».

12:00 Чт 07.12.23 5494

Законодавство

Одну кваліфікаційну вимогу до адвокатів пропонують уточнити

Ступінь вищої освіти для осіб, які мають право здійснювати адвокатську діяльність, хочуть уточнити. Аби привести дефініцію «вища освіта» у відповідність до чинного Закону «Про вищу освіту».

11:18 Чт 07.12.23 9501

Навчання

Як стати юристом на Кіпрі розповіла представник НААУ (відео)

Професія юриста на Кіпрі є ключовим компонентом економіки та суспільства країни. Аби стати там юристом, необхідно закінчити програму отримання диплому, скласти іспит на адвокатуру, а потім пройти навчання під наглядом практикуючого юриста.

15:00 Ср 06.12.23 6852

Cудова практика

Як стягнути моральну шкоду за публікацію ЗМІ персональних даних…

Нещодавно адвокат, фотографію якого з персональними даними оприлюднило популярне видання, виграв судовий спір. Медіа, дії якого були визнані протиправними, зобов’язали сплатити моральну шкоду та відшкодувати витрати на правничу допомогу та судовий збір.

17:50 Вт 05.12.23 5749

Навчання

Юрист у США з ліцензією та без: поради для українських адвокатів

Стати юристом (або адвокатом, що у Сполучених Штатах Америки є синонімічним поняттям) – це завдання надзвичайної складності. Виключень не роблять нікому. Навіть українцям, які перебувають у США із 24 лютого 2022 року.

17:45 Пн 04.12.23 7072

Вестник:№11 листопад 2023 - Вісник;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл