Захист прав адвокатів очолив Євген Солодко
Головою Комітету Національної асоціації адвокатів України із захисту прав адвокатів та гарантій адвокатської діяльності призначено адвоката, заслуженого юриста України Євгена Солодка.
Відповідне розпорядження підписала голова НААУ, РАУ Лідія Ізовітова сьогодні, 18 вересня.
Є.Солодко здобув юридичну освіту в Київському національному університеті ім. Т.Шевченка. Надання правничої допомоги він розпочав у 1992 році, паралельно займався науковою та викладацькою діяльністю на юридичному факультеті КНУ. З 1999 по 2004 рік очолював аналітично-правовий департамент Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва. З 2005 року практикує у кримінальному праві.
Євген є членом Комітету захисту прав адвокатів та гарантій адвокатської діяльності з моменту його утворення у 2013 році. З 2019-го – заступник голови.
Нагадаємо, основною метою діяльності комітету є захист професійних та інших прав адвокатів, сприяння забезпеченню гарантій адвокатської діяльності та необхідних умов для ефективного та якісного виконання адвокатами своїх професійних обов’язків.
Є.Солодко замінив на посаді Володимира Клочкова, який керував цим напрямом діяльності НААУ з 2021 року. За цей час представники комітету з метою захисту прав адвокатів та гарантій діяльності здійснили 254 виїзди на слідчі дії та опрацювали 249 звернень колег про порушення їхніх професійних прав.
«На Комітет покладено чимало завдань, вирішення яких потребує кваліфікованого та оперативного занурення у роботу фахівців, іноді в режимі 24/7. Зрозуміло, що організація цього процесу забирає час та сили, відволікає від адвокатської практики. Тому на прохання Володимира, який сьогодні має значне професійне навантаження із забезпечення захисту у кримінальних справах, ми провели ротацію, – прокоментувала Л.Ізовітова. - Ми вдячні пану Клочкову за його наполегливість, активну позицію, принциповість та відповідальний підхід до роботи. І маємо надію, що Євген Солодко утвердить неформальний девіз комітету: «Захист адвокатів – передусім».
Популярні новини
Навчання
Як адвокату не згоріти на роботі: психологиня поділилася порадами
Війна та пов'язані з нею виклики значно посилили психологічне навантаження на адвокатів. Вони щодня стикаються з людським горем, невизначеністю та стресом. Не дивно, що статистика свідчить про високий рівень емоційного вигорання захисників прав людини.
Законодавство
Хто визначатиме доброчесність голови АРМА і за якими критеріями?
Непрозорі вимоги, підходи та механізми відбору кандидатів на посади голови та працівників Агентства з розшуку та менеджменту активів несуть у собі корупційні ризики.
Дискусія
Пріоритетне право на опіку: новий крок до захисту прав дітей і…
Запровадження механізмів завчасного визначення майбутніх опікунів забезпечить реалізацію прав та інтересів дітей, які залишилися без батьківського піклування, а також повнолітніх осіб, які можуть втратити дієздатність внаслідок психічних розладів чи інших обставин.
Законодавство
Втручання у діяльність адвоката: 5 аргументів «за» деталізацію…
Національна асоціація адвокатів України висловила підтримку проекту Закону № 12320 від 16.12.2024 про внесення змін до КУпАП, КК та КПК щодо забезпечення дотримання гарантій адвокатської діяльності».
Самоврядування
Сьогодні останній день сплати адвокатами внеску за 2025 рік
Згідно з п.2.5 Положення про внески на забезпечення реалізації адвокатського самоврядування, затвердженого рішенням Ради адвокатів України від 03.02.2017 №4, адвокати сплачують щорічні внески до 31 січня поточного року. Порушення порядку та строків сплати внесків є невиконанням рішення органу адвокатського самоврядування та відповідно вважається дисциплінарним проступком.
Законодавство
Рішення прийматиме управитель, а відповідатиме - власник…
З прийняттям арештованих активів в управління до управителя не мають переходити зобов’язання власника активів, які пов’язані зі здійсненням ним права власності.
Дискусія
Звільнення, переведення, перевірки: що змінилось у трудовому праві
Воєнний стан, який триває у країні вже майже три роки, суттєво вплинув на організацію трудових відносин, які законодавцю довелося адаптувати до нових умов. Але практику застосування нових законів безумовно формують суди.
Законодавство
Поняття сталкінгу має бути юридично визначеним, - Комітет НААУ
Запровадження в Україні кримінальної відповідальності за незаконне переслідування (сталкінг) має на меті імплементацію відповідних положень Стамбульської конвенції. Втім, пропонована диспозиція нової статті Кримінального кодексу містить деякі юридичні вади.