Захист прав адвокатів очолив Євген Солодко
Головою Комітету Національної асоціації адвокатів України із захисту прав адвокатів та гарантій адвокатської діяльності призначено адвоката, заслуженого юриста України Євгена Солодка.
Відповідне розпорядження підписала голова НААУ, РАУ Лідія Ізовітова сьогодні, 18 вересня.
Є.Солодко здобув юридичну освіту в Київському національному університеті ім. Т.Шевченка. Надання правничої допомоги він розпочав у 1992 році, паралельно займався науковою та викладацькою діяльністю на юридичному факультеті КНУ. З 1999 по 2004 рік очолював аналітично-правовий департамент Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва. З 2005 року практикує у кримінальному праві.
Євген є членом Комітету захисту прав адвокатів та гарантій адвокатської діяльності з моменту його утворення у 2013 році. З 2019-го – заступник голови.
Нагадаємо, основною метою діяльності комітету є захист професійних та інших прав адвокатів, сприяння забезпеченню гарантій адвокатської діяльності та необхідних умов для ефективного та якісного виконання адвокатами своїх професійних обов’язків.
Є.Солодко замінив на посаді Володимира Клочкова, який керував цим напрямом діяльності НААУ з 2021 року. За цей час представники комітету з метою захисту прав адвокатів та гарантій діяльності здійснили 254 виїзди на слідчі дії та опрацювали 249 звернень колег про порушення їхніх професійних прав.
«На Комітет покладено чимало завдань, вирішення яких потребує кваліфікованого та оперативного занурення у роботу фахівців, іноді в режимі 24/7. Зрозуміло, що організація цього процесу забирає час та сили, відволікає від адвокатської практики. Тому на прохання Володимира, який сьогодні має значне професійне навантаження із забезпечення захисту у кримінальних справах, ми провели ротацію, – прокоментувала Л.Ізовітова. - Ми вдячні пану Клочкову за його наполегливість, активну позицію, принциповість та відповідальний підхід до роботи. І маємо надію, що Євген Солодко утвердить неформальний девіз комітету: «Захист адвокатів – передусім».
Популярні новини
Війна
В.Гвоздій розповів фінським колегам про досвід діяльності…
Фінляндія, яка має близько 1300 км сухопутного кордону з Росією, у квітні 2023 року вступила до НАТО. Втім межування з агресивним сусідом очевидно залишає актуальними ризики конфлікту і навіть війни. Тому фінські адвокати цікавляться досвідом українських колег з організації роботи в умовах воєнного стану.
Доступ до професії
Освітянам і студентам розповіли про становлення та традиції…
Науково-методичний Центр досліджень адвокатури і права НААУ розпочав співпрацю з Національною академією педагогічних наук України. Першим спільним заходом двох інституцій став вебінар для викладачів та студентів.
Самоврядування
Як має діяти КДКА, якщо суд скасував її рішення у дисциплінарній…
Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури регіону продовжує розглядати дисциплінарну скаргу після скасування судом рішення КДКА по суті дисциплінарної справи, якщо рішення про порушення дисциплінарної справи стосовно адвоката є діючим.
Дискусія
Інструменти розшуку активів у цифрову епоху обговорили експерти
Іноді фото улюбленого собаки, розміщене у соцмережі, може дати зачіпку для виявлення прихованих активів недобросовісного боржника. А для ефективного стягнення необхідний доступ до відповідних реєстрів та баз даних країн ЄС.
Cудова практика
За подачу однотипних заяв суд може накласти штраф – нагадали у ГСК
Синхронна подача однотипних заяв як однією особою, так і від імені різних осіб, можуть визнаватися зловживанням процесуальними правами, із притягненням винних осіб до відповідальності у вигляді штрафу.
За кордоном
Як українському адвокату почати практику у Чехії
Аби почати практикувати міжнародне право та право рідної країни у Чеській Республіці, українському адвокату необхідно набути статус іноземного адвоката в цій країні і потрапити до реєстру Асоціації адвокатів Чехії.
Війна
Захист прав осіб з інвалідністю під час мобілізації: адвокати…
Мобілізація осіб з інвалідністю проти їх волі та з порушенням установленого порядку звісно неприпустима. І хоча подальше звернення до суду забезпечує поновлення прав, утім це завжди зайві витрати часу, додатковий стрес та моральна шкода.
Дискусія
Чому українці побоюються штучного інтелекту пояснив експерт…
Попри швидкоплинність процесу розповсюдження штучного інтелекту в світі, в Україні більшість людей побоюються використовувати новітні технології на практиці. Це пов’язано необізнаністю та відсутністю правового регулювання використання ШІ.