У Молдові адвокати обговорили ризики професії | НААУ

У Молдові адвокати обговорили ризики професії

Гарантії діяльності
15:32 Пн 11.09.23 1290 Переглядів
Версія для друку

Днями у Кишиніві пройшла Міжнародна конференція Союзу адвокатів Республіки Молдова, в ході якої учасники з різних країн обговорили сучасні проблеми діяльності інституту адвокатури.

Участь у заході взяли представники Національної асоціації адвокатів України.

Під час виступу голова НААУ, РАУ Лідія Ізовітова зокрема звернула увагу на те, що в Україні під час воєнного стану особливо загострилася проблема порушення прав адвокатів та гарантій адвокатської діяльності: ігнорування засади конфіденційності, ототожнення адвоката з клієнтом, відсутність поваги до адвокатської таємниці, посягання на життя та здоров’я. В умовах війни суспільство не завжди поділяє захисної місії адвокатів, тож професія стає ризиковою. Тим не менш, інститут адвокатури непохитно відстоює конституційний принцип верховенства права і сподівається, що суспільство зрештою прийде до розуміння його цінності. В такій критичній ситуації особливого значення набуває підтримка колег та міжнародних партнерів.

Одна із сесій конференції була присвячена саме питанню ризиків адвокатської професії. Висвітлюючи проблему ототожнення в Україні адвоката з клієнтом, член Ради адвокатів України від Рівненської області Ганна Лазарчук розповіла про особливості захисту осіб, які підозрюються у воєнних злочинах та колабораційній діяльності.

«В суспільстві існує така думка: якщо ти захищаєш зрадника, то ти сам є зрадником. Саме через це деякі колеги відмовляються від захисту клієнтів, побоюючись за своє життя і життя близьких», - пояснила вона. – Непоодинокими є випадки вручення повісток адвокатам прямо під час проведення слідчих дій або судових засідань, з метою усунути незручного для слідства, занадто активного адвоката». РАУ розглянула більше десяти звернень колег на цю тему. «Але це лише ті, хто попри суспільний тиск не побоявся відкрито виступити та звернутися за допомогою. Насправді таких випадків значно більше», - зауважила Г.Лазарчук.

Крім проблем діяльності інституту, адвокати в Кишиніві також присвятили увагу аспектам цифровізації судочинства. Представник НААУ в Республіці Молдова Юрій Григоренко поділився з колегами досвідом діджиталізації в управлінні професійною організацією, що об’єднує всіх адвокатів України.

Зокрема, він розповів колегам про Єдиний реєстр адвокатів України, який за десять років існування став багатофункціональним сервісом для кожного адвоката, його візитівкою. Для професійного розвитку було створено онлайн-платформу Вищої школи адвокатури. Вона об’єднує чотирьох операторів підвищення кваліфікації, які організовують проведення більше двох тисяч заходів щороку.

Також Ю.Григоренко озвучив плани зі створення системи для параюристів, автоматизації процедури набуття права на заняття адвокатською діяльністю, впровадження нових ІТ-продуктів для покращення та спрощення операційних функцій офісу Національної асоціації адвокатів України, її комітетів та рад адвокатів регіонів, синхронізації системи «Електронний суд» з ЄРАУ. «Робота через Електронний суд сьогодні є чи не єдиною можливістю для адвокатів, що виїхали з України через війну, залишитися в професії, надавати правову допомогу та мати засоби для існування», - зауважив представник НААУ у Молдові.

Українська делегація окремо висловила слова вдячності за фінансову допомогу, яку отримала українська адвокатура, та за прихисток українців на території Молдови. «Дуже прошу про підтримку українських юристів на території Молдови, які залишились без роботи, - зазначила Л.Ізовітова. - Деякі з них продовжують виконувати свої професійні обов’язки онлайн (через нашу систему електронного суду). Інші могли б практикувати на вашій території за українським законодавством. Відповідні рекомендації у вересні минулого року підготувала Рада адвокатів та юридичних товариств Європи (CCBE)».

 

Популярні новини

Законодавство

Повноваження дізнавача мають враховувати форму досудового…

Кримінальний процесуальний кодекс дійсно потребує уточнення компетенції дізнавача, органу дізнання та керівника цього органу. Разом із тим їхні повноваження мають узгоджуватися із формою, в якій здійснюється розслідування кримінальних проступків.

9:49 Пт 12.07.24 950

Гарантії діяльності

Споживачів грантів забронювали. А як щодо адвокатів?

На тлі рішення Кабміну про визнання критично важливими громадських організацій, які є виконавцями проектів міжнародної допомоги на іноземні гранти, та бронювання від мобілізації усіх їхніх співробітників, залишається незрозумілою позиція Уряду з цього питання щодо адвокатів.

8:56 Пт 12.07.24 1332

Дискусія

Вибори у післявоєнний час: виклики організації обговорили в Острозі

У Національному університеті «Острозька академія» відбулася VII Міжнародна науково-практична конференція «Адміністративна юстиція в Україні: проблеми теорії та практики. Судовий захист політичних та громадянських прав і свобод у довоєнний, воєнний і післявоєнний час».

16:46 Чт 11.07.24 1958

Законодавство

Дезертирів звільнятимуть від відповідальності за двох умов

Законодавча ініціатива з упровадження механізмів звільнення військовослужбовців Збройних Сил від кримінальної відповідальності за вчинення військового кримінального правопорушення заслуговує на підтримку. Водночас, вона містить дискусійні положення.

15:58 Чт 11.07.24 2186

Видання

Бюлетень Комітету медичного і фармацевтичного права та біоетики…

Комітет медичного і фармацевтичного права та біоетики НААУ підготував бюлетень за квітень - червень 2024 року.

13:43 Ср 10.07.24 3639

БПД

Міністр юстиції Ізраїлю поставив під сумнів існування БПД у країні?

Ізраїльські адвокати мають представляти інтереси терористів «Нухби» (військово-морський підрозділ ХАМАСу) протягом періоду їх тримання під вартою. У звʼязку із цим судова адміністрація країни звернулася до Міністерства юстиції із вимогою переказати кошти на оплату послуг захисників.

12:58 Ср 10.07.24 3774

Законодавство

Створення системи військової юстиції: про особливий статус…

Розглядати адвокатуру як частину системи військової юстиції недоречно. Бо це суперечить основоположним принципам інституту, незалежного від держави.

11:11 Ср 10.07.24 3314

За кордоном

Про гроші в політиці в епоху глобалізації дискутували експерти

Гроші залишаються важливим ресурсом для політики та роботи з виборцями. Зі свого боку глобалізація та діджиталізація змінюють не тільки порядки проведення виборчих кампаній, а й те, як громадськість сприймає та контролює цей процес.

13:21 Вт 09.07.24 4430

Вестник:№ 6 червень 2024 -;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл