У Молдові адвокати обговорили ризики професії | НААУ

У Молдові адвокати обговорили ризики професії

Гарантії діяльності
15:32 Пн 11.09.23 843 Переглядів
Версія для друку

Днями у Кишиніві пройшла Міжнародна конференція Союзу адвокатів Республіки Молдова, в ході якої учасники з різних країн обговорили сучасні проблеми діяльності інституту адвокатури.

Участь у заході взяли представники Національної асоціації адвокатів України.

Під час виступу голова НААУ, РАУ Лідія Ізовітова зокрема звернула увагу на те, що в Україні під час воєнного стану особливо загострилася проблема порушення прав адвокатів та гарантій адвокатської діяльності: ігнорування засади конфіденційності, ототожнення адвоката з клієнтом, відсутність поваги до адвокатської таємниці, посягання на життя та здоров’я. В умовах війни суспільство не завжди поділяє захисної місії адвокатів, тож професія стає ризиковою. Тим не менш, інститут адвокатури непохитно відстоює конституційний принцип верховенства права і сподівається, що суспільство зрештою прийде до розуміння його цінності. В такій критичній ситуації особливого значення набуває підтримка колег та міжнародних партнерів.

Одна із сесій конференції була присвячена саме питанню ризиків адвокатської професії. Висвітлюючи проблему ототожнення в Україні адвоката з клієнтом, член Ради адвокатів України від Рівненської області Ганна Лазарчук розповіла про особливості захисту осіб, які підозрюються у воєнних злочинах та колабораційній діяльності.

«В суспільстві існує така думка: якщо ти захищаєш зрадника, то ти сам є зрадником. Саме через це деякі колеги відмовляються від захисту клієнтів, побоюючись за своє життя і життя близьких», - пояснила вона. – Непоодинокими є випадки вручення повісток адвокатам прямо під час проведення слідчих дій або судових засідань, з метою усунути незручного для слідства, занадто активного адвоката». РАУ розглянула більше десяти звернень колег на цю тему. «Але це лише ті, хто попри суспільний тиск не побоявся відкрито виступити та звернутися за допомогою. Насправді таких випадків значно більше», - зауважила Г.Лазарчук.

Крім проблем діяльності інституту, адвокати в Кишиніві також присвятили увагу аспектам цифровізації судочинства. Представник НААУ в Республіці Молдова Юрій Григоренко поділився з колегами досвідом діджиталізації в управлінні професійною організацією, що об’єднує всіх адвокатів України.

Зокрема, він розповів колегам про Єдиний реєстр адвокатів України, який за десять років існування став багатофункціональним сервісом для кожного адвоката, його візитівкою. Для професійного розвитку було створено онлайн-платформу Вищої школи адвокатури. Вона об’єднує чотирьох операторів підвищення кваліфікації, які організовують проведення більше двох тисяч заходів щороку.

Також Ю.Григоренко озвучив плани зі створення системи для параюристів, автоматизації процедури набуття права на заняття адвокатською діяльністю, впровадження нових ІТ-продуктів для покращення та спрощення операційних функцій офісу Національної асоціації адвокатів України, її комітетів та рад адвокатів регіонів, синхронізації системи «Електронний суд» з ЄРАУ. «Робота через Електронний суд сьогодні є чи не єдиною можливістю для адвокатів, що виїхали з України через війну, залишитися в професії, надавати правову допомогу та мати засоби для існування», - зауважив представник НААУ у Молдові.

Українська делегація окремо висловила слова вдячності за фінансову допомогу, яку отримала українська адвокатура, та за прихисток українців на території Молдови. «Дуже прошу про підтримку українських юристів на території Молдови, які залишились без роботи, - зазначила Л.Ізовітова. - Деякі з них продовжують виконувати свої професійні обов’язки онлайн (через нашу систему електронного суду). Інші могли б практикувати на вашій території за українським законодавством. Відповідні рекомендації у вересні минулого року підготувала Рада адвокатів та юридичних товариств Європи (CCBE)».

 

Популярні новини

Взаємодія

Комітет медичного і фармацевтичного права та біоетики НААУ…

Щорічно 17 вересня в Україні відзначають День безпеки пацієнта, який був установлений Указом Президента 4 вересня 2019 р. на підтримку рішення 72-ї сесії Всесвітньої асамблеї охорони здоров’я. Україна в унісон зі світовим співтовариством відзначає цей день у Всесвітній день забезпечення безпеки пацієнтів.

18:45 Вт 26.09.23 122

Підтримка

Надано підтримку родинам ще трьох загиблих на війні адвокатів

Родини трьох загиблих на передовій адвокатів отримали матеріальну допомогу від Опікунської ради НААУ.

14:46 Вт 26.09.23 308

Анонс

Українські адвокати отримали шанс пройти стажування в Уельсі

Британські палати адвокатів Church Court Chambers та Apex Chambers у рамках домовленостей з Національною асоціацією адвокатів України організовують другу програму оплачуваного стажування для українських адвокатів. Тепер в Уельсі.

11:17 Вт 26.09.23 1111

Законодавство

Сексуальне насильство не здолати змінами до КК, - висновок Комітету…

Посилення на законодавчому рівні умов покарання за вчинення злочинів проти статевої свободи та статевої недоторканості особи (ст.ст. 152 – 156, 156-1 Кримінального кодексу) не поверне довіру постраждалої особи до справедливого покарання винних.

14:00 Пн 25.09.23 1249

Дискусія

Тимчасовий захист у країнах ЄС: права та обов’язки українців (відео)

Статус тимчасового захисту в країнах ЄС надає можливість українцям проживати, отримувати соціальну і медичну допомогу, освіту для дітей та доступ до ринку праці без попереднього отримання робочої візи. Разом з тим цей статус викликає значну кількість питань, які стосуються роботи, оподаткування та соціального захисту.

16:22 Пт 22.09.23 1815

Анонс

Родинам постраждалих адвокатів зберуть кошти на благодійному…

У Національній асоціації адвокатів України відбудеться благодійний вечір «Творчість адвокатів під час війни». Зібрані кошти будуть направлені на допомогу родинам адвокатів, які постраждали внаслідок воєнної агресії проти Україні.

12:45 Пт 22.09.23 1624

Гарантії діяльності

Інформацію про порушення прав адвокатів систематизують

Факти порушень прав адвокатів і гарантій адвокатської діяльності, які фіксує профільний комітет НААУ, мають узагальнюватися у тематичні дайджести, оприлюднюватися і регулярно надсилатися відповідальним органам для реагування.

10:32 Пт 22.09.23 1975

Дискусія

В Україні дослідили ризики повернення дітей, депортованих до РФ

Намагаючись возз’єднатися із дітьми, які були насильно вивезені з тимчасово окупованих територій до РФ, батьки вимушені комунікувати з органами влади країни-агресора. Але як досягти бажаної мети і при цьому не наразитися на відповідальність за співпрацю з ворогом?

14:10 Чт 21.09.23 1124

Вестник:№7-8 липень-серпень 2023 - Вісник;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл