"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
Який дійсний обсяг підвищення кваліфікації адвокатами?

Підвищення адвокатом у 2022 році професійного рівня в обсязі меншому, ніж встановлений Порядком підвищення кваліфікації адвокатів України, не є дисциплінарним проступком. Тому це не може бути підставою для притягнення адвоката до дисциплінарної відповідальності.
Таке роз’яснення дала Рада адвокатів України у своєму рішенні від 11-12 серпня 2023 р. № 88 «Про виконання обов’язку підвищення кваліфікації адвокатами за 2022 рік». Текст документу з’явився на сайті НААУ.
Відповідно до статті 21 Закону «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» під час здійснення адвокатської діяльності адвокат зобов’язаний підвищувати свій професійний рівень.
На забезпечення виконання цієї норми Рада адвокатів України затвердила Порядок підвищення кваліфікації адвокатів України (рішення від 03.07.2021 №63). Його розділом II встановлені вимоги щодо підвищення професійного рівня адвокатів.
Необхідний обсяг підвищення професійного рівня адвокатом визначається у годинах і залікових балах. Так, згідно п.п. 19, 20 Порядку усі адвокати зобов’язані підвищувати кваліфікацію на рівні 10 годин на рік (10 залікових балів), а молоді адвокати (перші три роки після отримання свідоцтва) – 16 годин на рік (16 залікових балів).
Втім, враховуючи бойові дії на території України та неможливість у зв’язку з цим проведення у деяких регіонах акредитованих заходів з підвищення кваліфікації, рішенням РАУ від 16.03.2022 №30 було призупинено дію пунктів 19, 20 Порядку. Втім, зазначила Рада адвокатів України, це не скасовувало передбачений Законом обов’язок підвищення професійного рівня, а лише дозволяло адвокату підвищувати свій професійний рівень у меншому обсязі, ніж встановлено Порядком.
Втім, Вища школа адвокатури продовжувала забезпечувати заходи з підвищення професійного рівня адвокатів. І За її інформацією сертифікати про підвищення професійного рівня у повному обсязі у 2022 році отримали 47,7% адвокатів України.
Рішенням РАУ від 27.12.2022 № 185 дію п.п. 19, 20 Порядку було відновлено і з січня 2023 року діють визначені ними обсяги підвищення професійного рівня. У поточному році сертифікати про підвищення професійного рівня у повному обсязі вже отримали 30,2% адвокатів.
Популярні новини

Навчання
Розпізнавати маніпуляції і протидіяти їм у суді вчили полтавських…
Молоді адвокати вчились розпізнавати маніпулятивні техніки з боку процесуальних опонентів, свідків, прокурорів та навіть суддів, аналізувати приховані прийоми впливу та протидіяти маніпуляціям за допомогою логічного аналізу, коректних контраргументів та судової риторики.

Законодавство
Джерела для висновку органу опіки: чи варто змінювати СК через одну…
Ініціатива щодо уточнення джерел отримання інформації органами опіки та піклування для підготовки висновків стосовно порядку розв’язання спорів щодо дітей є доцільною. Проте це краще робити на підзаконному рівні.

Дискусія
Війна за врожай: чому агросектор потребує захисту пояснив голова…
Аграрний сектор — ключовий драйвер української економіки в умовах воєнного стану. Проте саме він сьогодні стикається з найбільшими юридичними й фактичними загрозами. Через складну нормативну базу, доступ до реєстрів і зловживання повноваженнями агросфера перетворюється на поле рейдерських атак.

Навчання
Фідбек – це не критика заради критики, а інструмент підтримки та…
У юридичному середовищі зворотний зв’язок часто сприймається як критика чи вказівка на помилки. Проте насправді фідбек — це важливий інструмент професійного зростання і підтримки, особливо в часи високого стресу.

Дискусія
Європейський день захисту прав пацієнтів: Комітетом медичного і…
З вітальним словом виступила голова Комітету медичного і фармацевтичного права та біоетики НААУ, адвокат Ірина Сенюта, яка звернула увагу на те, що щорічно 18 квітня відзначається Європейський день захисту прав пацієнтів, рішення про відзначення якого було ухвалено 29.03.2007.

Етика
Про удосконалення дисциплінарних процедур розповів т.в.о. голови…
За останній час Рада адвокатів України внесла низку змін до рішень, які регламентують дисциплінарні процедури, повʼязані із розглядом скарг на адвокатів. Завдяки цьому процес став більш прозорим та ефективним.

Навчання
Студентів-міжнародників ознайомили з Конвенцію про захист професії…
У Навчально-науковому інституті міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка відбулася лекція, присвячена Конвенції про захист професії адвоката, ухваленій 12 березня Комітетом Міністрів Ради Європи.

Гарантії діяльності
У ВР обговорили проблеми імплементації Конвенції про захист…
З метою обговорення питання доцільності імплементації положень Конвенції РЄ про захист професії адвоката та внесення необхідних для цього змін до чинного законодавства 16 квітня у Комітеті Верховної Ради з питань правової політики відбулася спільна робоча нарада.