Аби провести обшук у квартирі, слідчий забрав ключі у консьєржа. Чому це незаконно | НААУ

Аби провести обшук у квартирі, слідчий забрав ключі у консьєржа. Чому це незаконно

Гарантії діяльності
13:32 Вт 29.08.23 2233 Переглядів
Версія для друку

Слідчий Нацполіції разом із працівниками Служби безпеки мали проводити невідкладний обшук у квартирі адвоката, яка у цей час знаходилися за кордоном. Аби отримати доступ до помешкання, правоохоронці вилучили ключі від квартири у кімнаті консьєржа. Втім, за підсумками було складено лише один протокол слідчої дії.

Порушення кримінально-процесуального законодавства під час слідчої дії зафіксували у протоколі представниці Комітету Національної асоціації адвокатів України з питань захисту прав адвокатів та гарантій адвокатської діяльності Нонна Надіч та Галина Бойко, які були присутні на місці.

«Кімната консьєржа з точки зору закону також є чиїмсь володінням, на яке поширюються гарантії недоторканності. Тому проникнення до нього, проведення огляду чи обшуку (зважаючи на положення статті 30 Конституції), можливе за вмотивованим рішенням суду. Винятком з цього правила може бути лише невідкладність, зумовлена метою врятування майна, - пояснила Н.Надіч. – Але не було оформлено жодних процесуальних документів для вилучання ключів з кімнати консьєржа, хоча згідно із процесуальним законом, кожна слідча дія повинна фіксуватись окремим протоколом. Відтак, дії правоохоронців містять явні ознаки перевищення службових повноважень».

Г.Бойко звернула увагу на відсутність підстав для проведення обшуку як невідкладного. «У цій ситуації неможливо виправдати відсутність дозволу суду у слідчого. Оскільки людина, в квартирі якої проводилася слідча дія, перебувала за кордоном, однозначно неможливо говорити про потребу врятування життя людей та майна чи безпосереднє переслідування осіб, які підозрюються у вчиненні злочину. А саме вони є виключними підставами невідкладності», - пояснила представниця Комітету НААУ.

«Що стосується гарантій адвокатської діяльності, то в даному випадку ми зафіксували факт порушення п.3 ч.1 ст. 23 Закону «Про адвокатуру та адвокатську діяльність», - додала Г.Бойко.

Нагадаємо, згідно із положеннями цієї норми, проведення стосовно адвоката оперативно-розшукових заходів чи слідчих дій, що можуть проводитися виключно з дозволу суду, здійснюється на підставі судового рішення, ухваленого за клопотанням Генерального прокурора, його заступників, прокурора Автономної Республіки Крим, області, міста Києва та міста Севастополя.

Популярні новини

Дискусія

Стан енергетичної спроможності країни: чого очікувати бізнесу

Незважаючи на всі намагання держави зменшити дефіцит електроенергії, сподіватися бізнесу на покращення ситуації поки не варто.

10:31 Пт 26.07.24 1879

Дискусія

Проблеми захисту персональних даних в умовах воєнного стану…

В умовах воєнного стану особливої актуальності набуло питання уточнення даних про військовозобов'язаних. Адже держава повинна мати актуальну інформацію про мобілізаційний резерв. Водночас, цей процес супроводжується виникненням правових проблем.

13:28 Чт 25.07.24 3161

Анонс

Розпочато реєстрацію на Форум ім. Й.Бронза

23 серпня в Одесі відбудеться Форум з кримінального права та процесу імені Йосипа Бронза. Відкрито реєстрацію на захід.

15:39 Ср 24.07.24 4570

Cудова практика

Автоматичне продовження тримання під вартою порушує право на…

Конституцією не визначено можливості обмеження права на свободу та особисту недоторканність, права на судовий захист, презумпції невинуватості та права на захист. Відтак, норма ч. 6 ст. 615 КПК про можливість автоматичного (без рішення суду) продовження тримання під вартою суперечить Основному Закону.

11:42 Ср 24.07.24 4828

Навчання

Інхаус або зовнішній консультант: що молодому юристу варто знати?

Куди молодому правнику краще йти працювати: до юридичної фірми чи на підприємство? Як визначитися з пріоритетами, реально оцінити свої можливості та максимально ефективно використати набуті знання?

16:24 Вт 23.07.24 6275

Дискусія

Уточнення військово-облікових даних: спірні питання обговорили…

16 липня сплив установлений законом 60-денний термін, протягом якого громадяни України мали стати на військовий облік або уточнити свої військово-облікові дані. Напередодні в НААУ обговорювали повʼязані із цим проблемні питання.

15:57 Чт 18.07.24 13692

Взаємодія

У Раді Європи підтримують розвиток НААУ

Офіс Ради Європи в Україні надаватиме всіляку підтримку розвитку Національної асоціації адвокатів України та її ініціативам на користь українського суспільства.

11:13 Ср 17.07.24 11034

Дискусія

Як компенсувати нестачу кадрів в будівельній сфері пояснив голова…

В Україні простежується дефіцит кадрів у будівельній сфері, який нині становить близько 40 %. Згідно з даними Конфедерації роботодавців України, за два роки кількість офіційно зареєстрованих працівників у будівельному секторі скоротилася на 25,4 %, до майже 300 тисяч людей. Будівельні компанії вимушені залучати до роботи іноземні кадри.

11:16 Вт 16.07.24 11074

Вестник:№ 6 червень 2024 -;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл