Аби провести обшук у квартирі, слідчий забрав ключі у консьєржа. Чому це незаконно | НААУ

Аби провести обшук у квартирі, слідчий забрав ключі у консьєржа. Чому це незаконно

Гарантії діяльності
13:32 Вт 29.08.23 2142 Переглядів
Версія для друку

Слідчий Нацполіції разом із працівниками Служби безпеки мали проводити невідкладний обшук у квартирі адвоката, яка у цей час знаходилися за кордоном. Аби отримати доступ до помешкання, правоохоронці вилучили ключі від квартири у кімнаті консьєржа. Втім, за підсумками було складено лише один протокол слідчої дії.

Порушення кримінально-процесуального законодавства під час слідчої дії зафіксували у протоколі представниці Комітету Національної асоціації адвокатів України з питань захисту прав адвокатів та гарантій адвокатської діяльності Нонна Надіч та Галина Бойко, які були присутні на місці.

«Кімната консьєржа з точки зору закону також є чиїмсь володінням, на яке поширюються гарантії недоторканності. Тому проникнення до нього, проведення огляду чи обшуку (зважаючи на положення статті 30 Конституції), можливе за вмотивованим рішенням суду. Винятком з цього правила може бути лише невідкладність, зумовлена метою врятування майна, - пояснила Н.Надіч. – Але не було оформлено жодних процесуальних документів для вилучання ключів з кімнати консьєржа, хоча згідно із процесуальним законом, кожна слідча дія повинна фіксуватись окремим протоколом. Відтак, дії правоохоронців містять явні ознаки перевищення службових повноважень».

Г.Бойко звернула увагу на відсутність підстав для проведення обшуку як невідкладного. «У цій ситуації неможливо виправдати відсутність дозволу суду у слідчого. Оскільки людина, в квартирі якої проводилася слідча дія, перебувала за кордоном, однозначно неможливо говорити про потребу врятування життя людей та майна чи безпосереднє переслідування осіб, які підозрюються у вчиненні злочину. А саме вони є виключними підставами невідкладності», - пояснила представниця Комітету НААУ.

«Що стосується гарантій адвокатської діяльності, то в даному випадку ми зафіксували факт порушення п.3 ч.1 ст. 23 Закону «Про адвокатуру та адвокатську діяльність», - додала Г.Бойко.

Нагадаємо, згідно із положеннями цієї норми, проведення стосовно адвоката оперативно-розшукових заходів чи слідчих дій, що можуть проводитися виключно з дозволу суду, здійснюється на підставі судового рішення, ухваленого за клопотанням Генерального прокурора, його заступників, прокурора Автономної Республіки Крим, області, міста Києва та міста Севастополя.

Популярні новини

Дискусія

Принцип безперервності влади під час війни дослідили на круглому…

Дотримання принципу інституційної безперервності влади в Україні є надзвичайно важливим в нинішніх воєнних умовах, адже позбавлення легітимності української влади є одним з очевидних пріоритетів агресора не лише для пропаганди, а й дискредитації на міжнародній арені.

17:58 Ср 17.04.24 194

Cудова практика

Трудові спори у 2024 році: на що звертає увагу ВС

Зменшення замовлень у підприємства після введення воєнного стану на території України не свідчить про неможливість роботодавця забезпечити роботою працівника, тому призупинення трудового договору з ним є незаконним.

17:28 Вт 16.04.24 1812

Анонс

Про нові правила фінмоніторингу у ЄС розповідають адвокатам ELF та CCBE

У Європейському Союзі завершується робота над пакетом змін з питань фінансового моніторингу. Тож незабаром наберуть чинності оновлені правила запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом. Чого слід чекати?

14:54 Вт 16.04.24 1914

Законодавство

Свідоцтво адвоката пропонують викладати у Дію - проект закону

Зважаючи на досвід розміщення документів у Єдиному державному веб порталі електронних послуг, у Верховній Раді пропонують закріпити можливість відображення свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю та посвідчення адвоката на порталі Дія.

17:14 Пн 15.04.24 3540

Привітання

У другому Турнірі із судових дебатів визначено переможців

Молодіжний Комітет НААУ – UNBA NextGen оголосив переможців другого Турніру із судових дебатів, участь у якому брали студенти юридичних вишів.

16:36 Пн 15.04.24 3501

Законодавство

Адвокати знайшли юридичний ляп в останніх змінах до КПК

Через помилки у юридичній техніці, що були допущені під час внесення чергових змін до Кримінального процесуального кодексу, можуть порушуватися права осіб, що тримаються в установах попереднього ув’язнення або виконання покарань.

13:32 Пн 15.04.24 3681

Законодавство

Якщо строк розслідування закінчився, справа має бути закрита, -…

Міністерство юстиції в рамках приведення законодавства до стандартів ЄС опрацьовує ідею скасування однієї з підстав закриття кримінального провадження, а саме - закінчення строку досудового розслідування. У НААУ попереджають про порушення прав підозрюваного.

15:52 Пт 12.04.24 8492

Дискусія

Підготовче судове засідання: поради адвокатам

Щодня відбуваються десятки підготовчих судових засідань у кримінальних справах, в абсолютній більшості яких беруть участь адвокати. Принципово важливим є те, щоб кожен захисник, який залучається до підготовчого судового засідання, усвідомлював значення такої стадії процесу та вмів ефективно підготувати себе та клієнта до участі в ньому.

16:41 Чт 11.04.24 8801

Вестник:№3 березень 2024 - Вісник;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл