Аби провести обшук у квартирі, слідчий забрав ключі у консьєржа. Чому це незаконно | НААУ

Аби провести обшук у квартирі, слідчий забрав ключі у консьєржа. Чому це незаконно

Гарантії діяльності
13:32 Вт 29.08.23 2289 Переглядів
Версія для друку

Слідчий Нацполіції разом із працівниками Служби безпеки мали проводити невідкладний обшук у квартирі адвоката, яка у цей час знаходилися за кордоном. Аби отримати доступ до помешкання, правоохоронці вилучили ключі від квартири у кімнаті консьєржа. Втім, за підсумками було складено лише один протокол слідчої дії.

Порушення кримінально-процесуального законодавства під час слідчої дії зафіксували у протоколі представниці Комітету Національної асоціації адвокатів України з питань захисту прав адвокатів та гарантій адвокатської діяльності Нонна Надіч та Галина Бойко, які були присутні на місці.

«Кімната консьєржа з точки зору закону також є чиїмсь володінням, на яке поширюються гарантії недоторканності. Тому проникнення до нього, проведення огляду чи обшуку (зважаючи на положення статті 30 Конституції), можливе за вмотивованим рішенням суду. Винятком з цього правила може бути лише невідкладність, зумовлена метою врятування майна, - пояснила Н.Надіч. – Але не було оформлено жодних процесуальних документів для вилучання ключів з кімнати консьєржа, хоча згідно із процесуальним законом, кожна слідча дія повинна фіксуватись окремим протоколом. Відтак, дії правоохоронців містять явні ознаки перевищення службових повноважень».

Г.Бойко звернула увагу на відсутність підстав для проведення обшуку як невідкладного. «У цій ситуації неможливо виправдати відсутність дозволу суду у слідчого. Оскільки людина, в квартирі якої проводилася слідча дія, перебувала за кордоном, однозначно неможливо говорити про потребу врятування життя людей та майна чи безпосереднє переслідування осіб, які підозрюються у вчиненні злочину. А саме вони є виключними підставами невідкладності», - пояснила представниця Комітету НААУ.

«Що стосується гарантій адвокатської діяльності, то в даному випадку ми зафіксували факт порушення п.3 ч.1 ст. 23 Закону «Про адвокатуру та адвокатську діяльність», - додала Г.Бойко.

Нагадаємо, згідно із положеннями цієї норми, проведення стосовно адвоката оперативно-розшукових заходів чи слідчих дій, що можуть проводитися виключно з дозволу суду, здійснюється на підставі судового рішення, ухваленого за клопотанням Генерального прокурора, його заступників, прокурора Автономної Республіки Крим, області, міста Києва та міста Севастополя.

Популярні новини

Взаємодія

Литва вивчає досвід української адвокатури, набутий під час війни

Схоже, у Литві серйозно ставляться до потенційних загроз, що йдуть з боку агресивного сусіда. Разом із установленням на кордоні захисних інженерних споруд, там також цікавляться досвідом організації роботи інститутів суспільства в умовах воєнного стану.

16:36 Пт 06.09.24 2463

Дискусія

«Національний кешбек» в обмін на чутливі дані: що не так з урядовою…

Уряд України запустив програму "Національний кешбек", яка обіцяє повертати українцям 10% від вартості придбаних вітчизняних товарів. Це має стимулювати попит на продукцію місцевих виробників і зміцнити національну економіку. Але чи все так безхмарно?

11:22 Ср 04.09.24 5840

Захист військових

З чого складається грошове забезпечення військовослужбовця

Сьогодні українські військові ризикують життям і здоров'ям, захищаючи державу від зовнішнього агресора. Тому вони як ніхто інший заслуговують на належну винагороду. Крім іншого, адекватне грошове забезпечення підвищує моральний дух військовослужбовця і мотивацію до служби.

17:29 Вт 03.09.24 6739

Cудова практика

Суд - не абстрактний орган. Правила заповнення ордеру нагадав ВС

Ордер про надання правничої допомоги має містити назву органу, в якому адвокатом надається така допомога. При цьому в ордері має бути зазначено не абстрактний орган, а конкретна назва такого органу чи групи органів, зокрема судових органів.

12:35 Вт 03.09.24 7245

Законодавство

Чи на часі зміна підходів притягнення бізнесу до кримінальної…

Інститут кримінальної відповідальності юридичних осіб, запроваджений у 2014 році, неефективний. Наприклад, перелік санкцій, які можуть бути застосовані до бізнесу, досить обмежений і вони є незбалансованими.

11:23 Пн 02.09.24 8359

Видання

Публікуємо черговий номер Вісника НААУ за липень-серпень 2024 року

Вісник НААУ за липень-серпень 2024 року доступний для перегляду на сайті.

17:49 Пт 30.08.24 311

Дискусія

Велика приватизація: сподівання на повне розблокування процесу

Попри вкрай складну економічну ситуацію, спричинену війною, Україна вимагає дієвих підходів до відновлення економіки. І приватизація є одним із ключових джерел наповнення бюджету та перетворення неефективних державних активів на дієздатні підприємства, що створюють робочі місця та забезпечують податкові надходження.

16:38 Пт 30.08.24 9259

Cудова практика

Обчислення вислуги років за участь в операціях Миротворчих Сил:…

Час служби у складі Миротворчих Сил ООН військовослужбовцям Збройних Сил України зараховується до вислуги років для призначення пенсій на пільгових умовах: один місяць служби за три місяці.

14:28 Пт 30.08.24 8114

Вестник:№7-8 липень-серпень 2024 - Вісник;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл