"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
Корисні поради з просування бренду дали адвокатам (відео)

За кожним брендом адвоката стоїть людина, її бажання, життєві цінності та пріоритети. Саме це створює унікальність кожного з них і надає енергії його розвивати.
Який алгоритм дій є правильним та послідовним у просуванні себе обговорили у Національній асоціації адвокатів України під час круглого столу на тему «Актуальні питання розвитку бренду адвоката». Захід організований за ініціативою Молодіжного Комітету НААУ – UNBA NextGen.
Голова цього комітету Сергій Барбашин акцентував увагу на тому, що ключовими принципами розвитку бренду в адвокатській діяльності є плановість та системність, а сам бренд – це комплексні дії, що, серед іншого, повинні повністю відповідати правилам адвокатської етики.
Про вимоги до рекламування адвокатської діяльності з огляду на норми Правил адвокатської етики розповів голова секретаріату ВКДКА Віктор Вовнюк. Він наголосив, що рекламні матеріали про діяльність адвоката мають бути об’єктивними, достовірними, чіткими та зрозумілими й не повинні містити натяків, двозначностей або іншим чином утворювати підґрунтя для введення потенційних клієнтів в оману, мають відповідати розумним естетичним вимогам. В.Вовнюк нагадав, що адвокати несуть персональну відповідальність за достовірність рекламних матеріалів про них, про адвокатські бюро, об’єднання, а також за їх відповідність законодавству.
Член Ради адвокатів України від Рівненської області Ганна Лазарчук наголосила, що не слід також забувати про дотримання Закону «Про рекламу», оскільки всі способи просування адвоката та формування бренду є рекламними матеріалами. Вона нагадала, що за всю історію діяльності Ради адвокатів України наявне лише одне рішення з цього питання (від 22.09.2017 №196) із роз’ясненням відповідності вивіски «Адвокат» законним та естетичним вимогам. Про те, що поведінка та реклама адвокатів повинна бути чесною, скромною і достойною також ідеться у рішенні Європейського суду з прав людини у справі «Касадо Кока проти Іспанії».
Про соціальні мережі, як дієвий робочий інструмент просування, розповіла регіональний представник Молодіжного Комітету НААУ в Рівненській області Алла Філатова. Проте, наголосила вона, якісний результат (залучення клієнтів, впізнаваність) можливий лише за умов системності у викладі інформації про роботу адвоката, чітко сформованої візії та постійного зв’зку.
Правильно вибудована комунікація з клієнтом та досягнення результату у справі дає велику ймовірність того, що клієнт розповість про вас своїм знайомим, - переконана представник Молодіжного Комітету НААУ у Чернігівській області Тетяна Веремій. Також адвоката будуть рекомендувати і колеги, якщо той побудує з ними здорову, засновану на взаємоповазі та професійній етиці, комунікацію. Проте, щоб сарафанне радіо працювало належним чином, потрібно працювати над своєю репутацією, добре знати свою справу, прописувати адекватні гонорари.
Регіональний представник Молодіжного Комітету НААУ у Донецькій області Тетяна Рабко зазначила, що формуванню свого бренду допомагає проведення навчальних заходів, де важливо знайти свою нішу. Для привернення уваги до навчальних продуктів треба постійно підтримувати інтерес через публікації з професійної тематики. Не слід забувати і про студентів та проводити для них безкоштовні майстер-класи. Адже вони завтра стануть колегами.
Необхідною умовою ефективного розвитку є вибір форми своєї діяльності, переконаний член Ради Молодіжного Комітету НААУ Ігор Андрєєв. Він наголосив, що для ефективної побудови власного бренду необхідне чітке усвідомлення, яким саме адвокатом ти бажаєш бути – самостійним спеціалістом чи адвокатом у великій структурі.
Про важливість розуміння психологічних типів клієнтів розповіла психолог-практик Катерина Леня. Адвокати повинні бачити, чути, розуміти і підлаштовуватися під споживача послуги. Драйвери, аналітики, приятелі і емоціонали – клієнти кожного типу розрізняються за темпераментом, стилем спілкування й оцінкою якості, а тому вимагають особливого підходу.
Популярні новини

Cудова практика
АО мають виконувати норматив з працевлаштування осіб з…
Адвокатські обʼєднання підпадають під дію Закону «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні» як роботодавці. Тож зобовʼязані виконувати норматив працевлаштування осіб з інвалідністю.

Дискусія
Пост із наслідками: чому адвокат не має «приватної зони» в…
Адвокат у соцмережах — це не приватна особа, а завжди публічний представник професії. Навіть неусвідомлені порушення можуть мати наслідки — аж до втрати статусу.

Cудова практика
Воєнний стан і трудові відносини: дайджест судової практики…
Комітет НААУ з питань трудового права презентував новий дайджест судової практики за II квартал 2025 року. В ньому зібрано 14 постанов Верховного Суду з трудових спорів, які формують орієнтири для правозастосування в умовах воєнного стану.

Привітання
Привітання з Днем Конституції України!
Шановні колеги!

Навчання
Адвокатам нагадали: відпочинок — це обовʼязок, а не винагорода
Чи можна залишатися ефективним фахівцем, ігноруючи сигнали втоми? Чи здатен адвокат надавати правничу допомогу, не дбаючи про власне ментальне здоров’я? Ці запитання стали центральними на вебінарі «Відпочинок: лінь чи необхідність?».

Дискусія
10 тем великої приватизації обговорили адвокати з очільницею Фонду…
Велика приватизація — тема, яка рідко стає предметом публічної дискусії, хоча саме від неї значною мірою залежить економічне майбутнє країни. Як саме держава обирає, що продавати, на яких умовах і якими механізмами захищає себе й інвестора? Як працює з проблемними активами, санкційним майном та міжнародними покупцями?

Дискусія
ПАЕ проти договору: про конфлікт норм у роботі адвоката
Укладення договору між адвокатом і клієнтом — не лише питання юридичної техніки, а й випробування на баланс між професійною етикою, законодавством і самозахистом.

Анонс
Тиждень захисту бізнесу проведуть у НААУ
З 30 червня по 4 липня у Національній асоціації адвокатів України пройде тиждень захисту бізнесу.