Виконання рішень про побачення з дитиною: 6 норм, які варто було б упровадити | НААУ

"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням

Виконання рішень про побачення з дитиною: 6 норм, які варто було б упровадити

Законодавство
10:22 Чт 17.08.23 3203 Переглядів
Версія для друку

Враховуючи складність виконання судових рішень про встановлення побачення з дитиною, залучення виконавцем органу опіки та піклування є важливим для захисту психіки та соціально-культурних прав дітей.

У Національній асоціації адвокатів України в цілому схвально оцінили положення проекту Закону від 27.06.2023 №9426 «Про внесення змін до Закону України «Про виконавче провадження» щодо виконання рішень про встановлення побачення з дитиною».

Пропонується обов’язково залучати орган опіки та піклування під час виконання рішення про встановлення побачення з дитиною, рішення про усунення перешкод у побаченні з дитиною у разі встановлення ознак небажання дитини контактувати зі стягувачем зі складанням надалі плану заходів щодо виконання рішення суду та погодженням відповідним судом.

Водночас, наголошують у НААУ, при реалізації запропонованих змін можуть виникнути складності. Тому необхідно доопрацювати проект (або внести окрему ініціативу) та запровадити норми щодо:

- збільшення штрафів за невиконання рішень про встановлення побачення з дитиною, рішення про усунення перешкод у побаченні з дитиною;

- обов’язкового залучення психологів для виконання рішень про встановлення побачення з дитиною, рішення про усунення перешкод у побаченні з дитиною;

- залучення окремого адвоката для захисту прав дитини для забезпечення правничої допомоги саме дитині незалежно від процесуальних, матеріальних та життєвих інтересів батьків (опікунів);

- скорочених процесуальних строків при розгляді судами справ і виконання рішень з цих питань;

- належної психологічної підготовки дитини до побачення, щоб унеможливити маніпуляції та психологічне насильство над дитиною;

- обов’язкового місця побачення з дитиною для можливості його закріплення у виконавчих документах з метою недопущення зловживань сторонами виконавчого провадження.

Ці та інші зауваження і пропозиції, підготовлені Комітетом НААУ з питань з примусового виконання рішень, направлені голові Комітету Верховної Ради з питань правової політики Денису Маслову.

Популярні новини

Розпізнавати маніпуляції і протидіяти їм у суді вчили полтавських адвокатів

Навчання

Розпізнавати маніпуляції і протидіяти їм у суді вчили полтавських…

Молоді адвокати вчились розпізнавати маніпулятивні техніки з боку процесуальних опонентів, свідків, прокурорів та навіть суддів, аналізувати приховані прийоми впливу та протидіяти маніпуляціям за допомогою логічного аналізу, коректних контраргументів та судової риторики.

14:23 Пт 18.04.25 460
Джерела для висновку органу опіки: чи варто змінювати СК через одну справу?

Законодавство

Джерела для висновку органу опіки: чи варто змінювати СК через одну…

Ініціатива щодо уточнення джерел отримання інформації органами опіки та піклування для підготовки висновків стосовно порядку розв’язання спорів щодо дітей є доцільною. Проте це краще робити на підзаконному рівні.

13:12 Пт 18.04.25 309
Війна за врожай: чому агросектор потребує захисту пояснив голова комітету НААУ

Дискусія

Війна за врожай: чому агросектор потребує захисту пояснив голова…

Аграрний сектор — ключовий драйвер української економіки в умовах воєнного стану. Проте саме він сьогодні стикається з найбільшими юридичними й фактичними загрозами. Через складну нормативну базу, доступ до реєстрів і зловживання повноваженнями агросфера перетворюється на поле рейдерських атак.

13:52 Чт 17.04.25 371
Фідбек – це не критика заради критики, а інструмент підтримки та розвитку, – вебінар

Навчання

Фідбек – це не критика заради критики, а інструмент підтримки та…

У юридичному середовищі зворотний зв’язок часто сприймається як критика чи вказівка на помилки. Проте насправді фідбек — це важливий інструмент професійного зростання і підтримки, особливо в часи високого стресу.

12:21 Чт 17.04.25 388
Європейський день захисту прав пацієнтів: Комітетом медичного і фармацевтичного права та біоетики НААУ проведено правничий марафон

Дискусія

Європейський день захисту прав пацієнтів: Комітетом медичного і…

З вітальним словом виступила голова Комітету медичного і фармацевтичного права та біоетики НААУ, адвокат Ірина Сенюта, яка звернула увагу на те, що щорічно 18 квітня відзначається Європейський день захисту прав пацієнтів, рішення про відзначення якого було ухвалено 29.03.2007.

10:36 Чт 17.04.25 368
Про удосконалення дисциплінарних процедур розповів т.в.о. голови ВКДКА

Етика

Про удосконалення дисциплінарних процедур розповів т.в.о. голови…

За останній час Рада адвокатів України внесла низку змін до рішень, які регламентують дисциплінарні процедури, повʼязані із розглядом скарг на адвокатів. Завдяки цьому процес став більш прозорим та ефективним.

9:57 Чт 17.04.25 382
Студентів-міжнародників ознайомили з Конвенцію про захист професії адвоката

Навчання

Студентів-міжнародників ознайомили з Конвенцію про захист професії…

У Навчально-науковому інституті міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка відбулася лекція, присвячена Конвенції про захист професії адвоката, ухваленій 12 березня Комітетом Міністрів Ради Європи.

18:27 Ср 16.04.25 386
У ВР обговорили проблеми імплементації Конвенції про захист професії адвоката

Гарантії діяльності

У ВР обговорили проблеми імплементації Конвенції про захист…

З метою обговорення питання доцільності імплементації положень Конвенції РЄ про захист професії адвоката та внесення необхідних для цього змін до чинного законодавства 16 квітня у Комітеті Верховної Ради з питань правової політики відбулася спільна робоча нарада.

17:59 Ср 16.04.25 597

Вестник:№3 березень 2025 - Вісник;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл