"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
Чому в Україні не виконуються судові рішення? В Омбудсмана провели круглий стіл




В Україні проблема виконання судових рішень є однією із ключових у сфері правосуддя. Стосується вона як численних випадків повного ігнорування, так і неналежного виконання судових рішень органами, що повинні це забезпечувати.
В Офісі Омбудсмана відбувся круглий стіл «Проблемні питання невиконання судових рішень в Україні та шляхи подолання» за участю працівників секретаріату Уповноваженого ВР з прав людини, Міністерства юстиції, суддів Верховного Суду, приватних виконавців, адвокатів, громадських організацій.
Національну асоціацію адвокатів України на заході представляли голова Комітету з питань примусового виконання рішень Олександр Черних та голова Комітету з питань господарського права і процесу Ганна Осетинська.
Учасники круглого столу, зокрема, обговорили основні питання стягнення коштів з державних органів, процедурні складнощі виконання рішень у немайнових спорах та у справах з поновлення на роботі.
О.Черних звернув увагу на те, що Україна посідає третє місце за кількістю звернень до ЄСПЛ, що говорить про негативний стан виконання судових рішень. На його думку, основними проблемами є:
- невиконання рішень самою державою через недостатнє фінансування видатків державного бюджету;
- відсутність дієвих механізмів судового контролю за виконанням судових рішень;
- формальність відповідальності за невиконання судових рішень, фактичне невиконання слідчими органами своїх функцій при розслідуванні кримінальних справ;
- нечіткість норм законодавства, затримка у розробленні та впровадженні необхідних змін до нормативно-правових актів.
Г.Осетинська звернула увагу на необхідність покращення виконання стану судових рішень в Україні, як частину євроінтеграційного процесу, відзначила, що НААУ бере участь у розробленні законопроектів у цій галузі, що адвокатська спільнота відкрита до діалогу з іншими стейкхолдерами процесу реформ, а також запропонувала напрацювати єдиний підхід до вирішення проблемного питання, зокрема створити робочу групу з представників учасників круглого столу.
Представники НААУ наголосили на тому, що протокольні зустрічі тільки акцентують увагу на проблемі, але її не вирішують. Для вирішення проблеми потрібно діяти в одному напрямі, об’єднавши зусилля з реформування недоліків або законодавчих колізій.
Популярні новини

Навчання
Розпізнавати маніпуляції і протидіяти їм у суді вчили полтавських…
Молоді адвокати вчились розпізнавати маніпулятивні техніки з боку процесуальних опонентів, свідків, прокурорів та навіть суддів, аналізувати приховані прийоми впливу та протидіяти маніпуляціям за допомогою логічного аналізу, коректних контраргументів та судової риторики.

Законодавство
Джерела для висновку органу опіки: чи варто змінювати СК через одну…
Ініціатива щодо уточнення джерел отримання інформації органами опіки та піклування для підготовки висновків стосовно порядку розв’язання спорів щодо дітей є доцільною. Проте це краще робити на підзаконному рівні.

Дискусія
Війна за врожай: чому агросектор потребує захисту пояснив голова…
Аграрний сектор — ключовий драйвер української економіки в умовах воєнного стану. Проте саме він сьогодні стикається з найбільшими юридичними й фактичними загрозами. Через складну нормативну базу, доступ до реєстрів і зловживання повноваженнями агросфера перетворюється на поле рейдерських атак.

Навчання
Фідбек – це не критика заради критики, а інструмент підтримки та…
У юридичному середовищі зворотний зв’язок часто сприймається як критика чи вказівка на помилки. Проте насправді фідбек — це важливий інструмент професійного зростання і підтримки, особливо в часи високого стресу.

Дискусія
Європейський день захисту прав пацієнтів: Комітетом медичного і…
З вітальним словом виступила голова Комітету медичного і фармацевтичного права та біоетики НААУ, адвокат Ірина Сенюта, яка звернула увагу на те, що щорічно 18 квітня відзначається Європейський день захисту прав пацієнтів, рішення про відзначення якого було ухвалено 29.03.2007.

Етика
Про удосконалення дисциплінарних процедур розповів т.в.о. голови…
За останній час Рада адвокатів України внесла низку змін до рішень, які регламентують дисциплінарні процедури, повʼязані із розглядом скарг на адвокатів. Завдяки цьому процес став більш прозорим та ефективним.

Навчання
Студентів-міжнародників ознайомили з Конвенцію про захист професії…
У Навчально-науковому інституті міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка відбулася лекція, присвячена Конвенції про захист професії адвоката, ухваленій 12 березня Комітетом Міністрів Ради Європи.

Гарантії діяльності
У ВР обговорили проблеми імплементації Конвенції про захист…
З метою обговорення питання доцільності імплементації положень Конвенції РЄ про захист професії адвоката та внесення необхідних для цього змін до чинного законодавства 16 квітня у Комітеті Верховної Ради з питань правової політики відбулася спільна робоча нарада.