"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
Заходи безпеки – не привід обмежувати зустрічі адвоката з клієнтом

Співробітники поліції відмовили захиснику у зустрічі з підозрюваним, оскільки той перебував під заходами безпеки. Втім, після нагадування позиції колег правоохоронців, висловленої під час нещодавнього круглого столу у НААУ, оперативники змінили своє рішення.
27 липня на гарячу лінію Комітету НААУ з питань захисту прав адвокатів та гарантій адвокатської діяльності зателефонував адвокат і повідомив, що оперативні працівники Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України не пропускають його до клієнта, який знаходиться у столичній лікарні.
На місце подій невідкладно вирушили представники Комітету Олег Юрченко та Денис Чередниченко. Виявилося, що до особи, підозрюваної у вчиненні злочину, було застосовано заходи безпеки. І співробітники органу досудового розслідування на цій підставі не пропускали адвоката до клієнта.
Нагадаємо, саме цій проблемі був присвячений круглий стіл «Застосування заходів безпеки до підозрюваних як метод впливу на них», який нещодавно провела Національна асоціація адвокатів України. Зокрема, обговорювалося те, що постанови про застосування заходів безпеки не носять завдання реального застосування таких заходів. Фактично у такий спосіб сторона обвинувачення намагається ізолювати підозрюваного від захисту та чинити на нього позапроцесуальний вплив. І представники від МВС та Офісу Генпрокурора визнали існування проблеми. Зокрема, прокурор Департаменту нагляду за додержанням законів Нацполіцією та органами, які ведуть боротьбу з оргзлочинністю ОГП Андрій Літковець оцінив подібні факти як зловживання правоохоронцями своїми процесуальними правами.
Після того, як представники НААУ озвучили цю позицію, працівники Департаменту стратегічних розслідувань змінили своє рішення і допустили адвоката у палату, де перебував клієнт.
Популярні новини

Навчання
Використовувати практику ЄСПЛ навчали адвокатів на вебінарі
Якщо судові засідання призначаються день в день або на розгляд матеріалів справи адвокату надається кілька годин – чи є це порушенням права на захист з точки зору практики Європейського суду з прав людини? Приклади конкретних кейсів розглянули на вебінарі.

Навчання
Як адвокату працювати з ШІ розповіли під час семінару
Адвокатська практика стрімко змінюється під впливом технологій. Чи може штучний інтелект допомогти адвокату в щоденній роботі? Практичні поради правникам дали під час семінару.

Навчання
Як адвокату правильно заявити про себе в Instagram і TikTok
Особистий бренд адвоката дозволяє побачити його як особистість, зрозуміти цінності, якості та інтереси. І це надає можливість налагодження ділових стосунків з людьми, які поділяють близькі цінності та інтереси.

Навчання
Договір — не формальність: про що має знати майбутній адвокат
Як уникнути типових помилок у договорі, зокрема про надання правничої допомоги, коли адвокат несе не лише етичну, а й юридичну відповідальність? Які обов’язки варто прописати в угоді, а які — лишити поза її межами? І що має знати юрист ще до початку роботи адвокатом?

Анонс
У НААУ проведуть тиждень трудового права
З 28 квітня по 4 травня у Національній асоціації адвокатів України пройде п’ятий щорічний тиждень трудового права.

Законодавство
У спорах щодо витрат на дитину шаблонів доказування не існує –…
Коли дитина через свої особливості (розвиток здібностей, хвороба, каліцтво) потребує додаткових витрат, обовʼязок участі у цих витратах покладається на обох батьків. У разі спору розмір участі визначається судом з урахуванням обставин, що мають істотне значення.

Анонс
Проблеми експертного забезпечення адвокатської діяльності…
2 травня Національна асоціація адвокатів України у співпраці з провідними науково-дослідними інститутами судових експертиз проведе круглий стіл з питань експертного забезпечення адвокатської діяльності.

Гарантії діяльності
Комітет захисту прав адвокатів НААУ відповів на закиди щодо справи…
Публікації «Дзеркала тижня» про «адвокатів-хакерів» містять неправдиву інформацію, перекручення та маніпуляції що підривають авторитет інституту адвокатури. Вони є формою протиправного тиску на НААУ і можуть бути елементом замовної кампанії.