"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
Зміни порядку зупинення реєстрації ПН обговорять адвокати

1 серпня 2023 року відбудеться фахова дискусія на тему «Зміни до порядку зупинення реєстрації податкової накладної, практичні поради та формування судової практики».
Ініціатором заходу виступили комітети НААУ з питань захисту бізнесу та інвесторів та з питань митного та податкового права.
Захід розпочнеться о 15:00 у режимі онлайн і транслюватиметься на платформі Zoom та на Facebook-сторінці НААУ.
Постанова Кабміну від 11.12.2019 № 1165 «Про затвердження порядків з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних» зазнає постійних змін в частині порядку дій платника податків під час подання пояснення на розблокування податкових накладних, алгоритму дій податкового органу під час прийняття рішень. І такий стан речей тягне за собою зміни у судовій практиці, зокрема, щодо підстав позовних вимог.
До обговорення заплановані наступні питання:
- тенденції законодавчих змін у сфері блокування податкових накладних;
- шляхи вирішення проблем з питань зупинення реєстрації, включення в перелік ризикових;
- формування судової практики.
Спікерами заходу запрошені голова Комітету НААУ з питань митного та податкового права Яків Воронін, член Ради цього Комітету Ірина Нараєвська, члени Ради Комітету НААУ з питань захисту бізнесу та інвесторів Олександр Коваленко та Кристина Шох.
Контактна особа: Олена Давидюк (o.davydiuk@unba.org.ua)
Популярні новини

Самоврядування
Рада адвокатів України звернулась до ВРП через затримку у…
13 червня 2025 року Голова Ради адвокатів України Лідія Ізовітова звернулась до Голови Вищої ради правосуддя Григорія Усика з приводу порушення строків формування нового складу Конкурсної комісії з добору членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів України.

Дискусія
Застава втрачає сенс, коли її розмір унеможливлює звільнення, -…
Комітет НААУ з питань захисту прав людини провів круглий стіл, присвячений обговоренню практики застосування застав. У фокусі — випадки, коли розмір застави є настільки завищеним, що фактично позбавляє людину свободи. Учасники заходу — адвокати, судді, представники правозахисних структур — проаналізували причини такої ситуації та окреслили можливі шляхи її подолання.

За кордоном
Після тимчасового захисту: майбутнє українців в ЄС обговорили у…
Як забезпечити права мільйонів українців після завершення дії тимчасового захисту в Європейському Союзі? Це питання стало одним із ключових на щорічній конференції Центру міграційної політики (MPC) та Глобальної обсерваторії з питань громадянства (GLOBALCIT), що проходила у травні у Флоренції (Італія).

Cудова практика
За використання адвокатами штучного інтелекту — довічне…
Невиправдане використання генеративного штучного інтелекту в юридичній практиці набуває ознак небезпечної тенденції й може підірвати засади правосуддя. Про такі ризики використання фейкових рішень, згенерованих ШІ, попередила суддя Високого суду Англії Вікторія Шарп.

За кордоном
Українські адвокати долучилися до найбільшої судово-експертної…
З 26 по 30 травня 2025 року в Конгрес-центрі Дубліна (Ірландія) відбулася міжнародна конференція Європейської академії судових наук (EAFS 2025) — найбільший у Європі професійний форум у сфері криміналістики та судової експертизи, який проводиться раз на три роки.

Законодавство
У НААУ застерігають від непропорційного нагляду за самоврядуванням
Попри досить гарні та дієві новели, які пропонуються у новому законопроекті з питань забезпечення законності у місцевому самоврядуванні, низка його положень містить колізії та не повністю відповідає сучасним вимогам до застосування Європейської хартії місцевого самоврядування.

Навчання
Адвокатів учили правильно конфліктувати (відео)
У добу високої турбулентності — збройних конфліктів, емоційного вигорання та зростаючого навантаження на фахівців — конфлікти стали звичним елементом професійного середовища. Та замість руйнування вони можуть слугувати інструментом розвитку — за умови грамотного управління.

Cудова практика
7 земельних позицій Верховного Суду: огляд практики за травень
Земельні спори — одні з найчисельніших у судах, але правова визначеність у цій сфері досі залишається викликом. Суперечки щодо категорії земель, порядку їх використання, договорів оренди чи розпорядження майновими правами часто ускладнюються відсутністю сталої судової практики.