Подвійна сплата судового збору має бути скасована – висновок Комітету НААУ | НААУ

Подвійна сплата судового збору має бути скасована – висновок Комітету НААУ

Законодавство
11:00 Ср 19.07.23 1679 Переглядів
Версія для друку

Необхідність двічі сплачувати судовий збір у разі передання справи до іншого суду спричиняє невиправдані фінансові витрати та зайві клопоти для учасників судового процесу.

До такого висновку дійшли у Комітеті НААУ з питань митного та податкового права, проаналізувавши законопроект № 9427 «Про внесення змін до Закону України «Про судовий збір» щодо уникнення подвійної сплати судового збору.

Законопроект має на меті доповнити ч. 1 ст. 9 Закону України «Про судовий збір» положенням такого змісту: «У разі передачі справи на розгляд іншого суду за встановленою підсудністю суд, який отримав справу, не має права вимагати повторної сплати судового збору за місцем розгляду справи».

У Комітеті НААУ звертають увагу, що законопроект відображає правову позицію Великої Палати Верховного Суду від 18 січня 2023 року у справі № 170/129/21, відповідно до якої кошти судового збору не повинні сплачуватися повторно у випадку передання справи до іншого суду. Таким чином, законопроект сприятиме збереженню єдності судової практики і на законодавчому рівні внормує суспільні відносини щодо сплати судового збору.

Крім того, внесення таких змін у законодавство відповідає міжнародним стандартам щодо прозорості та доступності правосуддя і права позивача на справедливий судовий процес не будуть порушені через подвійну оплату судового збору.

У Комітеті НААУ вважають, що законопроект не просто спрощує процедуру сплати судового збору, але й демонструє повагу до учасників судового процесу, допомагаючи їм уникнути непотрібних витрат і зайвих клопотів. Забезпечення справедливості та рівності учасників судового процесу в умовах відсутності непотрібного фінансового тягаря – це те, що робить таку ініціативу не лише важливою, але й необхідною.

НААУ просить врахувати висновок під час розгляду законопроекту на засіданні Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики.

Популярні новини

Куди ведуть нові напрями житлової політики України?

Законодавство

Куди ведуть нові напрями житлової політики України?

Основні засади житлової політики, запропоновані Кабміном у проекті Закону №12377, є декларативними, містять суттєві неузгодженості та протиріччя. Відтак, законодавча ініціатива потребує ґрунтовного доопрацювання.

17:52 Ср 05.02.25 184
Тенденції реформування БПД прокоментувала голова профільного комітету НААУ

БПД

Тенденції реформування БПД прокоментувала голова профільного…

У 2024 році Міністерство юстиції продовжило реорганізацію регіональних та місцевих центрів безоплатної правничої допомоги шляхом укрупнення структур. Загальною тенденцією реформування є утворення міжрегіональних центрів, повноваження яких поширюється на кілька областей.

17:18 Ср 05.02.25 262
Як адвокату не згоріти на роботі: психологиня поділилася порадами

Навчання

Як адвокату не згоріти на роботі: психологиня поділилася порадами

Війна та пов'язані з нею виклики значно посилили психологічне навантаження на адвокатів. Вони щодня стикаються з людським горем, невизначеністю та стресом. Не дивно, що статистика свідчить про високий рівень емоційного вигорання захисників прав людини.

18:12 Вт 04.02.25 2381
Хто визначатиме доброчесність голови АРМА і за якими критеріями?

Законодавство

Хто визначатиме доброчесність голови АРМА і за якими критеріями?

Непрозорі вимоги, підходи та механізми відбору кандидатів на посади голови та працівників Агентства з розшуку та менеджменту активів несуть у собі корупційні ризики.

14:38 Вт 04.02.25 1921
Пріоритетне право на опіку: новий крок до захисту прав дітей і недієздатних осіб

Дискусія

Пріоритетне право на опіку: новий крок до захисту прав дітей і…

Запровадження механізмів завчасного визначення майбутніх опікунів забезпечить реалізацію прав та інтересів дітей, які залишилися без батьківського піклування, а також повнолітніх осіб, які можуть втратити дієздатність внаслідок психічних розладів чи інших обставин.

15:37 Пн 03.02.25 3432
Втручання у діяльність адвоката: 5 аргументів «за» деталізацію відповідальності

Законодавство

Втручання у діяльність адвоката: 5 аргументів «за» деталізацію…

Національна асоціація адвокатів України висловила підтримку проекту Закону № 12320 від 16.12.2024 про внесення змін до КУпАП, КК та КПК щодо забезпечення дотримання гарантій адвокатської діяльності».

12:23 Пт 31.01.25 8368
Сьогодні останній день сплати адвокатами внеску за 2025 рік

Самоврядування

Сьогодні останній день сплати адвокатами внеску за 2025 рік

Згідно з п.2.5 Положення про внески на забезпечення реалізації адвокатського самоврядування, затвердженого рішенням Ради адвокатів України від 03.02.2017 №4, адвокати сплачують щорічні внески до 31 січня поточного року. Порушення порядку та строків сплати внесків є невиконанням рішення органу адвокатського самоврядування та відповідно вважається дисциплінарним проступком.

10:07 Пт 31.01.25 9462
Рішення прийматиме управитель, а відповідатиме - власник арештованого майна?

Законодавство

Рішення прийматиме управитель, а відповідатиме - власник…

З прийняттям арештованих активів в управління до управителя не мають переходити зобов’язання власника активів, які пов’язані зі здійсненням ним права власності.

12:38 Чт 30.01.25 7749

Вестник:№ 12 грудень 2024 -;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл