Адвокату повернули майно, вилучене НАБУ під час обшуку
На початку червня до житла адвоката Станіслава Нестеренка завітали детективи НАБУ. В рамках кримінального провадження стосовно клієнта правоохоронці вирішили провести обшук і у його адвоката.
За результатами слідчої дії було вилучено два смартфони та планшет адвоката, а також планшет його доньки.
Прикметно, що сам адвокат надав доступ до змісту телефону і пояснив, що гаджет містить відомості, що становлять адвокатську таємницю. Але це не завадило детективам вилучити його на тій підставі, що там були відкрита електронна пошта адвоката. Планшет доньки Станіслава відібрали у присутності дитини. Правоохоронці мотивували вчинок тим, що той раніше використовувався татом.
Ці та інші порушення гарантій адвокатської діяльності за зауваженнями представника Комітету НААУ із захисту прав адвокатів та гарантій адвокатської діяльності Івана Бернацького, який брав участь в обшуці, були внесені до протоколу.
Тож згодом, коли прокурор САП ОГП подав клопотання про арешт вилученого майна, ВАКС відмовив у його задоволенні.
Як указав суд, обшук було проведено з порушенням чинного законодавства, вилучені речі є майном що вміщує адвокатську таємницю, а їх вилучення є порушенням гарантій прав адвоката передбачених Законом «Про адвокатуру та адвокатську діяльність».
Отже, усі вилучені речі були повернуті родині С.Нестеренка.
«Хочу відзначити професійні та своєчасні дії під час обшуку представника НААУ, - пізніше зауважив він. - Завдяки цим діям в подальшому вдалося не лише відстояти у суді свої права, але й не допустити поширення хибної практики НАБУ щодо обшуків та вилучення адвокатської таємниці у адвокатів».
Популярні новини
За кордоном
Як українському адвокату за кордоном платити податки
Через війну в Україні чимало адвокатів виїхали за кордон та почали вести діяльність у європейських країнах. Що слід знати у питанні оподаткування діяльності, як визначати податкове резидентство?
Навчання
Змінено Порядок підвищення кваліфікації адвокатів
Адвокати, діяльність яких була зупинена через набрання законної сили вироком або накладення дисциплінарного стягнення, зобов’язані постійно підвищувати свій професійний рівень (професійну кваліфікацію). Аби такі адвокати після відновлення діяльності були готові здійснювати на належному професійному рівні захист, надавати правничу допомогу, а також виконувати свої професійні обов’язки.
Війна
В.Гвоздій розповів фінським колегам про досвід діяльності…
Фінляндія, яка має близько 1300 км сухопутного кордону з Росією, у квітні 2023 року вступила до НАТО. Втім межування з агресивним сусідом очевидно залишає актуальними ризики конфлікту і навіть війни. Тому фінські адвокати цікавляться досвідом українських колег з організації роботи в умовах воєнного стану.
Доступ до професії
Освітянам і студентам розповіли про становлення та традиції…
Науково-методичний Центр досліджень адвокатури і права НААУ розпочав співпрацю з Національною академією педагогічних наук України. Першим спільним заходом двох інституцій став вебінар для викладачів та студентів.
Самоврядування
Як має діяти КДКА, якщо суд скасував її рішення у дисциплінарній…
Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури регіону продовжує розглядати дисциплінарну скаргу після скасування судом рішення КДКА по суті дисциплінарної справи, якщо рішення про порушення дисциплінарної справи стосовно адвоката є діючим.
Дискусія
Інструменти розшуку активів у цифрову епоху обговорили експерти
Іноді фото улюбленого собаки, розміщене у соцмережі, може дати зачіпку для виявлення прихованих активів недобросовісного боржника. А для ефективного стягнення необхідний доступ до відповідних реєстрів та баз даних країн ЄС.
Cудова практика
За подачу однотипних заяв суд може накласти штраф – нагадали у ГСК
Синхронна подача однотипних заяв як однією особою, так і від імені різних осіб, можуть визнаватися зловживанням процесуальними правами, із притягненням винних осіб до відповідальності у вигляді штрафу.
За кордоном
Як українському адвокату почати практику у Чехії
Аби почати практикувати міжнародне право та право рідної країни у Чеській Республіці, українському адвокату необхідно набути статус іноземного адвоката в цій країні і потрапити до реєстру Асоціації адвокатів Чехії.